Autor Tema: Sta je kvalitetan vape ?  (Pročitano 4669 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9227
  • -Receive: 11540
  • Ugled: +13975/-0
  • Pol: Muškarac
Sta je kvalitetan vape ?
« poslato: Mart 18, 2016, 00:08:14 »
  • Publish
  • Sta je to , spominje se ovih dana pa me interesuje zapravo koliko vi kvalitetno parite i kakva je oprema uopste potrebna za tako nesto ?

Ja sam stekao misljenje da se pod "kvalitetom parenja" podrazumeva dovoljno trajanje baterije ,dovoljno arome , dovoljno pare , dovoljno TH-a , sto manje zezanja oko setupa , curenja , ciscenja ( odrzavanja uopsteno ) ali da to nikako ne moze obezbediti egolika  baterija ( ili vise njih ) i PT2 mini na primer ..
    Ne slazem se sa time jer po meni nemamo svi iste arsine za rec "dovoljno" a poznavajuci sebe mogao bih izgurati dan sa 3 egolike baterije i jednim T3S kliromajzerom i bitii skoro isto ( smaralo bi me samo stalno dopunjavanje egica ) toliko zadovoljan kao i dan danas sa solo mini na 6-7W i PT2 ...
    Ovo kako sam napisao moze se steci utisak da sam ja trenutno na donjoj granici zadovoljstva NE na maximumu sam i sve preko PT2 ( nekome je bolji neki drugi ) utice negativno na moj kvalitet vejpa ( provereno ) ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Sta je kvalitetan vape ?
    « Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2016, 00:28:43 »
  • Publish
  • Uh pa "kvalitetan vape" kao takav je strogo individualna egzaktna ocjena vlastitog vape-a. Da, često koristimo ove dvije rijeći. Međutim ja sam ih paušalno iskoristio u temi o jednom start setu. U tom kontekstu  "kvalitetan vape" je ono što vapera početnika može odvojiti od duvanskih cigareta. A to ne može da mu pruži svaki start set. Bar ne iz meni poznatih iskustava novopečenih vapera. Međutim tema se može razvijati i u smjeru da svako opiše svoj idealan vape.

Pa evo za mene je idealan vape onaj koji mogu dobiti u TC režimu na nekom od SubOhm tankova sa što većom autonomijom. Tečnošću koja mi prija i 1,5-3 mg nic zavisno od tečnosti. Sami modeli modova i ATI-ja nisu presudni, jer sam ja prilagodljiv. Ali neki minimum postavljenih ličnih standarda mora biti zadovoljen.

Okolo kuće pa na mala vrata DNA 200 i Uwell Crown, Ni200 hardered 0,32mm 0.15 ohm. 400-410 F, 30W. :smart:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5125
    • -Receive: 7828
    • Ugled: +8654/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2016, 00:48:59 »
  • Publish
  • Rekao bih da je "kvalitetan vape" onaj koji pojedinca zadovoljava i drzi podalje od cigara cak i kad prestane pocetni entuzijazam.Ako to primenimo na grupu onda bi bilo ono sto vecinu cini zadovoljnom,uz izuzetke na ovoj ili onoj strani.Medjutim,ovde se u jednacinu sem cisto fizioloskog zadovoljenja mora ubaciti i obavestenost,dostupnost,uticaj okoline i marketinga itd...Zato su tolike razlike izmedju individua iako se matematicki prosek primenjiv na vecinu teorijski moze dobiti.

Van mreže Cha du-ri

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 57
    • -Receive: 123
    • Ugled: +123/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2016, 01:09:05 »
  • Publish

• Kvalitetan vejp kao i sve u ovoj prici je individualno.
    Iz mog licnog iskustva potrebne su sledece stvari
    -Sto kvalitetnija baza i arome.
    -Barem jedan oridjidji atomizer za koji sa sigurnoscu mogu da znam od kog je materijala.
    Nemam nista protiv Kineza ali im ni ne verujem previse sto se materijala tice,mada u poslednje vreme lestvica
    visoko podignuta tako da su i oni digli svoj kvalitet i cenu na visi nivo.
    -Mod koji radi svoj posao,godinama je za to trebalo izdvojiti dosta para a sada za 30,40 jura moze da se resi posao.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11241
    • -Receive: 10723
    • Ugled: +22475/-0
    « Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2016, 16:31:19 »
  • Publish
  • Sta pametno napisati u ovoj temi kad je sve to individualno :Scratch-Head:  Sto se mene tice, ja bih se u svemu slozio sa Cha du-ri-jem, i ako verovatno razlicito gledamo na opremu. Nisam narocito zahtevan, a i nekako se snalazim sa tim setpovima, pa za moj kvalitetan vejp ne treba mnogo. Sasvim mi je dovoljan jedan kvalitetan atomizer, jedan kvalitetan mod i par tecnosti koje mi leze. Ipak, da bi zadovoljstvo bilo potpuno, jako mi je bitno da sva cula uzivaju, a tu su mi vizuelni i hapticki momenti jako bitni. Da bi obe potrebe namirio, bitno mi je da to bude malo i do sad sam gotovo u potpunosti uspevao, ali mi sve vreme malo fali. Sa svim atomizerima koje sam aktivno koristio, od ego-c, kaje mini, aerotanka pa do kaje lite plus u pico varijanti koju sad koristim, bio sam potpuno zadovoljan, jer su svi bili kvalitetni i od dobrih celika, ali sam oduvek sa baterijama/ modovima imao problem. Naime, na svetu ne postoji lepi mali mod koji nije farban i sa tasterima od plastike ili SS-a, i to mi je jedina neostvarena zelja.

Inace, generalno, mislim da je najbitnije za kvalitetan vejp, znati sta hocemo i upoznati svoju opremu. Besomucna kupovina u nadi da ce nesto samo od sebe da nam "legne" je cist promasaj i udaljavanje od cilja. Razumem kupovinu ako neko voli da proba, da ima vise atomizera za razlicite tecnosti, razumem kolekcionare... ali dugu i cak neprekidnu potragu za savrsenim vejpom ne razmem. Atomizeri se dele po precniku otvora za dovod vazduha i nacinu natapanja, a u okviru svake grupe na dobre i lose, sto se vec sve zna. Modovi se dele prema maksimalnoj snazi, i na one koji tacno rade ili ne. Sve van toga je estetika, haptika i kapacitet.

Van mreže Finder

• eCiginfo prijatelj
    • Jr. Member
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 283
    • Ugled: +284/-0
    « Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2016, 22:57:00 »
  • Publish

• Cudo jedno koliko se razlikujemo cak i u tome sta ukljucuje pojam vejp, a kamo li dobar vejp. Ja razdvajam vejp od komfora koriscenja.  Kad kazem vejp mislim iskljucivo na culno emotivni otisak koji para ostavlja, odnosno gustinu, kolicinu, aromu, th, vlaznost, punocu i sopstveni osecaj manjeg ili veceg zadovoljstva pri udisaju/izdisaju. U mojoj percepciji hardver nije tim pojmom obuhvacen. Hardver je ono sto treba da obezbedi dobar vejp. Dok sam pusio rekao bih "povukao sam dobar dim" ili mozda bolje "popusio sam jednu sa uzivanjem". Svi mi pusaci tacno znamo sta je to. Nekad je to bila prva jutarnja, a nekad ona opustajuca, posle onog, kako se bese zove...  :smart:  Toga se slabije secam, ali osecaj ispunjenosti i opustanja posle prvog dima nikad necu zaboraviti. E, to je za mene dobar vejp, ispunjavajuci, relaksirajuci udisaj - tezak za definisanje, ali svi dobro znate o cemu pricam.

Sve ostalo je komfor. To je kategorija koja nije postojala kod cigareta. One su uvek imale maksimalan komfor. Zapalis, popusis, ugasis. Tacka. Najnekomfornije je bilo praznjenje i pranje piksli, ali to ionako ne spada u pusenje i to je najcesce radio neko drugi. LOL.

Svojevremeno sam poceo da koristim izraz "dovoljno dobar vejp" u zelji da opisem onaj kvalitet iskustva koji je neophodan da obezbedi alternativu cigaretama, da obezbedi da se novi parioci ne vracaju dimu. Meni su i egolike e-cigarete mogle da obezbede dovoljno dobar vejp. Problem je bio komfor - kombinacija ciscenja, cackanja, podesavanja, zamazivanja i curenja. Punjenje baterija mi nikad nije bilo problem. Nema pucanja bez punjenja okvira. Ako volis da pucas onda nosis i pune okvire sa sobom. I ne kukas.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2016, 23:18:23 »
  • Publish
  • To je lijep, romantičan pristup. Ali pošto je individualan... a hvala ti na podsjećanju na onaj dio o poslije. :smart:

No džabe ... Nema brzine bez mašine. Zato se valjda  i hardware pominje uz vlastiti "kvalitetan vape"  :thumbsup:

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 619
    • Ugled: +2322/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2016, 20:46:14 »
  • Publish
  • Onaj sto me lepo hitne u grlo,  a pri tom i ima neki lep ukus.
    Slozio bih se sa Finderom,  prvi jutarnji je jako dobar,  kao i svaki posle pauze ili fizickog napora. Posle klope nije kao cigareta i tada mi najvise i fali i dan danas,  narocito ako je neko jako,  zacinjeno jelo.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #8 poslato: Mart 20, 2016, 02:05:48 »
  • Publish
  • Jedan puf, a ono `ebe mamu koliko ti se u trenutku svidja... pa dok josh traje, vucesh kao blesav, sve dok mu ne izvcesh dushu. Pomislis da je do setapa, tecnosti... ali nije, isto je kao i uvek sto pravim, samo ti tada nekako legne... onako bas, onako kvalitetno!  ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9227
    • -Receive: 11540
    • Ugled: +13975/-0
    « Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2016, 10:47:25 »
  • Publish
  • Sta je to , spominje se ovih dana pa me interesuje zapravo koliko vi kvalitetno parite i kakva je oprema uopste potrebna za tako nesto ?

Kako ste krenuli ocekujem sledeci post nalik ovome " Kvalitetna para je kad oblak proguta televizor"  :lol:

Da vas podsetim kako je nastala ova tema :

Citat
    joe: Ono oko čega sam se složio sa zoguom, ustvari negdje smo duže o tome pričali jeste da 18500 baterija nije dovoljna za kvalitetan vape sa DNA 40 pločicom.

impuls: UTA je svakako atomizer vredan paznje, pruza kvalitetno parenje i ne verujem da bi neko zazalio ako ga nabavi.

fusion: bio bih zadovoljan sa CC da modu da dobijem taj kvalitet pare kao na mom genu

zogu: Ono sto je najvaznije je kvalitet vape-a, vrlo je slican dna 40 chipu i priblizan mehanici.

domino: Kaja se odlično pokazala na hladnom, kada smo stigli, temp je bila ispod 0 i radila je kao sat. I pri ulasku u toplu prostoriju sa hladnog nije bilo "bućkanja" ni dry hitova, kvalitet dima isti od polaska do 3.5V (i to sam osetio, zamenio bateriju i kući izmerio 3.47  ;D )

liberprint:  postoji jos nekoliko faktora koji uticu na kvalitet i kolicinu pare osim otpora grejaca i napona baterije, a ja bih pre svega pomenuo dovod tecnosti do grejaca i protok vazduha.

joe: I također, desilo mi se da sam potpuno ispraznio bateriju a da nisam uopšte primjetio ikakvu oscilaciju u načinu i kvalitetu parenja.

joe: Omasovljenje vapinga je OK. Ali neki dan smo pričali na drugoj temi kako bez kvalitetnog vape-a nema bataljenja duvana.

bobpp: Ako duvanska industrija vidi svoj interes ovde lako ce se dodje do "kvalitetnog" vape-a i iz cackalice.Samo da ne svetlimo u mraku ;D

Zamisao je bila da sve to srocimo u jednoj temi e sad...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2016, 11:28:02 »
  • Publish
  • Da. Slažem se da se pojam "kvalitetan vape" nikako ne može odvojiti od instrumenata koji ga omogućuju. Tako sam negdje i razmišljao kad sam odgovarao na ivicin uvodni post.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2016, 22:50:49 »
  • Publish
  • Pa valjda kad slozis sve kockice u glavi,nasao si opremu i tecnosti koje te zadovoljavaju,i koje zahtecvaju samo  godisnje pranje prozora od naslaga VG-a  ;D .Posle dolaze do izrazaja ostali kvaliteti kvalitetnog vejpa  ;D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2016, 23:43:32 »
  • Publish
  • Nadam se da i taj jedan put godišnje sada skidaš ATI sa moda kad pereš. :smart:

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #13 poslato: Jun 29, 2016, 00:40:17 »
  • Publish
  • Aaa,kaja i nemezis,kupanje prve da ne okvasim drugu,ako je ta prica.
    Skidam atty normalno na svako menjanje vate,opustencija.