Autor Tema: Zasto se vracaju na cigare?  (Pročitano 18113 puta)

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
Odg: Zasto se vracaju na cigare?
« Odgovor #15 poslato: Mart 16, 2016, 00:10:38 »
  • Publish
  • Ne mogu sve da ga naučim u jednom danu. Zato su mi na um pali fabrički grijači. Naučiću ga moju tehniku vape-a, za koju su skeptici govorili da ne postoji i da je nemoguća. Pa se poslije javio u temama zavidan broj vapera koji praktikuju kombinovani vape. Neki su imali prilike i da to vide uživo. SubTank pruža tu mogućnost jako lijepo.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9222
    • -Receive: 11539
    • Ugled: +13974/-0
    « Odgovor #16 poslato: Mart 16, 2016, 01:19:58 »
  • Publish
  • dobar dio misli da je svaka tačka penjanja ka Golgoti obavezna i ništa se ne smije preskočiti. Još kad mi kolege pominju neke praistorijske modele. Tačno se naježim, pa nasmijem. E pa prošlo je neko prilično vrijeme od kad smo mi prelazili na e-cig. Sa vremenom su došli i novi drugačiji komadi opreme sa drugačijom elektronikom itd.

Jedno je dati nekome da proba šta mu odgovara i biti mu mentor a drugo pomoći nekome na daljinu ko nema mentora . Ne mislim da je svaka tačka ( stepenik ) ka Golgoti obavezna kao što ne mislim i da svi imaju podjednake afinitete , veštinu .. ali je činjenica da sam svojevremeno krenuo sa "praistorijskim" evodolikim atomizerom koji me je držao sve do sada van domašaja smrduša i pored toga što je prošlo prilično vremena i pojavili su se do sada i noviji komadi opreme a ja sam i dalje zadovoljniji sa radom PT2 nego bilo kojeg drugog atomizera tako da ... ako mene neko pita da PT2 ( i iStick 30W ) konza ;)
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2016, 01:30:01 »
  • Publish
  • Dobri moj Ivice. Veliki stručnjače za elektroniku ( za razliku od nekakakvih kvazimajstora)sa mojim dubokim respektom i poštovanjem.

Nemoj zamjeriti svome Joe-u. Jer Joe ima svoje mišljenje. A i sam znaš da je mišljenje kao prkno i baš svako ga ima. :lol:

Pojasniću. Mada sam siguran da ti nazireš iz naših priča i dugačkih razmjena mišljenja (ne prkna) :smart: moj stav i on se bazira na onoj rečenici koju sam boldovao crvenim u postu prije prethodnog.

Ti si našao svoj sveti gral vape-a. I ti si sretan čovjek jer ti to najbolje leži. I znaš da sam ja našao svoj sveti gral vape-a. Oni se razlikuju. Ali smo obojica sretni i ne pušimo duvanske cigarete. To je bitno. E sad šta ćeš nekome preporučiti ti nakon "egoline i klira" ili ja je u domenu individualnog. I to je to prkno na početku što pomenuh tj. mišljenje.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5123
    • -Receive: 7821
    • Ugled: +8647/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2016, 02:55:45 »
  • Publish
  • U sustini se slazem sa svim navedenim ali ako bih morao da izaberem samo jedan razlog to bi pre bila tecnost nego oprema.
    Nesto u ovom smislu
    http://www.nature.com/articles/srep04133

Van mreže roonda

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 158
    • -Receive: 470
    • Ugled: +470/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Mart 16, 2016, 10:00:36 »
  • Publish
  • Kod mene je bila sledeca situacija. Posle dvadeset i kusur godina gutanja pljuga, vec par poslednjih sam pricao o tome kako su mi se smucile i kako cu da batalim. Naravno, nisam znao ni kako cu to da izvedem ni kad ce se desiti, ali planirao sam. Rodjeni buraz i keva su vec jedno godinu dana bili na egicama i ego-t, ego-c, bem li ga vise se ni ne secam. Zaintrigirale su me ecig kada sam provalio da u toku jednog razgovora o istim moj buraz, koji je pusio tri pakle drine bez filtera, citaj nije gasio, povuce puf o ostavi pljugu i narednih pola sata nista. Prosto mi je bilo neverovatno da covek koji je palio sta god da uradi, ustane-pali, sedne-pali, trepne-pali, sada moze toliko da iskulira bez dima. Elem, ja sam bio u fazonu ne, necu da lazen sebe i jedno s.anje menjam drugim, ja cu na suvo.
    I tako je i bilo. Resim da ne palim. Drugi dan, posto sam od zene maznuo jedno dve pljuge, uvece sedim za kompom, a zence kaze ustaj idemo. Rekoh gde, kaze da ti kupimo ecig i uzme poslednje parr iz kuce da mi kupi evoda i ego t i joyetech cigar. Tako je pocelo i evo do dan danas nisam zapalio cigaretu, a bilo je pokusaja, zeleo sam u vise navrata da mi se bas svidi, aki nije islo.
    E sad, krucijalna stvar. Nisam siguran kako bi se stvari odvijale da nije bilo foruma. Da nisam treci dan parenja dosao u posed diy tecnosti i da da tak cigar nije bila kedina bocica kupovnih tecnosti na koju cu dati pare. Takodje jako bitan momenat je veliki vape skup u prva dva meseca, na kojem sam upoznao dosta vapera i divnih ljudi, koji ce mi biti od velike pomoci u ulasku u ovaj divni svet. Buduci da sam hako lenj covek, prosto znam da nikada ne bih iscitavao forum da nije bilo toga i da nisam postepeno uvlacen u komunikaciju na forumu, od strane ljudi koje licno poznajem. Pri tom sam i jako staromodan, pa preferiram citanje sa papira, miris knjige i sl.
    Poenta. Slazem se sa @Joe, podrska je najbitnija. U poslednja dva meseca sam pomogao dvojici ljudi da se skinu sa pljuga. Jednom sam pazario enduru, drugom ego one mega kit, sa tron s umesto ego one. Obojici sam poklonio po 100ml tecnosti i rekao da se uclani na neki od foruma. Jedan mi je sutradan poslao sms trazeci link foruma, drugog to vidim ni najmanje ne interesuje. Prvom ne pada na pamet da upali pljugu, potpuno je odusevljen parom i samo sam mu dao savet da nabavi i malo 18ice jer se zalio da mu moja 9ka malo slaba kad se nacirka, drugi mi kaze da pali svakodnevno 3-4 pljuge. Sve i da ne laze za kolicinu, svi smo poceli sa pricom ma ja to samo uz kafu i posle klope, onako 3-4 dnevno.
    I na kraju, nemojte zaboraviti da je odgovor duvanske industrije na borbu protiv duvanskog dima bio da nivo toksina u pljugama podigne do te mere da lekari koji se bave lecenjem bolesti zavisnosti iste klasifikuju na nacin da pljuge i heroin dele prvo mesto.
    Nije zayebancija!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
    Edit: poenta 2
    Najvise ljudi mislim da padne na prebacivanju mindseta. To jest, ne uspeju vaping da shvate kao posebnu kategoriju i onda ga kao takvu zavole. Svi smo poceli sa idejom ostavljanja pusenja, problem je ako u ovome nastavis da trazis pusenje, e tu pomaze druzenje sa iskusnijima. Skapiras da ovo nije i ne treba da bude ni slicno pusenju, ovo je bolje!

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #20 poslato: Mart 16, 2016, 10:58:51 »
  • Publish
  • Juce odem kod majstora da sredim auspuh na autu. Dok cekam i kolam po radionici, izvadim vtc+taja i zaparim, a on ce... sta ti je to jbt-e, ala to "dimi" . Rec, po rec i dodjemo do toga da je i on koristio ecig, da je bas bio uporan i resio da ostavi pljuge. Za prvi komplet dao 4-5k i nije zalio. E sad, zasto je batalio... Igrom slucaja je zaglavio na klinicki centar, radi neke intervencije i kada je pitao hirurga da li sme da koristi ecig, dobio odgovor da taj otrov nikako ne koristi i da mu je bolje da koristi klasicne cigarete nego ecig...  :banghead: Co`ek bez razmisljanja ostavi i vrati se pljugama, pokusao da nadje odgovor po netu, ali na nesrecu ocigledno da je citao pogresna misljenja po raznoraznim medijima...

Po mom misljenju ima dosta razloga zasto se ljudi vracaju na pljuge, ali nekoliko sablona se ponavlja, neki od tih su da korisnici jednostavno ne umeju da se snadju sa opremom. Dosta njih nije znalo sta je grejac, glava klira, kako se odrzava, da ima i drugih tecnosti... Ovaj problem je pogotovo izrazen kod starije populacije, koji nisu vicni da koriste racunar, net, a u tom momentu nemaju pravu osobu da se posavetuju i povratak je neminovan. Tu se slazem sa Ivanom, koriscenje cigareta je, na zalost, mnogo jednostavnije...
    Drugi sablon je da ljudi jednostavno celu pricu shvate neozbiljno, kakvu god opremu da imaju ne zele da se informisu i prosto receno nisu sami sa sobom raskrstili da zele da ostave pljuge. Takvi obicno miksaju i jedno i drugo i na kraju opet linijom manjeg otpora se vrate pljugama.

Sto se mene tice, cim sam presao na paru, ja sam rekao pljuge nikad vise i to je za mene gotova prica. Nasao sam bolju alternativu, manje stetnu. Pre cu i paru zabataliti nego se vratiti na pljuge i to je to. Isto tako mislim da trenutno aktuelna oprema ne ide u korist pocetnicima i niko me ne moze ubediti u suprotno. Pocetnika je sve manje, a to je jedan od razloga. Dok je bilo egica i klireva na sve strane, bilo je i novih korisnika... NIsta vise pocetniku ne treba od Aspire ce5 klira ili nekog Aero-Pro tanka, a to nek korisnik tera sa onim sto mu se vise svidja. Svojevremeno sa Aspire klirevima nisam mogao preci 5ml potrosnje, iako sam cuclao po celi dan, a sad ne smem ni da pricam....
    Do skoro sam bio ubedjen da e-cig ima svetlu buducnost, sada nisam vise tako siguran. Odoh ja svojom besedom polako u off ...  ;D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Mart 16, 2016, 11:15:47 »
  • Publish
  • Meni je i dalje paradoksalno da svi koji hvale egolike baterije i loše klirove nisu više na njima. I sami znaju negdje u dubini duše da je to loša oprema i da sa time nema ostavljanja pušenja cigareta. OK Kanger Aerotank. Ali Kanger Aerotankova nema na kioscima, mjenjačnicama i u apotekama. I sad ima egolikih ... šta god na sve strane ali ogroman procenat koji ih koristi, nastavlja i sa cigaretama. To jednostavno nije dovoljno. Ili se mora imati više kompleta. A onda cijena prevazilazi vrlo ozbiljno cifru ozbiljne opreme koja jedina može da drži ljude daleko od duvanskih proizvoda. Ego baterije i jeftini klirovi sa skupim kupovnim glavama i skupim gotovim tečnostima su sa cigara skinule samo one sa VELIKOM I SNAŽNOM voljom. Ali onda čak ni tu ne zaslužuju nikakvu zahvalnost kao ni trgovci koji su ih forsirali ili neki koji ih još uvijek forsiraju u prodaji jer su napunili magacine sa tim davno prevaziđenim ... šta god.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11237
    • -Receive: 10722
    • Ugled: +22474/-0
    « Odgovor #22 poslato: Mart 16, 2016, 11:33:23 »
  • Publish
  • I ja bih se slozio da je aerotank u kombinaciji sa nekom bas bas dobrom baterijom(kojih je malo) neki minimum za bezbolno ostavljanje cigara. Zatim GS AIR i slicni, ego one i slicni... Srarudije poput CC, PT2, ego-c... su bile dobre samo u vreme kada su postojale i kad nije bilo alternative, a CC jos i jako opasan i potencijalno toksican. Odlicna je ova studija sa Bobovog linka, narocito onaj deo koji se tice apsorbcije nikotina.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5123
    • -Receive: 7821
    • Ugled: +8647/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Mart 16, 2016, 12:06:45 »
  • Publish
  • Nismo mi ovde pravi ljudi za ovakve teme  ;D .Mi smo se svi "nasli" u ovome,gledamo na to sa neke druge strane u odnosu na siru populaciju.
    Mnogi ljudi bi upravo ove nase  "portabl inhalatore" nazvali "losom opremom" - u smislu da su teski i kabasti , da zahtevaju redovno odrzavanje,relativno i skupi a jos uvek ne distribuiraju nikotin efikasno kao cigarete.
    Meni je to hobi i izuzetno uzivam u tome pa ne mogu biti objektivan ali na osnovu komentara okoline to je,nazalost,tako.Niko ne zeli da kupi motornu testeru uz koju mora nositi gorivo ili kabl a koja je manje efikasna od rucne.Ili elektricnu busilicu,motornu kosu...
     Ljudi zele malu opremu koja radi ekvivalentno ili bolje od analognih a sve to bez odrzavanja i dostupno na svakom cosku.Ako moraju konstantno da imaju na umu da je to zdravije,jeftiije...i ne zadovoljava nihovu zavisnost bolje od neceg drugog,pokleknuce pri prvoj krizi.

Znam da ovo zvuci surovo,verovatno se neko i nece sloziti ali to sto meni ili nekom delu populacije ovo odgovara ne znaci da je savrseno.Jos je to sve jako blizu pocetku.Nazalost,vecih promena moze biti tek kad se duvanske korporacije i njihov novac vise ukljuce u sve ovo stim sto njima nece smetati da to urade na ustrb zdravlja.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9222
    • -Receive: 11539
    • Ugled: +13974/-0
    « Odgovor #24 poslato: Mart 16, 2016, 12:18:16 »
  • Publish
  • Jeste bre kakve veze ima oprema koja god da je trazi odrzavanje i paznju a to ako niste spremni joj pruziti necete moci ni opstatii i nemojte mi vise dirati u PT2 da ja ne poludim  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Mart 16, 2016, 12:18:41 »
  • Publish
  • Najskuplja je ona roba koja ne služi svrhi za koju je namjenjena i deklarisana od proizvođača i trgovaca.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11237
    • -Receive: 10722
    • Ugled: +22474/-0
    « Odgovor #26 poslato: Mart 16, 2016, 12:23:26 »
  • Publish
  • i nemojte mi vise dirati u PT2 da ja ne poludim  :098:

PT2 je super, ali za nekog iskusnog ko zna da ga usteluje i prilagodi svojim potrebama, a nikako za pocetnika koji je u fazonu sipaj i vozi. Fabricki PT je za vecinu pocetnika gotovo neupotrebljiv.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1698
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    « Odgovor #27 poslato: Mart 16, 2016, 12:31:29 »
  • Publish
  • Ja sam poceo sa evodom koji ima te pt2 glave i ona sto je isla uz klir je bila super posle kupio pakovanje od 5 komada i sve sam ih pobacao i umalo se ne vratih.Uopste mi nije bila namera da nesto ja tu sad budzim motam premotavam muckam itd muka me naterala.Al sto kaze vecina 10x je lakse otici na trafiku i kupiti pljuge

Van mreže Finder

• eCiginfo prijatelj
    • Jr. Member
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 283
    • Ugled: +284/-0
    « Odgovor #28 poslato: Mart 16, 2016, 13:16:22 »
  • Publish

• Ne pridajem veliki znacaj opremi i tecnostima. Iskustvo me uci da se i na hardver i na tecnost mozemo navici kao sto smo se i na cigarete navikavali, na onakve za kakve je ko imao para.  Imam kolege koje se vec 3 godine drze eGo-T2 kombinacije, neki medju njima su sve vreme na istoj tecnosti. Imam i kolege kojima sam nabavljao prvoklasnu opremu (ponekad i bolju nego sto sam sam imao) pa su odustajali. U ovom nasem "poslu" ima ogroman broj (vecina?), sto tajnih sto javnih dvojnih korisnika, da ne kazem dual usera. Tako se pusenje ne ostavlja. To ima sanse da uspe koliko i cuveno smanjivanje broja popusenih cigareta. Priznajem da sam i sam sa takvom namerom poceo da parim u vreme kad je najavljen zakon o zabrani pusenja u zatvorenim prostorijama. Situacija je tada izledala prilicno onespokojavajuce. Najavljene su milionske kazne za poslodavca koji strogo ne sprovodi zakon. U firmi su to veoma ozbiljno shvatali. Brinuo sam sta cu da radim. Racunao sam da cu izdrzati radno vreme sa elektronskom i zapaliti pravu cim izadjem. Na moje veliko iznenadjenje nisam imao potrebu da zapalim odmah po prolasku kroz kapiju. Tada je i pala odluka da vidim koliko se moze izdrzati bez smrdljuse. Taj period jos uvek traje.

Parenje je bitno razlicito iskustvo od pusenja. Potrebno je privikavanje. Kao i u svemu ostalom presudna je motivacija. Kao bivsi pusaci, svi se dobro secamo da prva cigareta nije izazvala odusevljenje. Niko ne moze da kaze da mu se pusenje odmah toliko svidelo da je morao da nastavi. Morali smo da se navikavamo, a motivacije (konfuzne mladalacke zelje za dokazivanjem ili kojecega drugog) nije nedostajalo. Nije bilo prica o tome sa kojom cigarom je bolje poceti, koja ce duze da ti traje... Slicno je i sa parenjem. Mora postojati odluka i motiv koji omogucava da se izdrzi. Nekome je to vazan gadget, cool look, tehnicki izazov,nekome pripadnost grupi, a nekome briga o zdravlju i korak ka potpunom ostavljanju nikotina. Najcesce je kombinacija vise cinilaca. Izdrzace ko ima motiv i vremenom ce razviti cula, steci iskustvo i otkriti blagodeti i tada cigareta svakako vise nece biti opcija. Neko ce uspeti odmah, a nekome ce trebati vise vremena.

Nama se cini da je zahvaljujuci boljoj opremi danas lakse preci na elektronske cigarete nego sto je to nekad bilo. Tehnicki posmatrano to je zaista tako, ali to mogu da sagledaju oni koji su ostavili duvan sa prastarim hardverom. Novi korisnici samo primecuju da postoji razlika. Ondasni hardver je uprkos svim nedostacima ipak bio blizi iskustvu pusenja nego sto je to hardver danas. Cak i smrdljive zestoke tecnosti iz onog vremena su bolje odgovarale. Tvrdokorni pusac ne zeli paletu prehrambenih ukusa. Taj ukus mora da se izgradi.
    Mi, koji smo uspeli, mozemo da pricamo o razlicitim tehnickim aspektima, analiziramo razlicita iskustva i eksperimentisemo u potrazi za svojim specificnim potrebama, ali nemojmo traziti razloge tudjeg neuspeha tamo gde se oni, po mom dubokom uverenju, uopste ne nalaze.

Van mreže jasmina

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 947
    • -Receive: 579
    • Ugled: +580/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2016, 13:17:16 »
  • Publish
  • I ja sam egoC, evod i PT2 mini jako dugo koristila ali sa fabrickim glavama i stvarno mi je to sve radilo super, bez curenja sto me je kod nekih ranijih modela pre njih izludjivalo i malo je falilo, u to vreme, da se vratim na cigarete. Jedino me je jako glup razlog drzao podalje od njih - MRZELO ME DA SVAKI CAS TRCIM NAPOLJE DA ZAPALIM PLJUGU.

Jako dugo sam se opirala pravljenu tecnosti i motanju grejaca. Posto volim da stalno isprobavam nesto novo a neduvanskih tecnosti je sve manje zbog razno raznih razloga ja sam tek pre par meseci pocela da pravim sopstvne tecnosti od aroma koje mogu naci na domacem trzistu ili od kolega koje prodaju arome. To isto vazi i za atomizere.

Ja volim miris pravog duvana i nikada nebih prestala da nisu nastupile sve ove zabrane i da su cigarete iste onakve kao sto su bile pre desetak i vise godina.  Na zalost danas osecam taj ruzni miris iz cigareta i zaista me vise ne privlaci ali u potpunosti shvatam sve one koji su i dalje zavisni od cigareta.

U zadnje vreme mi se desava da mi kolege ponovo prilaze sa mnogo pitanja vezana za e-cig... Pa videcemo mozda nekog opet preobratim, ali i danas je malo drugacija situacija bar sto se tice opreme koja moze da se nadje kod nas jer veliku vecinu i zanima da sto zeli da kupi, moze da kupi u radnji...
    egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny: