Autor Tema: TCR podesavanje  (Pročitano 5242 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8956
  • -Receive: 11348
  • Ugled: +13783/-0
  • Pol: Muškarac
TCR podesavanje
« poslato: Februar 21, 2016, 12:51:27 »
  • Publish
  • Otvaram ovu temu kako bi na jednom mestu mogli diskutovati o TCR i iskustvima vezano za TCR podešavanja profila na modovima.
    Ovde ćemo iznositi iskustva. Postavljati pitanja i pokušati jedni drugima pomoći.
    Postavljaćemo video materijal, kalkulatore i tablice.
    Pokušaćemo zajedno dobiti dobar vape sa ovim načinom podešavanja profila u modovima.

Ili mozda ovim ?  :017:

A mozete koristiti i online kalkulator sa sledeceg sajta :

http://www.steam-engine.org/wirewiz.asp

VAZNO: Pogadjanje temperature u odnosu na temperaturni koeficijent elektricnog otpora odredjenog materijala se izracunava matematickom formulom koja je implementirana u svakoj elektronici koja posedije manuelno setovanje TCR ( kod dna200 je drugacije ) i ubacivanjem promenljive od 001-999 mi u stvari odredjujemo kalkulaciju za odredjenu vrstu zice i time vrsimo bazdarenje uredjaja .
    Kako je 99% preciznost moguca samo u laboratorijskim uslovima a znamo da se 510 konektor spaja sa elektronikom zicanim putem logicno je da TCR vrednost varira za +10/20 u najigorem slucaju ( ovde bih stavio veliku tacku ) ..

Sta to znaci ? Pa mnogo je faktora koji mogu uticati na preciznost uredjaja pocevsi od proizvodjaca zice zatim preciznosti elektronike , spojeva atomizer + mod i na kraju i sam atomizer ..
    Sve to moze uticati da dobijemo razocaravajuce rezultate i onda se snalazimo povecavanjem snage , temp limita ali ono sto nikako ne bi trebali da previse korigujemo vrednost TCR jer u suprotnom dobicemo razlicite rezultate na razlicitim atomizerima a u stvari je gresko do nase opreme i losih kontakata ...

Umalo da zaboravim , svaka elektronika ukoliko nema dodatno setovanje je programirana da kalkulaciju temperature radi od pocetnih 20C ( sobna temperatura ) te srazmerno mozemo ocekivati i dalja odstupanja ukoliko su prisutna od samog starta ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: TCR podesavanje
    « Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2016, 13:23:38 »
  • Publish
  • Evo kako je jednostavno sve podesiti na DNA 200 modovima. U ovome 2-minutnom klipu je u pitanju podešavanje profila za Ti1 žicu. Identičan postupak je za svaku drugu iz kalkulatora.

http://www.steam-engine.org/tcr.asp

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 70
    • -Receive: 284
    • Ugled: +594/-0
    • Mehanika is not dead!!!!
    « Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2016, 13:23:38 »
  • Publish
  • @Nez @Liber ...

Nez mi je predlozio 96 da stavim u tcr za onu moju ss :D stvarno radi ok.. po ovom steamu ispade da je ovo sto ja imam ss316l /haywire :D (94 tcr za nju)

Sent from my P8l

Ft sku 3237700

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5032
    • -Receive: 7542
    • Ugled: +8368/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2016, 13:44:42 »
  • Publish
  • Samo da pomenem da se tcr vrednost menja ne samo uzavisnosti od sastava materijala vec i od temperature.
    Standardno se koristi MIL-STD-202, metod 304  kod koga se tcr racuna za raspon od -55C do 25C i od 25C do 125C.
    Treba uzeti u obzir ako se koriste razne tabele na netu jer je moguce da dodje do razlike zbog temperature na kojoj mi upotrebljavamo zice u odnosu na onu koju je autor koristio pri racunanju. Mozda razlike nisu drasticne ali dobro je znati.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11018
    • -Receive: 10580
    • Ugled: +22332/-0
    « Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2016, 13:55:49 »
  • Publish
  • Kada se koriste zice sa Kineskih sajtova, sva ta podesavanja su orijentaciona, jer je sastav zice pod znakom pitanja. U principu, ovo vazi za sve zice, ali nabavkom kvalitetne zice mozemo dobiti pribliznje rezultate. Ne koristim kontrolu temperature, ali sam se dosta igrao. Ipak, osim u retkim slucajevima, TC nisam doziveo kao neki konstantan vejp ni sa jednom zicom, a varijacije medju modovima razlicitih proizvodjaca su ogromne. Mislim da je subjektivni osecaj jedino ispravno merilo. Takodje, ono sto sam ponovio vise puta, treba zauzdati svoje prohteve, jer ako dozvolimo da izgubimo kontrolu za cas cemo se naci medju extremima.

Mislim da je osnovno: ne lagati samog sebe! Totalno je pogresno budziti TCR kako bi nam brojka na ekranu koja oznacava temperaturu bila niza. Neki su to radili i sa ocitavanjem otpora na malo zagrejanoj zici. Slicna situacija je i sa smanjivanjem procenta nikotina uz povecanje snage. Mnogi alkoholicari koji piju pivo se zavaravaju da nisu alkosi, jer pivo nema mnogo alkohola. Oni su samo bolje hidrirani od ostalih alkosa, sto je slicno onima koji smanje kolicinu nikotina i proporcionalno povecaju snagu. Znaci - treba biti iskren prema samom sebi - to je jedan od preduslova za makar priblizno tacne rezultate.

Sto se TCR podesenja za SS tice, mislim da treba pratiti preporuke koje se mogu naci po internetu, kao i rezultate iz kalkulatora. Za ss316 je to 88-92 i toga se treba drzati. Ako sa takvim podesenjima nemamo dovoljno pare, onda su nase potrebe za temperaturom vece, pa je treba povecati. Isto cemo dobiti i povecanjem TCR vrednosti, samo ce brojke biti oku prijatnije ;D  Ne treba zaboraviti da i kod SS zice vazi pravilo da treba ocitati otpor na hladnom grejacu.

Otpor i debljina zice mogu imati uticaj, ali pre svega u smislu potrebne snage da bi se postigla temperatura. Logicno je da ce za postizanje iste temperaure biti potrebna veca snaga za vise namotaja deblje zice, nego za manje namotaja tanje. E sad, pojedine modove zbunjuje veliki otpor, jer elektronika nije "bazdarena" prema njemu, pa se moze desiti da grejac prepoznaju kao neodgovarajuci, ili da lose radi.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2016, 14:45:04 »
  • Publish
  • Problem prave (poneki) proizvođači. Koji na zvaničnom sajtu daju upustvo za TCR koje više šteti nego koristi. Zašto? Procijenite sami. Ali ja ovo upustvo smatram štetnim. Zato što je neprecizno. Ako već prave elektroniku i za nju nemaju adekvatan prateći software, onda bi bilo korektno da su izbacili preciznu tablicu sa preciznim vrijednostima za više vrsta žice koje elektronika konkretnog moda podržava.

http://www.wismec.com/product/reuleaux-rx200/

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5032
    • -Receive: 7542
    • Ugled: +8368/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2016, 15:07:12 »
  • Publish
  • Ne znam jel neko probao (mene mrzi  ;D ) onaj test sa vodom.
    Umesto tecnosti se stavi voda pa ako temperatura predje 100C TCR je nizak i obrnuto.

Ovde ima malo vise o tome:
    http://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/wismec-reuleaux-rx200-tc.713961/page-105#post-17223648

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2016, 15:20:24 »
  • Publish
  • Ja sam ubedjen da je kod mene razlog presmesno male kolicine pare upravo ta prekrstena ss zica I konekcija ruze :D
    Snimicu poredjenje cim budem u prilici :D

Sent from my P8l

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11018
    • -Receive: 10580
    • Ugled: +22332/-0
    « Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2016, 15:29:04 »
  • Publish
  • Moguce je i jedno i drugo. A zasto si tako ubedjen da ti ne treba da malo podignes temperaturu? Ako je tvoja mera 15W sa zicom oko 0.30 u VW rezimu, onda u TC rezimu to sigurno nije 180 C.

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2016, 15:43:16 »
  • Publish
  • Pratim I to.. da bih imao isti vejp moram na 250 cini mi se.. na 220 tek kao pocinje ali siromasno :D

Inace, poredjenja radi... kantal 0.38 u zavisnosti od precnika grejaca recimo 12-15w. Ni200 0.3 cuboid 0.17ohm na taifunu, njega koristim na 16w I u tc p.h. zadao na 18w a temperaturu podisim tako da dodje do 15-16w.

I da,sa ni200 sam zadovoljniji nego sa ss. :D

Sent from my P8l

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2016, 15:52:10 »
  • Publish
  • Sve je to lijepo. Samo na modovima koje posjeduješ u TC režimu postavi snagu na barem 30W. Nadam se da shvataš da ta zadata snaga neće biti konstantno na izlazu.

Edit zbog drugih :

VTC

Cuboid

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2016, 06:55:08 »
  • Publish
  • Jesam i to i naravno da znam, zato i pisem p.h. :D
    Aj da objasnim, razlika izmedju 18 i 30w p.h. mi je neobjasnjiva :D dal je isto ili se cini da je na 30 bolje...stvarno ne znam jer je moguce da me vara osecaj..ali recimo po kolicini pare i ne neka razlika. (tcr 092, 180 do 220 stepeni preko toga je pretopla para :D ; tcr 094, 180 do 200 preko toga dosta dopla para)

drugari, pauziracu malo igranje u tc na ss..razvali me grlo :D :D :D

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Februar 24, 2016, 07:47:49 »
  • Publish
  • Znaci zaboravite sve sto sam pisao :D problem resen. Sad u fabrickom podesavanju ss316 I na cuboidu I na vtc isti grejac radi na 180 stepeni toliko dobro da me je prosto sramota sto nisam provalio problem.
    Znaci isto sve kao sto je I bilo pre par dana. Ss grejac, 0.42ohm..

Tips : osnovnu stvar nisam obezbedio..dovoljno natopljen grejac I konstantno natapanje grejaca. :D

Sent from my P8l

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8956
    • -Receive: 11348
    • Ugled: +13783/-0
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 11, 2016, 18:04:57 »
  • Publish
  • Da se podsetimo malo ...

Ni200: 0.00620

Ti01: 0.00350

SS316L: 0.00092

SS316: 0.000915

SS317L: 0.00088

SS317: 0.000875

SS304: 0.00105

SS430: 0.00138

SS410: 0.00155

NiFe30: 0.00320

Tungsten: 0.00450

Platinum: 0.00392

Nichrome: 0.00040

Gold: 0.00340

Iron: 0.00500
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1611
    • -Receive: 1556
    • Ugled: +1849/-0
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2016, 15:52:56 »
  • Publish
  • Ni200 TCR je 600 ili 620?
    [Fabrički je 600 u VTC mini, i u Smok Quantum.]
    Svakako dobro radi TC, ali kad podesim na 610 - 620 kao da je još bolje :)
    Zato vas pitam koju vrednost koristite u određenim modovima(?)

Sony Xperia ZR