Autor Tema: Preorder  (Pročitano 4678 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9686
  • -Receive: 9120
  • Ugled: +20872/-0
Preorder
« poslato: Februar 16, 2016, 18:03:10 »
Preorder postoji odavno u raznim oblastima, kao nacin da se omoguci kupcima da po povoljnijoj ceni i pre ostalih dodju do odredjenog proizvoda. Medjutim, ono sto rade nekoliko buvljaka i proizvodjaca opreme u poslednej vreme, je najpodlija i najprljavija prevara. Pored toga sto kupci finansiraju kompletnu proizvodnju, sve na osnovu par rendera i obecanja, pored toga sto pojedini proizvodi kasne nedeljama, po nekad i mesecima, primetan je i osetan pad kvaliteta opreme. Od kad su poceli sa tom praksom, gotovo ni jedan model kupcima na preorderu nije stigao kompletan. Neki su upeglani kasnije, a neki nikad, vec ih je jednostavno takve felericne pregazilo vreme. Setimo se stika sa za cetvrtinu slabijom baterijom od deklarisane, VT-a koji je u prvim verzijama palio vatu i u VW modu, odrpanih iPV modela... Novijeg datuma smo imali solo mini okrecen polikolorom, rasklimani i razvaljeni cuboid, kanger modele kod kojih kontrola temperature ne radi... I jos su se i neki anonimni i nepoznati proizvodjaci nalozili pa bi i oni "leba bez motike" i da prodaju po neki crtez. A i sta ih boli uvo sve zajedno kad ih proizvodnja nista ne kosta, a pare su uzeli. Da treba da se bore za trziste, da naprave nesto sto prvo treba da prodje sud kupaca, trudili bi se da naprave kvalitetan proizvod. I kome mi da se zalimo? To i jeste problem - sto se ne zalimo, vec i dalje kupujemo na preorderu. Nikad nije bilo ovoliko losih proizvoda i ovoliko gresaka u proizvodnji, kao zadnjih 8-9 meseci. Cak su i najbolji podbacili, a za sve je kriv preorder.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7274
  • -Receive: 10071
  • Ugled: +12506/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Preorder
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2016, 18:34:25 »
Nikad više preorder , em nije jeftinije em nije ništa brže nego se pojavi na stanju em kao što reče kolega sve češće i ne upeglan i ne završen proizvod ( skarabudžen ) ...
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3071
  • Ugled: +7315/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2016, 18:36:40 »
Surovo istinito. Već sam pisao o tome. Treba definitivno istrenirati sebe da se ne kupuje gladnim očima već razumno pa makar se nešto i nemalo među prvima. Odbijam svaku kupovinu na preorder a odluku sam davno donio. Još tamo u martu-aprilu prošle godine kad sam se prvi put opekao. Na kraju ne bih želio da zvučim seksistički ali eto pristajem da rečenica bude namjenjena oba pola i sa puno zagradica.

Nije bitno ko(ja) je prv(a)i, već ko(ja) je posljednj(a)i i aktueln(a)i :smart:

Van mreže Sasha19_81

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 38
  • Ugled: +38/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2016, 10:33:13 »
Postoji razlika izmedju preordera kod velikih firmi i kod malih osobnih proizvodjaca. Firme poput joyetecha, smoka, wismeca, symeu etc kod njih preorder ne znaci nista niti ga nude.. oni samo izradjuju proizvode  nekad dobre nekad lose. Njih stiscu prodavaci i marketing pa ponekad izadju van poluproizvodi tj proizvodi sa greskom.  Preorder rade Gearbest, Fasttech sa svojim 7 dana shipingom, banggood etc.. tu je problem.. sto prodavaci uzmu pare od kupaca da naprave neku okvirnu narudjbu tako da imaju na lageru sigurnu prodaju te otprilike znaju koliko stotina jos proizvoda moraju uzet.
A onda imamo i preorder od malih proizvodjaca.. koji ja podrzavam apsolutno.
Znaci u par navrata sam platio nesto unaprijed i po par mjeseci, platio sam jednom i samo ideju, znaci nije bilo niti fizickog dokaza, ali platio sam zato sto sam zelio da se to napravi, i sto sam zelio da pomognem covjeku koji ih je radio. Najduze sam cekao jedan mod placen 200€ 9 mjeseci.. i uopce mi nije zao. :)

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2016, 11:02:04 »
Verovatno si u glavnom u pravu, mada i velikim proizvodjacima znaci preorder, makar zbog statistike. Svakako to nas kao krajnje kupce ne bi trebalo da zanima. Meni je bitno da dobijem ono sto platim i ocekujem, sto u poslednje vreme u vecini slucajva nije slucaj. Da nije toga, ne bih imao nista protiv preordera. Iritantna mi je alavost proizvodjaca da se sto pre docepaju mojih para, a u tome prednjaci bas veliki Joyetech. VT sa verzijom 1.18 nije nikako smeo da se nadje u prodaji, i nema sanse da proizvodjac nije znao za propust. Ali alava guzica, a takvih primera ima jos dosta.

Sto se preordera malih proizvodjaca tice, to svakako podrzavam ako ih poznajem i ako imaju zanimljiv proizvod. Mada sam se jednom i tu opeko ;D  Jednom domacem moderu sam platio mod dok je bio jos samo crtez, i ako mi cak ni sam proizvod nije bio narocito zanimljiv, i nikad nisam dobio svoj primerak. Posle dve godine sam dobio novac nazad. Svakako bih ponovo isto postupio.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 520
  • Ugled: +2915/-0
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2016, 15:04:12 »
Nisam nikad nista uzeo u predprodaji, niti cu... Samo sam iStick20 uzeo cim se pojavio i naravno da sam se zahebo...  ;D
To mi je kao da kupujem macku u dzaku. Generalno nije ni novac u pitanju, ali da mi dodje nesto sto 100% nije kako bi trebalo da bude, jos da cekam dugo.... uf, to mi je cista tortura mojih vec istrosenih zivaca.  Mnogo mi je bolje vremenom da pohvatam utiske korisnika, pa onda tacno znam sta sam uzeo i time mi je zadovoljstvo vece. 

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4448
  • -Receive: 5910
  • Ugled: +6736/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2016, 19:43:14 »
Meni licno preorder kao takav uopste nije zanimljiv.Da ocekujem neka cuda davno sam prestao,najnapredniju opremu radi nje same ne lovim a i vise volim da se neko drugi opece umesto mene ;D . Ono sto je isprobano i vremenom dokazano,gde su izlecene decje bolesti i gde su drugi korisnici mahom zadovoljni je ono sto trazim.
Eventualno bih mogao ucestvovati ako mi je nesto posebno zanimljivo a kolicina ogranicena (i jos cena povoljna) ali to bi bas bio izuzetak.

To sto nije za mene ne znaci da imam nesto protiv tog nacina trgovine.To bi bio ok nacin da se dodje do pocetnih sredstava ili da se testira trziste kada se ne bi cesto (zlo)upotrebljavalo da se uvale razni poluproizvodi.Ovako,to je stvar za izbegavanje.

Sa druge strane i mi kupci smo donekle krivi.Potrosacko drustvo ne dopusta dovoljno vremena za ozbiljniji razvoj proizvoda i stalno zahteva vece,jace i sarenije (i posebno jeftinije) umesto bolje i kvalitetnije.Ono sto nije u prodaji ovog trenutka sledeceg ce vec biti zastarelo ili bar nepopularno a naknadne ispravke se cesto skuplje od razvoja potpuno novog proizvoda.Sve to jeste ili nije opravdanje ali dok prolazi proizvodjaci/prodavci ce koristiti i tu nema pomoci.Ostaje na nama kao kupcima da procenimo rizik i na osnovu toga izaberemo kome i za sta dajemo svoj novac.

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 34
  • -Receive: 104
  • Ugled: +1256/-0
  • elektronski duvan na motanje
« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2016, 20:06:20 »
Ja sam poludeo od preordera. Vise nikad mi ne pada na pamet da ucestvujem u istom. Finansiram razvoj nekog proizvoda, cesto je tako, a na kraju ispadne banana. Jok vise...
Sacekam lepo rivjua da se naslazu, pretezno video u HD rezoluciji, pa a osnovu toga vagam. A rivjuere ne smem ni da slusam. Svi su nahajpovani i sve je super. Aj ne svi ali kod velike vecine.

Jbo i preorder i rivjuere! Pozdrav Bete! (ti si na dobroj strani, nisi ukljucen u ovaj moj mali izliv)

Van mreže Sasha19_81

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2016, 11:40:04 »
Neka ja smrdim. :)
Al salu na stranu ima sad svaba jedan preorder 500€ mod. Ne vredi te pare, al je komplet proizveden u njemackoj, i covjek nema svoje alate nego koristi usluge firmi i kad se matematika zbroji izafje ga mod sa sx cipom 400€ sto ce rec da zaradi 100€ po komadu. E sad jebiga.. mora ici na preorder kad kupac bira sve od materijala, pa do cipa. I ima ljudi sto kupuju. I ja bi da imam pare.
Sto se tice joyetecha. Bet je dobio falicni, al moj je apsolutno ispravan. Svugdje gdje se radi na hiljade ina postotak losih. Samo je od nas dalu cemo to prihvatiti. Bet je trebao svog poslat nazad i dobio bi ispravni. Al se nama neda sa tim zajebavat, pa onda i proizvodjaci mogu tako pustiti tih 5% losih istobu prodaju. Da veacamo stcari nazad, digli bi oni kvalitetu a mod bi kostao mozda 1$ skuplje.. mu smo krivi nisu proizvodjaci.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2016, 12:00:00 »
Sto se tice joyetecha. Bet je dobio falicni, al moj je apsolutno ispravan. Svugdje gdje se radi na hiljade ina postotak losih. Samo je od nas dalu cemo to prihvatiti. Bet je trebao svog poslat nazad i dobio bi ispravni. Al se nama neda sa tim zajebavat, pa onda i proizvodjaci mogu tako pustiti tih 5% losih istobu prodaju. Da veacamo stcari nazad, digli bi oni kvalitetu a mod bi kostao mozda 1$ skuplje.. mu smo krivi nisu proizvodjaci.

Bet je dobio dva falicna. Takodje, mnogi su dobili falicne primerke, cak preko 50%. Sad, koliko razumem, tebi su namenski poslali radi recenzije, pa je logicno i da su probrali. Takodje, Joyetech je imao 100% falicnih primeraka prve serije evic VT. I svi su otisli u prodaju. Falicni primerci stika 40 se i danas prodaju (kako drugacije nazvati nesto na cemu pise da je baterija 2600mAh a unutra 1900?). I za to smo mi krivi? Ovo je samo par primera za joyetech, ako pocnem da nabrajam za ostale oduzice se. I sve se to desava od kad su krenuli sa preoredrima. Svaki raniji Joyetech proizvod je bio savrsen sa veoma malim procentom skarta. I kako to drugacije tumaciti osim kao nepostovanje prema kupcima? A da smo sami krivi sto im ne vracamo, reklamiramo i sto ne odbijamo da kupujemo, tu se slazem.

Van mreže Sasha19_81

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2016, 13:21:59 »
Ja neznam nemojte se ljutiti, al jel ste vi te modove narucivali iz kine il iz zastupnika za vasu drzavu?? Jel imate uopce zastupnika za joyetech?

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3071
  • Ugled: +7315/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2016, 13:44:05 »
Iz Kine ili USA ispostave kineskog trgovca. Imamo zastupnika ali ne baš onakvog kakav zastupnik treba biti.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 618
  • Ugled: +2321/-0
  • Samo jako
« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2016, 13:44:17 »
Imamo.
HG, HC, Cvapor, fasttech, gearbest itd :D :D :D
Ovi drugi zastupnici nam nisu zanimljivi.
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1192
  • -Receive: 1923
  • Ugled: +3174/-0
« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2016, 13:56:10 »
zaboravio si 3fvape i mnoge druge ;D

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 650
  • -Receive: 1542
  • Ugled: +2695/-0
« Odgovor #14 poslato: Februar 18, 2016, 14:03:44 »
Ja neznam nemojte se ljutiti, al jel ste vi te modove narucivali iz kine il iz zastupnika za vasu drzavu?? Jel imate uopce zastupnika za joyetech?

cuj zastupnik kod vas je u stvari nas samo nas je toliko puta zahebo da ... ma neka vam ga ;D