Autor Tema: Kayfun II ES v.2,1 - mini (SvoeMesto)  (Pročitano 25950 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
Kayfun II ES v.2,1 - mini (SvoeMesto)
« poslato: Decembar 26, 2012, 17:51:30 »
  • Publish
  • Prvo želim da vam svima poželim puno uspeha u narednoj godini i da ovaj forum bude najposećenije i najprijatnije vaprsko sastajalište u Srbiji.  :cap:

Poslije 18 dana iščekivanja stigao je Kayfun. Prva reakcija je bila, lele za šta dadoh pare. Počeo sam ga rastavljati, deo po deo, slagati kao na onom promotivnom video klipu. Joj, manje stvari a više delov...Nisam neki stručnjak ali ovo je pravi filigrantski rad. Kada sam došao do dela gdje se slaže setup, malo sam zastao. To je tako malo, šarafi u istoj ravni kao i ventilaciona rupica. Ajme ko će ovdje setup složiti. Pogledam onaj minijaturni odvijač, pa me neka tuga uhvati. Pomno zagledam sve delove. Red je došao na one rupice na bazi. Jedna je za regulaciju dotoka vazduha, druga za ventilaciju a treća za punjenje. U jednoj je šarafčić, druga je prazna a u trećoj viri nekakav ventilčić.
    Sastavio sam ga sa željom da proverim kako funkcioniše šarafčić za regulaciju protoka vazduha, smatrajući ovaj detalj najbitnijim.
    I tog momenta sam zaboravio koliko sam platio ovih nekoliko grama metala i plastike. To toliko dobro radi da sam pola sata odvrtao i zavrtao šarafčić ne verujući da radi tako dobro i precizno. Ma pravi pravcati minijaturni karburator. Ovo je zaista odrađeno vrhunski, nanotehnologija majke mi. Kako su samo uspjeli da izbuše te kanalčiće unutar baze i kako to unutra izgleda vrag će ga znati. Ali funkcioniše.

Ajde, sada sam ga sklopio u svoj njegovoj dužini. Uh, predugačak. Gledam i jedino može fino da legne na twist. Navrćem na twisticu a zamišljam onaj Milošev DC650. Kada je sve leglo, ne mogu se oteti utisku da je predugačko i na granici ružnog. Sve je super ali ne uklapa se. Počeo sam sa novim kombinacijama i našao sam jednu skraćenu sa kapacitetom od 2ml. Ovo mi se dopalo. Gore je na razglednici. Mislim da ovu dugačku varijantu neću nikada koristiti.

Ajde da složim setup.
    Mind fiber jedan stuk, 5x0,18 A1 i dobio sam 1,8ohm. Za divno čudo nisam se napatio slažući setup. Iako je sve vrlo tijesno ipak nekako složih sve da sam bio veoma zadovoljan, čak i estetskim izgledom mog prvog setupa. Mislim da bi mi i Limun pozavideo. E sada se dogodilo nešto na što sam zanijemio. Kada sam složio setup i nakapao tečnost, pritisnuo sam prekidač. U toj maloj čaurici počeo se gomilati gusti dim, ali nekako neobično, nisam to do sada vidio. Nije to kao što sam navikao, nekako se gusto i lagano uzdizao. Ne, ne mogu objasniti.
    Brzo sam sve ponovo sastavio. Moram priznati da sam pomislio ko će sada ovo čudo da napuni. Flašica za tankanje  je stvarno lijepa i ima čvrstu plastičnu iglu na vrhu. Stavih plastičnu iglu u onu rupicu na bazi i gle čuda, sve je proteklo vrlo lagano i bez ijedne jedine prosute kapi. Ne znam gdje je stalo ali nasuo sam više od dva mililitra.

Prva proba. Pare, dima i arome ja majko mila. Malo sam podesio karburator, ja kad me opiči u grlo. Igrao sam se sa podešavanjem jačine TH-a bar pola sata dok mi sve u glavi nije prozujalo.
    Nevjerovatno, privrnem šarafčić zvekne me TH a pare i ostalog isto, odvrnem farafčić manji TH ali sve ostalo isto. Ono što je najzanimljivije, moguće je podešavati nijanse, bar deset pozicija. Nevjerovatno.
    Dok ovo pišem, pri kraju je prvi tank. Promene u performansama nema. Kakav je bio prvi dim koji sam udahnuo, takav je i ovaj sada.

Onome ko je ovo smislio, sam veliki dužnik.
    « Poslednja izmena: Jun 23, 2016, 23:36:35 Bolle »

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    Odg: Kayfun II ES v.2,1 - mini (SvoeMesto)
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2012, 12:46:00 »
  • Publish
  •  Znaš, čitajući tvoju recenziju shvatam zašto toliko volim i mrzim u isto vreme priču o e-cigaretama.  Kako sam po prirodi radoznao tako svaki ovakav (lep) opis budi u meni želju da opisani uređaj posedujem. Prosto čovek uživa čitajući ovakve recenzije i to je lepo i nije mi prvi put. No sve bi to bilo OK da živim npr. u Luksemburgu i  da mi standard dozvoljava da svoje fantazije ostvarim. Ovako ostaje mi uvek neki gorak ukus kao juče kada sam greškom sipao čist bitter wizard u kart :rant:

Hvala za ovaj tekst i neka te sprava dugo i dobro služi  :great:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2012, 13:35:54 »
  • Publish
  • Svaka cast na recenziji
    Ostaje samo da cujemo nastavak posle duzeg vremena koriscenja i da cujemo kako pari sa meshom i pamukom

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2012, 15:05:25 »
  • Publish
  • @Fusion, sa meshom ne možed a radi, ovo je klasična špagerica. Pamuk ne stavljam u atije zbog preniske tačke topljenja.

Preko noći je ostao sa minimalnom količinom tečnosti položen na sto. Ujutru sam ga zatekao kako sam ga i ostavio. Suv.
    Dužina bez drip tipa u skraćenoj verziji je 60mm s sa još jednim prstenom 90mm.
    Drip tip mod nisam probao, a mislim i da neću, nema potrebe.

Na kraju je Kayfun našao SvoeMesto na mojoj luli.  :)

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2012, 15:30:57 »
  • Publish
  • Izgleda bolesno dobro auuu

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2012, 15:39:13 »
  • Publish
  • Lula ulepsa svaki atty jer na njoj nista nije previse dugacko kao na tuba modovima.Ovako bi mogao i full atty da sklopis bez razmisljanja da li je predugacak ili ne.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2012, 12:26:39 »
  • Publish
  • Poslije trećeg tanaka sam ga otvorio. Odvrnuo sam dimnjak i bio sam zaista začuđen onim što sam vidio. Grejač je bio čist i fino natopljen tečnošću. Zaista impresivno. To znači da se grejač ravnomerno natapa tako da do sagorijevanja koje stvara čađ na grejaču uopšte ne dolazi. Još jedno prijatno iznenađenje. Vratio sam sve nazad, napunio i idem dalje. Otvoriću ga ponovo nakon sledeća tri tanka.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2013, 17:58:15 »
  • Publish
  • Setup za kajfušku u dva koraka i šest slika.  :smile1:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 04, 2013, 19:22:03 »
  • Publish
  • Samo za Libera ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 05, 2013, 17:42:37 »
  • Publish
  • Jedna važna napomena.

Kaja je ipak bottom coil ati, odličan ali ipak bottom coil. Šta zapravo hoću da kažem? Setup, odnosno koil treba pre stavljanja u pogon razraditi da se nebi poremetio sistem koji savršeno funkcioniše.
    A to znači, nekoliko žarenja na suvo dok nestane dim iz fibera. Potom ceo grejač natopiti tečnošću i pritiskati prekidač da tečnost ispari. Ponoviti par puta. Kada vidimo da se setup razradio, sastaviti Kaju i rokaj.
    Ovo bi trebalo da važi za sve bottom coil gedžete, da ih ne mučimo kasnije, jer tim kratkim drndanjem mogu da presaugaju. Ipak treba imati u vidu da Kaja u sebi ima pravi, pravcati mali karburator.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2013, 00:47:19 »
  • Publish
  • Do sada najbolji setup:

0,18x4 i 2x2mm, skratiti višak fibera na samom rubu čaure grejača.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2013, 09:52:09 »
  • Publish
  • Evo kako izgleda na lavi robust:

cini mi se kao da je ovaj mod pravljen bas za njega ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2013, 23:26:50 »
  • Publish
  • Jel' to stigla Kaja? Ja moram skinuti nikotin na 6mg, pod hitno.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2013, 23:31:00 »
  • Publish
  • Evo kako izgleda na lavi robust:

cini mi se kao da je ovaj mod pravljen bas za njega ;D
    Pazi kada krenes da paris zazmuri na oko za svaki slucaj  ;D

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2013, 23:35:43 »
  • Publish
  • Ma nije stigla :banghead:  nije stigla :021:  nije stigla.... :-[