Autor Tema: Koliko brzo potrosite bateriju?  (Pročitano 27437 puta)

Van mreže Che

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Ugled: +986/-0
  • Pol: Muškarac
  • Viva La Revolución
Odg: Koliko brzo potrosite bateriju?
« Odgovor #30 poslato: Decembar 27, 2012, 13:27:06 »
  • Publish
  • Nas realno najvise zanima upotrebljiva voltaza baterije.Nemam nesto mnogo iskustva sa VV modovima,probao sam samo Lavu i eGo V6.Lava je ralativno ok radila sve dok baterija nije pala na ispod 2.8V dok se ovaj V6 iskljucuje cim obe baterije budu na 3V.Sto se performansi tice bolje je kada elektronika smanjuje voltazu nego kada je bustuje na vecu.Pulsna modulacija izvlaci maksimum iz baterija i zahvaljujuci tim konstantnim pikovima dobijemo dobre performanse i konstantni napon.Koliko to utice na trajanje baterije ne znam :confused:
    Za mehanicke modove prednost su baterije sa sto vise mAh jer oni obezbedjuju koliko ce voltaza baterije "dugo" da opada sa 4.2V do upotrebljivih 3.6V

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #31 poslato: Decembar 27, 2012, 13:45:12 »
  • Publish
  • Josh bitnije je onaj C faktor koji se tesko nalazi jer on daje kojim intenzitetom baterija moze da se prazni
    Sto je veci C to baterija moze da daje konstantniji napon pod opterecenjem vece struje u nashem sluchaju 1.5 oma 1.1 0.8 0.6 i ko moze vishe xaxaxaxa a ti otpori proizilize u veliku amperazu pa stoga i baterija pre kljokne

Za nas bolja baterija je recimo Li Po na 1000mah koja ima c faktor od 20 nego 18650 3000mah koja ima c faktor od 2ili3

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #32 poslato: Decembar 27, 2012, 15:26:48 »
  • Publish
  • Ma ja pitam jer mi na VW baterija traje osjetno duže nego na mehaničkim modovima, pa mi ništa nije jasno.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #33 poslato: Decembar 27, 2012, 15:31:56 »
  • Publish
  • Na mehanici baterija isporucuje koliko moze snage pa samim tim i traje u okviru svojih specifikacija.Problem je kod bustera sto on mnogo vise opterecuje bateriju nego sam grejac.
    @Para VW iskoristi ceo kapacitet baterije dok na mehanici baterija radi max do 3.6V

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #34 poslato: Decembar 27, 2012, 15:33:08 »
  • Publish
  • Zato sto iscrpi maximum a ti nemash osecaj opadanja performansi kao kod mehanickog moda

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Decembar 27, 2012, 15:36:54 »
  • Publish
  • Onda to znači da baterija traje duže na VW?

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #36 poslato: Decembar 27, 2012, 15:37:32 »
  • Publish
  • Upravo tako Che
    Zato su i bolji modovi sa rednim baterijama jer daju veci napon pa se onda samo skida napon ali to se izbegava zato sto je neko smislio da je opasno

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: Decembar 27, 2012, 15:42:21 »
  • Publish
  • @para  ne traje duze samo ako imash dovoljno nizak napon moze da imash osecaj iskoristivosti duze nego na mehanickom modu
    Ako imash kofu vode i prospesh je nagnuvshi na stranu ispraznicesh je odma a ako stavish na tanku cevcicu trajace praznjenje jako dugo .

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #38 poslato: Decembar 27, 2012, 15:47:02 »
  • Publish
  • Upravo tako Che
    Zato su i bolji modovi sa rednim baterijama jer daju veci napon pa se onda samo skida napon ali to se izbegava zato sto je neko smislio da je opasno
    Slazem se sa tobom u potpunosti.Mislim opasno,pa opasno je i silaziti na stapenicama jer se moze desiti da se okliznes.....ok baterije mogu da naprave probleme ali to je stvarno jako retko.Svakako treba koristiti IMR zbog bezbednije hemije.Mnogo ljudi cak izbegava da koristi baterije bez PCB-a iz slicnih razloga.Svakako treba paziti ali ne bas toliko koliko se Ameri tripuju :banghead:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11167
    • -Receive: 10683
    • Ugled: +22435/-0
    « Odgovor #39 poslato: Decembar 27, 2012, 15:59:40 »
  • Publish
  • Citam sta pisete ovde i razmisljam koliko sam ja srecan covek ;D . 3,3V,  da li je precizno ili ne savrseno me zabole, 2,3oma 2-2,5ml i ojha :dance: . A to struje sto pojedini potrose, potrosi celo moje domacinstvo sa sve sudo i ves masinom. ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Decembar 27, 2012, 16:00:13 »
  • Publish
  • Generalno VV Vw apsolutno - prvi dim i zadnj isti ili bar priblizni ne bitno koliko baterija potrosimo u toku dana.
    Bitno je da nama prija i da smo zadovoljni dok parimo

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #41 poslato: Decembar 27, 2012, 16:05:01 »
  • Publish
  • @ Liber.  A o grejanju i da ne prichamo xe xe

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: Decembar 27, 2012, 16:25:58 »
  • Publish
  • Da li neko zna formulu kojom bih izračunao potrošnju baterije?

Evo šta mene buni? Ista baterija isti otpor.
    Ako parim na mehaničkom modu, krećem od 4,17V, naponpada i parim do 3,6V i zaista sve ispod je prilično loše. Nemam kontinuirano dobro parenje, teoretski, svakom uvlačenjem se menja.
    Kod većine modova izlazna snaga sa atijem od 2,0 ohm je oko 3,7V. Dakle najjače što se može dobiti. Na VW modu, odmah namestim na 3,7V i pariću otprilike dok baterija ne dođe do 3,3V, a mogu na nekim i do 3,0V.
    I to definitivno duže traje na VW modu. To jednostavno nije teorija nego praksa.
    Tako da nikako ne mogu da ukapiram, ovo što pišete.
    Pa nešto mislim da bi mi formula pomogla da ukapiram, pa ako neko zna da je postavi, da ne obnavljam davno zapušteno znanje iz fizike.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Decembar 27, 2012, 16:43:49 »
  • Publish
  • Jednostavan sistem je stavish otpor od recimo 2 oma na bateriju i meris vreme kada ce dostici 3 v ili realna situacija izbroj udisaje koliko puta povucesh u toku jedne baterije
    Kod mene je to slucaj i krece se oko 1000 udisaja u proseku u toku dana
    Posto ne postoji konkretna formula koja funkcionise to je meka za proizvodjace da manipulisu sa mah ovima koliko hoce
    Zato Panaspnic 2200mah traje duplo duze od kineske koja ima 4000mah a tu ulazi onaj C koji sam spominjao koji je jako bitan a niko ga ziv ne daje ili retko koja firma pusta takvu informaciju
    Recimo na kineskim baterijama bih rekao da je C oko 0.5 do jedan a na panasonicu 2,3,5 sto znaci da baterija moze da se optereti sa pola ampera amperom na kineskim baterijama a kod ozbiljnijih firmi sa 2A ,3A,5A....

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #44 poslato: Decembar 27, 2012, 16:56:08 »
  • Publish
  • Možemo ovako u beskraj. Znam nešto malo o baterijama, naučio sam u stvari, pa skoro sve, pa i taj C. :smile1:

Ali ovdje je pitanje, gdje duže traje baterija, na mehaničkom modu ili VW modu. Ja tvrdim da duže traje na Vw modu i to znatno (naravno uz zadovoljvaljuće parametre, po je poenta).

Ako imash kofu vode i prospesh je nagnuvshi na stranu ispraznicesh je odma a ako stavish na tanku cevcicu trajace praznjenje jako dugo .
    Ja bih to ovako rekao.
    Kod mehaničkog moda kofu sa vodom isprazniš do pola, a kod VW moda isprazniš celu. Meni je to logično.  :smile1: