Autor Tema: DICODES BOX MODS  (Pročitano 7488 puta)

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1063
  • -Receive: 1221
  • Ugled: +1514/-0
  • Pol: Muškarac
DICODES BOX MODS
« poslato: Novembar 28, 2015, 14:35:08 »
  • Publish
  • Dolazi prvi Dicodes box u decembru ;)
    https://m.facebook.com/dicodes/

Elektronika će se prodavati i posebno

Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10417
    • -Receive: 9893
    • Ugled: +21645/-0
    Odg: DICODES BOX MODS
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2015, 16:08:08 »
  • Publish
  • Bas mi je drago da neko stvarno ozbiljan udje u trku sa plocicama za ugradnju, jer su smorili sa DNA i Yihi.

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2015, 15:23:59 »
  • Publish
  • Dani box nema USB, ali u januaru dolazi dock station za punjenje

Ps: inače meni se mnogo više sviđa No 6 (26650) verzija

Sony Xperia ZR

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8092
    • -Receive: 10663
    • Ugled: +13098/-0
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2015, 21:21:55 »
  • Publish
  • Malo tehničkih detalja:

The is an electronically controlled MOD to be used with various atomizers of different sizes and diameter. It is prepared to use one battery of size 18650.
    Mechanically the mod has a very ergonomic soft touch design and is equipped with three buttons on the long side for menu operations and firing, a high brightness
    OLED display on the top and a sophisticated construction of an adjustable center pin made of copper beryllium.
    The body is manufactured in high quality anodised aluminum and offered in several colors. The head and bottom pieces are made of solid stainless steel.
    Electrically, the allows vaping with up to 60W and, beside 4 different operation modes, provides temperature controlled vaping with many different kinds
    of wire-materials ( , nickel, titan, stainless steel,  and others). We recommend the (NiFe30, RESISTHERM) for optimal performance and unique liquid flavor.
    By means of a separately purchasable charging holder, the battery can be charged inside the mod with up to 3A charging current.

- 5 to 60W with one Li-Ion battery 18650
    - Adjustable battery discharge level (2.5-3V)
    - Up to 12V output voltage
    - Up to 20A output current
    - Temperature controlled vaping mode with various wire-types
    - Mechanical MOD mode (protected)
    - 10 Power boost modes
    - 10 Heater protection modes
    - Atomizer resistance range 0.05 to 5 Ohms, total
    - Atomizer resistance 0.15-2.4 Ohms (60W)
    - Reverse battery protection
    - Versatile menu structure
    - Individual user preferences selection
    - spring loaded center pin made of copper beryllium
    - charging contact on the bottom (requires charge holder)
    - 2 Years warranty

Kompletan manual u pdf formatu LINK  (643.2 KiB)

Dani Box

60 watt
    0.05 – 5 ohm
    OLED display
    18650
    Spring-loaded center pin
    Temperature controlled vaping mode with various wire-types
    Optimized for dicodes resistance wire RESISTHERM
    Reverse battery protection
    Versatile menu structure
    Individual user preferences selection
    Available colors Titan, blue, green, red
    2 years warranty
    Made in Germany
    dicodes Part-No: DaniBox

dicodes no 6

60 watt
    0.05 – 5 ohm
    OLED display
    26650
    Spring-loaded center pin
    Temperature controlled vaping mode with various wire-types
    Optimized for dicodes resistance wire RESISTHERM
    Reverse battery protection
    Versatile menu structure
    Individual user preferences selection
    Available colors Titan, blue, green, red
    2 years warranty
    Made in Germany
    dicodes Part-No: dicodesno6

http://www.dicodes-mods.com/box-mods.html

http://greek-mods.com/akkutraeger/dicodes/dicodes-dani-box/866/dicodes-dani-box
    http://greek-mods.com/akkutraeger/dicodes/dicodes-no6/868/dicodes-no-6
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2015, 21:42:07 »
  • Publish
  • Evo i slike plocice:

Ovo je jedna od prvih koja je stigla na nase prostore. Dostupna je za ugradnju u druge modove, poput DNA i SX. Dimenzije su 59x22, ali se nosaci mogu skinuti i smanjiti na 59x17. Ovo nadam se znaci da mozemo ocekivati i neke lepe modove manjih dimenzija :thumbsup:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2016, 18:27:45 »
  • Publish

• Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 189
    • -Receive: 202
    • Ugled: +488/-3
    « Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2016, 19:25:02 »
  • Publish
  • sto kaze Ivane ? ne moras duzit ...    ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2016, 19:43:03 »
  • Publish
  • Plocica je sigurno mocna. Ali oba moda su mi jezivo ruzni, a autor softvera cini mi se nema bas osecaj ni za estetiku ni za logiku. Ovo ne bih nazvao komplikovanim, vec vise kontraintuitivnim i totalno nelogicnim.

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2016, 20:04:48 »
  • Publish
  • Jako su ružni, i mnogo kvalitetni. :)
    Imao sam priliku da ih vidim uživo .
    Ne kontam zašto kasne toliko sa dock punjačem

Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2016, 15:08:32 »
  • Publish
  • Posle par sati igranja da dicodesom, mogu da kazem da sam umoran i odusevljen ;D  Leteci meniji ubijaju u pojam, i vlasnik bukvalno mora da zapamti raspored, inace od citanja nema nista. Narocito sto ima tako mnogo mogucnosti. Meni je krajnje glupav i nelogican. I ako je ono listanje moguce iskljuciti, onda ide previse brzo. Verujem da se vremenom navikne i da to postane rutina, ali meni je sad jos uvek konfuzno. Cak mi se cini da ima obicaj i da brljavi i da krece od pogresnog mesta. Inace, plocica savrseno radi i moguce je podesiti i najmanju sitnicu, mada je veliki deo podesavanja nepotreban. Svakako se ne bih bunio kad bi je neko metnuo u neki mali lepi modic, jer je to sasvim izvodljivo. Deluje mi da su sa ustedom energije usili i DNA. Ovo su samo prvi utisci, a detaljnije cu pisati kad je dobro istestiram.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2016, 06:12:26 »
  • Publish
  • Biće interesantno probati ovu pločicu. Ne tajim da sam zainteresovan za Dicodes proizvode sa posebnim interesom za elektroniku.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 10, 2016, 16:50:07 »
  • Publish
  • Posle par dana koriscenja dicodes plocice, imam samo reci hvale. Sve ono u vezi sa glupavim rukovanjem sam zaboravio, i mogu reci da je posle inicijalnog privikavanja koriscenje ove plocice pravo zadovoljstvo, bez obzira u kom rezimu se koristio. Plocica ima ogromne mogucnosti i covek stvarno treba da ima bujnu mastu da bi dodao jos nesto. Ako bih sve po redu opisivao, trebalo bi mi mnogo vremena, pa koga zanimaju detalji ovde moze preuzeti uputstvo u PDF formatu. Ja cu pomenuti samo ono sto je najvaznije.

Komplikovanom rukovanju doprinose i sasvim neuobicajeni nazivi podmenija, i krajnje cudne skracenice. Na primer, za podesavanje rezima se ulazi u meni "Hctrl". Kada dodjemo do tog menija, sacekamo nekoliko sekundi da izabrano pobeli, pa onda listamo izmedju: standard(VW), ByPass, TmpCtrl, ByPass i HttProt(ovo je klasican VW sa zastitom od pregrevanja). U TmpCtrl imamo Ni, Ti, NiFe, W i inox zice, a tu je o "other" sto je u stvari TCR. Ja sam probao Ni, Ti i nekoliko vrsta SS zica, i sa svakom sam dobio savrseno gladak i ravnomeran vejp kakav nisam osetio ni na jednom TC modu.  Ni sa jednom zicom nema paljenja vate, sto ne smatram narocitom prednoscu, vec samo ukazuje na odgovornost proizvodjaca i to da nista nisu prepustili slucaju, kao i da elektronika savrseno brzo odradjuje sve zadatke. Klasicnu SS 316L zicu nisam uspeo da poteram u inox rezimu, ali sam sa podesenjem TCR na 80 dobio odlicne rezultate (ovo treba prihvatiti sa rezervom, jer zavisi i od debljine i otpora). Velika prednost je sto sa SS zicom ne moramo voditi racuna o otporu, jer kontrola radi i sa zicama veceg otpora od 1 om. Posebno dobre rezultate sam dobio sa niklom, koji je glavni izbor zahtevnijih korisnika, ali na manjim vrednostima na svim drugim modovima sam dobijao ne bas tako ravnomeran rad. Ovde, ja nisam osetio apsoluteno nikakve oscilacije na mojih 165 - 170 C. Zapravo, bilo koju zicu da sam probao, dobio sam savrsen rad i sa minimalnim/neprimetnim razlikama. Koja god zica da je unutra, mod radi kao najbolji VW setap na kantalu, sa savrsenim natapanjem. Dodatna prednost je sto se u bilo kojem TC rezimu moze podesiti i maksimalna snaga, i podesiti da li ce za potrebe postizanja temperature prekoraciti podesenu snagu ili ne. Sve vreme tokom rada na ekranu je prikazan napon baterije, i to dva napona: realan napon i napon pod trenutnim opterecenjem. Fabricki je podesen prekid rada baterije na 2.8V, ali se moze podesiti po zelji. Sto se potrosnje baterije tice, ovaj mod je apsolutni sampion! Po stedljivosti je prevazisao i dosadasnjeg apsolutnog sampiona - DNA40. Ovo je glupo sto cu da kazem, ali za sve vreme rada se ne oseca ni najmanji pad napona ;D

Sve blagodeti koje donosi ovaj chip, prati i izuzetno lep i sjajan ekran. Rezolucija je visoka, kontrast odlican, fontovi lepi i citljivi, tako da to u nekoj meri olaksava lose reseno rukovanje. Eh to pusto glupavo rukovanje... Mada, osnovne funkcije koje se koriste svaki cas poput podesavanja snage i temperature je veoma lako podesiti, kao i ostale osnovne funkcije poput izbora rezima i vrste zice posle kraceg prilagodjavanja. Kada se udje u extended meni onda nastaje horor. Kao da je zamisao autora bila da se extended meni koristi jednom godisnje. Brzinu promene je moguce podesiti od 1 do 4, s' tim sto je 4 ono ruzno listanje iz nekog videa gore, a 3 je dosta brzo u pocetku. Nije mi jasno zasto i + i - tasteri imaju istu funkciju? Prilikom rukovanja menijem fire taster nema nikakvu funkciju. Ja se iskreno nadam da ce tu biti nekih poboljsanja i to je moja jedina zamerka. To su i rekli Dejanu u razgovoru da postoji mogucnost promena u softveru, ali tada nije znao sta je problem niti sta da ih pita da li moze da se promeni, pa cemo za tu informaciju ostati uskraceni neko vreme.

Svakako, bilo nekih unapredjenja rukvanja ili ne, ja zeljno cekam neki lepi mali mod sa ovom plocicom. Sto se mene tice, meni ova plocica daje sve sto se pozeleti moze: stabilan rad, precizno podesavanje svega i igre bez granica.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2016, 17:08:24 »
  • Publish
  • Postaviću možda glupavo pitanje ali kao da mi se čini da su manji ekrani na ovim Dani box i Dicodes no 6 pa ako možeš potvrditi radi li se o istoj elektronici ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 10, 2016, 17:24:08 »
  • Publish
  • Mislim da je ista elektronika ali da postoje razliciti ekrani. Nisam siguran. Koliko ja znam, prodaja plocica za ugradnju jos nije krenula, samo salju moderima uzorke. Takodje, koloko sam ja obavesten, cena je veca i od yihi i od dna200, tako da se mogu ocekivati i prilicno skupi modovi. Moze da radi sa jednom ili dve baterije.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #14 poslato: Januar 15, 2016, 08:33:30 »
  • Publish
  • Zahvaljujući Liberu dobio sam mogućnost da probam ovu pločicu i da je koristim opušteno, bez vremenske presije neko vrijeme. Liber je u svom postu objasnio tehničke karakteristike i ja zaista nemam tu šta napisati osim potvrditi navode koje je on napisao. Moj post i opservaciju ću u kraćoj formi bazirati na uporednom testu i poređenju sa modovima koji imaju u sebi pločice slične cijenovne i kvalitativne grupe. mada cijenu Dicodes pločice još uvijek ne znamo precizno ali znamo da će biti u skladu sa kvalitetom (ako ne i bolja) i mogućnostima u rangu, vjerovatno i skuplja od YiHi i EVOLV pločica.

Ne trebam ni napominjati da sam svoje testiranje bazirao na vape u TC modu jer me VW odavno ne fascinira i čak mi smeta ta nestabilnost u temperaturi pare i zašto ne reći temperaturi same opreme posljedično. Šta je ono što sam primjetio u vape-u. Dicodes ima najbolje osobine YiHi-ja i EVOLVA. Uproštenom terminologijom ima oštrinu YiHi-ja i uravnoteženost DNA pločica. Vape je takav da mami na JOŠ. Nema zagrijavanja a ugodan je i na više ATI-ja potpuno ujednačen. Vape za poželiti. Na ekrančiću su svi potrebni podaci od značaja za vape. Od promjene temperature do trenutnog otpora i napona baterije, snage... Zaista ako bi se utrošilo vrijeme i pločica podesila (što može) nema se šta zamjeriti. Ali ne parimo svi stalno 1 ATI. Nedostaje podešavanje više profila. I lako šetanje kroz profile.

No sama pločica, odnosno proizvođač, uz sve dobre strane koje smo nabrojali i opisali Liber i ja ima i po meni neke stvari na kojima će morati dobrano poraditi prije nego li je puste u utakmicu sa SX 350J V2 i DNA 200. Naravno pod uslovom da zaista žele da se nađu na vrhu. Šta je problem. Prije nego uđem u opis evo shematskog prikaza menu-a

Menu je lavirint. Komande svakako jedinstvene ali... Mišljenja sam da jedna ovako kompleksna i kvalitetna pločica ne smije na tržište bez pratećeg programa za podešavanje i praćenje parametara poput YiHi-jevog SXi-Q programa ili EVOLV-ovog  EScribe. Komande moraju na samom modu biti pojednostavljene. Ukratko. Ne počinje vaping od Dicodes-a i treba se prilagoditi postojećim načinima upotrebe modova, terminologiji, skraćenicama itd. Svaki vaper pa i ja želi čim dobije mod da navije ATI i zapari u roku od odmah.

Siguran sam pošto je ovo negdje još uvijek radna verzija da će Dicodes poraditi na stvarima koje smo pomenuli. Ne zato jer smo mi to pomenuli, nego jer je to logično. U suprotnom bi ponašanje bilo autistično spram tržišta.

Ipak pored svega i da ništa ne učine i nijedna od primjedbi ne bude implementirana u finalni proizvod moj zaključak je sljedeći: Želio bih ovu pločicu u jednom malom cijevastom modu za ponijeti. Odvojio bih rado jedan ATI za takav mod i bio bih time vrlo zadovoljan. Ponoviću zašto. Vape je fantastičan !