Autor Tema: Joyetech eGo One VT baterija 2300mAh  (Pročitano 6582 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Joyetech eGo One VT baterija 2300mAh
« poslato: Decembar 26, 2015, 23:53:15 »
  • Publish
  • Skoro nedelju dana koristim ovu bateriju, ali sam odlagao pisanje o njoj iz vise razloga. Prvo je to sto sam hteo dobro da je isprobam, kapacitet, rad u VW i TC rezimu... A zatim i to sto ni sam nisam znao sta da napisem a da budem realan. Ovo je nesto sto sam odavno zeleo. Nesto sto izgledom podseca na male SS mehanicke modove, a ima ozbiljnu regulaciju. Kada su mi baterije stigle, ja sam sebi mahnito zgrabio jednu, pa jos jednu, i jos jednu... A onda sam se i sam zapitao sto ce mi toliko. Meni je ova baterija fantasticna, ali realno, nije kod nje bas sve tako fantasticno. Nerealno je ocekivati vise u ovako malom pakovanju pa se stosta moze i oprostiti, ali...

Sto se dizajna tice, meni je ova baterija savrsena u svojoj jednostavnosti. Fino bruseni SS i crna brunirana se savrseno uklapaju u jednostavan dizajn, pa ovde sigurno nema greske. Ovde je samo pitanje da li zelimo cevku ili ne, a konkretne zamerke na dizajn ne verujem da ce iko imati. U principu to i jeste Joyetech-ov fazon. Svi njihovi proizvodi su nekako klasicnog izgleda, koji se svakome svidjaju a nikoga ne obaraju s' nogu. Mozda to i nije losa taktika kako bi se proizvodi plasitali sto vecem broju kupaca, jer joyetech stvarno ume da napravi tehnicki dobar proizvod. Svakako bilo sta da se navrne na ovu bateriju, a precnika je 22mm, lepo ce izgledati.

Kvalitet izrade je standardno odlican kada je Joyetech u pitanju. Imam male zamerke na dno od hromiranog mesinga, ali to je donji deo koji je niti vidljiv niti izlozen dodirima prstiju. Za ovo postoji sasvim jasan razlog koji opravdava izbor materijala. Kako bi se smanjile dimenzije, taj deo je morao da bude upresovan. Da je od SS-a, moglo bi da dodje do toga da tuba na tom delu bude blago ispupcena, sto bi poremetilo estetiku. Sa druge strane,sve pohvale za fire taster presvucen SS-om. Sto se mene tice ovo je ogroman plus, jer je fire taster najvise izlozen dodirima i trljanju, pa samim tim i skidanju boje/hroma. 510 konektor je od SS-a, ali je umetnut u poklopac od hromiranog mesinga, sto takodje nije problem jer nije izlozen nikakvim spoljnim uticajima, a i ne vidi se. Ne znam sta da mislim od poluplivajucem plus pinu. Ne radi se o klasicnom plivajucem plusu sa oprugom, ali ima jako debelu gumicu koja ce apsorbovati razliku u duzini konektora vecine atomizera. Probao sam i atomizere kod kojih je plus udubljen u konektor, kao i atomizere kod kojih plus dosta strci, i svi su imali dobar kontakt. One koji imaju dosta ispupcen plus je trebalo malo jace pritegnuti, ali se posle njihoog odvrtanja plus vracao u prvobitni polozaj. Moze se reci da to sasvim dobro funkcionise, ali nisam siguran kakva ce situacija biti ako posle duzeg koriscenja necega sa ispupcenim plus pinom pokusamo da navrnemo nesto sa jako kratkim. Nije iskljuceno da cemo morati da se posluzimo starim trikom i morati da izvucemo malo plus pol na bateriji. Ipak je ova baterija veoma mala, veoma dobra i veoma povoljna, pa ovo nije nesto sto bih joj zamerio.

Rukovanje je krajnje jednostavno i zato ova baterija moze biti dobar izbor za nove korisnike i one koji ne zele mnogo da se lomataju sa podesavanjima. Postoje tri rezima rada koji se menjaju sa tri klika. Zakljucavanje je klasika, sa 5 klika, i kada je baterija zakljucana duzim zadrzavanjem biramo rezim rada izmedju: VW, Ni i Ti.

Sto se rada u VW rezimu nemam nikakvih zamerki. Podesavanje je kombinacijom otpora i izborom jednog od tri rezima. Moguce je podesiti snagu 5 - 30W,i to u koracima: 5, 7.5, 10, 15, 20, 25 i 30. Bilo bi lepo da postoji mogucnost finijeg stelovanja, ali to sigurno ne bi bilo moguce uz zadrzavanje dimenzija i izgleda baterije. Svakako, ko se krece u rasponima 5-10W ce namotati otpor preko 1.6oma, i ko se krece u rasponima 20-30W namotace 0.4-0.8oma. Najvise korisnika je u rasponu 10-20W, i oni ce podesavanja u ovom rasponu dobiti sa otporom 0.8-1.6 oma. U radu, kada je VW rezim u pitanju, rekao bih da su podesavanja tacna, a pad napona nije primetan. Trajanje baterije je natprosecno dugo, i ostavlja utisak veceg kapaciteta od 2300mAh. Meni ova baterija traje znatno duze nego na istick-u 40, i priblizno, verovatno i duze, nego sasmung 25R i modovima sa izmenljivom baterijom. Razlog za to je verovatno i to sto baterija nema displej, a kapacitet je realan. Indikator napunjenosti funkcionise tako sto lampica ispod fire tastera sve brze blinka kako se baterija prazni, i odlican je za orijentaciju koliko nam je jos struje ostalo. Vec posle par dana koriscenja sam se sasvim navikao na njega, tako da nije imalo sanse da me iznenadi.

I ako nisam TC korisnik, moja najveca zamerka na ovu bateriju je na racun kontrole temperature. Ne moze se reci da kontrola ne funkcionise, ali bi bilo objektivno reci da radi toliko traljavo da je skoro pa neupotrebljiva. U bilo kom od tri rezima, bilo sa Ni ili Ti zicom, suvu vatu pali veoma lako. To nije neki problem, jer kada ima makar malo tecnosti,kontrola temperature radi dobro i prekida sa radom kada grejac ostane skoro suv.

Glavni problem, kada je Ni u pitanju, je to sto je minimalni otpor 0.2 oma. Ne znam da li su ovo namerno napravili da bi pogurali prodaju svojih fabrickih grejaca za ego one, ali svakako su napravili veliki propust koji ce ih kostati jednog dela kupaca. Jako je tesko sa niklom postici 0.2oma, a da grejac bude dovoljno mali da moze da se spakuje u atomizer. Mozda sa 0.20 ili 0.25 zicom, ali one su jako mekane i nezgodne za rad. Cak nece tolerisati ni otpor od 0.19, vec iskljucivo 0.20+. Prilicno sam se namucio dok sam napravio odgovarajuci grejac jer sam nekoliko puta masio otpor, i na kraju sam se pronasao komad 0.20 zice. Kad sam najzad uspeo da prebacim 0.20, kontrola temperature je radila sasvim dobro. Rekao bih da je minimalnih 430F/220C ipak malo nize, jer mi je skoro pa odgovaralo. Dobio sam sasvim lep i ravnomeran vejp, bez hladnih talasa i bilo kakvih neprijatnosti, a baterija je uredno prekinula sa radom kada je tank ostao suv.

Kada je Ti u pitanju, situacija je nesto bolja, jer titanijum ima veci otpor. Svaki grejac koji sam namotao sa Ti zicom je radio, ali ne svaki dobro. Sa 0.25 zicom na najnizem rezimu sam imao prilicno neravnomeran vejp. Bilo je to nekako skakutavo, bili su prisutni veoma primetni hladni talasi... Na visim rezimima je to cini mi se bilo bolje, ali meni previse toplo da bih duze koristio i bio objektivan. Sa 0.30 zicom je situacija bila dosta bolja, ali ne i odlicna. Mislim da bi sa debljom zicom u svim rezimima radila sasvim dobro. Takodje bih rekao da je 220C manje ili oko 200, jer mi je skoro pa odgovaralo.

I na kraju pitanje: kome je ova baterija namenjena? Namenjena je svima koji vole cevke, nije im uslov kontrola temperature, i mogu da oproste prilicno krupne korake u podesavanju snage. Takodje, ova baterija je pravi izbor za nove koristnike i one koji ne zele da se cimaju sa podesavanjima. Sa ovom baterijom se moze postici sasvim lep dozivljaj, pre sveka konstantan i dugo trajanje baterij. Zbog malih dimenzija i duzine od 85mm, odlicna je i za nosenje po dzepovima i koriscenje u hodu, narocito zbog odlicnog SS finisa koji se nece pohabati u dodiru sa dzepnim sitnicama. Namenjena je i veoma lepom vizuelnom dozivljaju, jer sve sa 22mm precnika na njoj jako lepo izgleda. Na kraju, evo i nekoliko fotografija koje to potvrdjuju:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5072
    • -Receive: 7635
    • Ugled: +8461/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Joyetech eGo One VT baterija 2300mAh
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2015, 00:37:44 »
  • Publish
  • Ovo mi se vec svidja  ;D  .Ima tu par stvari koje bih voleo da su drugacije resene ali pokazuje da u nekih 15-tak mm dodatne duzine moze da se spakuje i neka korisna elektronika. Jos 5mm za jedan dodatni sloj pcb i dobila bi se vec veoma ozbiljna sprava.Mozda ne velike snage ali zato malih dimenzija.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1672
    • -Receive: 666
    • Ugled: +2166/-0
    « Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2016, 14:37:35 »
  • Publish
  • U zadnje vreme sam poceo da trazim nesto malo,kompaktno da ne mora da ima 200000 dizdza vati i tc,koristim vec par dana ovaj "mod" i mogu reci da sam zadovoljan.Baterija jako dugo traje koliko mogu da primetim.
    E sad zamerke recimo umesto tc-a da su ubacili podesavanja u 6 koraka umesto u 3,da je plivajuci pin i recimo zamena baterija ovo bi bila izuzetna kupovina.Mada i ovako je skroz ok.Za manje vataze podesavanje po 5w je malo previse.Recimo kaju 3.1 volim da teram na 12w.Sa ovim moze ili 10 ili 15,10 slabo 15 previse i zato kazem da bi podesavanja po recimo 2.5w bila pun pogodak sto se mene tice.Tc nisam isprobao i ne znam da li fukcionise i kako funkcionise.
    Lep mali mod "mehanickog" izgleda sa solidnom elektronikom.Bilo sta da sam zavrnuo 22mm precnika izgledalo je fenomenalno.Za boju ne znam dal je postojana ali ovako na prvu deluje da jeste

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2016, 15:42:32 »
  • Publish
  • Da se ne plašim ovih ispisanih vrijednosti i sam bih već postao sopstvenik jedne eGo one VT.

E sad ako nagovorim Libera da proba malo igrarije sa Ni200 makar na 0.17-18 ohm...

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2016, 16:12:18 »
  • Publish
  • Rekoh vec  ;D

Citat
    Glavni problem, kada je Ni u pitanju, je to sto je minimalni otpor 0.2 oma. Ne znam da li su ovo namerno napravili da bi pogurali prodaju svojih fabrickih grejaca za ego one, ali svakako su napravili veliki propust koji ce ih kostati jednog dela kupaca. Jako je tesko sa niklom postici 0.2oma, a da grejac bude dovoljno mali da moze da se spakuje u atomizer. Mozda sa 0.20 ili 0.25 zicom, ali one su jako mekane i nezgodne za rad. Cak nece tolerisati ni otpor od 0.19, vec iskljucivo 0.20+. Prilicno sam se namucio dok sam napravio odgovarajuci grejac jer sam nekoliko puta masio otpor, i na kraju sam se pronasao komad 0.20 zice. Kad sam najzad uspeo da prebacim 0.20, kontrola temperature je radila sasvim dobro. Rekao bih da je minimalnih 430F/220C ipak malo nize, jer mi je skoro pa odgovaralo. Dobio sam sasvim lep i ravnomeran vejp, bez hladnih talasa i bilo kakvih neprijatnosti, a baterija je uredno prekinula sa radom kada je tank ostao suv.

Nema sanse da radi ni sa 0.19. Sve ispod 0.20 samo blinka. Ovo kazem sa sigurnoscu, jer sam u silnim pokusajima da prebacim 0.20, dobio bas 0.19.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2016, 16:16:46 »
  • Publish
  • Onda je baš, baš limitirano i usmejereno na korištenje sa fabričkim glavama i kvit. Nego sam se negdje nadao čuvenoj kineskoj "preciznosti" :smart:

Van mreže jasmina

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 947
    • -Receive: 579
    • Ugled: +580/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 10:58:08 »
  • Publish
  • S obzirom da baterija nema nikakav ekran, na koji nacin znas koji rezim rada si izabrao VW ili TC?
    I drugo, kako u VW rezimu znas da si podesio 5 ili 7.5 ili 10 ili 15 ... wati?

egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2016, 11:09:03 »
  • Publish
  • Sa leve i desne strane od tastera se nalaze po tri diodice. Sa desne strane su za zicu, plave su boje, i obelezene su slovima:K(kantal), N(ni200) i T(titanium). Sa leve strane su za podesavanje snage i isto ima tri komada: za najnizi, srednji i najvisi stepen.

Van mreže jasmina

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 947
    • -Receive: 579
    • Ugled: +580/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2016, 11:11:10 »
  • Publish
  • Hvala na brzom odgovoru  :smile1:
    egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny:

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 605
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2016, 14:17:03 »
  • Publish
  • Sjajna baterija za one kojima ne smetaju preveliki koraci u izboru snage.
    Obzirom da se vrtim tu negde oko 10 w, prva sledeća kupovina će biti ova baterija jer je idealna za u goste i brz izlazak napolje. :yes:
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 113
    • -Receive: 571
    • Ugled: +572/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2016, 10:59:21 »
  • Publish
  • Stigao mi meni cudnim putevima Gospodnjim ovaj modic   :dance:

Izuzetno lepo odradjen, jedina zamerka klaparanje prekidaca, no, cim se zavrne mod na njega, prestaje da se cuje zveketanje  ;D

Jako lepa obrada, jako lepo unapredjenje u odnostu na Ego One Mega 2600mAh koji sam takodje posedovao.

Jasno je zbog cega je zrtvovano 300mAh obzirom na ozbiljna podeavanja i elektroniku koju ima u sebi. Ruku na srce, popario sam skoro 10ml tecnosti od juce sa ovim modom, nisam jos ispaznio bateriju. Na njemu je Cthulhu V2, dual coil sa 0.35 knatalom oko 2.5mm burgije, 0.76 Ohm otpor.

Ego One VT,  druzi se sa Cthulhu V2 na 0.76 Ohm sa Velocity dekom

! No longer available

Izuzetno lep i zahvalan mod, elegantan i zgodan za svaku priliku pa i celodnevno koriscenje za one koji pare na mnjim snagama. Sa otporom i atomizerom koji sam spomeuo sam popario skoro 10ml i imalo je jos baterije, tako da oni koji pare do 15ak W su sigurni ceo dan sto se tice autonomije.
    Izuzetno energetski efikasan mod, Joytech je jos jednom odradio vrhunski posao.

Pozdrav za ekipu.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 113
    • -Receive: 571
    • Ugled: +572/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2016, 15:26:26 »
  • Publish
  • Koristim VT model nesto vise od mesec dana i mogu reci da sam jako zadovoljan modom.

Podseca me na mehaniku, cevka je, podesavanja su izuzetno laka. Elektronika je stabilna, od prvo do poslednje vejpa daje konstantnu struju sto je i najbitnije, ne opada zajedno sa kapacitetom.

Matematika je relativno prosta, u odnosu na otpor grejaca imamo low, mediu i high kao u tabelama.

Mod se pali na 5 klikova. Biranje jacine (low, medium, high) se bira sa 3 klika kada je mod upaljen.

VW, Ni i Ti rezim se bira kada je ugasen nom drzanjem prekidaca.

Ja sam potpuno zaboravio bio da sam na Griffin-u namotao bio SS setup koji je bio 0.38 Ohm i mod je radio bez problema.

Ne greje se, radi odlicno, kapacitet je na zadovoljavajucem nivou i sa grejacima od 0.5 do 1 Ohm moze da se izgura dan lagano. Testirao sam ga sa Bellus tankom, dva puta sam punio u toku dana i ostalo je mozda 1ml u tanku uvece oko 23h kada je poceo mod da treperi da nema vise struje. Znaci celodnevna autonomija, otpor je bio 0.8 ohm, single coil, popareno 8ml tecnosti (ne sipam bas bas do vrha nijedan automizer).

Po meni je baterija pun pogodak za sve vrste izlazaka, vecera, dogadjaja. Ne oseca se u dzepu, jako je lagan (90% atomizera mi je teze od njega  ;D ) i prelepo izgleda.

Bas sam se salio sa drugarom, rekao je, bar ce sada ljudi ponovo normalno da te gledaju bez onih tvojih cudesa od modova.

Uglavnom, ne da sam zadovoljan - prezadovoljan sam.   :dance:

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 605
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #12 poslato: Jul 19, 2016, 10:03:24 »
  • Publish
  • Od momenta kada sam kupio ovu bateriju, ne koristim je samo kada je na punjaču.
    Savršenstvo za korisnika poput mene.
    Ionako grejače motam tako da dobijem bilo koji otpor između 1,2 i 1,6 oma i sve što mi ostaje je da zavrnem atomizer i uživam.
    E sad, oko kapaciteta, nisam siguran da može da izgura više od 7 ml, mada se nisam nešto preterano ni trudio da izmerim jer je u planu još jedna, ovaj put siva.
    Ono što me posebno oduševljava je, da šta god sam nakačio na nju i ma koliko to što sam nakačio bilo veliko (da, mislim pre svega na Herona) krajnji rezultat ispadne i više nego pristojno vizuelno.
    Za nekog poput mene ko se vrti oko 10 w i ne zanima ga kontrola temperature ova baterija je pun pogodak.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.