Elektronske cigarete > Vodič za početnike

Koliko ml tecnosti menja paklu cigara?

(1/3) > >>

LiberPrint:
Ovo je pitanje koje se cesto moze cuti od pocetnika. Plasim se da odgovori na njega nije tako jednostavan i da zavisi od mnogo faktora, a sigurno se nece svideti onima koji nameravaju da kupuju fabricke tecnosti. I upravo su lazi prodavaca razlog za nekadasnju kratkotrajnu ekspanziju ovog naseg sporta, i vrlo brz povratak velikog broja korisnika duvanu. Price da 1ml menja pakicu cigara nikako "ne pije vodu".

Tecnost nije isto sto i duvan, pa broj pufova iz 10ml varira u zavisnosti od opreme i nacina koriscenja. Postoji oprema cija je potrsonja tecnosti blizu onoga da 1ml menja jednu paklicu, ali ta oprema nije nesto sto moze da zadovolji potrebe jednog pusaca. Atomizeri velikog otpora, sa malim cevcicama za dovod vazduha od kojih se dobijaju zauske, zaista su mali potrosaci, i u kombinaciji sa velikim procentom nikotina su mozda bili dobro resenje, mada pre samo dobra zamisao. U praksi, korisniku takvih modela stalno nesto fali, i kod svakog od njih je samo pitanje dana kada ce se vratiti duvanu. Dosadasnja praksa je pokazala da su se svi (ili gotovo svi), koji nisu nabavili kvalitetnu opremu, ili vratili duvanu ili elektroniku kombinuju sa duvanom jer ih ne zadovoljava u potpunosti. Sa druge strane, oni koji su shvatili da dobra elektronska cigareta ne moze da lici na klasicnu cigaretu a nisu poceli sami da prave tecnosti, u velikom broju su se vratili duvanu iz ekonomskih razloga. Ako koristimo kvalitetnu opremu, sto podrazumeva modove i baterije koji mogu da obezbede dovoljan i stabilan napon i atomizere koji mogu da isporuce dovoljno arome i pare uz lagano povlacenje, mislim da je neki minimum tecnosti koji menja kutiju cigara oko 5ml. Kad ovo pretvorimo u pare, ako uzmemo u obzir da proscna bocica od 10ml kosta oko 400 dinara, pa na to dodamo opremu i potrosni materijal, dolazimo do racunice da je pusenje duvanskih cigareta daleko povoljnija varijanta. Takodje, rekao bih da je pogresno i to sto proizvodjaci tecnosti ne menjaju staru strategiju po pitanju procenta nikotina u tecnostima. U kombinaciji sa kvalitetnom opremom, mislim da je 16,18 i 24mg/ml previse i za one najteze pusace.

U poslednje vreme su proizvodjaci opreme shvatili sustinu, pa je oprema napredovala u pravom smeru, a moze se reci i da malo preteruju ;D  Dugo vremena se nije pojavio ni jedan jedini novi model ego kliromizera, a u potpunosti je stao i razvoj ego baterija. Savremni starter kitovi su mali box modovi ili modeli poput joye ego one, a kod atomizera je pozeljno i da imaju RBA glavu. Medjutim, proizvodjaci tecnosti se autisticno drze stare strategije i nista ne rade da nesto promene, i ako im proizvodjaci aroma iz dana u dan otimaju sve veci deo kolaca. Mislim da je jedini spas za proizvodjace tecnosti poptuna promena strategije, sto ukljucuje vece bocice (50-100ml) uz dosta povoljnije cene, i smanjivanje procenta nikotina, odnosno ubacivanje tecnosti sa 1, 2, 3, 6...mg/ml. Neke ukuse koji se prodaju kao fabricke tecnosti mi ne mozemo postici u DIY varijanti zbog drugacijeg procesa proizvodnje, ali ako nas naspram 400 dinara nas mix kosta 20-40, matematika je sasvim jasna.

Joe:
Pokušaću kao i uvijek biti realista i nikako materijalista jer to nisam. Međutim nisam ni rasipnik. Nemam šta dodati na Liberov post, jer tvrdim da je svaka riječ na svom mjestu. No pokušaću da svoje lično iskustvo i neke zajedničke procijene uvedem u diskusiju kao meritorne i da ih pokušamo validirati kao ispravne ili osporiti kao pogrešne. Može se reći da sam vrlo zahtjevan vaper sa opremom koja je vrlo kvalitetna i odgovara mojoj zahtjevnosti. Obzirom da sam pušio 3 kutije (paklice) 100S cigareta, a sada se moja potrošnja tečnosti kreće oko 15 ml dnevno (3 mg nic/ml) prosti zaključak bi se mogao izvući da Vaper koji pari na TC modovima sa nekoliko modela Sub Tankova ima neku aproksimativnu vrijednost od 5 ml tečnosti kao zamjenu za pomenutu kutiju 100S cigareta. Iskreno, jako me zanimaju iskustva i procijene svih kategorija vapera, kako po stažu, tako i po vrsti opreme i modelu vape-a.

_Vlad_:
Meni je bilo lako da merim potrosnju na pocetku karijere.
Imao sam eroll, pa protank 2. Bio sam na nekih 2.5ml koristeci 9-12mg.

Sada mi je teze da kazem tacno koliko trosim...koliko stavljam u dripper ne merim, kada uzmem taifun on pije tecnost mnogo brze, na kayi nisam ni siguran koliko staje u onaj bell cap...
Ali ajde da kazem da sam na nekih 5ml, i to vecinom kuci potrosim. Van kuce samo u kaficima i tu i tamo koji puff. A tecnosti su sada 3-9mg. Krenuo sam da mixam 2-3mg u jednom momentu, ali to je izgleda bilo prerano posto me nije zadovoljavalo (i to mislim ne toliko zbog nikotina, nego zbog nedostatka TH). Pa sam smuckao prvi put 9mg (brulee) da se nadje :P

A inace, mislim da je nesto kao eRoll fantasticno za skidanje...simply zato sto zadrzava koliko toliko ritual pusenja. Izvadis cigaru iz kutije, puff, mozes da ga drzis u ustima, auto-fire iliti nema dugme itd. (To dugme je meni bio ogroman minus kad sam poceo :P Bilo mi je nebulozno da moram da drzim dugme dog povlacim na isticku).

ivanneko:
Spadam u grupu zahtevnijih umerenih korisnika . Zahtevan ne u smislu veličine oblaka pare kojeg mogu proizvesti u cugu već u tome da moju e-cigaretu ne ispuštam iz ruku od ujutru pa dok ne zaspim a kako sam onda umeren ?
Smatram sebe umerenim upravo zbog te potrošnje tečnosti o kojoj i govorimo pa kako sam i ja takodje dok sam bio pušač ljuštio dnevno 2+ kutije cigareta ne retko i cele 3 pretpostavljam da moja dnevna potrošnja od oko 6ml tečnosti jačine 0.3% nikotina ( 3mg/ml ) opravdava tu umerenost o kojoj govorim , dakle iako više ne razmišljam o tome koliko je to prevedeno u smrdušama samo zbog ostalih koji tek trebaju da udju u svet vapinga napisaću da meni kutiju cigareta menja 2ml tečnosti  :great:

dragan:
moje misljenje je da 10ml kosta oko 400 dinara je preskupo ----- pravim svoju tecnost I znam da bih se napravila najkvalitetnija tecnost kosta za 10 ml oko 116 dinara ---- imajte u vidu da materijam kupujem u inostranstvu gde su cene mnogo vece ---- dnevna potrosnja mi je 15-25 ml 60vg 40 pg 2,5mg nikotina ako nisam lepo napisao izvinite ----- slazem se sa vasim komentarima

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju