Autor Tema: The Perfumers Apprentice - TPA  (Pročitano 74342 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
The Perfumers Apprentice - TPA
« poslato: Decembar 23, 2012, 01:19:45 »
  • Publish
  • Izvanredan sajt sa veoma širokim spektrom aroma, dodataka  i recepata za samostalno spravljanje tečnosti.

http://shop.perfumersapprentice.com/

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10969
    • -Receive: 10535
    • Ugled: +22287/-0
    Odg: The Perfumers Apprentice - TPA
    « Odgovor #1 poslato: April 11, 2013, 15:59:24 »
  • Publish
  • Moj prvi pokusaj muljanja tpa se zavrsio neslavno zato sto sam narucivao arome po imenu, ono sto mi je najbombasticnije zvucalo. Za drugu turu sam konsultovao iskusnog muckarosa, Paru, pa ni rezultati nisu izostali :thumbsup: Cini mi se da sam po prvi put zadovoljan mixevima, pa lako moze da se desi da se pozdravim sa bracom kinezima i okrenem se zlim amerima. Iskreno, draze mi je kinesko g.ovance nego americka cokolada, ali ekonomija je ekonomija ;D Moji prvi mixevi su odmah dobili i nazive i zovu se: rajkola, dekare d bull i dekapecan :banghead: Mislim da je iz naziva jasno o kakvom se sastavu radi.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: April 11, 2013, 17:25:36 »
  • Publish
  • A šta ćeš tek još da otkriješ!
    Najveće zadovoljstvo mi je bilo kada sam od onih smola napravim svoju aromu. Međutim kasnije sam dodajući razne kombinacije u tu bazu dobijao zaista nevjerovatne kombinacije. Ali ništa nisam zapisivao, tako da svaki put napravim nešto novo ili slično.
    Zapisujete, jer nikada ne znaš kada ćeš smiksati mix snova.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: April 13, 2013, 18:37:34 »
  • Publish
  • I moj poslednji pokusaj miksanja se neslavno zavrsio. Dva dana je sve bilo super, lepi ukusi, lepi mirisi... ali treci dan odose receptori u aut i nece dalje. Sad mi je najgore sto ne osecam ni ono sto sam prethodno osecao i treba i dva dana da mi se vrati culo ukusa za "normalne" tecnosti. Definitivno baza + aroma nisu tecnost. Fali tu jos nesto :banghead:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2014, 21:14:05 »
  • Publish
  • Posle duzeg vremena opet se druzim sa TPA aromama, ali ovog puta sam narucio sve duvanske jer sam definitivno skontao da mi vocke ne leze. Ovog puta necu da zurim i da menjam arome kao ludak, vec cu malo duze da se zadrzim na jednoj, bar na onima koje mogu da svarim.

Neke sam odmah odbacio kao neupotrebljive pa evo i njihovog kraceg opisa:

flue cured tobacco je jedna od najruznijih aroma koje sam ikad probao. To je aroma spaljenog drveta sa primesama zapaljene sibice. Potseca me na neke inawera arome kojima sam zaboravio imena, ali sam im ukus dobro zapamtio. Mozda bi dobro dosla u nekom malom procentu uz neku lepu aromu da joj doda taj ''piksla smek'', ali ja trenutno zelim sto pre da je zaboravim. Mozda nekom drugom prilikom.

M type kada sam prvi put probao, po pitanju doziranja sam se dezinformisao na pogresnom mestu, pa sam roknuo 3%. Joj ljudi, to je bilo strasno. Ubedili su me da sam preterao i da je to odlicna aroma, pronasao sam podatak da se dozira 0.5-1%, i stavio minimalnih 0.5. Nije bas bilo stravicno iskustvo kao prvi put, uspeo sam da potrosim 10ak kapi, ali ne verujem da cu je ikad vise probati. Ima neki slatko gorki ukus koji meni nikako ne lezi.

Za sad toliko o po mom ukusu ne bas tako lepim aromama, pa da predjem na vedrije teme ;D

RY4 double sam i ranije probao, ali verovatno sam omasio procenat arome, pa mi se i nije nesto narocito svideo. Sad sam nagruvao celih 8% i dobio, iz trenutne perspektive, jednu od najlepsih miksanih tecnosti koju sam probao. Toliko mi se svideo da sam odmah zabrkao 100 ml, pa nek stoji ;D Cini mi se da je to ono sto RY4 treba da bude: blaga karamela, blaga vanila i duvan.

Probao sam jos neke, ne toliko dovoljno da bih se usudio da pisem o njima, ali su dovoljno dobre da imaju status ''probati ponovo''

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2014, 10:59:54 »
  • Publish
  • Cubano - veoma slican FA cuban supreme. Toliko slican, da mi je neko dao da probam a da ne znam sta je, tvrdio bih da je FA. Znaci duvanska aroma sa nekim zacinskim biljem, bosiljkom, persunom... Ne znam ni ja sa cim ;D Nekad mi se ovaj ukus svidjao, ali sad i ne bas toliko, mada, ce se potrosi ;D

Red type je jako slican halo torque 56. Ne bas tako kompleksna i kompletna aroma, ali ostavlja za sobom identican miris i smeo bih da se zakunem da je jedna od komponenti za muckanje ovog halo ukusa. Mozda bi se u kombinaciji sa jos nekom moglo dobiti nesto jako slicno. U sustini, duvanska aroma sa primesema necega sto ne mogu da definisem, ali jako lepa.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2014, 14:29:15 »
  • Publish
  • Ako te asocira na torque taj smek,to je ko otpaljeni tamjan i to onaj roza grcki..mada neko kaze da se u vazduhu pri parenju torque osecaju oni indijski stapici...uf bas tesko za cula!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2014, 22:21:07 »
  • Publish
  • Dosao na red i RY4 asyan. Onako bas lepa aroma. Oseca se neka karamela, jedva vanila i neko blago kostunjavo voce i naravno, nesto kao duvan. Ova aroma mi se toliko svidela, da sam skoro ceo dan cuclao samo nju.

Na kratko sam probao DK tobacco, ali nije me nesto odusevio. Probao sam ga i ranije i slican je utisak ostavio na mene, tako da nisam siguran da cu ga ponovo koristiti. On je jedna od onih aroma koje mogu kad nema nista drugo, ali ne vidim razlog pored toliko ukusa koji mi se bas svidjaju. Inace, DK je neka duvanska aroma, ali za moj ukus previse sladunjava, a ne mogu da provalim sta joj daje tu slatku notu.

Sto se mene tice, za sad, TPA arome su na mene ostavile najbolji utisak od svih proizvodjaca koje sam probao. Do sad probao ukupno 7 aroma, od toga su dve apsolutno neupotrebljive, dve ''onako'' nista narocito, jedna solidna i dve fantasticne. Naravno, to je samo moj ukus. Ostalo je jos 3 koje treba probati, nadam se da cu stici ovih dana ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2014, 11:10:11 »
  • Publish
  • Trenutno, obican RY4. Nije kao asyan i double, ali je sasvim solidan. Ono neduvansko je manje naglaseno a duvansko vise i mislim da ce mi biti jedan od favorita kad mi ove dve malo dosade. Trenutno sam odusevljen sa RY4 asyan i double pa mi je svaka druga u poredjenju sa njima ne bas tako dobra, ali se plasim da mi ne dosade brzo jer su bas jake... ili sam mozda ja malo preterao sa doziranjem ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2014, 15:11:36 »
  • Publish
  • Probah i tobacco flavor i smeo bih da se zakunem da je u pitanju greska u nazivu. Ova aroma je definitivno trebala da se zove tobacco flower, a da su mene pitali, ja bih je nazvao tobacco livada. Ima tu dosta duvanskog, ali ima i nekog svakojakog cveca i mirisnih trava, mozda kamilica, maticnjak, cvet gloga... :Scratch-Head:  Sve u svemu meni se svidja, ali nisam siguran da cu moci dugo. Mislim da je za mikseve odlicna.

Van mreže manilu

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +135/-0
    « Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2014, 13:46:58 »
  • Publish
  • ajme, uzeo sam par aroma od TPA, absinth, lješnjak, cuba type i black honey, zamješao sam absinth, lješnjak i cubu, naravno da sam morao probati nakon pola sata

absinth stavio sam 5 kapi na 10 ml ajme majko nakon dva dima sam bacio svih 10 ml totalno neparljivo
    cuba stavio 5 kapi na 10 ml, odmah se osjeti onaj jaki miris kubanke nije loše ali ću je pustiti da odstoji bar par dana
    lješnjak 5 kapi na 10 ml, stvarno ođličan okus čak malo vuče na kraš napolitanke
    black honey nisam još  složio čekam još staklenih bočica pošto izbacujem sve plastične

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2014, 14:48:26 »
  • Publish
  • Sve TPA koje sam imao, a imale su predznak "black" su bile fenomenalne..bar meni. Evo, jos je ova ostala iz davne majske ture. Arome (black) su odlicne, mada nisu za celodnevno parenje. Kod mene je bilo, ajde sad malo nesto dobro, nesto neobicno...osvezavajuce. Liber, mali kiks jer nemas ni jednu is te palete. No imao si, nije da nisi

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2014, 15:06:22 »
  • Publish
  • Pa ja znam samo za taj black med, ali sam zaboravio da narucim. Jel ima jos neka duvanska?

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2014, 15:32:59 »
  • Publish
  • Od onog sto si mi svojevremeno poslao koristio sam
    Tobacco Blend
    Tobacco Flavor
    ...meni su prijale!
    Blackberry i Black Cherry su mi takodje prijale. Inace napravio sam i kombinaciju Tobacco Flavor sa karamelom i Tobacco Blend sa malo vanile...odlicne kombinacije, ali naglasavam meni. Ukusi su razliciti. Sa TPA aromama treba biti strpljiv, dnosno treba im dati vremena da sazru. Ja se i dan danas jedem sto sam ih prosledio!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2014, 15:20:21 »
  • Publish

• Od prisutnih kod Libera:

Cubano Type_______nema u tabeli (pronasao podatak  5%)

DK Tobacco Base________Preporuceno 5,00%

Flue Cured Tobacco________Preporuceno 5,00%

M Type Premium_______nema u tabeli (pronasao podatak od 4% do maksimum 8%)

Red Type Blend________Preporuceno 3,00%

RY4 Asian_______nema u tabeli (pronasao podatak od 10% do maksimum 15%)

RY4 Double________Preporuceno 5,00%

RY4 Type_______Preporuceno 13,40%(pronasao podatak od 10% do maksimum 15%)

Smooth Flavor_______nema u tabeli

Tobacco Flavor________Preporuceno 5,33%