Autor Tema: eGo mod  (Pročitano 1864 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10516
  • Ugled: +22268/-0
eGo mod
« poslato: Decembar 20, 2012, 18:27:41 »
  • Publish
  • Ne znam kako da nazovem ovaj mod, ja sam ga kupio pod nazivom ego mod, na telu nigde nema nikakve oznake modela ili proizvodjaca. Ljubitelji naprednih modova ce verovatno reci "nista narocito", ali ja licno ovaj proizvod smatram veoma pozeljnim i veoma naprednim. I ako je nesto ovako slicno trebalo da se pojavi mnogo ranije umesto da nam uvaljuju nepotrebne oklope uz bateriju, i sad je veoma dobro dosao medju korisnicima koji ne ceznu za nekim besnim performansama, a zele za sebe pogodnost izmenljivih baterija u relativno malom pakovanju. Upotreba elektronske cigarete je gotovo nezamisliva sa samo jednom baterijom, pa svi korisnici pre ili kasnije nabave jednu ili vise rezervnih baterija. Kupovinom jednog ovakvog resenja, kupujemo kuciste bez baterije ili sa jednom baterijom, a kasnije kupujemo onoliko baterija koliko nam je potrebno, i onog kvaliteta koji zadovoljava nase potrebe i koji dozvoljavaju nase finansijske mogucnosti. Na nasem trzistu se mogu naci baterije 14500 solidnog kvaliteta po ceni od 300 do 1000 dinara, s tim da su one povoljnije u klasi sa baterijama koje dobijamo integrisane u klasicnim ego baterijama, dok one skuplje pruzaju mnogo vise. Licno koristim vec dugo jedno slicno resenje, i jako sam zadovoljan. U kombinaciji sa 6 IMR 14500 baterija i punjacem za 4, baterije punim svaki drugi ili treci dan, a sa sobom uvek nosim nekoliko tako da nema zinenadjenja.

Ovaj model moda nema nikakve napredne mogucnosti, i mozda je to njegova najvec prednost. Ima elektroniku koja stiti od kratkog spoja, prepunjavanja i preteranog praznjenja, slicno kao i kod ostalih ego baterija, i dolazi sa jednom ICR 14500 od 800mAh bez zastite, za koje ne bih rekao da su nekog narocitog kvaliteta. Sam mod je jako kvalitetne izrade, tuba baterije je od nerdjajuceg celika, konektor je jako kvalitetan bez vidljivih tragova obrade, a klik tastera je veoma lagan i prijatan za koriscenje. Mod se moze puniti klasicnim ego punjacem, ili se baterija puniti posebno extrernim.  Ovo je mod koji moze trajati jako dugo, jedino sto se moze pokvariti je elektronika koja je zapravo klasicna ego elektronika i moze se povoljno nabaviti i zameniti. Po dimenzijama, mod  je za par milimetara duzi od ego-t 650 USB baterije, i za jedan milimetar deblji.

eGo-C lezi savrseno

kao i T3

Zamena baterija je vrlo jednostavna, a mehanizam sa kuglicama funkcionise savrseno. Moja jedina primedba se odnosi na oprugu koja pritiska bateriju koja je previse slaba, pa se desava da prilikom ostrijeg pokreta baterija na trenutak izgubi kontakt. Kada je baterija zakljucana sa 5 klika, prilikom ovog gubljenja i dobijanja kontakta baterija se moze sama otkljucati. Resenje je u istezanju opruge ili jos bolje zameni, jer se opruga menja veoma lako i prikacena je na poklopac jednim sraficem. Ovo mi se desavalo samo sa fabrickim baterijama bez zastite i sa ravnim vrhom, dok mi se sa efest imr i av imr sa ispupcenim vrhom, kao i sa UltraFire sa zastitom gubljenje kontakta nije desavalo ni pri ostrijim pokretima, mada ostaje cinjenica da je opruga previse slaba.

Sve u svemu ovo je jako dobar mod za svakodnevnu upotrebu, narocito za korisnike koji nemaju potrebe za promenom napona. iskreno se nadam da se uskoro na trzistu pojaviti jos ovakvih resenja, kao i resenja sa po dva ili tri rezima rada kakva vec postoje kod klasicnih baterija.

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    Odg: eGo mod
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2012, 19:36:03 »
  • Publish
  • Ovo sa kuglicama je mnogo dobro :great:

Van mreže oki01

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +63/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2012, 21:30:58 »
  • Publish
  • Gdje kupiti.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10949
    • -Receive: 10516
    • Ugled: +22268/-0
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2012, 21:46:52 »
  • Publish
  • To je taj, potpuno identican. isti mod, ista baterija, ista traljava opruga. Znaci i ime smo mu nasli ;D