Autor Tema: Razliciti coil-ovi !  (Pročitano 16771 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11228
  • -Receive: 10720
  • Ugled: +22472/-0
Odg: Razliciti coil-ovi !
« Odgovor #45 poslato: Decembar 13, 2016, 18:33:52 »
  • Publish
  • Odlican video! Veoma koristan za pocetnike koji jos traze sebe, a i za iskusnije koji su nesto propustili ili nisu sigurni.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2372
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +1343/-0
    • Pol: Muškarac
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #46 poslato: Decembar 13, 2016, 20:24:04 »
  • Publish
  • Mani pulacije zicom i hardverom

Dobro se secam price jos od pre dve godine kada je mehanika bila zakon.Dok to zogu nije sve to prekinuo,nabavio Hana-mod i presao na veci precnik sa deblju zicu.Odmah kupio tada i ja, i da budem isto u trendu.Ali odmah bio i u problemu jer sam ispraznio 3 pune baterije za celi dan.Tesko mi je bilo da sve to ispratim,i jednog dana to i presekao i odlucio da napravim set-up sa tanjom zicom koji meni odgovara i koje ce terati sama baterija,a ne tamo neka elektronika.Od tada pa do dana danasnjeg uvek tanja zica ide u cev.i ako npr volimo tamo neki atty, uglavnom znamo da ce kada kupimo on biti u svakom smislu bolji od prethodnog.
    Ovde se i dalje testira trziste zica i sustinski se menjaju stvari, dizajn,a pritom funkcionalnost ne znace nista..Recimo,volimo neki atty i smatramo da smo sazreli i  izgradili ukus sa tom zicom,nedugo potom izbaci se  neki drugi atty ali radi sa deblju zicu,mi skupimo pare i castimo se i dobijemo tamo neki rta koji nije bolji od ovog predhodnog i nikakve veze nema sa ocekivanjima,i fokusirace se na kvalitet i cinjenicu da je vejp odlican.Jeste odlican je,ali sa deblju zicu,ali isto tako odlican je i na predhodnoj seriji atty,a kao kupci sigurno to nismo ocekivali?
    Uglavnom u ovom nasem sportu i hobiju je cisto bacanje para na hardvere i zice,i uvek se pitam zasto bih trosio pare na tamo neki baterijski mod sa elektronikom kada mogu i sa tanjom zicom oko manjeg precnika i iz ciste baterije na cevku to i koristiti..
    A vi sa debljom zicom nemate sigurno kvalitetniji vejp ili bolju aromu od mojih atomizera kojih ja teram iz ciste baterije i sa tanju zicu,a stedim bogami i pare..toliko of mene.. :)

Lepo Sasa na ovom videu i kaze,
    I za sve sto je rekao, je u pravu..!

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #47 poslato: Decembar 14, 2016, 13:05:22 »
  • Publish
  • Na mehanici sam stalno  morao da usaglasavam otpor i debljinu zice da bih dobio zadovoljavajuci vejp od pocetka do kraja baterije.Na malom fi mi brzo precvika vatu,a na velikom sporije greje,slabe tecnosti,potrebna mi je veca snaga za TH.Od 0.3 dosao na 0.4 pa kad baterija posustaje,malo malo pa curne.Smanji cug,duze grej,umesto da oprema sluzi meni ja sluzio njoj,sve u svemu mucenje.Nije da nisam zadovoljan,ali i 0,32 A1 na regulaciji mi tromo startuje u odnosu na 0.3 kantal prethodni,u odnosu na cekas da i ne pricam

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 248
    • Ugled: +248/-0
    « Odgovor #48 poslato: Maj 22, 2019, 22:28:26 »
  • Publish
  • Sada sam merio kolki je precnik cackalice oko koje motam od kad motam.. negde oko 1.8mm, ja koliko znam vecina vas mota na 2.5mm? Znam cemu sluzi veci precnik tj obim, veca vata vise tecnosti se natapa, veca grejna povrsina jer veci su namotaji, ali to takodje znaci da je i grejac sporiji tj da mu treba veca snaga da nadoknadi razliku. Ono sto mene zanima ako meni vise nego dovoljno tecnosti i to za rDTL dolazi kroz ~1.8mm zasto vecina koristi 2.5mm? :Scratch-Head: ako ne propustam nesto, ukoliko ima dovoljno tecnosti na 1.8mm dizati na 2.5mm bi samo dovelo do vise isparavanja, eventualnog prenatapanja grejaca, potrebi za jacom snagom kako bi nadoknadili vecim obim i duzinu zice.. ne kapiram prednost, pogotovo za MTL?
    Inace nasao sam neki stapic za usi od 2.2mm pa cu probati svakao dok zavrsim sa testiranjem 0.32 vs 0.4 zice, al eto zanima me zasto ljudi koriste 2.5mm precnik namotaja na mtl?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #49 poslato: Maj 22, 2019, 22:38:26 »
  • Publish
  • Polako ali sigurno postajes pravi ekspert ;D  Sve si to lepo skontao i sve je bas tako. Samo nesto nisam ubedjen da vecina za MTL mota oko 2,5mm. Ne znam odakle si izvukao tu statistiku, a iskreno ne znam ni da li je tacno. Ako jeste, ni meni nije jasno :017:  Verujem da jedan deo to radi u kombinaciji sa ovim ''novijim'' atomizerima, kako bi mogli da naguraju dovoljno vate da im ne bi curelo pri punjenju. Za ostale, nemam pojma. Verovatno su ucli od recenzenata ili im se tako svidja :017:

edit: ako ti tako odgovara, ne diraj nista. Ne skodi da probas, ali sve sto si napisao stoji, tako da neces imati nekih boljih rezultata povecavanjem precnika.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5117
    • -Receive: 7799
    • Ugled: +8625/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #50 poslato: Maj 22, 2019, 23:12:01 »
  • Publish
  • Probao sam i 2mm i 2,5mm ...neku bas veliku razliku ne vidim.Koristio sam 8 namotaja oko 2mm i 7 namotaja oko 2,5mm sa istom zicom i na istoj snazi (da bih flux odrzao u zeljenim okvirima)  i dobijao priblizno istu kolicinu pare i generalno veoma slican utisak pri upotrebi.Bilo je manjih razlika u aromi (vise mi se svidja 2mm) ali to je verovatno i do natapanja,tj raspolozive tecnosti u blizini grejaca i kretanja vazduha.
    Ono sto vec cini znacajnu razliku je debljina zice.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 248
    • Ugled: +248/-0
    « Odgovor #51 poslato: Maj 22, 2019, 23:24:59 »
  • Publish
  • Hvala lepo. Pa zavrsio sam sa testiranjem 0.32 vs 0.4, odpala je 0.4 varijanta, nije to za mene, vise pare, veca snaga potrebna, vise tecnosti ode itd a razlika u aromi super minimalna, bila bi mozda malo izrazenija da sam jos dodatno digao snagu ali tek tad ima previse pare ne zanima me to iskreno.
    Sad sam napravio 2 grejaca, jedan po svom starom standardu oko cackalice 6 namotaja i drugi takodje 6 namotaja ali na stapicu za usi, pa da se testira cisto radoznalosti radi.  ;D

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9214
    • -Receive: 11519
    • Ugled: +13954/-0
    « Odgovor #52 poslato: Maj 23, 2019, 02:06:15 »
  • Publish
  • 2,5mm precnik za motanje grejaca koriste pojedini kako za MTL tako i za rDTL pri snazi od oko ili preko 12W sto znaci da je to neka medjuzona  :098: ...vecina koja pari MTL na ispod 10W je pre na oko 2mm precniku i manjem...naravno ovo nije pravilo jer izuzetaka i extrema uvek ima  :yes:  Licno sam na 1,8mm...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže BobanNB

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 10
    • -Receive: 106
    • Ugled: +106/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #53 poslato: Maj 24, 2019, 14:32:15 »
  • Publish
  • Ја сам на канталу 0,32мм, 7х око 2мм на 8,5 вати.....други ми је сетап 6х око 2,5мм.....све остало ми не одговара.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže mejden

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 106
    • -Receive: 82
    • Ugled: +82/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #54 poslato: Jun 25, 2019, 08:12:45 »
  • Publish
  • Zanima me mišljenje iskusnih, kada treba menjati žicu za grejač,? Ja imam neke atomizere gde nisam menjao žicu dugačko vreme, samo pamuk menjam i teraj. Kad menjam pamuk ja tada spalim naslage na grejaču, postavim pamuk i idem dalje. Kad spalim grejač neprimećujem ništa, tipa da je zardjao i slično. E sad pitam, kolko je to dobro, nemenjati žicu i kad bi trebalo da se žica za grejač promeni.?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #55 poslato: Jun 25, 2019, 08:37:34 »
  • Publish
  • To zvanicno ne moze niko reci, ali bi bilo pozeljno menjati sto cesce. Oni koje ne mrzi, menjaju svaku put kad i vatu. Ja ne spadam u te, i takodje menjam grejac ne tako cesto. Sta znam... Jednom u mesec-dva. Kad se namotaji bas zalepe jedan za drugi ili pri zarenju primetim neki hotspot. Tesim se da te naslage koje ostanu nisu velike i trudim se da dobro isperem grejac vodom posle zarenja.