Autor Tema: Gearbest - prva kupovina i jako lose iskustvo  (Pročitano 10875 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11023
  • -Receive: 10588
  • Ugled: +22340/-0
Gearbest - prva kupovina i jako lose iskustvo
« poslato: Septembar 07, 2015, 10:16:10 »
I ako izbegvam kupovinu sa raznih buvljaka koji su na losem glasu, poveden jako povoljnom cenom, resih da kupim na ovom sajtu windows tablet sa tastaturm. Takodje, u isti paket sam ubacio mali crveni vamo box, kome sam se radovao vise od svega ostalog i ako je najmanje kostao. Stigao paket, ali mi se odmah ucinilo da je nesto tanak i da nema isupcenja koje bi trebalo da bude vamo. Otvorim paket, kad unutra samo tablet bez tastature, i naravno bez mini vamo-a. Sve to bez ikakvog upozorenja, objasnjenja, izvinjenja... Verovatno kao i fasttech idu na foru ako prodje - prodje, odnosno da ce nekoga mrzeti da se cima zbog par desetina dolara... Ali sta mi vredi windows tablet bez tastature :banghead:  Naravno, odmah sam pokrenuo tiket, i posle nekoliko dana dobio odgovor:

Citat
Dear Milan,
Thank you for contacting us.
I am sorry about that there is a delay for my reply because of the holiday.
I have checked your order and the part items have not been shipped.

We can offer you 2 options:

Option 1 Wait a little more
We expect to ship the item on after two weeks.
The exact time depend on the supplier.
Once we ship it you will receive an email from us.

Option 2 Choose a replacement
In that case please kindly give us the website link.
Here are some suggestion here: If there is any price difference we either refund it to you on your wallet or ask you to cover it if you choose item more expensive.                                             
Please let me know your decision.
We look forward to hearing from you soon

Best Regards
Alston
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/
I sad, da cekam dve nedelje da mi tad mozda posalju, a mozda i ne? Zamena naravno ne dolazi u obzir jer mi treba originalna tastatura za tablet, necu nikakvu karabudzevinu. A najtuznije je sto su ti artikli jos uvek u prodaji i sto pise da se salju za 3-5 dana, sto znaci da i dalje svesno varaju ljude. Razmisljam da pokrenem dispute na PP i da im posaljem tablet nazad, ali onda ostajem u minusu za carinu i troskove slanja.
Jos cu razmisliti sta da radim, a debelo cu razmisliti pre nego sto ponovo nesto kupim sa ovog sajta. Mozda neku sitnicu koju sam spreman da prezalim, ali nesto skupo verovatno nikad vise, ma koliko bilo povoljno.

Van mreže lucaray

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 150
  • -Receive: 36
  • Ugled: +103/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Gearbest - prva kupovina i jako lose iskustvo
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2015, 12:54:19 »
Da popi..iš,pa mamu im je..m prevarantsku i hohštaplersku !!

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 70
  • -Receive: 284
  • Ugled: +594/-0
  • Mehanika is not dead!!!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2015, 17:22:58 »
Slicno iskustvo, smok porucen pocefkom juna valjda 4jun. bio in stock... vozali me mesec dana iz preordera u preorder da bi mi na kraju vrwtili kintu jer nisam mogao da cekam jos 20dana da bude instock :D
Izlogovao se i nisam ni otvarao sajt vise...
p.s. poklanjam ac ako nekom treba  :victory:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2015, 16:21:56 »
Jos uvek mi nije poslata tastatura i izgleda da nema druge nego da pokrenem dispute. Medjutim, moj drug je imao jos gore iskustvo. Zajedno smo narucili istog dana, samo je njegov paket bio malo veci; datum 04.08. U paketu je trebao da bude taj isti windows tablet, tastatura, andrid tv box, asus power bank, neki gps tracker za auto i nesto od opreme za airsoft. Narucio paket kod sestre u inostranstvo jer je ona ovih dana dolazila pa da mu ponese. Znaci paket stigao pocetkom meseca, sestra javila da je stigao paket i covek sav srecan. Dosla seka iz inostranstva, on mase repicem i jedva ceka paket, kad paket nije paket vec paketic. Otvori, kad od svog onog loma sa spiska samo taj jbni gps tracker koji kosta 13 dolara. Dzukele poslale pre skoro dva meseca, jedan dvadeseti deo vrednosti paketa, bez i jednog maila obavestenja, izvinjenja, objasnjenja... A sve je bilo rok slanja maksimalno nedelju dana, zajedno smo narucivali i bas vodili racuna o tome. Verovatno da nije zakukao nikad mu ne bi ni poslali ostalo. Poslao im je mail i pitali su ga da li zeli da saceka jos dve nedelje ili da refundiraju novac. Naravno izabrao je da mu vrate pare. Mislim da su ovi za izbegavanje u najsirem mogucem luku.

Van mreže jokjuar

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Ugled: +549/-0
  • DND
Gearbest - prva kupovina i jako lose iskustvo
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2015, 21:28:33 »
Takođe, jako loše iskustvo. Sa nevaperskom opremom doduše, ali izborio sam se na kraju. Nije bila neka kinta, ali sam ih oplevio po fejsbuku, brisali su komentare, pa sam ih prijavio, gamad. Ne objavljuju mi review sa slikama falš robe koju sam dobio, samo pozitivne kritike puštaju na sajt.

Za izbegavanje.

Sent from Parče plastike.

Logged out, please DND...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2015, 12:35:34 »
Posle mog negativnog iskustva i jos goreg iskustva mog druga, od ovih glodara vise ne bih narucio nesto pa i da daju na poklon.

Ja tastaturu i mini vamo jos uvek nisam dobio. Pokrenuo sam dispute, i prvo je isla ona komunikacija sa njima preko pay pala, gde su oni odgovorili: "Ma nista ne brinite. Vasi predmeti su poslati i uskoro cete ih dobiti." Broj za pracenje naravno mrtav vec duze od mesec dana, sto verovatno znaci da uopste nisu ni poslali. Sada sam nastavio proceduru za povracaj novca, od mini vamo odustao a tastaturu narucio sa drugog sajta i to naveo u dijalogu za dispute. Od njih mi jednostavno vise nista ne treba.

Sto se mog druga tice i problema koji sam opisao u prethodnim postovima, on je pre gotovo mesec dana izabrao da mu vrate novac. Ukupna cifra je oko 300 dolara. Jos uvek mu nisu vratili pare. Pisao im nekoliko puta, ne odgovaraju ni na tiket ni na mail, pa se plasim da ce ga ispaliti. Problem je sto je on platio karticom pa ne moze da pokrene dispute.

Ovo mi je najgore iskustvo sa jednom kineskom online prodavnicom i kupovinom preko interneta uopste, tako da svima savetujem da ih izbegavaju u najsirem mogucem luku. Ako neko ipak ima hrebrosti, bas zeli nesto sto oni imaju a nema niko drugi, najbolje da sve transakcije sa njima obavlja iskljucivo preko paypal-a. To je jedina garancija da nekad moze povratiti svoj novac.

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2015, 13:32:43 »
Kao i inače u životu. Najjeftinije nije uvijek najpovoljnije. Nažalost nekad je i najskuplje.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 190
  • -Receive: 202
  • Ugled: +488/-3
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2015, 13:57:59 »
Peypal je zakon, pokrenes dispute i sve se zavrsava vrlo brzo, pogotovo ako se ne jave na mail, ide po kratkom postupku. A citam i da ljuti obavezno priprijete da ce poslat los glas, tako i da te fore prolaze.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2015, 09:10:55 »
Ne mogu da verujem! Bezobrazluk je blag izraz za ove... Posto sam pokrenuo dispute, i spor traje vec neko vreme, sada su ponudili refundaciju 12 pisljivih dolara za tastaturu i vamo mini koji zajedno kostaju 43.

Citat
Dear Milan,
GearBest has offered you a partial refund of 12,00 USD to resolve this claim.
Transaction Details

Case number: PP-004-234-212-908

Seller's name: GearBest

Seller's email: gearbestpayment@gmail.com

Seller's transaction ID: 0J032102KL482640H

Transaction amount: -159,04 USD

Transaction date: 10 August 2015

Your transaction ID: 9MD60757C33298626

What To Do Next
Your cooperation is essential to the claims process. Please log in to the Resolution Center and accept or deny this offer before 5 November 2015.
If you accept this partial refund from GearBest, this case will be closed. If you deny this partial refund, we will continue our review of this case and make a decision based on information available to us. If needed, we may request additional information from you to support your claim. 
To learn how we review and resolve claims, you can view the PayPal User Agreement, which you accepted when you created your PayPal account. Simply click Legal at the bottom of any PayPal page.
Please note: Records of all cases are kept in the Resolution Center for your convenience. 

Sincerely,
PayPal

Van mreže Shomy_ksh

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 70
  • -Receive: 284
  • Ugled: +594/-0
  • Mehanika is not dead!!!!
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2015, 10:18:41 »
Ja sam izgleda imao nevidjenu srecu :D

Video sam da me fortaju iz datuma u datum i poslao im poruku, please give me my money back. :D

Dal su zbog "please" il zbog cega, u roku od 48h odgovorili i vratili do zadnjeg centa  :dance:
Prvo iskustvo negativno, i donekle pozitivno sto se tice vracanja kinte :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2015, 11:11:08 »
Da, imao si srecu ili si im bio simpatican ;D  Inace, ni ovo preko paypal-a ne ide tako glatko kao sto sam mislio. I ako sam prilozio sve dokaze: prepiske, skrinsotove, linkove... oni nesto razmatraju vec prilicno vremena, a kraj se ne nazire. Sad su ovi lopovi ponudili 12 dolara, ja sam odbio, pa  ce sad paypal ponovo da pregleda celu komuikaciju... U svakom slucaju, nisu neke pare, ali necu da im oprsotim. Vise mi je zao druga koji je izgleda puko 300 dolara, jer je platio preko kartice. Slao im preko 10 poruka, trazi novac, trazio da mu uplate na depozit pa da kupi nesto drugo... bilo sta samo da ih nekako iskoristi. Ni na jednu poruku nije dobio odgovor. Ocigledno se radi o klasicnoj, drskoj i bezobraznoj otimacini.

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1658
  • -Receive: 651
  • Ugled: +2151/-0
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2015, 11:26:24 »
Izgleda da i Kinezi imaju Dell boy-a

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2015, 12:29:58 »
Dell Boy je mala beba za ove dzukce ;D

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1658
  • -Receive: 651
  • Ugled: +2151/-0
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2015, 13:26:54 »
Mada i sad kad razmislim de ce oni da preveslaju carapana nekog,ne znaju oni sa kim su imali posao.El vis' kako somiju odma vratise pare :smart:

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 190
  • -Receive: 202
  • Ugled: +488/-3
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2015, 22:05:16 »
ima ljudi koji dobro prolaze na ovaj web shop, i to odavno trguju ... to je izgleda kako se zalomi!