Anketa

Koliko ste zadovoljni modovima sa kontrolom temperature?

Potpuno zadovoljan/na, samo/pretezno to koristim
5 (20%)
Delimicno zadovoljan/na, koristim povremeno
9 (36%)
Jos uvek nisam doneo/la konacan sud
5 (20%)
Nisam zadovoljan/na, nije to za mene
6 (24%)

Ukupno glasova: 25

Autor Tema: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?  (Pročitano 12867 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9899
  • -Receive: 9401
  • Ugled: +21153/-0
Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?
« poslato: Avgust 24, 2015, 22:30:55 »
  • Publish
  • Sada, kada se dosta nas docepalo modova sa kontrolom temperature, da vidimo da li je bilo vredno cekanja. Nadam se da cemo ovom temom pomoci nekome pri izboru, odnosno da odluci da li je vredno ulagati u novi mod sa kontrolom temperature.

Moj odgovor je pod 2. Iskreno, ocekivao sam vise, mada nisam nezadovoljan, Ipak, nekako mi vise prija kantal i najvise mi se svidja koncept IJoy Asolo koji omogucava klasicno VW koriscenje sa zastitiom od preterane temperature, mada mi ni to nije neophodno osim mozda za dripanje. I inace nikl/titanijum koristim samo na driperima, jer jedino tako opusteno mogu da vucem dok ne nestane arome i pare, bez straha da ce da m zaskoci zagor.

E sad, ja sam jedan sasvim prosecan, cak za forumske standarde ispodprosecan korisnik koji retko prelazi 8W, a uz to se dosta dobro snalazim sa setapom pa i inace nisam osetio zagorakis dugo vremena. Korisnicima koji vuku direktno u pluca na velikim snagama se vervatno desava da popiju po neki povremeno, sto usled jakog povlacenja verovatno ume da bude mnogo gadno. Ovde bih se slozio sa Zoguom da je TC mogucnst namenjena pre svega njima i da ce njima biti dobro dosla.

Osim toga, kontrola temperature nam je donela i dosta preciznije modove, pa samim tim i precizniji rad u VW rezimu. Rekao bih da je primetan i napredak po pitanju optimizcaije potrosnje baterije.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3079
    • Ugled: +7323/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2015, 22:38:20 »
  • Publish
  • Potpuno sam zadovoljan sa TC ali nisam potpuno zadovoljan sa svim proizvođačima modova sa TC i posebno pločica za TC modove. Yihi - DA prezadovoljan, Sigelei pločica na Sig 75 W - DA, Joyetech u dobroj mijeri i visokom procentu DA. Eleaf NE !!! Evolv NE.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7526
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +12640/-0
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2015, 01:06:27 »
  • Publish
  • iStick 40W koristim isključivo u TC režimu rada  :great:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Pukan

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4683
    • -Receive: 1979
    • Ugled: +2626/-0
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2015, 01:39:07 »
  • Publish
  • Ono sto sam mislio da ce mi biti najveci benefit TC-a, ispostavilo se u praksi potpuno suprotno  :Scratch-Head: . Mislio sam da cu redje menjati setup, jer sam lenstina,a ispostavilo se da moram da menjam coil prilikom svakog drugog menjanja vate. Tako da je to velika mana za mene. Sa druge strane, vejp je odlican, toplota pare konstantna i po mom misljenju, aroma dobija neku lepsu dimenziju. Bas sam isprobavao istu tecnost u istim atomizerima, sa kantalom i niklom uporedo i vise mi se svidja kako zvuci u TC rezimu. Mozda ovo ne vazi bas za svaku aromu, ali za sada imam takav utisak. U svakom slucaju, TC je lep iskorak napred, daje vise mogucnosti da svako pronadje svoj ukus u parenju. Siguran sam da vise lezi korisnicima koji preferiraju lung inhale, ali ne i  iskljucivo samo njima. O razlicitim plocicama i nacinima rada kod razlicitih proizvodjaca ne bih govorio jer sam do sada koristio samo Ehpro i Sig 75, tako da komentarisem samo subjektivni osecaj u vejpu.
    Ja sam u principu zadovoljan,  uvek cu imati barem jedan TC mod pri sebi pa dok ne izmisle nesto drugo. Ko zna sta nosi sutra...videli smo i kakvu su novu namenu nasli Innokinu Itaste 134  :yucky:
    http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=5356.msg54560#msg54560

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2016, 17:07:17 »
  • Publish
  • Mali update posle 5 meseci iskljucivog parenja sa kontrolom temperature  ;D
    Kako sam oduvek bio umereni korisnik na 5-7W maksimalne snage TC zastita mi je donela pogodnost da ne moram da brinem ukoliko stavim previse vate kroz grejac pa imam slabije natapanje da cu dobiti cudan ukus usled pregrejavanja coila a narocito u zimskim uslovima kada se tecnost na hladnoci zgusne pa teze dolazi do grejaca .
    Nabavkom novog moda i upotrebom istih atomizera u VW rezimu dosao sam do sledecih zakljucaka:
    a) Pario sam na vecim snagama kako sam presao na TC u proseku 10-15W
    b) Pario sam na vecim temperaturama ( 180-200C ) nego ranije i sada opet u VW rezimu

No i pored svega necu promeniti glas u anketi jer sam bio zadovoljan sa kontrolom temperature i samo sam nju koristio medjutim sada sam iskusio nesto jos bolje a to je kontrola ukusa u prevodu VW rezim sa zastitom od zagorevanja tecnosti a te opcije za sada nema u anketi  :098:
    Zasto taste control ? Zato sto jedino vape u VW rezimu moze biti konstantan i po mom ukusu , pogodili ste vracam se na svojih 5-7W  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 147
    • -Receive: 167
    • Ugled: +344/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2016, 17:41:04 »
  • Publish
  • ovo je samo moje misljenje ako nekog uvredim to mi nije namera---- tc je super ako je grejac dobar ----dobra gustina tecnosti koja odgovara tanku za natapanje grejaca----- I korisnic tc mora da zna sra radi I kako pravi grejace I podesava tc sa watts I svi kontakti moraji biti dobri da nebi se snaga otpora menjala---- sada po mom iskustvu tc bolje sluzi osobi koja pari d2l ---- kada se tc koristi oko 10w  nevidim neku veliku prednost ako se grejac dobro natapa ---- nikada ne koristim tc kada parim m2l jer nije mi dobra aroma ----- sta zelim da kazem je da tc je super ali po mom misljenj nije potrebna ako  parite 5w-7w ----- ovo sto sam napisao je iz mog iskustva ako sam nekog uvredio izvinjavam se

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2016, 18:05:53 »
  • Publish
  • Dragane mislim da ti ne paris na 5W kako onda mozes davati savete u vezi sa tim ?
    U ostalom napisao sam da sam koristio 5 meseci iako sam umereni korisnok i da se nije pojavio taste control nikad ne bih vise presao na VW iz razloga koje sam naveo ..
    BTW ovo je samo anketa , daj svoj glas podeli iskustvo ako zelis i to je to ... Dajes svima savete i ovima sto pare na 7 i na 77W mislim stvarno...

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 147
    • -Receive: 167
    • Ugled: +344/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2016, 18:37:21 »
  • Publish
  • ivanneko ja sam samo pisao o mom iskustvu 5w-7w je bio samo broj  a mogao sam napisati I 9w-15w ja sam samo pisao o mom iskustvu posle 5 godina parenja  ----savete u predhodnoj posti nisam davao samo sam pisao o mom iskustvu --- ja isto parim po nekada  12w-18w m2l --- izvini opet nismo se razumeli ja nisam komentarisao o tvojoj posti vec o mom iskustvu --- cenim tvoje poste I volim da ih citam,, nekad se sa tobom slazem a nekada ne  ovo je forum gde svi daju svoja misljenja   ----- ako nekog uvredim ja se izvjnjavam

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9899
    • -Receive: 9401
    • Ugled: +21153/-0
    « Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2016, 18:41:54 »
  • Publish
  • TC je namenjen svakome ko ima potrebe i zeli da ga koristi

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    « Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2016, 19:12:02 »
  • Publish
  • E sad ja sam cudna biljka. Glasao sam da sam potpuno zadovoljan ali ga ne koristim najcesce. Cak naprotiv, koristim power mode u vecini slucajeva. Zadovoljan sam, potpuno, TC-om zato sto zadovoljava moje elementarne potrebe i uopste nemam sta da zameram ili trazim vise. :)

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3079
    • Ugled: +7323/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2016, 00:36:17 »
  • Publish
  • Moje iskustvo je svima poznato i svi znaju da sam pasionirani korisnik isključivo TC modova i Atomizera koji su namjenjeni zahtjevnim korisnicima sa aspekta količine vazduha i velikih AFC otvora. Probao sam razne vrste coilova i žice različitih materijala, ali sam i dalje isključivo na NI200 svakodnevno i sa takvim setupima u svim ATI-jima. Jer tu sam pronašao svoj idealan vape.

Elem. Ivica me zamolio kada uhvatim vremena da uradim mali test jer zna da neću napisati i iznijeti neistinu oko rezultata testa. Jer ja zaista svačiji način vape-a poštujem i ne namećem svoje mišljenje i iskustva kao jedine ispravne i najmjerodavnije.

Test se sastojao iz toga da na 2 moda Joyetech VTC i Limelight DNA 40 sa 2 identična ATI-ja. U ovom slučaju TFV4 Mini izvršim testiranje kako se ponaša oprema sa aspekta kvaliteta vape-a, količine i ukusa pare i naročito zagrijavanja ATI-ja kada oba koristim na isti način. Znači duža i česta povlačenja pare.

Napravio sam setupe. Jedva iskopah neki kanthal 0,36 mm koji je približnog poprečnog presjeka kao Ni200 Hardered 0,32 mm koji inače koristim. Podesio modove na slijedeće vrijednosti da bi dobio svoj vape.

Ukratko rezultati su bili po meni očekivani. VW i kanthal 0 : 3  TC i Ni200

U režimu VW i kanthal

1. ATI se na moj način vape-a više zagrijava i sporije hladi.

2. Para je toplija i toplija sve do meni nepodnošljivo tople. Dakle neujednačene topline.

3. Identična tečnost ima recimo blago drugačiji i meni neprijatniji ukus.

Napominjem da je ovo moje iskustvo i primite ga čisto informativno bez želje da mijenjam ičije navike ili namećem svoje.

Nisam probao taste control. Ne znači da neću. Ali mislim da je za sada TC neprevaziđen.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 788
    • -Receive: 1059
    • Ugled: +1352/-0
    « Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2016, 01:05:48 »
  • Publish
  • Neko vreme koristim SS 410, na 1 - 1.3 Ohm, dobar za VW i TC :)
    Otprilike 50-50 % koristim režime.
    Videću da li će se procenat promeniti kad mi Nifethal52 bude stigao ;)

Sony Xperia ZR

Van mreže Cha du-ri

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 57
    • -Receive: 123
    • Ugled: +123/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2016, 01:53:25 »
  • Publish
  • A ja cekam NiFe 48  :smile1:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2016, 02:26:32 »
  • Publish
  • Nez odlican post i hvala ti sto si podelio sa svima svoje iskustvo  :00000003:
    Elem , ja dok sam pisao svoje zakljucke znao sam za tvoje rezultate i svo vreme sam napominjao da sam ja umereni korisnik iz razloga da se samnom mogu poistovetiti jedino i samo korisnici sa slicnim nacinom parenja  ;D
    Eto sad mozemo napraviti i neko poredjenje , dakle svim nezokompatibilnim pariocima ukoliko smeta topla para mozete probati TC i mozda ce vasim mukama doci kraj  :dance:
    U suprotnom procitajte ponovo moj post i pokusajte da se orijentisete , mozda cak shvatite da ste negde izmedju njega i mene u prevodu 10-12W pa ce vam i VW i TC biti jedno te isto sto se tice temperature pare , sto se ostalog tice stvar ukusa .

Nez i ostali koje interesuje:Taste Control vs VW = ista temperatura pare ;)

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 788
    • -Receive: 1059
    • Ugled: +1352/-0
    « Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2016, 02:35:27 »
  • Publish
  • A ja cekam NiFe 48  :smile1:
    To je Nifethal52

Sony Xperia ZR