Autor Tema: Biansi imist  (Pročitano 984 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11198
  • -Receive: 10696
  • Ugled: +22448/-0
Biansi imist
« poslato: Decembar 15, 2012, 11:32:51 »
  • Publish
  • Ovo nije tako nov model, ali sam juce sreo prijatelja koji ga koriti i prisetio se, pa posto mislim da je vredan da se pomene, da napisem neko slovo o njemu. Ovaj atomiser je po svojoj konstrukciji i po principu rada jako slican ego-c atomizeru, ali nikad nije bio popularan kao ego-c, pa su pokusavali da ga prodaju i kao ego-c2, mada ni to nije donelo neke narocite rezultate. Nije ovaj atomizer narocito ni bolji ni losiji od ego-c atomizera, ali jednostavno iza ego-c stoji jaci brend, a mislim da je i bolji izbor baterija odneo pobedu. Ponuda boja u kojima je imist nudjen je ogromna i boje su jako lepe, ali nista nije uradjeno po pitanju same baterije. Boje su najcesce bile sjajne, sto se estetski nije slagalo sa baterijama ostalih proizvodjaca, pa je jedino atomizer u celik boji mogao mozda da se kombinuje sa recimo joyetech baterijama, koje su nudile mnogo vise od imist baterija.

Inace, kao sto sam pomenuo na pocetku, princip rada je jako slican ego-c, ali ipak dovoljno razlicit da bi bio poseban model. U donjem delu kucista odnosno u bazi atomizera se nalazi grejac, i cela baza je rezervni deo, sto je mozda nepotrebno utrosen materijal. I ako je reklamiran kao prvi atomizer kome je moguce ocistiti grejac, imist to sigurno nije, ali je sigurno model kod kog je najlakse prici grejacu radi ciscenja. Igla atomizera u kojoj se nalazi fitilj koji dovodi tecnost do grejaca je smestena u gornjem delu atomizera, u koji se sa gornje strane umece tank sa tecnoscu, identicno kao kod ego-c..

Ovaj sistem je u neku ruku zgodan za odrzavanje i ima svoje prednosti i nedostatke u odnosu na ego-c. Kod imista je prednost to sto se lako moze prici elementima radi ciscenja, ali je nedostatak to sto kada se zameni kuciste ostaje stari fitilj, pa je potrebno i njega menjati posebno, za razliku od ego-c kod kog je glava atomizera jedna celina u kojoj se nalaze i fitilj i grejac. Imisti ima jedno zanimljivo resenje koje je primenjivano na mnogim atomizerima, ali je nekim slucajem kod originalnog ego-c izostalo. Radi se o mrezici kojom je obmotano keramicko kuciste grejaca. Krajevi donjeg fitilja su zavuceni u tu mrezicu, pa ona obezbedjuje dodatno vlaznost grejacu i sprecava pojavu zagorelog ukusa. Ovo je jako dobro resenje kome je jedini nedostatak to sto kada promenite aromu, prethodna aroma ostaje jos dugo u mrezici i tesko je osloboditi se nje.

Kada bi se radilo poredjenje ovog aromizera sa ego-c, rezultat bi bio mrtva trka i presudni bi bili afiniteti korisnika. Ovaj atomizer kao i ego-c ide iz krajnosto u krajnost, pa nekome legne savrseno, bolje nego bilo koji drugi, nekome ne uopste. Ja sam licno ljubiterlj ovakvih resenja, ali ga nikad intenzivnije nisam koristio jer sam sve vreme koristio ego-c, koji nudi nesto vecu slobodu. Postoji i verzija imist-a kod koje je moguce zameniti samo grejac i moze se kupiti na sajtu etigara-electronica.ro, ali je cena prilicno visoka.