Autor Tema: LimeLight atomizer  (Pročitano 47589 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11741
  • -Receive: 10984
  • Ugled: +22736/-0
Odg: LimeLight atomizer
« Odgovor #165 poslato: Januar 09, 2016, 16:43:36 »
Nije meni zanimljivo to sto su ga klonirali,bilo je ocekivano i samo pitanje vremena. Zanimljivo mi je ono sto su promenili kad su odlucili da ne rade "u originalu". Nisu povecali kapacitet ili ponudili jos neku varijantu tanka vec su samo razbusili sve sto se moglo razbusiti. To samo pokazuje pravac u kome se ovo razvija. Izgleda da svi proizvodjaci ( sem mozda par nezavisnih " modera") pa cak i kloneri imaju nameru da m2l atije posalju putem zaborava.

I meni sve na to lici i mislim da je to trenutno osnovni cilj e-cig industrije. Ima tu i logike, jer M2L korisnici su pretezno mali potrosaci, a i nisu im neophodne nove tehnologije poput kontrole temeperature na raznim zicama, raznoraznim podesavanjima... Eto i kod taifuna GT2 su izbacili onaj reducir, kao da je u Kini problem napraviti to jedno malo mudance... Uskoro ni jedan jeftin M2L atomizer nece moci da se kupi, jer ih nece biti na buvljacima. Ovaj atomizer, u originalu M2L, kosta nekoliko puta vise samo da se napravi u Srbiji u seriji od nekoliko stotina komada, a verovatno i bilo gde osim u Kini, tako da ce mnogi potencijalni kupci posegnuti za klonom, pa makar se i protiv svoje volje  navikavali na D2L. Tu je i pomoc "prijatelja" recenzenata koji na M2L atomizere gledaju sa podsmehom i omalovazavanjem, kao na nesto demode i zastarelo. Ocigledan cilj je potrosnja, bez obzira na to koloko to potrosacu skodi. Ovo me ne cudi, jer se sa tim srecemo u svim granama industrije, samo je u ovoj oblasti postalo trend od skoro. Nesto slicno je odavno prisutno u prehrambenoj industriji, gde se hrana druka aditivima i pojacivacima ukusa, koji stimulisu nasa cula i teraju nas da zderemo, bez obzira sto se obicno radi o najgorim otpacima od kojih bi nam se u izvronom stanju zeludac okrenuo. Jeftina a ukusna hrana u obliku salama, pasteta, virsli... uz dobar marketing, i kes samo kaplje. Kao i gore navedeno, vazna je zarada, a za zdravlje potrosaca koga briga.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #166 poslato: Januar 09, 2016, 20:30:38 »
Sve je to tako, u potpunosti se slazem, samo jos jedan detalj je bitan! Sve bi to ishlo malo sporije, mozda i malo drugacije, ali nekako najzahtevniji ili ti najekstremniji korisnici su bili i najglasniji. Po svim forumimam je do skoro bilo, e da je malo vise vazduha, da je jos malo snage... Kukumakalo se po ceo dan i noc... Hvala bogu, to je industriji dalo polet da razmisljaju na neki drugi nacin i eto formule za vecu potrosnju, sve se pokrenulo...  ;D

Al` ae da ne skrecem sa teme, ima li kakvih nagovestaja za V2. Bio je u planu veci tank, mozda jos neka varijacija?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #167 poslato: Januar 09, 2016, 21:10:42 »
Duzi tank je odavno trebao da bude u prodaji. Nisam se nesto interesovao jer ne volim dugacke tankove, ali provericu ;D  Sledece nedelje idem kod dejana da nesto cackamo oko punjenja...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5571
  • -Receive: 8936
  • Ugled: +9762/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #168 poslato: Januar 09, 2016, 21:55:59 »
Dovoljan bi bio i samo dimnjak, kayfun-olikih  tankova bar ima raznih. Oni od 34mm,pojavio se sad neki i od 38mm...

Van mreže _Vlad_

• eCiginfo prijatelj
  • Full Member
  • Thank You
  • -Given: 87
  • -Receive: 175
  • Ugled: +410/-0
« Odgovor #169 poslato: Januar 09, 2016, 22:38:19 »
(Nisam citao sta ste pisali, sacu, samo ovo sam morao da kazem)

Moramo liberu da kupimo D2L tube za neki rodjendan xD
Da ga ima!

Izgleda da je mali hit na FT, puno komentara, hvale dizajn itd

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #170 poslato: Januar 09, 2016, 22:49:00 »
Ovo hvala znaci neka hvala ;D  Bilo bi mi zao da ne probam poklon, a necu iz inata :smart:  Ne mislim da je D2L po pravilu ekstreman nacin koriscenja, i verujem da ugodjaj moze da bude dobar, ali necu da ucestvujem u skrnavljenju mog truda. Naravno nemam nista protiv da ga svako ko zeli kupi sebi. Za male pare ce dobiti dobar atomizer.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 721
  • -Receive: 1757
  • Ugled: +2910/-0
« Odgovor #171 poslato: Januar 10, 2016, 23:28:18 »
nesto gledam i cenim da je plus pin ovako resen zbog vise vazduha

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #172 poslato: Januar 10, 2016, 23:54:15 »
Da, sigurno tako. Kroz klasican plus pin ne moze da se izbusi toliko velika rupa. Tako su kinezi resili i na kayfun monsteru, i verovatno je od njega iskoriscen ceo plus. U stvari, ovo je tube monster ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #173 poslato: Januar 24, 2016, 12:22:55 »
Evo jos recenzija originala  ;D

Van mreže _Vlad_

• eCiginfo prijatelj
  • Full Member
  • Thank You
  • -Given: 87
  • -Receive: 175
  • Ugled: +410/-0
« Odgovor #174 poslato: Januar 24, 2016, 13:16:19 »
Neko vreme razmisljam da napisem koju posle poduzeg koriscenja.

Mislim da je marketing za ovaj atomizer bio potpuno pogresan.
Ovo nikad nije trebalo nazvati RTA i ljudima prodavati kao alternativni kayfun nano sa top fillom i juice controlom...
Ovo je trebalo nazvati RDTA i prodavati kao alternativu magmi/igo isl.

Dizajn komore/dimnjaka je ko preslikan sa flavor m2l drippera, i to boljih. skidanjem drip tipa se dripuje par kapi, dok se grejac svejedno natapa iz tanka.
Nisam probao mnogo drippera, ali na osnovu oblika i velicine komore, odakle vazduh dolazi...ne vidim na kom bi dripperu aroma bila bolja nego ovde.

Ako ga gledamo kao dripper, odlican je za nosenje sa sobom jer i bez drippovanja se moze koristiti.
Kada drippujemo ? Ne kada se oseti zagorakis, nego jednostavno kada osetimo da hocemo vise arome.

Kao dripper, ima boljku kao svaki bottow airflow da moze da procuri ako se kaplje direktno na coil ili previse kaplje.
Za tube, za kolicinu vate koju ja koristim je idealno 2-3kapi. Vec sa 4 mogu da ocekujem gurgle kod prvog povlacenja. I kapljati oko coila.

toliko :ecomcity:

EDIT: Mogao je postaviti standard za RDTA, umesto sto sada zovemo aromamizer RDTA. Ovo je imalo vise smisla po meni.
Aroma kada se drippuje ostavlja sve sto ja imam u prasini. Kao standardni RTA, meni kfl vise odgovara.

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #175 poslato: Mart 12, 2016, 00:54:02 »
Nešto interesantno za vlasnike Liberatija.

http://limelightmechanics.com/shop/tube-atomizer-extension-pack/
« Poslednja izmena: Januar 23, 2020, 00:27:02 ivanneko »

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10053
  • -Receive: 12187
  • Ugled: +14622/-0
« Odgovor #176 poslato: Januar 23, 2020, 00:28:14 »
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D