Autor Tema: LimeLight atomizer  (Pročitano 47611 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11745
  • -Receive: 10985
  • Ugled: +22737/-0
LimeLight atomizer
« poslato: Jul 11, 2015, 23:31:04 »
Cast mi je i zadovoljstvo da predstavim prvi LimeLight atomizer, utoliko vise sto sam i sam dao svoj doprinos idejnom resenju.

Atomizer koristim vec oko nedelju dana i mogu reci da radi fantasticno, a od ponedeljka ce krenuti na turneju kako bi ga isprobali jos neki uvazeni clanovi. Mozda je najbolje da sacekamo njihove utiske, jer sam ja mozda malo pristrasan ;D  Inace pre svega je namenjen M2L nacinu koriscenja, a za kasnije je u planu i verzija sa vecim otvorom za dovod vazduha. Prva serija ce biti sa tri verzije tanka, razlicite duzine i zapremine, a ful kit ce sadrzati sve tri varijante od kojih ce najkraca biti ispod 30mm.

Evo i nekoliko fotografija, uz napomenu da se radi o ranoj radnoj verziji i da ce spoljanji izgled pretrpeti velike izmene, uz par funkcionalnih korekcija koje se pre svega ticu lakseg odvrtanja poklopca i zavrtanja dimnjaka.

Nacin postavljanja setap je slican kao na prvim kayfunima, ali je nacin dovodjenja tecnosti kroz 4 rupice, po dve sa obe strane grejaca. U ovoj prvoj verziji su srafovi 1.5mm, ali ce u finalnoj baza biti za oko 1mm sira i srafovi ce biti 2mm, sto ce omoguciti bolje stezanje deblje zice.

Punjenje je sa gornje strane, a kako ne bi doslo do curenja kroz setap prilikom punjenja, komora koja je is jednog dela sa dimnjakom se zavrce do kraja, kako bi zatvortila dovod tecnosti

Kada se aromizer napuni, potrebno je odvrnuti dimnjak nekoliko krugova kako bi se omogucio prolaz tecnosti

evo kako izgleda u polozaju za punjenje:

Posle je potrebno samo zavrnuti poklopac i odvrnuti dovod tecnosti, to u ovoj probnoj verziji izgleda ovako, ali vec sam pomenuo da to nije konacan izgled:

Ispod oringa na poklopcu se nalazi rupica za odusak, koja sluzi tome da apsorbuje pritisak koji poklopac napravi zavrtanjem, kako ne bi doslo do prodiranja tecnosti u komoru. U finalnoj verziji ce dimnjak i poklopac dobiti zubice radi lakseg odvrtanja i zavrtanja, a poklopac ce biti nesto deblji i imati drugaciji oblik. Naravno AFC se podrazumeva, a prsten za kontrolu vazduha je na bazi, vidi se na gornjim fotografijama.

Posto atomizer jos uvek nema ime, u ovoj temi pozivam sve clanove da daju svoje predloge. Onaj ko postane kum, bice nagradjen prvim finalnim primerkom atomizera :00000003:

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
Odg: LimeLight atomizer
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2015, 23:43:03 »
Liberati

Li za LImeLIght

Liber zbog tebe

i ATI zna se

:winksmile:

A može sve skraćeno u LItank V1 :smart:

Van mreže Impuls

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 147
  • -Receive: 242
  • Ugled: +699/-0
« Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2015, 23:59:03 »
Odlicno! Dosta dobrih tehnickih resenja na ovom atty-u. Izuzetno mi je drago da vidim domaci atty. :great:

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 34
  • -Receive: 104
  • Ugled: +1256/-0
  • elektronski duvan na motanje
« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2015, 00:05:04 »
Mene baza opasno podseca na optimizovan dizajn K4.
U svakom slucaju i mene raduje nesto novo iz pomenute firme! Osecam se kao da je Novak opet zakucao nekoga ili da su nasi kosarkasi odradili dobar pos'o. Na ne zaboravimo vaterpoliste, orlice, ...
Samo napred!  :00000003: :00000003: :00000003:

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 172
  • -Receive: 21
  • Ugled: +1074/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2015, 01:34:00 »
Ono sto sam nacula da ce ovaj ati biti po funkcionalnosti je skoro pa SF u ovom nasem svetu, jednostavno inovativna sprava dostojna npr imena jednog svemirskog broda... eto nek bude SOLARIS!  :Scratch-Head:

Samo napred, nek bude prvi, medju mnogima!  :hooray:

Svaka cast!  :13:

Van mreže Beco

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +59/-0
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2015, 08:08:09 »
Ovo je očita kopija Kayfuna.
Ako ovo izbace na tržište mogu samo uništiti ugled koji su stekli s ostalim proizvodima

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2015, 10:08:38 »
A sta nije po tvome ocita kopija kayfuna? Ovaj atomizer nije klon, vec su samo iskoriscena neka tehnicka resenja sa drugih aomizera, sto rade i svi ostali. Sve sto je moglo da se uradi do sad je vec urajdjeno, sad vise nema druge nego da se ta resenja kombinuju sa ciljem da se sklope u najbolju mogucu celinu. 99% svih upotrebljivih atomizera su na bazi kayfuna ili kanger protanka.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 620
  • Ugled: +2323/-0
  • Samo jako
LimeLight atomizer
« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2015, 10:54:00 »
Ima sasvim dovoljno originalnih resenja, meni se sa ovih par fotografija svidja. Mnogo vise nego kayfun 4 koji sam preskocio ;) Jos da ima keramicku komoru...
Sto se imena tice mislim da je Nez pobedio sa predlogom, a posto volim alan forda, moj predlog je Sir Oliver, sa sve prikladnim logoom na dimnjaku, recimo:

Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže Beco

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Jul 12, 2015, 12:35:12 »
A sta nije po tvome ocita kopija kayfuna? Ovaj atomizer nije klon, vec su samo iskoriscena neka tehnicka resenja sa drugih aomizera, sto rade i svi ostali. Sve sto je moglo da se uradi do sad je vec urajdjeno, sad vise nema druge nego da se ta resenja kombinuju sa ciljem da se sklope u najbolju mogucu celinu. 99% svih upotrebljivih atomizera su na bazi kayfuna ili kanger protanka.

Sad ću ti nabrojati nekoliko atomizera koji nisu kopija Kayfuna kao ovaj koji si predstavio-ovaj rebuildable deck je čisti Kayfun i tu nema spora-dosta je pogledati sliku.
Naravno uvijek je lakše ukrasti ideju kao što to rade Kinezi nego napraviti nešto novo

Tilemahos
Rose
Flash e vapor
Urba
Taifun GT
Squape
UTA by Ubertoot

Jedini za koje znam da su na bazi Kayfuna su Lemo, Joyetech RBA glave,kanger RBA glave,Xpromizer(neznam ako to još postoji)

Tako da je ovo što je predstavljeno naprosto smiješno-očekivao bih tako nešto od Kineza na Fasttechu za cijenu od 12 usd ali od nekog tko cilja na  tržište EU i tko prodaje ekskluzivne i skupe proizvode ne.

Ovo se može nazvati Kayfun v4 Lite a ne da je to neki novi atomizer

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: Jul 12, 2015, 13:02:09 »
Ako se ovo moze nazvati kayfun 4 light, gde je onda taj kayfun 4 light? Cega je ovo klon? Ovaj atomizer u celini ne lici ni na jedan postojeci atomizer i nikako se ne moze nazvati klonom zato sto je na njemu iskorisceno jedno postojece resenje. I ako je sistem natapanja slican kayfunu 4, sve ostalo nema nikakve slicnosti sa njim. Cak je i kayfun vise klon kineskog cs4 atomizera nego sto je ovo klon kayfuna, ali ja to posmatram kao evoluciju a ne kloniranje.

Ako tako gledamo, rose, taifun, squape i uta su klonovi kanger BCC glava. Flash e vapor je tipican klon joyetech ego atomizera. Od svega sto si nabrojao, samo se urba i tilemahos mogu nazvati originalnim proizvodima, mada tilemahos i ako prati liniju prethodnih proizvoda, ima elemenata nekih ranijih kineskih atomizera.

Osim toga, ne vidim razlog zasto neko dobro resenje koje je siroko prihvaceno ne bi dalje bilo usavrsavano? Po tvojoj logici, posto vecina automobila koristi redne motore sa unutrasnjim sagorevanjem i konstrukcijski su gotovo identicni, svi su klonovi jedan drugog. Takodje, svi laptop racunari slicno izgledaju i svi imaju iste komponente unutra, znaci svi su klonovi? Ovo vazi i za mobilne telefone, ves masine, usisivace, miksere...

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 721
  • -Receive: 1757
  • Ugled: +2910/-0
« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2015, 13:07:05 »
tile i rose su po meni unapredjene verzije gg atomizera,ostali su svi isto unapredjene verzije jer koriste iste principe a ne donose nista novo revolucionarno kao sto je to izneo svojevremeno kayfun a pre njega imeo sa svojoim attyjima. tako da ja ovaj atty vidim samo kao evolucioni nastavak koji se prirodno desava u ovom nasem sportu i posto svoemesto nije imao sluha na prituzbe za k4 onda ispravku nek uradi neko drugi a ne bi bilo prvi put da neko napravi bolji model od originalnog
ja sa nestrpljenjem ocekujem ovaj atty koji sem izgleda decka sa gornje strane nema vise nista zajednickog sa k4 i prijavljujem se za kupovinu istig jer znam da sa njim nece biti greske ko sa nekim

Van mreže Beco

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2015, 13:17:29 »

Dovoljan će biti jedan pristojan mail od strane svoemesto.de kad budu vidjeli da se ovo sprema u prodaju nakon čega će limelight odustati od proizvodnje.

Nađi mi kod automobila jedan motor koji koristi potpuno istu konstrukciju od dva različita proizvođača koji nisu u suradnji

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #12 poslato: Jul 12, 2015, 13:23:21 »
SM nije reagovao na tolike 1:1 klonove i lošije klonove, a reagovaće na ovaj ATI?

Mislim samo da si malo sklon ...

Ma nije bitno. Znaš ti već sam.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #13 poslato: Jul 12, 2015, 13:24:23 »
Ne jedan nego svi koriste istu konstrukciju, evo ovde mozes procitati malo vise o motorima sa unutrasnjim sagorevanjem: https://sr.wikipedia.org/sr/Motor_sa_unutra%C5%A1njim_sagorevanjem Znaci tekst je opsti i vazi sa sve motore, bez obzira na raspored cilindara, odnosno da li su redni, V ili box. Imas i jedan lep gific koji prikazuje princip rada. Jedina ozbiljnija razlika u konstrukciji je izmedju dvotaktnih i cetvorotaktnih, a u toleranicjama i nacinu dovoda goriva izmedju benzinskih i dizel.

Ako treba pojasnjenje i u vezi sa mikserima, ves masinama, peglama... mogu da ti pojasnim, ali mozda ovo treba prebaciti u spam jer to i jeste.

Van mreže gomiletina

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 3
  • Ugled: +50/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2015, 13:25:44 »
Samo napred. Neki filozofiraju, neki stvaraju  :victory: