Autor Tema: Omiljene FA arome :)  (Pročitano 14355 puta)

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3076
  • -Receive: 7318
  • Ugled: +9196/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Omiljene FA arome :)
« Odgovor #45 poslato: April 19, 2019, 17:53:39 »
  • Publish
  • ry 4 je neutralna duvanska...
    koliko god se ukusi razlikovali... za tu tecnost svi kazu da bi mogli da je pare...

MB sadrzi med... ako ti se on svidja... svideo bi ti se i harsh verovatno... u njemu ima daleko manje meda i blazi je kao duvanska...
    mogu da ti dam da probas...

inace ta fora sa paprikom... nisi jedini kome se to desava... mom suprugu npr. skoro sve duvanske imaju ukus vegete  ;D
    on voli kremove i vockice itd. ali ima par duvanskih koje ono po njegovom ukusu mogu da prodju.... ali sve te generalno spadaju u blaze duvane...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11241
    • -Receive: 10723
    • Ugled: +22475/-0
    « Odgovor #46 poslato: April 19, 2019, 18:55:08 »
  • Publish
  • Ja bih se slozio za sve navedene da imaju te neke zacine i mirodjije. Nisam siguran da je bas paprika, ali nesto sto ide u supu ;D  I virdza, i desert, kao i cowboy, cuban i jbm li ga sta jos od FA. Iskreno, pitam se i gde se uhvati bas za njih? Ja FA arome nikako ne bih preporucio pocetniku. Oni su kao na dobrom glasu po pitanju bezbednosti, kao rade neka testiranja i istrazivanja... Ali tamo kao da neka priucena kuvarica sa sicilije dizajnira te ukuse. Jbt oni imaju i ukus krabe i jos neku ribu! Ako vec insistiras na gotovim tecnostima, probaj pre svega Liqua Cuban, moze jos neka Liqua jer su sve bas duvanske, zatim Eleaf, Joyetech, moze i Dekang ako naletis na dobru turu...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 248
    • Ugled: +248/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #47 poslato: April 23, 2019, 07:48:35 »
  • Publish
  • Pa uhvatio sam se za FA slucajno, to sto su u ambreli imali kad sam bio sem tih prepakovanih njihovih su bile FA. Kada sam narucivao sledecu turu video sam da ima popust ako uzmem 6 tecnosti od iste marke, pa posto mi se jedna (jedina koju sam do tada probao) od FA svidela, reko ajde daj da probam, nazalost ispade tako...
    Sad mi je frka za kes da eksperimentisem, plasim se da vecina duvanskih aroma ima neki smek paprike ili cega vec. Secam se pre 4-5god sam probao Joytech neki duvanski kao popularan ( to su rekli kevi u prodavnici ) ja sam to bukvalno bacio u smece cim sam probao, imalo je ukus preprzenog secera i kukuruza. Tako da ne znam vise kako da isprobavam a da nebacam pare.

Inace ne znam da li je to normalno, ali meni svaki dan Maxx blend koji mi se najvise svideo, postaje sve jaci i jaci, sladji i sladji, da li je to neki normanal trip ili? Plasim se da izgubim jedini ukus koji mi se za sad svideo, doduse ostao mi je RY 4, ali meni licno, a juce sam probao sa novom glavom tj grejacem, sa ispranim atomizerom itd.. da je on na isti fazon kao maxx blend, slicna nota, isto ima slatkastog u sebi samo dosta slabije.
    Sad treba da uzmem neke tecnosti jer imam samo do veceras, i apsolutno nemam predstavu sta da radim.... Ne mogu da priustim da ponovo bacim 2000rsd, a ne zelim ni da uzmem 6x Maxx blend da mi se smuci  :confused:

Van mreže BobanNB

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 10
    • -Receive: 106
    • Ugled: +106/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #48 poslato: April 23, 2019, 08:07:18 »
  • Publish
  • Један мој познаник је већ 3 године само на Максу, ништа друго. Што наравно за тебе ништа не значи, људи су различити.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9227
    • -Receive: 11540
    • Ugled: +13975/-0
    « Odgovor #49 poslato: April 23, 2019, 11:46:29 »
  • Publish
  • Moj savet ako razmisljas izmedju Maxx i RY4 da uzmes ovaj drugi jer je blazi i nece ti se smuciti-dosaditi i eventualno ukoliko nisi gadljiv na menthol-visnju i sl mozes uzeti jednu flasicu arome (ne tecnost) i dovoljno da u flasicu od 10ml onih sto ti trenutno nisu parljive kanes 3-4 kapi i promenis im koncepciju da mozes da ih potrosis (to bih ja uradio) ...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #50 poslato: Maj 15, 2019, 11:05:08 »
  • Publish
  • Znam da se ukusi razlikuju itd ali posto sam sam manje vise ostao na toni Maxx blenda bez ijedne druge arome, idem u novi rulet sa ukusima, ako neko moze da mi kaze ako su neke od ovih izrazeno vecini bezvezne tecnosti, prejake, fail arome koje nemaju veze sa opisom itd.

- Italian Relax - Cappuccino
    - Dark Bean - Espresso
    - Forest MIX - Šumsko voće

Da li neka od ovih aroma ima note koje vuku Virdzinija/Desert ship/Cuban primese zacina za supe fakticki, ili su pak super blage i neutralne
    - Soho
    - 7 leaves ultimate
    - Tuscan Reserve

Inace ako ce da pomogne okacio sam text fajl kako ja registrujem tecnosti koje sam do sada probao.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #51 poslato: Maj 15, 2019, 11:32:01 »
  • Publish
  • Soho je tipicna duvanska aroma, ili bar ono sto tako dozivljavamo. Osnovni sastojak je aceltil pyrazine, koji je odgovoran za taj smek koji se mnogima svidja, mada ga neki prepoznaju i kao smrdljive carape. Meni je ok, mada ne preterano. Nema paprike, bibera, supe i slicnog.

7 leaves je lepa, blaga, cvetno duvanska aroma. Taj cvetni deo je blag i nenapadan, a duvanski umeren, i u celini je, bar meni, sasvim ok.

Forest mix je kieselkasta vocna aroma. Ali bas aroma svezeg voca, bez slatkosti.

Ostale nisam probao ili se ne secam.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #52 poslato: Maj 15, 2019, 11:51:34 »
  • Publish
  • Hvala lepo LiberPrint sjajno opisano!

Kako ti licno dozivljavas SOHO po jacini arome? jel je jaka/umerena/blaga?

Da li ti je 7 leaves blaga nota na nivou RY4 i Shade ili jaca?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #53 poslato: Maj 15, 2019, 12:10:29 »
  • Publish
  • Ni jednu od opisanih nisam probao u obliku fanricke tecnosti tako da ne znam kako su dozirane. Meni je soho sa 10% arome bio ok.

7 leaves je, mozda nesto izrazenija od ry4, mozda kao shade. Ali to sve prihvati sa rezervom, jer svi razlicito dozivljavamo arome. Nota koja ti ne prija, i u maloj kolicini ti se moze uciniti prejaka, dok je neko drugi gotovo nece ni osetiti. I realno, dzabe pitas za tudj dozivlja aroma. To te samo moze navesti na pogresan put ili odvratiti od neke koja bi ti se mozda svidela. U nekoj meri ti moze pomoci posle nekog vremena kad provalis ciji se ukus podudara sa tvojim, ali ni to ne mora da znaci uvek. Jedino merodavno je proba. Ok, prvo treba probati popularne, one koje su na dobrom glasu i koje se mnogima svidjaju, ali meni je recimo od tih popularnih upotrebljivo mozda 10% i svega par% upotrebljivo na duze.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #54 poslato: Maj 15, 2019, 12:49:15 »
  • Publish
  • Slazem se, ali ipak sam saznao solidno za sada, ne kazem da necu probati svakako jednog dana npr ovaj 7 leaves, ali za sad meni to zvuci kao preslaba aroma licno, u odnosu na RY4 i Shade, one su meni previse neutralne. Tako da iako se slazem da ja to mozda receptujem drugcije, ipak su vece sanse da ako je tu negde sa gore pomenute dve za mene preslaba.

Ovom SOHO cu da dam sansu, ostalo igram na sigurno.

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #55 poslato: Maj 15, 2019, 13:20:59 »
  • Publish
  • I ja sam jedan od onih kome FA arome i pored zavidne reputacije koja ih prati nikako ne odgovaraju.Probao sam ih dvadesetak minimum i od svih jedino su mi podnošljive bile:

1.Glory u kombinaciji sa MTS vape wizardom ... herbal aroma, cvetna ali manje napadna zbog AcetylPyrezina koji joj daje tu prijatnu lešnikastu oporost, VapeWizard je fino zaokružuje tj. ublažava pojedine istaknute note,može i za celodnevno parenje

2.Coffe Espresso ili ti Dark Bean ... odlična kafa sa mlekom, izuzetno intezivna, veoma paziti pri doziranju, može i solo da se pari, celodnevno

3.7 Leaves ... solidna herbal aroma, cvetna, mešavina različitih aromatičnih biljčica, nije za ceo dan ali prija za promenu i osvežavanje receptora

4.RY-4 ... duvanska karamela, sa dodatkom Black Fire aditiva dobija prijatnu notu preprženog šećera

Soho, Nonna's cake od kojih sam mnogo očekivao, nisu mi legele zbog prenaglašene bejkeri, patišpan note.Mislim da je FA bezuspešno pokušao da kopira trend izuzetno uspešnih američkih kolačarskih aroma.
    Mnogi parioci u mom okruženju su ove dve arome izuzetno dobro prihvatili tako da su opet završile posao.[size=78%] [/size]

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #56 poslato: Maj 15, 2019, 13:29:49 »
  • Publish
  • Hvala banema, posluzice mi tvoji utisci kad krenem sam da muckam, za sada jos uvek koristim gotove tecnosti koje su dosta razlicite od aroma zbog kolicine koju doziraju u gotove tecnosti kao i cinjenice da mnogo od pomenutih aroma nepostoje kod nas kao gotove tecnosti.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5125
    • -Receive: 7828
    • Ugled: +8654/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #57 poslato: Maj 15, 2019, 13:50:23 »
  • Publish
  • Meni se od FA dopada MaxxBlend i 7Leaves mogu da koristim . Sve ostalo sto sam probao (a nije tako mnogo,priznajem) se krece u rasponu od "lose" do najvise "upotrebljivo".
    Sto ne znaci da nema nesto dobro od ovih koje nisam probao ili da se nekom nece dopasti ono sto meni ne odgovara.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 115
    • -Receive: 574
    • Ugled: +575/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #58 poslato: Maj 18, 2019, 21:04:35 »
  • Publish
  • Desert ship, 7 leaves, Maxx blend.

Sve ostale su dobre takodje ali samo za mixeve, solo je retko sta ok.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 463
    • -Receive: 1821
    • Ugled: +1821/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #59 poslato: Maj 19, 2019, 08:54:00 »
  • Publish
  • SOHO mi nije legla, ali mi nije ni odbojna, imam je smućkanu i ponekad naspem pola tanka radi promene. Redovno koristim Maxx Blend, 7 Leaves, RY 4, Burley i Shade (i neke druge od drugih proizvodjača).
    U većinu tečnosti prilikom miksovanja dodajem 5 kapi Vape Wizarda na 50ml, a u zavisnosti od raspoloženja u rezervoar dodam 1-3 kapi Black Fire tečnosti (6% arome).