Autor Tema: VZ 510 Rebuildable Bottom Coil Tank  (Pročitano 2082 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
VZ 510 Rebuildable Bottom Coil Tank
« poslato: Decembar 11, 2012, 22:53:29 »
  • Publish
  • Zaboravio sam i da sam ga naručio, kad danas mi zakuca na vrata. A joj, sjetih se našeg misterioznog atija. Dao sam mu ime Kay Fun Chek, jer ko zna pod kojim ćete nazivom nalititi na njega. A ako naletite, kupite ga.  ;)
    Ovih dana sam u iščekivanju kayfuna i sve znam o njemu - teoretski. Kada sam pogledao ovaj plastikaner, setup, veličinu (mali je kao kayfun II), način dotoka tečnosti, rekao sam pa ovo je kineski kayfun. Zbog toga ga nazvah Kay Fun Chek. :)

Da krenem. Prvo sam nasuo tečnost da probam. Ljudi, nikada u životu nisam probao nešto tako dobro. Pao sam na dupe. Povlačio sam kao manijak, ne vjerujući šta se dešava. Ta aroma, taj dim, taj TH, punoća, a sve klizi niz grlo. Povlačio sam dugačke dimove i pitao se da li je ovo moguće. Međuti, poslije potrošenog pola tanka, počeo je da grgulja, da se guši. Pogledam, i primijetim da je nivo tečnosti prešao preko male ventilacione cjevčice ispod grejača. Eh ti Kinezi, oni u stvari ne pare, jer da pare primijetili bi ovaj nedostatak.
    Šta da radim - opet paramodanje.

Rastavim ga i izgleda sasvim solidno. Primijetim malu rupicu na bazi gornjeg tanka, kroz koju svakim povlačenjem kapne tečnost na fiber. Ona zezanja sa termodinamikom su ovdje ipak osnov za funkcionisanje ovog atija. Cjevčica-dimnjak je kao kod većine bottom coil atija, a komora sa grejačem baš po mom ukusu. Setup sa duplim 2mm fiberom i četiri poduža kraja izgleda robusno.
    Međutim, cjevčica ispod grejača je preniska, nivo tečnosti je veoma brzo prekrije i to je kraj parenju.

Punjenje i zamjena grejača je pjesma. Prelagano. Ali cjevčica je problem. Tada se sjetim dimnjaka kod strdusta. Brzo rasturam jedan i na donjim slikama ćete vidjeti šta sam napravio.

Sastavio sve ponovo i opet ekstaza. Da, zamalo da zaboravim, Povlačenje je malo teže tako da podpritisak funkcioniše sa svakim uvlačenjem. Zato sam na konektoru preko koga se takođe povlači vazduh istirpijao mali kanalić i olakšao povlačenje.
    Dakle sa par zahvata mali je naprosto ponovo postao nevjerovatan.

Da Vas nagovaram da ga nabavite, ne vredi. Pola neće da ga kupi jer je jeftinji od 50 Eura, pola neće da ga pari - blam je.

Pa ipak, ako naletite na njega, uzmite ga, ne morate nikome reći. :)
    « Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 14:27:02 ivanneko »

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Bezimeno čudo
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2012, 23:14:09 »
  • Publish
  • Od svega nevedenog jedino mi AGA i CC privlace paznju.Svakako zanimljiva recezija na koju smo navikli od tebe :thumbsup:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10949
    • -Receive: 10516
    • Ugled: +22268/-0
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2012, 23:44:38 »
  • Publish
  • U potpunosti ti verujem da ovo radi fenomenalno. I meni je tako delovao na prvi pogled, jos pre neki dan kad sam ga video na slici,ali sam nekako zaboravio na njega pa ga nisam ni narucio, a sad ne mogu da se setim ni gde sam ga video. Vrlo cesto je najprostije resenje najfunkcionalnije. Na ovome kad bi postojala mogucnost podesavanja te rupise kroz koju kaplje tecnost, bio bi savrsen atomizer. Sve je na njemu postavljeno da se isparenja krecu idealnom putanjom, tako da je jako mala verovatnoca da izgubi bilo sta od arome, a dimnjak je dovoljno dugacak da se para ohladi i bude prijatno topla. Ovo je prvi budzetski atomizer koji je skoro pa idealan. Princip je krajnje jednostavan i savrseno funkcionalan. Prilikom povlacenja u kucistu grejaca se pravi podpritisak koji kroz rupicu povlaci tecnost. Tecnost natapa fiber, dotog vazduha je direktno ispod grejaca i vazduh pravolinijski skuplja isparenja i pravo kroz dimnjak u usta. Nema nikakvih krivina, tunela, raskrsnica... Jedino sto treba uskladiti setap tako da sagori priblizno jednaku kolicinu pare koja dospe kroz rupicu, ili u najboljem slucaju malo manje. U slucaju prevelike snage na grejacu, isparice previse tecnosti i grejac ce ostati suv, ili se mora primeniti staro, dobro i dosadno povlacenje bez pritiskanja tastera. Ako dolazi previse tecnosti, vremenom ce se kuciste prepuniti i ugusiti grejac ili poceti da ulazi u rupicu, sto ce opet poremetiti performanse. Opet, za savrsene performanse koje verujem da ovo cudo daje, nije tesko ni povremenoisprazniti kuciste ;D , ali bi bilo mnogo dobro da postoji neka regulacija. Mozda bi neka regulacija protoka vazduha pomogla? ili mozda regulacija protoka vazduha kombinovana sa regulacijom dimenzija rupice? U svakom slucaju, ovo moze da bude dobra polazna osnova nekom moderu za neki ozbiljniji atomizer. Nego prijatelju, reci ti meni gde si ti ovo kupio?

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2012, 00:11:43 »
  • Publish
  • Previse liquida je boljka svih atija ili mizera sa donjim grejacem cak i genova.Prednost nekih sistema je sto se ta "poplava" moze smanjiti na minimum ali je i dalje prisutna.Za ovu varijantu bilo bi mi lepse da se taj fober moze ugurati u tank samo sto je to u ovok fabricnoj varijanti neizvodljivo :comp26:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2012, 00:29:41 »
  • Publish
  • Kupio sam ga davno, kad i Che lulu. Na China sales, ali nema više. Gledao sam slične gdje se fiber uvlači u gornji tank ali to je nešto kao stari CE3 i nije dobro. Ovdje postoji tolerancija sa produženjem ventilacijone cevi. Naravno da bi regulacija bila idealno rješenje (vidjećemo kako to na kayfunu funkcioniše) ali ovo jednostavno radi savršeno. Da li su se gustina tečnosti i širina rupice za dotok slučajno potrefili, to ne mogu tvrditi. Ali znam da ništa bolje do sada nisam probao.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2012, 00:52:55 »
  • Publish
  • Fizika je jako zeznuta stvar.Svi sistemi koji uvlace vazduh kroz konektor imaju sansu da procure.Ne bih da nabrajam ali i 100+ eur *mizeri hoce da procure.Fazon je pogoditi setup koji daje dovoljno liquida na grejac ali opet ne previse jer moze da dodje do curenja.Jbg ali je tako,tecnost uvek ide linijom manjeg otpora  :banghead:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2012, 01:09:42 »
  • Publish
  • Evo gde sam ga video: http://www.vapingzone.com/VZ_510_Rebuildable_Bottom_Coil_Tank_2_5_ohm__Single_Pc/pid-930.html
    Znam da jesam ali ne znam gde sam ;D  Pogodili su se sirina rupice i gustina tecnosti sa setapom, ali verujem da moze u svakom slucaju lepo raditi uz manje intervencije. Protok vazduha se lako moze resiti nekim od onih airflow kontrolera. Sto se tice dotoka tecnosti, ja da sam ga pravio znam sta bih radio. Napravio bih tank iz dva dela, posebno za tank posebno za kuciste, onu srednju pregradu gde je rupica napravio bih debkju za nekoliko milimetara, rupica bi trebala da bude veca, a na spoju izmedju gornjeg i donjeg dela tube bih ostavio prostor kroz koji bi prolazio zasiljeni srafcic kojim bi se regulisao protok tecnosti. Ovako nesto:

Mozda sam ja to malo sklepao na brzinu, ali mislim da je jasno na sta sam mislio. Sta mislite da li bi to bilo izvodljivo?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 12, 2012, 01:16:32 »
  • Publish
  • To je taj. :smile1:
    Mislim da nije toliko problem u rupici koliko u težini-lakoći povlačenja. Što teže povlačimo brže tečnost prolazi kroz ruicu i obrnuto. To je kod kayfuna riješeno na način regulacije protoka vazduha (šarafčićem), kao kod karburatora.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2012, 01:20:23 »
  • Publish
  • Fizika je jako zeznuta stvar.Svi sistemi koji uvlace vazduh kroz konektor imaju sansu da procure.Ne bih da nabrajam ali i 100+ eur *mizeri hoce da procure.Fazon je pogoditi setup koji daje dovoljno liquida na grejac ali opet ne previse jer moze da dodje do curenja.Jbg ali je tako,tecnost uvek ide linijom manjeg otpora  :banghead:

Jeste fizika zeznuta, ali to pravilo vazi za sve. Sve gde prodje vazduh, moze i tecnost, negde gore a negde dole. Medjutim, ovo je jako dobar sistem, narocito od kad mu je para produzio cevku za dovod vazduha. I ako ima viska tecnosti u kucistu, inercija tecnost lepi na zidove i jako je mala verovatnoca da ce bas da pogodi rupicu kroz koju dolazi vazduh.  Opasnost od curenja raste kako raste nivo tecnosti u kucistu, i kritican je kad je na oko 1mm od oboda rupice. Ako postoji regulacija vazduha, odvrnes dotok vazduha i automatski je manji potpritisak u kucistu sto manje povlaci tecnosti, pa trozi ravnomerno koliko dotice(naravno ako ga ubodes). Ako postoji regulacija dotoka tecnosti, cak i ako ne uspes da ubodes idelan odnos dotoka i potrosnje, mozes da ga po potrebi odvrces i zavrces, odnosno pustas vise ili manje tecnosti. Ako imas ove mogucnosti i uspes da sve to uskladis, dobio si savrsen atomizer. Ne kazem da je ovo savrsen atomizer, ali je dobra osnova da se na njemu radi.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2012, 01:25:28 »
  • Publish
  • To je taj. :smile1:
    Mislim da nije toliko problem u rupici koliko u težini-lakoći povlačenja. Što teže povlačimo brže tečnost prolazi kroz ruicu i obrnuto. To je kod kayfuna riješeno na način regulacije protoka vazduha (šarafčićem), kao kod karburatora.

Da, uparavo sam to pisao odnosno replicirao che-u ;D , ali je pozeljno imati i jednu i drugu regulaciju. Ova materija mi je dobro poznata, jer sam se kao klinac mnoooogo mlatio sa dvotaktnim motorima, kod kojih je upravo potpritisak najbitnija stvar za dobar rad, jer nema na drugi nacin regulisano napajanje gorivom. Kad mu dobro zadihtujes kuciste, povlacice dovoljno goriva u njega.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2012, 01:41:09 »
  • Publish
  • Da. Ja u stvari imam onaj airflow, pa ću i to nakačiti.

A ako se i prepuni, okrene se i na drip-tip iscuri višak tečnosti. Nije elegantno, ali je efikasno.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2012, 13:32:37 »
  • Publish
  • Evo gde sam ga video: http://www.vapingzone.com/VZ_510_Rebuildable_Bottom_Coil_Tank_2_5_ohm__Single_Pc/pid-930.html
    Znam da jesam ali ne znam gde sam ;D  Pogodili su se sirina rupice i gustina tecnosti sa setapom, ali verujem da moze u svakom slucaju lepo raditi uz manje intervencije. Protok vazduha se lako moze resiti nekim od onih airflow kontrolera. Sto se tice dotoka tecnosti, ja da sam ga pravio znam sta bih radio. Napravio bih tank iz dva dela, posebno za tank posebno za kuciste, onu srednju pregradu gde je rupica napravio bih debkju za nekoliko milimetara, rupica bi trebala da bude veca, a na spoju izmedju gornjeg i donjeg dela tube bih ostavio prostor kroz koji bi prolazio zasiljeni srafcic kojim bi se regulisao protok tecnosti. Ovako nesto:

Mozda sam ja to malo sklepao na brzinu, ali mislim da je jasno na sta sam mislio. Sta mislite da li bi to bilo izvodljivo?

Da, jedan šaraf za vazduh i jedan za tečnost i to je to. Samo što bi ovaj za tečnost na vrhu trebao da ima neku gumicu-silikon. Savršeno. :great: