Autor Tema: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature  (Pročitano 32165 puta)

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
Odg: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature
« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2015, 13:08:49 »
  • Publish
  • Evo malo nečega novog. Danas sam dobio UD NI200 pure nikel žicu 0,4 i napravio prvi coil sa žicom koja nije tempered. Nikakav problem i coil izgleda sasvim pristojno. 14 namotaja oko 2,4 mm odvrtke izbacuju 0.10 ohm i to je sasvim pristojno. Coil se jednostavno spakuje u SubTankovu  RBA glavu tako da u sve druge ATI je ide glat. Probaću na Lemu 1 i Lemu Drop varijantu oko odvrtke prečnika 3 mm. Vjerujem da će biti OK i da ću dobiti nešto veći otpor. Malo sam žurio da što prije probam novi ATI. :smart: Žica je sasvim upotrebljiva i još ostaje da provjerim za nekoliko dana kakva je situacija kad se bude mijenjala vata. Ali kakve je sada čvrstine i kompaktnosti mislim da se neće deformisati. Suština posta je da se ne treba plašiti obične Nikel200 žice a evo vidimo ni kad je malo deblja nego što se inače praktikuje. ATI lijepo radi sa ovim setupom i čak mislim da će bolje raditi jer je naravno veća grijna površina na pamuku.

Van mreže raw2sienna

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 389
    • -Receive: 1273
    • Ugled: +2205/-0
    • Dopisnik iz inostranstva aka k2b
      • slo-vaper
    « Odgovor #31 poslato: Jul 19, 2015, 13:29:12 »
  • Publish
  • Ja se napalio za ove non-spaced coilove - imam samo 27 i 26g Ni200

! No longer available

Ukratko - spajaju se namotaji - zaključaju na otpor - i nežno pulziraju na 10-12W u VW režimu da se coil stabilizira.
    Onda se ide u TC mode i upotrebljuje.
    Sada mi stigao 30g sa FT pa čemo razmaknuti  :o ....

Sa ovim načinom sam na Russu91% (razbušen central i AF na 1.8 mm) sa Vaporsharkom 60W TC imao super dense i dobro natopljen vape.
    Naslaga se nakupila i performance opadle posle nekih 5 tankova - pa da skupilo se i gunka...

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 619
    • Ugled: +2322/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #32 poslato: Jul 19, 2015, 13:51:04 »
  • Publish
  • Tako sam i ja pravio i sada me naprzise da ne valja raditi dry burn na niklu.
    Jesi proucavao malo gradivo po tom pitanju, iskreno ja nisam.
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    « Odgovor #33 poslato: Jul 19, 2015, 14:04:27 »
  • Publish
  • Ako radi dobro, prednost kod slepljenih namotaja je sto se dobija na prostoru, narocito kod debele zice. Ja koristim 0.20 pa nemam taj problem, ali cu kasnije probati sa debljom zicom.

Van mreže raw2sienna

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
      • slo-vaper
    « Odgovor #34 poslato: Jul 19, 2015, 15:38:35 »
  • Publish
  • Kolko sam preučio DB na Ni200 na Redditu i vape foruma - ne valja to baš puno Dburnovati.
    Možda 1 ili 2 puta pulzno 6-8W pa onda oprati coil - a posle toga menjati.

A sad - da li se više iz-lužuje nikalj sa Ni200 ili sa N80 žica koje se u hard vapera još uveliko koristi - ne znam...

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9134
    • -Receive: 11461
    • Ugled: +13896/-0
    « Poslednja izmena: Oktobar 03, 2017, 16:15:29 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #36 poslato: Jul 20, 2015, 21:54:34 »
  • Publish
  • Da, iz tabele se vidi kako otpor zice raste sa povecanjem temperature, i sada je mnogo jasnije zasto se za kontrolu temperature koristi bas Ni200 zica. I ako se srazmerno pocetnom otporu, pri zagrevanju otpor drasticno povecava, njegovo ponasanje je moguce predvideti sa manjim odstupanjima. Zanimljivo je da se pri povecanju temperature sa 100 na 300 otpor poveca duplo.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: Jul 25, 2015, 22:16:13 »
  • Publish
  • Evo malo o niklu: http://www.lenntech.com/periodic/elements/ni.htm#ixzz3gvW4dBGY

Sustina je da nikl moze biti stetan kada se unosi u organizam preko hrane, ima ga dosta u cokoladi i mastima kao i u povrcu koje se uzgaja na zagadjenom zemljistu, jer povrce apsorbuje nikl, ali ne vidim razloga zasto bi se to nas ticalo, osim ako se ne hranim takvim namirnicama. Da bi mi apsorbovali nikl iz zice, on prvo mora da ispari, ili mozda da progutamo zicu, a tacka topljenja je vrlo visoka i iznosi 1453 C. Tacka kljucanja je jos visa, i iznosi 2913 C. Nikla takodje ima u sastavu legura nerdjajuceg celika koji koristimo u ogromnim kolicinama, a verovatno ga ima i u niklovanim/hromiranim detaljima kod klirova. Medjutim, niko do skoro nije imao interes da laprda pa se o tome nije pricalo i ja verujem da tu pricu o niklu forsiraju neke interesne grupe. Verovatno prodavci koji imaju na lageru gomilu modova bez TC ili proizvodjaci koji imaju podesenja za Ti ili tako nesto.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #38 poslato: Jul 26, 2015, 18:34:54 »
  • Publish
  • TC setap ne mora da bude veliki:

6 namotaja 0.2 zice oko 2.3mm, sasvim dovoljnih 0.18oma. Bez problema moze i 5 namotaja.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #39 poslato: Jul 29, 2015, 00:23:04 »
  • Publish
  • U pocetku sam sve nesto jurio one tvrde(tempered) zice, dok nisam skontao da mi je meka zica mnogo laksa za rukovanje i oblikovanje zeljenog grejaca. Tempered zice su mi previse elasticne, pa ih je po nekad tesko sabiti. Sa mekanom 0.20 ja sam pronasao sebe, pa mi se grejac ne razlikuje previse od setapa sa kantalom. 7 namotaja oko 2mm - 0.18oma

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Jul 30, 2015, 15:09:39 »
  • Publish
  • TC setup za PT2 :

ni200 tempered 0.20mm 10 namotaja oko 1.5mm burgije 0.22 ohma radi fino na iSticku TC na podešenih 170C ;)

TC setup za Wismec Amor ( CLR head ) :

ni200 0,20mm 8 namotaja oko 2mm burgije 0.22 ohma 175C iStick TC  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže raw2sienna

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
      • slo-vaper
    « Odgovor #41 poslato: Jul 30, 2015, 20:17:03 »
  • Publish
  • TC setup Nectar Nano dripper

30g 0,25 mm na prečnik 2,5 mm

Na Vaporshark 60W klonu

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: Jul 31, 2015, 15:33:20 »
  • Publish
  • Malo sam opitovao sa žicom za pčele i da vam kažem nije to ni tako loše ispalo  :dance:
    Jedino što su sada aktuelna neka druga podešavanja jer nije nikl u pitanju pa tako ta žica 0.40mm 7 namotaja oko 2mm burgije daje 0.37 ohma ( nema više oko i približno :) ) i takav setup na mini kayi radi na iSticku TC podešenog na 100C u klasi 15W setupa na VW ( po nekom mom nahodjenju ) , u prilogu slika coila i tretirane suve vate na 100C :

Malo kasnije napravih još jedan setup na amoru 0.52 ohma i podešemih 100C je slabo dok 110C za mene sasvim ok , prednost setupa sa pčelinjom žicom je u tome što se može koristiti i u VW režimu bez ikakvih problema ..

Treba samo opitovati  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Avgust 01, 2015, 23:04:58 »
  • Publish
  • Trenutno se malo igram sa titanijum zicom na modovima koji nemaju podesenja sa nju. Zapravo jos mi nije stigla zica, ali imam Ti glave za ego one, pa ce verovatno biti nekih izmena jer je u principu za ovaj atomizer potrebno podici temperaturu za par desetina stepeni u odnosu na vecinu drugih.

Prvi rezultati su pozitivni, ili mozda ispravnije reci ocekivani. U radu se ne oseca neka bitna razlika u odnosu na Ni200, ako je uopste ima, a jedina razlika je sto je za nju potrebno podesiti nizu temperaturu. E sad, rekao bih da svi modovi na razlicitim podesenjima rade isto kao Ni200, ili je se radi o brzini odziva moda pa ce rezultati sa zicom na drugim atomizerima biti nesto malo drugaciji. Za DNA mi je potrebno oko 45 C da bih dobio isti dozivljaj kao sa niklom, a za istick 40 oko 20 C. Probao sam i na VT-u sa podesenjima za nikl i dobio iste rezultate kao sa niklom na oko 30C nizom podesenom temperaturom, ali ovo je nepotrebno raditi na VT-u kad vec ima podesenje za Ti.

Verovatno ce konacni rezultati sa zicom i na razlicitim atomizerima biti nesto drugaciji, ali za sad sa sigurnoscu mogu reci da se Ti zica bez ikakvih problema moze koristiti na modovima koji nemaju podesenja za nju. Razlika u vidljivim vrednostima na ekranu je potpuno nebitna, a rekao bih cak da su i DNA i iStick sa Ti zicom blizi realnoj temperaturi na grejacu. Ono sto se moze postici sa Ti zicom je verovatno prilicna usteda u potrosnji baterije i mislim da je to jedina prednost.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #44 poslato: Avgust 05, 2015, 23:48:30 »
  • Publish
  • Posto mi je u medjuvremenu stigla Ti zica, ovih dana sam se intenzivno igrao sa njom, i jako sam zadovoljan. Sveukupan dozivljaj mi je daleko bolji nego sa niklom, pocev od arome, trajanja baterije, lakoce rukovanja...

Samo pravljenje setapa je daleko lekse nego sa niklom, jer zica ima dovoljnu cvrstinu(cvrsca je od kantala slicne debljine), a nema izrazeno opruzno svojstvo kao tempered nikl. Velika prednost je i veci otpor, pa nema potrebe za ogromnim brojem namotaja, vec se moze praviti setap kao sa kantalom. Recimo ja sam Ti 0.25 motao isto kao sto motam kantal iste debljine - 7 namotaja oko 2mm i dobio 0.52 oma. Setap se moze dry burn-ovati, moze se koristiti i u VW rezimu ako mod dovoljno spusta napon...

U radu, na prvi pogled, jedina realna razlika u odnosu na Ni je sto treba smanjiti temperaturu za 30-35 stepeni. E sad, dali je to trip, ali meni se cini da mi sa niklom fali po neka nota u aromi u odnosu na kantal, sto kod titanijuma nije slucaj. Zahvaljujuci vecem otporu, potrosnja baterije je osetno manja, rekao bih manja nego i sa kantalom. Takodje, cini mi se i da se modovi manje greju, sto ima logike jer je sa vecim otporom manje opterecenje. Ono sto ej najvaznije, kontrola temperature radi savrseno, bez zagorevanja. To sto je podesavanje neprecizno me ne brine, jer ni sa niklom nije narocito precizno.

Mozda je previse rano da tvrdim, ali mislim da sam se ja sa niklom pozdravio po pitanju kontrole temperature, jer je za mene titanijum visi stepen u ovoj oblasti. Jedini nedostatak, ako se to tako moze nazvati, jeste to sto se mora imati neki alat kako bi se visak zice odsekao, jer je gotovo nemoguce odlomiti je.