Autor Tema: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature  (Pročitano 24928 puta)

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 672
  • -Receive: 1625
  • Ugled: +2778/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature
« Odgovor #15 poslato: Jun 21, 2015, 20:54:01 »
  • Publish
  • sad moras probati sa 50 ml gold ducata ili am4re pa onda da vidimo ;D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #16 poslato: Jun 21, 2015, 22:30:27 »
  • Publish
  • Kako izdržati 50 ml Gold Ducata?  :smart:

Probaću sa Vanila Custard-om. Čuo sam da je i ona masnija. TPA Fr Vannila isto ne prlja.

Ono što bih volio da kažem koleginicama i kolegama jeste da se ne trebaju plašiti vrijednosti otpora kao ni izlazne snage. Ovdje je otpor uslovljen kvalitetom Ni žice i potrebom da se promjenom otpora (uslijed zagrijavanja) ustavri odredi temperatura coila i da se zadrži na zadatoj, a izlazna snaga za razliku od VW modova služi da se zadata temperatura što prije postigne. Sama TC se bar meni nakon ovo vremena koliko parim tim sistemom, čini vrlo komotno i jednostavno dobro riješenje. Rado ga preporučujem onima koji se premišljaju i još uvijek važu. Dodao bih da pravljenje setupa nije ništa komplikovanije nego sa bilo kojom drugom žicom. Ljudi, žica je ipak samo žica. Nije kantal Bogom dan.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10281
    • -Receive: 9798
    • Ugled: +21550/-0
    « Odgovor #17 poslato: Jun 21, 2015, 22:39:36 »
  • Publish
  • TC je ono sto spaja sve kategorije korisnika, jer zadovoljava svacije potrebe. Nema vise sprava za vise ili manje zahtevne korisnike, vec samo dobrih ili losih sprava, odnosno onih koji kontrolu temperature odradjuju dobro ili ne. Ostalo se sve stvar ukusa po pitanju izgleda, potrebe za kapacitetom i izmenljiva baterija ili ne. Raspon 100-300 stepena celzijusova pokriva bas sve grupe korisnika.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 619
    • Ugled: +2322/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #18 poslato: Jun 22, 2015, 15:06:12 »
  • Publish
  • Nisam slikao setup, ali setup posle 10ml ry4 double pravljen na 4% i posle jos jedno 20ml black ciga pravljenog na 1.5% nije licio ni na sta. Inace kada je setup poceo drasticno da se prlja, opadale su i perfomanse pa sam na kraju zavrsio na neki 230 stepeni, poceo sam sa 190.
    Prlja se i setup sa TC-om. Jedina razlika je sto prljavstina nije previse zagorela na grejac i potapanjem pod mlaz vode su se sve naslage skinule. Vata je bila crna, ali isto od tecnosti.
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2015, 17:54:28 »
  • Publish
  • Evo jednog mog setapa sa 0.20 zicom:

I ako lepo izgleda, i ako volim tanje zice jer mi je lakse da sa manje namotaja pogodim zeljeni otpor, ovakve zice treba izbegavati. i ako je ova zica koju sam dobio od Neza izuzetno cvrsta, ipak se vrlo lako deformise, narocito prilikom provlacenja fitilja, pa se moze desiti da se namotaji dodirnu i naprave hot spot. Recimo ovaj moj grejac je prilicno jadno izgledao kad sam ga skinuo, ali je i preziveo jedan zagor atak kada sam na momenat iskljucio TC, pa nisam siguran da li je to uzrok. Takodje, mislim da nije dobro praviti micro coil, vec ipak ostaviti namotaje razmaknute, sto uoste nije tesko. Dovoljno je namotati zicu oko zeljene debljine, i sabiti prstima. Trenutno koristim 0.28 zicu koju sam takodje dobio od kolege Neza, ali mislim da bi 0.25 bila idealna, zbog idealnog odnosa cvrstine i broja namotaja. Sa 0.28 sam morao da namotam 10 namotaja oko 2.4mm, sto je prilicno glomazan grejac. U svakom slucaju nikako ne treba koristiti zice preko 0.32, jer treba namotati ogromnu kolicinu zice kako bi se dobio grejac preko 0.11 om, sto je minimum za vecinu TC modova.

Dry burn na Ni zici nikako ne treba raditi, jer ma koliko cvrsta bila i ma koliko debela, posle przenja postane mekana kao zvaka, pa je velika verovatnoca da ce se namotaji slepiti prilikom provlacenja fitilja. Ni zica se daleko manje prlja, pa je dovoljno ocistiti je alkoholom.

U svakom slucaju, koriscenje TC modova je jako jednostavno, i ako nam se ne cini tako, uostalom kao i uvek kad je nesto novo u pitanju. Ako se ispostuju sva pravila, dobija se mnogo. Pre svega, nema vise losih setapa, previse vate, losih atomizera, dry hit-ova kod dripera, baterije duze traju, grejaci se manje prljaju, ukus je generalno bolji...

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Jul 05, 2015, 18:07:20 »
  • Publish
  • Odličan post Liberu i zaista se nema šta dodati. Evo samo ću pokazati kako izgledaju friško napravljeni coilovi od Ni200 tempered 0,32 mm, 13 namotaja oko 2,4 mm odvrtke. Što je za neki moj vape i ATI-je idealan setup. Namotano klasično i samo smotan coil sabijen do kraja i pušten da se vrati u prvobitni položaj. Razmaci su dobri i lično iako sam probao micro-coil ne preporučujem i ne preferiram u vape-u na TC modovima.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #21 poslato: Jul 05, 2015, 23:47:15 »
  • Publish
  • Ego one sa mekanom (non tempered) 0.2 zicom pre provlacenja vate:

I posle provlacenja vate:

Iskrivio se coil, ali radi lepo.
    Pitanje je da li ce preziveti zamenu pamuka.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže frenk

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 117
    • Ugled: +174/-0
    « Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2015, 00:03:11 »
  • Publish
  • « Poslednja izmena: Avgust 18, 2018, 22:58:24 bobpp »
    Uspjeh je stvoriti iz nečega nešto , a još veći , iz ničega nešto.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2015, 00:25:30 »
  • Publish
  • Klasičan teoretičar zavjere koji je u svom obraćanju ostavio same nedorečenosti i postavio više pitanja nego što nas je udostojio odgovora. Da ne pominjem da je iznio neke "činjenice" za koje i laik zna da jednostavno ne stoje.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Jul 06, 2015, 13:07:07 »
  • Publish
  • Pored svih ostalih prednosti, TC modovi podizu upotrebnou vrednost dripera na visi nivo. Pored toga sto sprecavaju dry hitove, pri promeni ukusa moguce je atomizer gotovo potpuno isusiti od prethodne tecnosti bez zagorevanja, i bez potrebe za stalnim menjanjem vate.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Jul 08, 2015, 00:59:39 »
  • Publish
  • TC mi je postao omiljena igracka, igri nikad kraja, pa evo najnovijih zapazanja u vezi sa zicom ;D

Ipak sam se vratio na 0.20 zicu, jer se lakse greje pa baterija duze traje, a i manje je namotaja potrebno za setap. Problem moze da nastane pri zameni vate jer se namotaji lako deformisu, ali i nema potrebe za guranjem dosta vate, jer TC cip kontrolise temperaturu na grejacu, pa ce ona biti ista bez obzira na kolicinu vate. U svakom slucaju nije problem ni ako se stavi vise vate pod uslovom da ne deformise setap, samo ce mozda biti manje pare usled manje isparene tecnosti. Kolicina vate ne utice na temperaturu pare i na TH, vac samo na aromu i kolicinu pare. Istina je da je deblja zica laksa za rad, ali ja verovatno necu ici preko 0.25, ali je nemam trenutno.

Zogu je vec pisao o tome, ali da podsetim da treba obratiti paznju da li je zica "tempered", odnosno da li je cvrsta. Moze se napraviti setap i sa zicom koja nije "temepred", ali pri svakom sledecem provlacenju vate namotaji ce se sigurno sabijati dok se konacno ne zalepe. Ovo sam pomenuo zato sto se na raznim sajtovima po ne bas tako povoljnim cenama prodaje "UD" zica, pa i ako se od nje ocekuje da bude kruta, ona to nije ;D

Sto se izbora atomizera tice, potrebno je da spoj zice sa polovima bude cvrst, ali ja nisam naisao na atomizer kod koga nije. Ni sa jednim atomizerom nisam imao problema, a probao sam ukupno 5. Ocekivao sam probleme sa magmom, jer stafovi koji stezu zicu u cevcicama polova nemaju oslonac vec se mogu stezati dok ne precvikaju zicu. Posto sam pri prvom postavljanju uspeo da precvikam zicu, iz straha da li cu imati dobar kontakt, drugi put sam zategao samo toliko da se srafovi naslone na zicu, i nemam odstupanja u otporu koja bi drasticno uticala na rad. Takodje sam se plasio kako ce da prodje sa ego one rba glavom, ali takodje je kontrola temperature radila bez greske. Naravno, svi kontakti kod potencijalno problematicnih atomizera ce biti bolji sa debljom zicom, ali ja ni sa 0.20 nisam imao problema.

Na kraju sam probao i da upletem Ni200 0.20 i kantal 0.16, i sa 7 namotaja oko 2mm dobio 0.15oma. DNA je ovaj setap prepoznao kao odgovarajucu zicu i kontrola temperature je radila, ali je iz nekog razloga trebala mnogo veca snaga da bi se postigla zeljena temperatura. Sa normlanim setapom 200C postizem sa 3-6W, dok je sa ovim setapom trebalo 10-20 uz slicne performanse. Pri tome se atomizer nenormano grejao, pa sam morao da pravim pauze. Postoji mogucnost da je problem u atomizeru, jer se radi o starom driperu kod koga je grejac prilicno nisko i gotovo potopljen u tecnost, pa je potrebna veca snaga da se postigne zeljena temperatura, ali ne verujem da je to jedini razlog. I ako se mogu naci tutorijali gde se prikazuje ovaj nacin koriscenja, mislim da ovo treba izbegavati. Inace razlog zasto bi se ovo radilo je kako bi se ucvrstila zica i povecao otpor, kako bi se smanjio broj namotaja. Ja cu ipak ovo isprobati i na drugim atomizerima, a probacu i da upletem nikl zicu sa jos tanjom zicom; imam negde 0.12. Probacu i kombinaciju tankog kantala sa debelim niklom, pa svakako javiti rezultate.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Jul 08, 2015, 22:25:02 »
  • Publish
  • Ne znam da li se TC setap manje prlja, ali se prlja. Suve materije koje se nalaze u aromama je nemoguce izbeci, i one prave naslage na grejacu. Evo kako je izgledao grejac koji sam koristio 5 dana i potrosio oko 15ml:

Dry burn je nepozeljan jer ce se zica petvoriti u zvaku, pa je ciscenje malo nezgodno. Ja sam po nezovom savetu upotrebio vatu natopljenu alkoholom, i gotovo sva prljavstina je uspesno uklonjena. Ipak, ne verujem da ce to moci da se radi dosta puta kao sa kantalom, tako da treba biti spreman na cesce menjanje zice

Provucena vata bez problema i bez deformisanja namotaja. Cak sam namerno gurnuo malo vise vate nego sto je bilo potrebno, ali namotaji su izdrzali uz manje deformacije. Najvaznije je da sve radi kako treba.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #27 poslato: Jul 09, 2015, 09:18:33 »
  • Publish
  • Ma radi slobodno dry burn, hoce malo da omeksa zica, ali se vrlo brzo povrate prvobitna svojstva. Samo budi malo pazljiviji.
    Dry burn i posle toga pranje vodom, nikl bude kao da je tek postavljen.

I da dodam jos da se posle dry burna stabilizuje otpor grejaca, poveca se za 30-50 miliohma i radi mnogo stabilnije. Sada vec duze koristim TC i ovo mi se pokazalo kao pravilo, ali ipak da se ogradim da sam mozda imao negde spoj izmedju namotaja bez obzira sto ga nisam video, pa dry burn to otkloni. U svakom slucaju je dobar i zbog toga.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Jul 09, 2015, 10:11:49 »
  • Publish
  • Očigledno je da kao kod kantala zavisi i od tečnosti. U zadnje vrijeme uglavnom parim FA mikseve i sasvim sigurno, obzirom da su svijetlije one manje prljaju coil. Međutim pario sam na driperu baš i TPA Vanilu i Katičin Mix Žuta Pčelica. Nisam stekao utisak da se tako brzo uprlja grijač ni sa njima. Sam način pranja je podložan modifikacijama ali da volim da izbjegnem "dry burn" Ni200 žice-volim. ;)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Jul 09, 2015, 10:23:26 »
  • Publish
  • Da, najvise zavisi od tecnosti, a ja sam pretezno ovih dana trosio neke prljavce. Grejac sa slike je mogao da gura bez probleme jos dosta, ali ja sam ga zamenio da bih isporobao kako ide pranje. Takodje, verovatno se vise namotaja deblje zice oko veceg precnika manje prlja nego moj grejac.

A sto se dry burn-a tice, mozda moze na debljoj zici, nisam probao, ali sa 0.20 nema sanse. Postoji velika verovatnoca da ce se prekinuti, a ako se ne prekine iskrivice se pri provlacenju vate.