Autor Tema: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature  (Pročitano 27284 puta)

Van mreže ezgetap

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 269
  • -Receive: 371
  • Ugled: +371/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI
Odg: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature
« Odgovor #120 poslato: Novembar 17, 2017, 23:12:04 »
  • Publish
  • Na. Istom mod al mi je zabagovao pa sam vratio fabrički.jednostavno se ukočio displej,fire dugme je i dalje reagovalo.
    Inače na pico mega lisica mi radi

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8420
    • -Receive: 10949
    • Ugled: +13384/-0
    « Odgovor #121 poslato: Novembar 17, 2017, 23:47:29 »
  • Publish
  • Mozda si ga poremetio nesto pa sad nema limite  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #122 poslato: Novembar 18, 2017, 08:44:01 »
  • Publish
  • iskreno sam i ja to pomislio,jer sam iskreno sve zivo procackao kad je bio rutovan sa lisicom.pogledacu u uputstvu za artifox pa cu verovatno i skapirati sta je po sredi.nego u ovakvim slucajevima nije dovoljno samo sumljati,potrebno je da neko drugi ko se razume dođe do iste sumnje,pa da znaš da si na pravom putu  ;D .ovako iz glave ta podesavanja su bila pod advance,javljam sta mislim kad prostudiram.inace dok sam se zezao sa mob. root omogucuje pristup nekim kernel file u kojima mogu npr da se menjaju jacina mili amp pri radu celurarnog modema u stendbay modu.inace bio bag pa su umesto 4.5 mili amp zaboravili tacku.(kod starijih android os verzija)zbog cega su se i pregrevali i trosili mnogo struje.
    p.s. na modu nisam nista modifikovao od file

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #123 poslato: Novembar 18, 2017, 14:29:57 »
  • Publish
  • Ne evic fabrički firmware

Potrebno je samo otici na zvanicni sajt i procitati koje su promene vrsene u novijim verzijama softvera za "eVic"..

Onda bi video da se negde pominje i sledece..
    Citat
    At the same time, in VT mode, the resistance range has upgraded to 0.05-1.5ohm.
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #124 poslato: Novembar 19, 2017, 23:37:42 »
  • Publish
  • mene ufatila panika kad se ukocio zbog lisice,ma da je radio bilo kako ,bolje ista nego nista ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #125 poslato: Januar 09, 2018, 21:08:22 »
  • Publish
  • Tabela u kojoj se moze videti procentualno menjanje otpora pri temparaturi od 200C u zavisnosti vrste zica ..

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4912
    • -Receive: 7097
    • Ugled: +7923/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #126 poslato: Januar 09, 2018, 22:06:07 »
  • Publish
  • Moze to i ovako da se gleda

http://blog.steam-engine.org/2017/04/18/qa-tc-precision/

Ovde SS ispade bolji,tj precizniji od Ni200 za TC...

Nesto sam vec pisao ranije o tome http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=10156.msg89795#msg89795

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #127 poslato: Januar 09, 2018, 23:58:53 »
  • Publish
  • Prva tabela prikazuje procentualnu razliku promene pocetnog otpora pri uticaju temperature od 200C i ta razlika je procentualno jednaka bez obzira na debljinu odredjene vrste zice medjutim kako pocetni otpor nije isti za odredjenu debljinu i broj navojaka kod razlicitih vrsta zica iz toga proizilazi po drugoj tabeli da "Ovde SS ispade bolji,tj precizniji od Ni200 za TC" a evo i zasto:

Coil iz tvog primera sa SS316L i pocetnih 1.001 ohm mora promeniti otpor na 1.160 ohm da bi mod detektovao temperaturni limit od 200C..

Razlika u otporu 0.159 ohm..

Identican coil sa NI200 i pocetnim otporom od 0.128 ohm se mora popeti na 0.254 ohm da bi mod konstatovao limit..

Razlika u otporu 0.126 ohm..

Ocigledno je da ...sto je manja razlika u otporu izmedju hladnog i vruceg coila manja je i TC preciznost sto automatski podrazumeva i cinjenicu da je preciznost kontrole temperature veca ukoliko se koriste i tanje zice ...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #128 poslato: Januar 10, 2018, 01:06:38 »
  • Publish
  • Da,kao sto sam pisao u onom postu,idealna zica za TC ima i velik (pocetni) otpor i veliku promenu istog (tcr).

U praksi imamo npr. Ni200 koji ima velik tcr ali mali otpor,imamo kanthal koji ima velik otpor ali mali tcr i onda sve ostale u raznim kombinacijama jednog i drugog.

Srecom,postoji Steam Engine gde mozemo jednostavno videti TC preciznost umesto da se bacamo u formule ali je bitno uzeti u obzir i taj odnos otpora i tcr-a umesto obracanja paznje iskljucivo na tcr.

Sto se tice tanje zice...Da,u teoriji bi trebalo ali kod nje je drugi problem - ima malu povrsinu pa je na datoj temperaturi isparavanje ograniceno i pojedincima nedovoljno sto ih navodi da dizu snagu (i/ili temperaturu) sto opet dovodi do jos brzeg zagrevanja i tako u krug. Ali,ukoliko  korisnika zadovoljava njena upotreba (na prikladnoj vrednosti H.flux-a),verovatno ce TC biti nesto preciznija sa tanjom zicom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #129 poslato: Januar 23, 2018, 18:45:48 »
  • Publish
  • Posto neko ne ume da koristi Steam Engine ( a i preglednije deluje ovako)  - jos jedna tabela a u vezi sa onim gore:

za deblje zice i vece precnike:

Malo je ispalo sarenije nego sto sam nameravao ali ok.Sustina je sledeca - sto veca TC preciznost to je i modu lakse da kontrolise temperaturu.Moze da prodje i ispod 500 ako je mod osetljiv i ako je u pitanju neki jednostavan single coil grejac ali je pozeljno da bude sto vise,po mogucnosti preko 1000.
    Po ovim kalkulacijama titanium se dobro pokazao ali nisam ga koristio pa ne mogu reci ima li neke razlike - mislim da moj SS316l grejac sa vrednoscu 500-600 sasvim lepo radi.
    « Poslednja izmena: Februar 03, 2018, 03:17:31 bobpp »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #130 poslato: Februar 04, 2018, 19:16:24 »
  • Publish
  • Teorija kaze jedno a praksa drugo pa evo iz mog iskustva razlika u stabilnosti odrzavanja zadate temerature izmedju :

SS316L

Krupan plan:

Titanijum

Krupan plan:

NI200

Krupan plan: