Autor Tema: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature  (Pročitano 24927 puta)

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Pol: Muškarac
  • Samo jako
Grejne zice za modove sa kontrolom temperature
« poslato: Jun 09, 2015, 11:42:55 »
  • Publish
  • Od vise proizvodjaca su najavljeni modovi koji ce imati kontrolu temperature sa kantalom, dok ne vidimo kako to radi i ne pocne masovno da se prozivodi ostaju nam dva tipa zice.

- Ni200

Najpopularnija zica za modove sa kontrolom temperature je NI200 odnosno cista nikl zica koja se ranije koristila kao NR zica na atomizerima za koje je bio potreban NR-R-NR setup (recimo GG proizvodi).

I ona se moze naci u raznim varijantama, a razlika je jedino u vrsti obrade i elasticnosti same zice. Obicna NI200 zica je izuzetno mekana i nema efekat opuge kao kod kantala sto predstavlja problem pri provlacenju vate, coil hoce da se skupi, a kod ove vrste zice je potrebno da namotaji budu razdvojeni.

Za sada sam imao prilike da testiram obican NI200 kupljen ovde:

http://www.zivipf.com/epages/63862298.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/63862298/Products/Ni-0.32/SubProducts/Ni0.32-10m

i ovde:

http://www.vape-atomizer-mesh.com/products/NI200-Wire--99--Nickel----0.2mm--200-Micron---32-AWG----10-Metre-Spool-2758.html

I te dve zice su mi se pokazale kao previse mekane za setup. Nije nemoguce ih koristiti, ali treba biti pazljiv.

Mnogo bolje mi se pokazala tempered zica kupljena ovde:

http://www.stealthvape.co.uk/wire/tempered-ni200

Na stealthvape sajtu ima i objasnjenje da netempered zica postaje tempered posle samo jednog dry burna. Ja nisam radio dry burn na nikl zici, pa ne znam da li se stvarno dobije cvrsci grejac.

U medjuvremenu se i na vape-atomizer-mesh pojavilo nesto slicno tempered zici i nju nisam probao:

http://www.vape-atomizer-mesh.com/products/Hard-Finish---NI200-Wire--99--Nickel----0.32mm--320-Micron---28-AWG----10-Metre-Spool-2793.html

- Titanijumska zica

Nisam imao prilike da je probam, ali prednost ove zice je sto je cvrsta kao kantal. Posto su najpoznatije elektronike predvidjene za TC bazdarene na Nikl zicu, sa ovom zicom se savetuje da se krene od malo manje temperature i pronadje sweet spot. Neko kaze pola u odnosu na Nikl, neko skoro isto kao nikl.
    Koliko mi je poznato jedini mod koji ima bazdarenje i za Titanijumsku zicu je novi Joyetech evic VT.

Naravno cim se pojavila nova zica pojavili su se i tekstovi o njenoj stetnosti, odnosno oksida titanijuma koji se stvara cak i na temepraturama koje koristimo za vape. Te ce price da prodju...

Ovde je lepo objasnjeno koriscenje titanijum zice na dna40 plocicama:

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/what-settings-would-i-have-to-use-with-titanium-wire-in-comparison-to-nickel.643844/#post-15062427

I ovde malo vise o samoj titanijumskoj zici:

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/blog-entry/titanium-wire-coils.6524/

A grci kazu ovo:

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/titanium-wires.580313/

Zica se moze naci na ebayu.
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Grejne zice za modove sa kontrolom temperature
    « Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2015, 11:54:16 »
  • Publish
  • Bravo zogule. Uskoro će nam ova tema baš mnogo značiti. Jer prelaz na TC je definitivno počeo. Kolege će se uključivati jedan po jed(n)a(n) pa je jako bitno da se imaju gdje i kako informisati o ovoj tematici. Posebno kad je održavanje u pitanju. A i setupovanje je nešto drugačije. Ti si ipak jedan od najiskusnijih po ovom pitanju a mi učimo ubrzano. :00000003:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2015, 13:12:27 »
  • Publish
  • Vape je isti kao na VW osim što je ujednačen i nema onoga zagrijavanja ATI-ja pri lančanom povlačenju ili uzastopnim puff-ovima i naravno...

NO ZAGORAKIS. :smart:

Dosuta tečnost i vozi dalje.  :00000003:

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2015, 13:16:57 »
  • Publish
  • Preneces nam utiske i oko prljanja grejaca, moj utisci su da se mnogo manje prlja nego kantal. Isto tako i vata/pamuk duze traje.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2015, 14:21:37 »
  • Publish
  • Iz čiste znatiželje sam nakon nekih preko 20 ml ruskog BF Canat rasklopio ATI i imao šta vidjeti. Coil čist i sjajan a vata potamnila onoliko koliko je to boja tečnosti uslovila. Znači ništa. Tragova garežnih nakupina ni u najavi. O potamnjenju vate na mjestima dodira sa Ni200 nema ni govora. To na kantalu i na VW nije bilo moguće ni u snu.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 521
    • Ugled: +2916/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2015, 14:44:30 »
  • Publish
  • Upravo zbog svega toga sto si naveo, TC je za mene odlicna i korisna inovacija. Iako ima dosta korisnika koji smatraju da je TC gubljenje vremena, meni se cela prica izuzetno svidja i drago mi je da su proizvodjaci polako poceli vise da obracaju paznju na taj detalj i da ga unapredjuju. A na trenutak sam se uplashio da ce zabataliti sve i okrenuti se necem drugom...

Bilo bi dobro, a nije ni to daleko, da ce uredjaji sa TC biti dostupni svima. Ipak su jos po malo jace cene, ali sa tendecijom pada... sto najbolje pokazuje upravo mod IPV4...

Ostaje da se vidi kako su neki uspeli da "ukrote" kantal, ali meni kao korisniku RTA je i ovo sasvim zadovoljavajuce  :00000003:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10281
    • -Receive: 9798
    • Ugled: +21550/-0
    « Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2015, 16:09:25 »
  • Publish
  • TC je odlicna i veoma korisna inovacija. Na zalost, onaj koji je ovu inovaciju doneo me je i odvratio od ranije nabavke, pa zato malo kasnim ;D  Prve verzije DNA cipova su bile jako lose, ali sada su i oni to upeglali. Vise mi se svidja DNA zbog manjih dimenzija i mogucnosti ugradnje u manje modove. Imao sam prilike da na kratko probam yihi, i to je cista fantazija. Namerno sam koristio driper, i osecaj kada nestaje tecnosti je neponovljiv. Samo se aroma oseca sve slabije bez gubitka temperature pare, i zatim poruka: sipaj budalo tecnost ;D

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2015, 11:40:38 »
  • Publish
  • Jedan tutorial za klasican microcoil sa kontrolom temperature. Za razliku od vecine drugih tutoriala ovde su korisceni pribijeni namotaji i zgleda da to lepo radi. Nesto slicno sam probao i nisam imao problema.
    Grejac sa pribijenim namotajima mi se vise svidja zato sto je malo cvrsci od grejaca gde ima razmak izmedju namotaja.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2015, 10:49:26 »
  • Publish
  • Evo i slicke mog setupa na kayfunu. Koriscen je tempered NI200 debljine 0.25mm, motano oko 2mm. Dobije se 0.15 oma.
    Na ovom grejacu je pre fotkanja uradjen dry burn, bilo je malo naslaga (ostaci na sredini se i dalje vide), manje nego na klasicnom grejacu.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2015, 11:25:56 »
  • Publish
  • I mene su razni istraumirali pricama kako mora da budu precizno razmaknuti namotaji, kako je zica mekana i problematicna za rad... Prethodnih dana sam probao sve moguce varijante, izmedju ostalog i najmeksu mogucu ni200 zicu, i ne da te price veze s vezom nemaju, nego mislim da je nikl zica mnogo laksa i fleksibilnija za rad nego kantal, i sveukupno koriscenje TC modova jednostavnije. Cak sam probao i par katastrofalno losih setapa sa kojima bi na kantalu sigurno bilo hotspotova, jer sam namerno hteo da provucem dosta pamuka radi probe, pa su se namotaji deformisali, i kontrola temperature je radila savrseno. Ne znam koliko los setap treba da bude da bi kontrola temperature radila lose? Mozda bas ako su losi kontakti ili tako nesto :Scratch-Head:  Takodje, nema vise problema sa previse tvrdo nabijenim pamukom, osim sto aroma moze da bude slabija.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • Samo jako
    « Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2015, 14:15:53 »
  • Publish
  • Evo jos jedan TC build, ali ovaj put nestandardan.

Koristio sam upreden 0.2 NI200 (non-tempered ili obicna NI200 zica) i kantal A1 0.3mm. Napravio sam 8 namotaja oko 2mm burgije i dobio 0.24 oma.
    Temperatura treba da se podesi 10-20 stepeni nize nego sa cistom nikl zicom, ali dobija se cvrst grejac sto je dosta bitno na rose atomizeru.
    Grejac je manje reaktivan, pa sam podesio dna40 na 20W da bi se brzo ugrejao, dostigne vrlo brzo podesenu temperatutu (drzim 180 stepeni) i dobijam moj vape na roseu.
    Keramika na roseu je stalno crna, ovo je slikano posle postavljanja setupa, ali pre pranja atomizera ;)

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    « Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2015, 15:22:02 »
  • Publish
  • Super ideja!  :00000003:
    A kako se vizuleno zare? Koja se brze usijava?
    Aj molim te bas proveri kad budes menjao vatu. :)

Pitam zato sto bi mozda i clapton tamo bio pogodan ukoliko je noseca zica tj. zica koja se brze zari NI200. A verujem da jeste...
    Znaci NI200 u sredinu a oko njega sto tanja zica kantala da se claptonise.
    To bi, kao i svaki clapton, ohladilo vejp. Definitivno bi morala da se poveca snaga ali bi koil bio mozda jos cvrsci. A clapton svakako daje dosta drugaciji vejp pa bi mozda i zbog toga valjalo probati. :)
    (kad nam stizale zice, da mi posaljes parce NI200 pa da je ukleptonisem i posaljem da probas?)

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jun 21, 2015, 18:40:17 »
  • Publish
  • Da podijelim sa vama fotografije kako izgleda setup nakon potrošenih 50 ml FA STORM u Lemo 2 na IPV4 u TC režimu rada. Mislim da objašnjenje kakvo god bilo neće biti dovoljno dobro da izrazi moje zadovoljostvo onim što sam zatekao.

Inače setup je napravljen sa žicom Ni200 tempered 0,32 mm na 0.157 Ω korišten na 20 J pri max temp. 200 °C

Vata sterilna proizvođač 3M

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jun 21, 2015, 19:07:30 »
  • Publish
  • A sto li si je i menjao? ;D  To je ladno moglo da tera 200ml :Scratch-Head:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Jun 21, 2015, 19:09:51 »
  • Publish
  • Iskreno, dobro je radilo. Nego ajde potroših bočicu od 50 ml smućkane tečnosti pa da vidim kakva je situacija unutra.  :smart: