Autor Tema: Zavera e-cig lobija  (Pročitano 1944 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9741
  • -Receive: 9212
  • Ugled: +20964/-0
Zavera e-cig lobija
« poslato: Maj 12, 2015, 21:18:46 »
  • Publish
  • Mislim da nisam neko ko je sklon i podlozan teorijama zavere, ali ne znam kako bih drugacije nazvao ponasanje proizvodjaca elektronskih cigareta u poslednje vreme. Meni sve to lici na jednu dobro smisljenu zaveru. Po nekad mi se cini da proizvodjaci rade sami protiv sebe, forsiranjem po svaku cenu ekstremnih sprava, ali verovatno je krajnji cilj dugorocno podizanje donje granice opreme koju koristimo. Nikad nije postojala licnija sprava od elektronske cigarete, jer je to nesto sto nas drzi daleko od duvana i ne daje se apsolutno nikome, pa se vrlo cesto vezujemo za opremu, pratimo trendove i nabavljamo novitete, uvek imamo gomilu rezerve svega i svacega za slucaj da se nesto pokvari... Sve oni to lepo prate i rade na tome da nam nametnu daleko vecu potrosnju nego sto nam je stvarno potrebno, uz svesrdnu pomoc autora recenzija koje rado gledamo. Ja ni jedno drugo logicno resenje ne vidim zasto se na trzistu vec preko 6 meseci nije pojavio ni jedan umeren model, a to je tako jdnostavno. Novi modeli su sve lepsi, sa sve vise mogucnosti i sve ekstremniji, a ne mora da bude tako po svaku cenu. Umereni korisnici su jos uvek u vecini, ali broj se iz dana u dan sve vise izjednacava, i jednog dana cemo svi ici okolo i duvati oblake a u rancu cemo nositi svoju dnevnu dozu tecnosti - flajku od litar.

Konsrukcija umerenih i naprednih atomizera se gotovo ne razlikuje, i uz minimalne ili nikakve izmene moguce je napraviti potpuno univerzalno resenje koje ce odgovarati apsolutno svima, ali nekome to nije u interesu. Kod fabrickih klirova sa izmenljivim glavama, dovoljno je samo napraviti glavu sa malo tanjom zicom, malo veceg otpora i sa uzim otvorom za dovod vazduha na samoj glavi, i taj isti ekstremni atomizer se moze koristiti kao sasvim umeren na daleko nizim snagama. Kod RBA atomizera, koji vec imaju mogucnost podesavanja dovoda vazduha, potreno je samo redukovati otvor koji dovodi vazduh do samog grejaca i nalazi se ispod njega, a to je moguce postici jednom minijaturnom cevicom koja u proizvodnji ne kosta bukvalno nista. Jedini primer gde je ovo resenje do sad primenjeno je taifun GT2, ali samo original, dok se klonovi prodaju bez ovog dodatka. Sa vrlo malim izmenama, trenutno bi mnogi proizvodjaci u velikoj meri uvecali promet, jer ima mnogo korisnika koji se opiru ovim novitetima i koriste neka starija i umerenija resenja. Medjutim, primetan je trend da usled poplave novih i sve lepsih modela, jedan po jedan popusta i nabavlja modele za cije koriscenje je potrebna daleko veca snaga. Mnoge nove modele je veoma lako modifikovati i jednostavnim intervencijama "naterati" da rade na nizim snagama, ali danasnji modovi nude dosta snage a nama se cini da na primer 20W i nije neka snaga kad nasa sprava "gura" 60W, a ima recenzija u kojima ljudi duvaju oblake i na 120W, pa je lakse namotati deblju zicu, oko veceg precnika i nadrukati snagu.

Zasto je to tako, ja mogu samo da nagadjam, ali prvo sto mi pada na pamet je da proizvodjaci tecnosti i komponenti na neki nacin uticu na proizvodjace opreme, kako bi se na globalnom nivou povecala potrosnja. Zatim, koriscenje na niskim otporima daleko vise opterecuje bateriju i elektroniku, pa je i rok trajanja opreme kraci. Mozda je i to neki test gde je granica izdrzljivosti ljudskog organizma, i kolika je tolerancija na ove hemikalije koje unosimo? Kakav ce biti konacan rezultat, da li cemo sami dovesti do zabrane koriscenja, da li idemo ka tome da ovo prestane da bude manje stetna alternativa ili nekome vec jeste... Kada razmisljam o tome pada mi ona izreka da ce trgovac u svojoj alavosti prodati i kanap sa koji zna da ce ga sutra obesiti.

Na mreži Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8414
    • -Receive: 3109
    • Ugled: +3622/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Zavera e-cig lobija
    « Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2015, 22:04:41 »
  • Publish
  • Nadam se Lib, samo da nisi u pravu... Ali... Sve to i ide po sitnim principima tj. proba se na  najeftiniji način implementiranje novih stvari... Kako je već bilo sa e-cigaricama od pre 5-6 godina... Pa se onda i ubacuju nove stvari preko trendova koje nam popularne ličnosti donose i polako se ulazi u globalizaciju tipa medicina iliti lečenje, akcize iliti PDV, 220W iliti mini akumulatora itd... Nadam se Lib, samo da nisi u pravu...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2015, 22:11:25 »
  • Publish
  • I ja se nadam da nisam a plasim se da jesam ;D

Na mreži vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1226
    • -Receive: 1948
    • Ugled: +3199/-0
    « Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2015, 23:04:15 »
  • Publish
  • U pravu je dok sam koristio cc 2,4 trosio sam od dva do tri ml dnevno, kad sam kupio kaju to je pocelo da se penje ali se sa svakom novijom spravom i kolicina nikotina u tecnosti smanjivala, kvalitetnije sprave jaca struja vise pare i toplija para, od nedavno svremena na vreme koristim lemo drop e tu je potrosnja odskocila drasticno kada bi ga koristio ceo dan a na njemu moram da koristim tecnosti sa jako malo nikotina potrosnja bi bila oko 15-20 ml dnevno!!! I sta reci dalje kad znam da ima sprava koje trose i vise  dosta vise. Mislim da je kasno za nazad apetiti i ocekivanja su porasla sada i da naprave neku kompaktnu spravu mislim da nikog ne bi zadovoljila sa onim sto bi pruzila

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2015, 00:03:17 »
  • Publish
  • Ono što bi se reklo moram se složiti sa vama ali i moram dodati da sa novim uređajima nemam one sitne problemčiće koje sam ranije imao. A također i vaping je postao bolji nego što je cigara ikada bila sa aspekta uživanja. Nikotin je svučen. Mnogo otrova odstanjeno, katran prije svega. Pa, sa potrošnjom tečnosti mogu da se nosim i to me ne zabrinjava dok god postoji DIY opcija. A uvijek će postojati. Ovako ili onako. Ne treba se opirati progresu. Ali i ono što progres donosi da se da zauzdati samokontrolom. Pa ni auto ne vozim 240 km/h iako to mogu. :smart:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2015, 00:11:39 »
  • Publish
  • Ne treba se opirati progresu i definitivno je oprama postala mnogo bolja. Ali zasto ne bi bila daleko univerzalnija a samo malo fali? Zasto neko ko ne prelazi 10W ne moze da kupi ni jedan atomizer koji se pojavio ove godine? Sam sam za 5 minuta napravio adapter koji deltu 2 i subtank mini pretvara u kajfun, zasto je to proizvodjacima problem? Koliko sam proizvodjacu svoemesto zamerao zbog nekih bezveznih propusta, toliko im sad skidam kapu jer su ostali u tom nekom umerenom fazonu, sa mogucnoscu nadogradnje. I jos se kod evropskih modera moze pronaci po nesto, ali kinezi podivljali nacisto ;D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 403
    • -Receive: 447
    • Ugled: +783/-0
    « Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2015, 08:27:18 »
  • Publish
  • Pa sve vise novajlija ce ici na varijantu,all in one startne opreme.Cist primer da ne pominjem,mesto,covek uzeo subtank i istik 50W,problem mu je prejak TH,a postavlja stvarno banalna pitanja vezana za tecnosti i grejace-uzrok nedovoljno istrazena materija.Doduse opremljen je odlicno za pocetnika i sto se tice opreme ,tako i DIY asortimana.Olako se prelazi na neki naprednii nivo.Da ne ispadne prica u prazno,brdo stvari ni sam ne znam,ali ovo sto koristim hocu da poznajem u sitna creva i da izvucem maksimum iz toga.
    Znam da kad sam krenuo u nabavku prvog moda,toliko sam se bojao mehanike,A-limita baterija,ludila ,svega,ali opet se taj duzi put  bolje pokazao.Tad se pricalo o bezbednosti baterija.Kod high end regulisanih modova,se ne daje akcenat na bezbednosti jer se kinez potrudio da sprava bude potpuno bezbedna za Vas,ali mutirana para pri velikim snagama kao da ne postoji.Ali da bi postojala lako se stisne + dugme na stiku-necem drugom i eto 40-50w.Jako lako ce se bilo ko navici na vecu snagu da nadomesti nikotin zbog kog smo svi ovde.U stvari vec smo se navikli prelaskom sa eGo na modove,ali dokle vise?
    Juce gledam klip,parenje na 400w.Covek usrafio driper na omanji(verovatno 18650) akumulator-lobotomija

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2015, 08:47:30 »
  • Publish
  • teodorice. Moje mišljenje je da je istina negdje na sredini tvoga posta. Odnosno, smatram da početnici ne treba da kreću od najjednostavnije opreme kao što smo mi nekada. Ako bi to prenijeli na jednu drugu aktivnost onda bi trebalo savjetovati vozačima na obuci za vožnju da polažu na fići kao što se to nekada radilo. :lol: Međutim svakako bi trebalo i da se prije nabavke informišu o onome šta nabavljaju.

U zadnjem dijelu posta se osvrćeš na nekoga ekstrema u vapingu koji pari na 400 W. To nije pravilo već izuzetak. Ustvari to je baš ono što sam napisao: "EKSTREM"

Uređaji sami po sebi nisu krivi ako ih neko ekstremno upotrebljava. Pričali smo negdje već o tome kako se ne treba odreći ljutih mašina u saobraćaju samo zato što su ljute. Ipak ih čovjek vozi. Tako je i sa vaping opremom. Evo i ja čekam mod od 100 W ali ga sigurno neću koristiti na toj snazi. Čak ni približno.
    Samokontrola je neophodna u svim segmentima življenja.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2015, 09:43:51 »
  • Publish
  • U pravu si,ali povodljivost me nervira.Nisam ni ja imun bas kroz na to jer u protivnom,ne bih narucivao subtank bez 100% informisanja,kupujem v8 masinu,a nemam para za gorivo.Onda mislim,sta da radim sa tolikom parom  ;D
    Nisu ni korisnici krivi sbog sture informisanosti,ali za to krivim vape industriju koja ne edukuje vapere o sigurnosti parenja na velikim snagama.Mene mehanika ogranicava,ali pocetnike ne ogranicava nista pa da dodje do belaja i ko je onda kriv.Svi ce okriviti jadnog elektronskog monstruma.Tu si u pravu skroz.
    Ustvari sve se moze podvesti pod formu progresa.Eto svaki put kad pisem poruku dodje mi da tresnem xpiriu o beton i vratim se na N73 my precious  :yes:
    « Poslednja izmena: Maj 13, 2015, 09:49:06 teodorica »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2015, 11:06:51 »
  • Publish
  • Citat
    U zadnjem dijelu posta se osvrćeš na nekoga ekstrema u vapingu koji pari na 400 W. To nije pravilo već izuzetak. Ustvari to je baš ono što sam napisao: "EKSTREM"

Kada sam poceo da koristi e cigarete, 2.3oma je bio NR(normal resistance) a 1.8 je bio LR(low resistance). Uobicajene snage su bile 5-8W a ekstremi su prelazili i 10W. Onda su se pojavili modovi koji su mogli da izbace 15W i bili su ludilo, a vodile se rasprave da li su 11W koje moze da izbaci evic dovoljne za zahtevnije korisnike. Danas smo svedoci da je za samo par godina maksimalna snaga postasla 5-10 puta, pa me ne bi cudilo da i tih 400W postane realnost.

Citat
    Uređaji sami po sebi nisu krivi ako ih neko ekstremno upotrebljava. Pričali smo negdje već o tome kako se ne treba odreći ljutih mašina u saobraćaju samo zato što su ljute. Ipak ih čovjek vozi. Tako je i sa vaping opremom. Evo i ja čekam mod od 100 W ali ga sigurno neću koristiti na toj snazi. Čak ni približno.

Uredjaji, odnosno proizvodjaci, jesu krivi jer se velika vecina novijih modela ne moze koristiti umereno. Za razliku od ljutih masina u saobracaju koje se bez problema mogu voziti polako i postovati saobracajni propisi, ovde to nije slucaj.

Citat
    Samokontrola je neophodna u svim segmentima življenja.
    Ovo sigurno, ali malo nas je koji taj dar samokontrole imamo.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7358
    • -Receive: 10115
    • Ugled: +12550/-0
    « Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2015, 12:19:58 »
  • Publish
  • Znam da ništa pametno neću reći ali ...moram  :098:
    Extremniji korisnici su glasniji po forumima i otuda iskrivljena slika većine i potrebe da se zadovolji ta masa ljudi .
    Ima još :) Ne tako davno nam je bilo smešno kada dodje novi član i pita šta da kupi od opreme a neki manijak mu savetuje nemesis + kaya ( + kantal + vata + DIY tečnost + mirna ruka za setup + unimer a i ne mora jer su IMR baterije bezbedne a može i iz laptopa jer su retki oni koji ostanu bez face ...) 1 minut tišine za te što su ostali bez face ... ... ... ... ... hvala
    Dakle sada se savetuju istickovi 20-30-50W hmm dal uzeti Lemo dvojku il Sub mini a ?
    Negde u daljini več sada čujem glas da prelazak sa analognih na elektronske zahteva neku vrstu prilagođavanja organizma i postepenog napredovanja do cilja odnosno svetog grala ( čitaj prestanak pušenja i uživanje u pari ) ..
    I opet kao po običaju su najglasniji extremisti jer su mišljenja da su posisali svu pamet ovoga sveta , " ma zašto da se mučiš sa EGO baterijama kupi odma zver i pari kao Gandalf "
    Mislim da prouzvođači opreme ne idu po ulici i vrše anketu već čitaju te iste forume , prave sliku o nama i trude se da zadovolje potrebe najglasnijih ( po njima najmasovnijih ) ;)

EDOT: Namerno sam koristio izraz "extremni" umesto "zahtevni" jer i sebe koji sam mlatio po 2-3 kutije smrduša a sada ne ispuštam ecig iz ruku svakako ne mogu svrstati u manje zahtevne ali pošto ne prelazim 10W ne mogu biti nikako extreman :)
    Da me ne razumete pogrešno ne postoji granica izmedju extremnog i umerenog , svako koristi ecig onako kako želi ali mi je negde krivo što su umereni korisnici nečujni nema ih nigde dal ih je sramota ili šta već ne znam ali znam da sam dosta pisao  :shutup: .....
    « Poslednja izmena: Maj 13, 2015, 12:33:39 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 618
    • Ugled: +2321/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2015, 12:38:01 »
  • Publish
  • Ovo je auto koji vozi rip trippers:

A on spada u umerenije rivjuere, retko prelazi 25W prema onome sto sam ja gledao.
    A Amerika je najvece svetsko trziste...
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2015, 12:48:24 »
  • Publish
  • Rip mi je umeren i smiren jedino kad mota coil ;D ,kao gasoline chaser,jbm li ga

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2015, 12:50:47 »
  • Publish
  • Joj Ivane, svaka ti je ka u Njegosa :great:  Kao da si mi procitao misli. Ujedno, utesio si me da nisu bas svi zli, vec da su se proizvodjaci jednostavno poveli za bucnom masom i da je sve ovo privremenog karaktera.

Van mreže eustahije

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 146
    • -Receive: 0
    • Ugled: +91/-0
    • 30 godina po 2 pakle
    « Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2015, 14:14:03 »
  • Publish
  • Sve je to u redu nego jedino tako nešto kao Lemo skinutom pušaču daje udarac koji mu treba.I to sa malo nikotina.