Autor Tema: Vision DEUS 65W VW MOD  (Pročitano 3008 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9899
  • -Receive: 9401
  • Ugled: +21153/-0
Vision DEUS 65W VW MOD
« poslato: Maj 07, 2015, 16:00:49 »
  • Publish
  • Krajnje nezanimljiv proizvod, i jedini razlog zasto sam pokrenuo temu je da skrenem paznju da se neko ne upeca. Naziv kod proizvodjaca je krajnje bezobrazan, jer ovaj mod niti je 65W, niti VW. U stvari je obican mehanicki mod, sa nekoliko oblika zastite, i teoretski mogucom snagom 65W pri odgovarajucem otporu i sa potpuno napunjenom baterijom. Jedino sto ga razlikuje od mehanickih modova je to sto ima svetlosnu indikaciju napunjenosti, cut off i zastitu od kratkog spoja. Mod nije narocito skup, ali je ocigledna namera proizvodjaca da prevari nekoga ko cita samo naslov i ne obraca paznju ili se ne razume previse.

Ovom proizvodjacu ocigledno ne ide najbolje u poslednje vreme, pa u nedostatku ideja koristi ovako jeftine trikove.

Van mreže Sasha19_81

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2
    • -Receive: 38
    • Ugled: +38/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Deus by Vision
    « Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2016, 07:42:18 »
  • Publish

• Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 41
    • -Receive: 76
    • Ugled: +76/-0
    • elektronske cigarete
    Vision Deus 65w/0.15ohma
    « Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2017, 16:17:44 »
  • Publish
  • Tehnicke karakteristike
    Visina moda: 144mm
    Sirina (precnik) moda: 23mm
    Baterija: 1×18650 20A
    Podrzani grejaci: od 0.15ohma do 3.5ohma
    Najveca snaga: 65w
    Napon: 3.7v do 3.3v
    Nadam se da sam dobro napisao sve (narocito ono v i w, mislim na mesto gde treba da se napisu a ne na brojke).
    Posto sam vlasnik ovog moda iznecu neke utiske koje je mod ostavio na mene uz napomenu da ovo moje pisanje ne uzimate kao neku recenziju nego samo prenosenje nekih licnih utisaka.
      Sam mod se sastoji iz tri dela: tube, poklopca i glave moda.
       Sama tuba je cev na u koju se usrafljuju glava i poklopac i u koju ide jedna 18650 baterija. Na dnu same tube se nalaze i cetiri otvora (rupice) koji sluze za ventilaciju. Poklopac koji se usrafljuje na donji deo tube poseduje u sebi - kontakt sa baterijom, koji ima oprugu i po mom misljenju je pozlacen.
      Glava samog moda se usrafljuje na gornji deo tube i ima 510 konekciju sa fiksnim + pinom.
      Na glavi se jos nalaze fire dugme i led svetlo koje je indikator napunjenosti baterije;
    od 100% do 50% napunjenosti svetli belo
    od5% do 50% svetli zuto (narandzasto). Ispod ovoga svetlo blinka.
      Samo fire dugme je okruglo sa polugicom na sredini koja sluzi radi lakseg otkljucavanja-zakljucavanja moda koje se vrsi okretanjem samog dugmeta za 90, 180 ili 270 stepeni. Mod je otkljucan samo u jednom polozaju dugmeta. Poseduje i standardnu funkciju ukljucen-iskljucen na pet klikova. Dugme zna, posle duze upotrebe malo da postane nezgodno, da "nazulja" prst kojim se pritiska zbog te izbocine koja ide preko sredine istog.
      U radu mod se pokazao savim dobro. Elektronika je tu da kontrolise pad napona i verovatno da ga "pegla" tako da se u samom radu moda ne oseti pad performansi gotovo do samog kraja trajanja baterije (5% napunjenosti) kada se mod sam i ugasi.
      Zbog precnika od 23mm na njemu lepo leze siri atomizeri. Ja imam od 22mm i od 23mm i to je sasvim vizuelno lepo i prihvatljivo.
      Mod nije prevelik, mada ja imam male sake pa mi isti pomalo viri dok neko sa vecim sakama ne bi trebalo da ima taj "problem". Mod sa baterijom i nasrafljenim atomizerom je prilicno tezak i treba izvesno vreme da se navikne na tezinu.
      Lepa i dobra finalna obrada. Boja deluje postojano i imam utisak da je pomalo "pesarena" posto mod ne klizi cak ni iz mokre sake a i na pogled je boja matirana i nema odsjaj. Navoji na tubi,poklopcu i glavi moda su dosta ostri i duboki tako da deluju postojano i dugotrajno. Glatko i lako se navrcu i odvrcu i cvrsto drze.
      I to bi bilo jedno moje laicko predstavljanje jednog moda.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
    « Poslednja izmena: Januar 02, 2017, 20:23:40 milutko1 »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Vision Deus 65w/0.15ohma
    « Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2017, 16:55:58 »
  • Publish
  • Citat
    Zbog obima od 23mm

To je precnik, ne obim. Ako je precnik 23, onda je obim 72,22. Mod obima 23mm nije mod nego cigalike ;D

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    Odg: Vision Deus 65w/0.15ohma
    « Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2017, 17:00:22 »
  • Publish
  • Hvala na ispravci. Ne napisem uvek onako kako mislim. A i ovo je bilo tek iz treceg pokusaja.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Vision DEUS 65W VW MOD
    « Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2017, 17:20:03 »
  • Publish
  • Nista strasno, mnogi mesaju precnik i obim. Mislim da sam ovo vec pominjao u nekim temama, ali nije na odmet da utvrdimo gradivo ;D

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2017, 18:52:57 »
  • Publish
  •   Da napomenem da se ja nisam "upecao" nego sam mod dobio na poklon. Ne znam koje su namere proizvodjaca, ali to je bio moj prvi susret sa mehanikom (recimo malo naprednijom) i bio sam i ostao i vise nego zadovoljan.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2017, 20:25:24 »
  • Publish
  • Da, sad tek vidim sta sam pisao o ovom modu pre vise od godinu dana ;D  Ok je mehanika, i jos sa zastitom, ali problem je netacan opis od strane proizvodjaca i tada nerealna cena. Zato se sad prodaje po mozda manjoj ceni nego sto kosta njegova proizvodnja. Nisam cuo da je neko ovaj mod kupio, bar na nasim prostorima, sto mi je izuzetno drago. Inace, na Badju i kolege koji koriste mehanicke modove sam ljubomoran, jer meni nikako ne ide sa njima. Ako bih neko unapredjenje zeleo, to su 18650 baterije sa stabilnim naponom.

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2017, 22:16:43 »
  • Publish
  • Ne znam kolika mu je bila cena pre godinu dana ali je sada, koliko sam video, verovatno pristupacnija. Ima ga u jednoj nasoj prodavnici. U vreme kada je pisan prvi post u ovoj temi ja sam bio jos uvek daleko od ovih voda. Nisam bio ni pusac (period od cetiri godine kako sam ostavio) a vejp mi je bio potpuna nepoznanica. Kao sto rekoh ovaj mod sam dobio na  poklon od gore pomenute prodavnice, a na njihovom sajtu sam video da mu je cena sada, recimo,prihvatljiva. Mada je i ovo moje licno misljenje.
      Ali da se vratim samom modu. Koristim ga paralelno sa picom 75w TC i kao sto rekoh,sasvim sam zadovoljan. Pruza mi potrebne performanse za moj nacin vejpa i nista vise mi i nije potrebno. Trenutno,koliko sam ja informisan, se ne reklamira kao vv mod.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2017, 00:29:21 »
  • Publish
  • Ne znam koliko je u domacim prodavnicama, ali moze da se nadje po 10ak dolara, sto mu je mozda gornja realna cena. Taj ko je imao hrabrosti da uveze ovaj mod, ili ga pare nista ne kostaju, ili se slabo razume u opremu.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7526
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +12640/-0
    « Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2018, 22:43:57 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D