Autor Tema: HG tecnosti  (Pročitano 5152 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11254
  • -Receive: 10731
  • Ugled: +22483/-0
HG tecnosti
« poslato: Novembar 01, 2012, 13:02:18 »
  • Publish
  • Ovih dana sam koristio HG tecnosti, a posto nisam nasao na forumu nista o njima, da napisem utiske. Imao sam na raspolaganju ukupno 10 aroma od kojih su nekoliko otpale "na prvu" a neke sam ubrojio u najbolje tecnosti koje sam probao. Ono sto je vazno napomenuti je da HG tecnosti ne lice ni na jedne druge koje sam imao prilike da probam, kao i da dolaze sa oko 3 puta jacom koncentracijom arome, pa je pozeljno razblaziti ih PG-om ili VG-om. Ja sam sa 36 razblazivao na 18 i na 12 mg/ml cistim VG-om, i u oba slucaja je bilo sasvim dovoljno arome. Nisam bas strucan u detaljnom opisivanju nota i podnota, ali cu napisati svoje utiske.

Cimet - nisam ga ni probao, samo sam pomirisao iz bocice. Miris identican kao kad se pomirise kesica sa cimetom. Nisam ljubitelj neduvanskih aroma a ni supruga, pa sam ga poklonio jednom prijatelju sa foruma pa ako zeli moze on da napise utiske.

Jabuka - kada se pomirise iz bocice oseca se miris prave jabuke. Problem je sto mi je ova aroma bila u varijanti od 11mg pa razredjivanje nije dolazilo u obzir, pa je supruga natocila u kart onako nerazredjenu. Mozda bi ostavila na nas bolji utisak da je bila razredjena, ali ovako prejaka...ni jabuke od tad ne jedemo. Miris prave jabuke je bio bas izrazen ali prejak. Takodje bocice poklonjene clanu foruma, pa mozda on napise detaljnije utiske.

Green mab - najlepsi mentol koji sam probao. Naziv mu u potpunosti odgovara, jer se oseca i duvan i mentol, bas kao kod cigareta sa mentolom. Za razliku od drugih mentol tecnosti koje su u glavnom skoro ili nacisto providne, ima jako tamnu boju.

555 - duvanska aroma sa veoma jako naglasenom aromom maline. I ako nisam ljubitelj vocnih aroma, ova mi se jako svidela i cak sam uspeo da potrosim ceo tank.U podjednakoj meri se oseca i duvan i malina. Moja supruga koja je do sad pronasla samo 3 aroma po svom ukusu, dodala je jednu bocicu u svoju kolekciju.

Wensten - jako lepa duvanska aroma sa blagim mirisom voca, mozda bas maline. Cak mislim da je u manjoj meri koriscena i ista aroma kao i za 555. Ova aroma je na jos nekoliko korisnika ostavila pozitivan utisak, a zanimljivo je to da su ranije imali totalno razlicite ukuse i preferirali drasticno razlicite tecnosti.

Mlb virginia - klasicna duvanska aroma, gotovo bez ikakvih primesa ili ja nisam uspeo da ih pronadjem. Moje misljenje dele i ostali koji su je probali, ali su misljenja podeljena, od "odlicna" do "upotrebljiva". Na mene nije ostavila neki narocit utisak, ali bih bez problema u nedostatku druge tecnosti mogao da je koristim duze vremena. Jedna od onih aroma koje se svima svidjaju a nikoga ne obaraju s'nogu. Idealna za pocetnike, za odmaranje cula mirisa i za one koji nisu pronasli svoju omiljenu kao alternativa dok je ne nadju.

Hilton - ovu aromu bih nazvao duvanska jagoda, mada ima tu jos necega, vanile neke mozda i jos po nekog voca, ali najvise su izrazeni duvan i jagoda. Nisam bas strucan da donosim sud o ovakvoj vrsti aroma, a nisam ni pronasao dobrovoljca za degustaciju, tako da opsi ostaje prilicno siromasan.

Kant - ne znam stvarno zasto su joj dali ovakav naziv? Pravi naziv bi trebao da bude rafaelo. Kada sam otvorio bocicu, osetio sam pravi miris rafaelo kuglica. Kada sam sipao u tank, teska srca posto nisam ljubitelj ovakvih aroma, pored rafaela osetio sam jako naglasenu aromu duvana. Mozda bih uspeo da potrosim ceo tank da je aroma rafaela malo slabije naglasena, ali siguran sam da veliki broj korisnika voli bas ovakve arome. Ja na zalost nisam imao pri ruci takvih korisnika, pa ce i ova tecnost ostati uskracena za detaljnije objektivne utiske.

I naravno delikatesi za kraj, samo ne znam kojim redosledom da krenem. Najbolju zelim da ostavim za kraj, ali sam u zestokoj dilemi koja je to od ove dve. Nas cetvoro je prisustvovalo degustaciji i skoro da smo se posvadjali, ali smo bili slozni u misljenju da su ove dve ili najbolje ili medju 5 najboljih koje smo probali. Definitivno cu ove dve tecnosti koristiti i narednih dana, pa cu mozda moci da napisem vise detalja. Ono sto se za obe moze reci je da su veoma prijaten za celodnevno, celomesecno, celogodisnje... koriscenje i da su obe klasicne duvanske sa veoma prijatnom pozadinom za koju je prosto nemoguce da se nekome ne svidi. Vrlo vazno je da napomenem, da smo svi korisnici potpuno razlicitih tecnosti, sto dodatno govori u prilog tome da se radi o stvarno fenomenalnim tecnostima.

Cigar - i ako je moja lepsa polovina insistirala da ova bude poslednja kao najbolja, ja je opisujem kao pretposlednju iz samo jednog razloga. Previse je blaga pa mi nije bila dovoljna u varijanti sa 12 mg/ml a inace koristim tecnosti sa 9-11mg/ml. Inace, aroma je cista fantazija. Nisam osetio nista drugo osim duvana i mozda malo meda, ali duvan koji sam osetio je neki prefinjen, mirisljav...jednostavno fantastican. Svi koji smo probali smo vukli kao ludi, meni se ucinilo da mi je izostao TH, ali su me ostali ubedjivali da je zapravo aroma toliko lepa da sa njom jednostavno ne moze da se stane

Flue cured tobacco - vecinu sto sam napisao za predhodnu moglo bi se reci i za ovu, mada ne mogu da kazem da su slicne. Klasicna duvanska aroma sa veoma blagom aromom meda i jos necega za sta nisam siguran o cemu se radi, ali je jako prijatno. Za razliku od predhodne dosta agresivnija, pa je za kratko vreme uspela da namiri sve potrebe nikotinske i TH zavisnosti, ali vrlo brzo sam osetio potrebu za jos. Mozda je jos rano da joj dodelim titulu "najbolje" tecnosti koju sam probao, ali je na dobrom putu. Na nasem mini glasanju odnela je pobedu sa dva glasa za, jednim protiv i jednim neresenim.

U svakom slucaju HG je napravio dobar posao sa ovim tecnostima, jedino mislim da su nazivi za pojedine neadekvatni, mada je to sveprisutna pojava u ovoj grani industrije. Takodje dobor kod ovih tecnosti je to sto i ako na prvi pogled dosta skupe, zahvaljujuci dosta jacoj koncentraciji arome mogu da budu i veoma isplative, narocito u kombinaciji sa domacim PG/VG-om.
    « Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 15:29:15 Betrayer »

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: HG tecnosti
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2012, 15:13:20 »
  • Publish
  • Probao sam FCT i Cigar. FCT je dobra i ukusna aroma, malo cudne mirisne pozadine, ali veoma prijatne, dok je cigar extra tobacco like tecnost. Meni posle Joye Cigar u mixu sa L&M-om 0mg/ml je takodje jedna od onih must have.
    Napomena: Arome su extra snazne i ja ih razblazujem, jer sam vec pao na svega 2mg/ml pa mi onako nerazblazena ne prija.
    « Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 18:00:17 meaculpa »

Van mreže Bart Ender

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +85/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2012, 18:54:05 »
  • Publish
  • Od HG sam probao Wensten, Virginia i Green M.Boro
    Sve sam ih koristio čisto, bez razbijanja dok (nažalost) nisam čuo savete da "treba" da se razbiju. Čist Wensten je jedna od top 3 arome u mom životu. Međutim, kad sam u njega dodao samo par kapi dest vode na ~5ml, jako mu se promenila aroma i postao mi je gotovo neparljiv. Poslušavši drugi savet, razredio sam ga sa PGVG bazom iste jačine (1,8%) u odnosu 2xHG tečnost - 1xbaza (savet je bio mnogo drastičniji, 2:1 u korist čiste baze). Rezultat isti kao i sa vodom, gotovo neparljivo...
    Opet moram da naglasim da je ovo moje iskustvo i da se velika većina parilaca (u stvari svi koji su pričali o njima) slaže u konstataciji da HG tečnosti treba da se razbiju.

HG Green M.Boro je izuzetno lepa mentol aroma. Koristim je u ECHO kartu kojeg sam samo zbog toga i kupio i nisam se pokajao. Također ga koristim nerazblaženog.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2012, 00:54:04 »
  • Publish
  • Hmmm bas nikada nisam pario HG tecnosti.Da li ima neki blizi dobavljac ili samo direkt iz Kine?

Van mreže Rokavec

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +12/-0
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2012, 15:41:33 »
  • Publish
  • I mene zanima gde bih mogao da pazarim ove tečnosti.. Sviđa mi se da aroma bude vrlo jaka i bledunjave tečnosti mi ne prijaju... 555 bih kupio ... volim voće-duvan ;)

Poslednja obična cigareta zapaljena 26.9.2012 oko 17 h ;)

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 338
    • -Receive: 3306
    • Ugled: +4313/-0
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2012, 16:46:52 »
  • Publish
  • Probao 3 arome-razbijene.

555 - kao sto rece liberprint, fina duvanska aroma sa naglasenom aromom maline. Na CC kliru nisam mogao da poparim vise od 5 ml. Nakon toga sam ubacio u LR kart i sa zadovoljstvom i brzinom svetlosti stukao drugih 5 ml.

cigar - odlicna duvanska aroma sa notom meda koja se pretvorila u suvo grozdje kada su 2-3 nepusaca/neparioca dala svoje misljenje. Nakon toga, da li zbog autosugestije i tudjeg suda ili je nos (koji ne radi bas najbolje) najzad "provalio" o kojoj aromi je rec, sledecih 20-30 ml cist duvan i suvo grozdje. Fanstasticna tecnost.

flue cured tobacco - fina duvanska aroma, sladja od cigara, ali ni nakon 20-30 ml nisam uspeo da provalim o cemu je rec tako da cu se sloziti sa liberprintom i reci med + nesto.

Iako su tecnosti bile razbijene, nakon njih mi je jezik prvi put "otupeo" tj. receptori su "umrli" na 6-7 dana. Ko bude porucivao HG tecnosti, obavezno neka ih razbije i neka ne preteruje sa njima jer su bas jake.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2012, 22:10:31 »
  • Publish
  • Ja sam se nadao da cu sutra moci probati cigar tecnost ali nista moram se strpiti do srede.
    @Batrayer da li raj HG cigare lici na mellow sunset od FA,tako sladunjava duvansa aroma?

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 338
    • -Receive: 3306
    • Ugled: +4313/-0
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2012, 00:35:11 »
  • Publish
  • Cigar nije sladunjav. FCT je sladunjav, a da li je kao ms od fa ne znam jer nisam probao.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2012, 12:59:43 »
  • Publish
  • Super ako nije slatko :13:

Van mreže vlaves2000

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1371
    • -Receive: 2211
    • Ugled: +3462/-0
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2012, 00:27:35 »
  • Publish
  • probao sam cimet odusevljen sam ukusom, ali moram priznati da je prejak, sutra cu bas morati da uzmem i da je razredim mislim da cu 10ml tecnosti cimeta staviti u  20ml  a mozda cak i 30ml nikotinske baze, znaci ukus je odlican mozda u pozadini ima malo i mentola, malo je i sladunjav, sve u svemu 5 ako se bude pokazao dobar i posle razredjivanja bice to cista 10-ka :w00t:

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2012, 08:54:42 »
  • Publish
  • Mmmmmmmm, probaj u kombinaciji sa nekom dobrom jabukom - ukusi se slažu i trebalo bi da bude fantazija.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2013, 12:11:34 »
  • Publish
  • Danas se docepao par novih ukusa od HG-a i upravo se dousevljavam ;D  Jedno vreme ih nisam nesto puno koristio i prosto sam zaboravio koliko su dobre.

Obicno tecnosti kod kojih ne mozemo da ocenim sastav, mi ih proglasimo duvanskim i ako nemaju mnogo veze sa duvanom. Za HG tecnosti se to ne moze reci, jer one koje su duvanske, stvarno su duvanske. HG ima neki jako dobru tajnu formulu pa se njihove tecnosti drasticno razlikuju od svih ostalih, i stavrno je prava steta sto nisu vise zastupljene jer stvarno zasluzuju paznju.

maryland tobacco - je najduvanskija tecnost koju sam probao. Niceg tu osim duvana nema. Duvan, duvan i samo duvan, bez imalo slatkosti, voca, cveca i slatkisa. Lepa, prijatna, prefinjena, duvanska aroma oslobodjena svih onih neprijatnih mirisa iz duvanskog dima. Tecnost koju sam probao je 36mg/ml PG razblazena sa 2/3 VG-a i arome je sasvim dovoljno ali je prejaka za mene, pa jedva cekam da mi stigne 18mg/ml kako bi je razbio na 5-6mg/ml, pa da se bacim na ozbiljnije, svakodnevno i visednevno konzumiranje.

Caramel -  je pravi ukus pionirovih lesnik karamela oslobodjen slatkosti. Sve vrema koriscenja ove tecnosti u ustima sam imao ukus kao da sam upravo pojeo pomenutu karamelu. Meni ce ova tecnost sluziti za povremeno odmaranje receptora od duvanskih tecnosti.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2013, 21:34:58 »
  • Publish
  • Ja izgleda pretplacen na ovu temu ;D  Pa dobro ajd da nastavimo u istom fazonu. Stigle su mi neke nove tecnosti, pa da napisem utiske. Ja stvarno imam problem sa ovim tecnostima, jer ne znam za sta da se odluzim. Jednostavno sve su dobre a imam samo jednu kaju na kojoj su sve tecnosti maksimalne. Sav sam se zapetljao, daj jedan drip, daj drugi, daj evod... vise ne znam sta odakle vucem, ali probacu da budem objektivan. Moje misljenje je da je HG najbolji proizvodjac tecnosti. Ovo je naravno samo moje misljenje i ne mora da bude tacno.

red bull - i ako sam prethodno imao neku averziju prema tecnostima sa ovim nazivom, ovo je bila ljubav na prvi pogled. I miris i ukus pravog red bula koji inace ne volim preterano, ali u obliku pare mi se jako svideo. Probao sam prethodno dekangov red bul koji mi se prilicno svideo, ali me je nekako vise potsecao na visnju. Za razliku od njega, HG red bull je pravi.

jasmine - na prvu mi se nije svideo, pa mi se posle svideo pa sad ne znam ni sam, ali definitivno mi je veoma upotrebljiv. Cini mi se da imam neku blokadu u glavi prema neduvanskim aromama, pa im u startu pristupam sa prilicnom dozom nepoverenja, ali pojedine arome sve cesce koristim. Meni licno ovaj jasmin lici na neki limun ili nesto tako, ali jako blago tako da je prijatno koristiti ga. Moja zena kaze da je potrseca na jasmin, a ja nisam siguran jer nikad nisam ni jeo ni pusio jasmin ;D

Takodje sam se bacio na malo ozbiljnije konzumiranje marylend tobacco, i sa svakim povlacenjem ta tecnost mi se sve vise svidja. koncentrat sa 18mg/ml nikotina sam razblazio sa 2 puta vise cvistog vg-a, i dobio bas ono sto mi odgovara. Definitivno najduvanskija tecnost koju sam probao.