Elektronske cigarete > Vodič za početnike

Pomoc oko izbora RTA

(1/21) > >>

bobpp:
Treba mi pomoc oko izbora...Znam da su ovakve teme iritantne i obicno ih izbegavam a mozda ni podforum nisam pogodio... administracija?

Problem je sledeci- hocu da uzmemi jedan RTA,pogodan za single coil,manje snage i MTL povlacenje.Od ostalih uslova bi jos bilo 22mm,mozda nesto veca zapremina (-/+ 4 ml) a bilo bi zgodno i relativno lako postavljanje setap-a.Pri lako ne mislim bas plug&play,dovoljno da ne treba specijalni alat i gumeno odelo.

Izgleda da su sada u modi neke druge stvari,trocifreni vati i veliki protok svega a kako ja i na KL+ prigusujem vazduh to mi bas i ne odgovara.

Ono sto sam gledao je Rose,Aqua,Tayfun (sve u V2) ali sigurno ima jos nekih koji bi mogli doci u uzi izbor.Nisam bas u toku a u dostupnim tekstovima sa cesce nalaze neciji prvi utisci i pocetno odusevljenje nego realne recenzije proizvoda pa izbegavam da se oslanjam na to.

gibalan:
Ja sam zadovoljan sa Ruzgar-om
https://www.fasttech.com/search?ruzgar
...uzeo sam ovaj od 11.05$
https://www.fasttech.com/products/0/10008555/1766601-ruzgar-style-rebuildable-atomizer-2-5ml
Pisao sam o jjemu
http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=4272.msg41814#msg41814
Jdina zamerka je kapacitet!

bobpp:
Da,i mislio sam na nesto sto je provereno u duzoj i licnoj upotrebi.Ovde je jedino kapacitet malo sporan posto mi dimenzije i nisu bitne,nece ici iz kuce.

Zapravo i sa KL+ V2 sam zadovoljan.Od arome sam mozda (po prici) ocekivao malo vise ali u samom radu nema bas nikakvih problema.Hteo da uzmem jos jedan a onda mislim da probam i nesto drugo.Ali nesto ipak provereno jer imam nameru da koristim,ne samo da "imam" neko vreme pa da zavrsi u oglasima.

Impuls:
Ja od sveg srca preporucujem Rose. Parim ga vec oko 2 meseca, u medjuvremenu sam probao Hron, Aqua V1, Taifun GT V1, Kayfun V4... Pre toga Ithaku (odlicna ali pipava za setup), Taifun GS, Russian 91%, 3D dripper, Orchid V3, Pulse G...
Rose daje daaaaleeekooo najbolju paru, bigatu, izrazenu i punu aromu, dobar TH... Sto se specijalnog alata tice, pitanje je koliko je imbus kljuc "specijalan alat". Sada se i na FT pojavio u vidu plavog "srafcigercica". Uostalom, zasto bih menjao setup ako nisam kod kuce? Ako idem na put, nije problem da ponesem i taj kljucic. Onaj prokronski masivni stalak i polugica su potrebni sa potpuno rasklapanje baze, ali zasto bi to i koliko cesto cinio? Licno, meni je lakse da gurnem krajeve kantala u rupe i pritrgnem srafove nego da pritezem zicu pod glavu srafa. Brzo se skapira koliko je vate potrebno da ne bi bilo zagorevanja ili curenja. S' vremena na vreme hoce da se skupi malo kondenzata u cunku, nista strasno, gurnes malo papirne salvete u drip tip i izduvas prilikom dopunjavanja tanka. Kontrola vazduha i tecnosti radi odlicno. Ja ga "vozim" sa singl coil grejacem, kantal 0.3, 6 namotaja oko burgije 2mm. Taman odgovarajuci precnik za dovoljno vate da se popune kanali. Iako mi je mod do 65W, parim ga od 14 do 16W. Jedino sto meni smeta je metalni driptip koji ne moze da se menja. Vise volim plasticni.
Takodje i Erkoenigin je jako dobar single coil RTA. Ne znam da li je to slucaj sa svim 22mm klonovima, ali moj je ocajno uradjen. Klonovi manjeg precnika su se pokazali jako dobro. Inace, para na njemu nije tako gusta i obilna kao na Rose, ali je aroma sasvim fino izrazena. Grejac se veoma lako postavlja. A ima i dobar kapacitet.

Joe:
Bobe poslušaj našeg Impulsa i dobio si hobi a ne ati. :))

Kayfun 3.1 ti je moj prijedlog na tvoje uslove koje si postavio.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju