Autor Tema: Početnik sam, tim se dičim  (Pročitano 27443 puta)

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Ugled: +426/-0
  • Pol: Žena
Odg: Početnik sam, tim se dičim
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2015, 16:28:49 »
  • Publish
  • Nez, jok i neću da uživam u svojoj novoj najboljoj drugarki   :dance:

A što nisi kupio pravi televizor da ga gledaš k'o čo'ek , a ne da se patiš na ovom malecnom ekrančiću :Scratch-Head:

Šalim se , spravica ti je bombonica al' još uvek nije moj nivo i ko zna kada će da bude i da li će uopšte  :winksmile:

Juče sam predveče napravila mali eksperiment i usula Joytech-ovu virginiu od 11mg , mali je ovo tankić i rekoh baš me briga ako mi opet ne odgovara , baciću kad ono ostadoh paf  :yikes: ...ladno je i danas parim , a da se tek sporadično zakašljem.

Čudo je zato što mi je na eVod-u eleaf ry4 od 6mg bio prejak i gušio me pa sam i njega sekla sa VG da dobijem još slabiju tečnost koja me isto gušila i tu zamalo digoh ruke do spanosnog e cab-a i cele ove priče, jer mi je bilo besmisleno da isprobavam išta dalje od tečnosti iako sam kupila nekoliko u prvi mah.

Tu dolazimo do još jednog zaključka i naglašavam da je ovo moj subjektivni doživljaj parilice početnice.

Poštujem sveukupno mišljenje iskusnih da solidna sprava kao što je eVod daje dobre rezultate početnicima ali možda se tu  početnice ipak razlikuju .

Meni je jaka, snažna , presnažna i sa originalnim eVod-ovim klirom i sa PT 2 mini koji sam naknadno dokupila.

Ja vama verujem da je to sve dobro i da je i meni savetovano iz najbolje namere ali se ispostavilo da nije za mene.

Na e cab-u dobijam manje pare , nekako zagušenije ( ne vladam još terminologijom pa pokušajte da me razumete) ali to je upravo TO što meni početnici i odgovara jer mi ne kolje grlo na prvu , ne tera me da se zagrcnujem od kašlja već uz česte gutljaje vode-tečnosti savladavam ovu materiju bez da se zlopatim.

Prvo pitanje svakog početnika je :" kažite mi šta da kupim od tečnosti" , na koje slede odgovori " To moraš sam/a da isprobaš i vidiš koja ti odgovara"!

Gospodo draga , kolege iskusne , to jeste pravi odgovor ali stavite se u kožu početnika koji pojma ni blage veze nema ni o čemu , koji je već pukao dobru sumu novaca za nešto za šta nema pojma da li mu uopšte odgovara i da li će mu pomoći da se reši pušenja i na sve to sada treba da pljune najmanje još 2000.dinara za nekih optimalnih bar 5 tečnosti različite jačine da bi došao do nekog iskustva šta mu odgovara ili ne ?

Uzmite u obzir da najveći broj početnika nema u svojoj okolini drugara kod koga može da isproba nešto pre nego se uhvati za novčanik i kupi nešto što mu ne odgovara.

Ipak su to lepe sume i nismo svi baš pušili Davidof i Danhil kako to neki predstavljaju kad računaju uštede mada je i to pod znakom pitanja i većini nas se ne baca kroz prozor 100 evrića u ovoj krizi ako se ne pronađemo u ovoj parilačkoj priči.

Zašto ovo spominjem?

Pa iz razloga što ipak možemo da olakšamo našim budućim kolegama apsolutnim početnicima korisnom informacijom  koju ja posle upućenih nekoliko apela za konkretnim odgovorom napokon dobih od jednog finog čoveka dache  koji je shvatio u čemu je problem i jednostavno mi odgovorio : " Ja koristim eleaf 6mg i meni odgovara!

Bingo, hvala čoveku , što je drugima to teško da izuste, napišu , nije mi jasno ? !

Otišla sam i kupila odmah 2 flašice od po 20ml...znam, znam , moja greška , bilo na akciji pa rekoh ae bar neku crkavicu da uštedim , a nije trebalo da uzimam toliko budući da sam već pre toga kupila neke druge tečnosti.

Odužila sam ali je i ovo deo materije koji još ponajviše interesuje početnicu ili buduću početnicu, a nastavak naravno sledi.

Sad imam pametnija posla , draga , draga Katy mi je poslala neke uzorke i njenih  tečnosti i aromica i odoh da sipam , dosipam i isprobavam...pa kažite je l' nije najveće srce i koleginica za primer , :sunny: a dodatno ću je tući što je čak i poštarinu ona platila uz ove lepe poklončiće  :spank:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2015, 16:58:51 »
  • Publish
  • Skupe su te gotove tečnosti Mina. Ja ih sem u rijetkim situacijama M4S Spicy Tobacco odavno ne koristim. Inače koristim isključivo tečnosti sa duvanskim aromama koje sam mućkam na 3 mg nikotina. Kako da ti ponudim savjet kad ne znam kakve arome voliš. Kako da ti pomognem da mućkaš kad ne znam koju količinu nikotina po ml tečnosti ustvari preferiraš. I na kraju kako da ti pomognem uopšte kad ne znam kako radi tvoja e-cig. Zato se drži Katy i njenih savjeta jer ona sve to zna i voljna ti je pomoći.

Katy je dobra drugarica  :13:

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 172
    • -Receive: 21
    • Ugled: +1074/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2015, 17:07:34 »
  • Publish
  • JA mogu da napisem svoje iskustvo kao pocetnice pre nekih 15 meseci...

Posto nemam TV u kuci vec vise od 10 godina, bila sam u gostima i na tv-u videla rekalamu ze elektronske cig, mislim da je bila umbrella a mozda i efeel, ne secam se nisam registrovala, registrovala sam samo da se radi o tehnickom uredjaju koji na neki nacin menja cigaretu. To me je zaintrigiralo da sednem za net, i izguglam o cemu se zapravo radi, onda sam pronasla gomilu informacija od kojih nisam razumela ni pola, ali reko ajde, na tenane polako, nije nuklearna fizika... Par dana sam citala svasta, a tad me je pre svega zanimao medicinski, hemijski i naucni aspekt, cisto da vidim da li da se upustam u tako nesto, procenila citala strane studije, nasla hemijska objasnjenja za termine koji su se spominjali i shvatila da je dovoljno bezbedno i da sam sebi dozvolila da pazarim jednu takvu igracku (inace sam ljubitelj gedzeta i el cigareta me je vise zanimala u tom smislu kao jos jedan elektronski uredjaj, sta vise nisam imala nikakvu nameru da ostavim cigarete, vec da isprobam tu igracku!). Kad sam vec resila da kupim sebi el cigaretu onda sam krenula da trazim na netu sve prodavnice koje se time bave a u Beogradu su, pa sam pogledala sta imaju u asortimanu! Na osnovu pre svega slika i na osnovu cene (oslonila sam se na to da ipak kvalitet zahteva malo jacu cenu) suzila sam izbor na joyetech - ov ECab. Naravno nije mi bilo dovoljno, jer jos uvek nisam znala dovoljno o samom proizvodu osim opstihh karakteristika performansi od samog proizvodjaca, koje mi tada nisu puno znacile a ni govorile o tome sto kupujem! Nasla sam forum na kome je bilo pisano nesto o samom proizvodu za koji sam bila zainteresovana i procenila sam da su iskustva prethodnih korisnika uglavnom pozitivna, ali sam i postavila nekoliko konkretnih pitanja:

citiram svoj post napisan 17.12.2013.

Naime blizu sam odluci da moja 1. el cigareta bude eCab iz vise razloga.Bila bih vam jako zahvalna ukoliko biste mi pomogli u odluci odgovorom na neka moja pitanja, a iz vaseg licnog iskustva, unapred Vam zahvaljujem 1) Pusac sam oko 14god , pusim "slabe cigarete" (0,4mg Nikotina ; 4katrana; 5mg monoksid) pusim nikad vise od 1 pakle dnevno (20 cig) , cak sam u poslednje vreme to i znatno smanjila na nekih 15tak cigareta dnevno (cak i manje). Da li je eCab pravi izbor za mene sobzirom na navedeno, i ako imate neki bolji predlog budite slobodni da mi predlozite2) brine me trajanje baterije, ali citajuci komentare malo sam umirenija po pitanju trajanja, a i videla sam da cena jos 2 nove baterije iznosi oko 1000 din sto nije tako strasno. Imam li razloga da brinem o trajanju baterije sobzirom na moje pusacke navike?2) Stekal sam utisak da su vise hvaljenije Flavor Art tecnosti od ostalih. - Da li bih pogresila ako bih krenula sa njima?- Da li sam smesna ako mislim da mogu da preskocim duvanske arome i krenem odmah sa nekim egzoticnijim?- Da li mislite da je ok da odmah startujem sa 9mg nikotina sobzirom da pusim slabe analogne cigare? 3) Videla sam da su samo 2 firme akreditovane za prodaju joytech originalnih proizvoda, te planiram da preko jedne od njih i narucim, jesam li u pravu?Za pocetka to bi bilo to, nadam se da sam ova pitanja postavila na pravom mestu na forumu! pozdrav!

Da napomenem, da nisam poznavala ni jednu osobu koja poseduje el cigaretu, onaj ko mi je najvise pomogao bio je google...

Sto se tecnosti tice slicno je kao i sa opremom, oslonila sam se na iskustva korisnika ali sam donekle imala sliku o tome sta ja zelim, te mi je opet izbor sveden na to sto je u asortimanu prodavnice i na to kako meni to zvuci, mada sam na pocetku bila resena da probam da parim samo ne duvanske tecnosti, neznam danas da kazem zasto, valjda sam tada znala kad sam tako naumila :sleep: 
    Prvobitno sam narucila samo Richy Liqua Vanilu i dobila na poklon uz opremu i Joyetech Cigar (na tome im hvala jer su me odmah odvukli od ideje da parim samo ne duvanske tecnosti) obzirom da mi se obe tecnosti jako dopale, ja mogu da kazem da sam imala dosta srece jer sam imala pocetno pozitivno iskustvo u odabiru tecnosti, pa sam bila ohrabrena da po svom instiktu trazim dalje tecnosti koje bi mi se svidele, i uglavnom nije bilo promasaja, dosli su redom RL Cuban cigar, RL Mentol, RL Cokolada, RL Tobacco, RL Berry mix Joyetech RY4, FA Kapucino i mnoge druge dalje... Brzo sam naucila da se ukusi razlikuju od osobe do osobe kao i dozivljaji, kao i to da treba potpuno biti otvoren za sve ukuse u ovom sportu, i koliko mogucnosti dozvole da se istrazi sto je vise moguce....

Vec ubrzo i oprema je pocela da se mnozi, kao i iskustva u isprobanim tecnostiuma, tako da je sve ostalo samo licna nadogradnja znanja i sve vece interesovanje za ovaj simpatican hobi koji danas imam...

I najbitnija stvar, od prvog dana kada sam kupila svoju prvu el cigaretu, ECab, nisam zapalila do dan danas niti jednu smrdusu i ako to nije bila prvobitna namera, jednostavno, alternativa u el cigaretama dosla je spontano i klasicna cigareta od tad vise nije moj predmet interesovanja!  :00000003:
    « Poslednja izmena: Mart 13, 2015, 17:12:59 Katyyy »

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9681
    • -Receive: 9116
    • Ugled: +20868/-0
    « Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2015, 18:03:14 »
  • Publish
  • Mina nas kritikuje kao da je na ovom forumu dobila pogresne savete ;D  Ja ne znam ko je tebe savetovao da kao pocetnicki model izaberes evod klir i PT2 mini, ali to je jedna od losijih varijanti za jednog pocetnika. Pre svega, radi se o dosta starim modelima, koji u fabrickoj varijanti imaju jako lose resen dovod tecnosti do grejaca i koji jedino stabilno mogu raditi u kombinaciji sa baterijom koja ima izuzetno stabilan napon sa mogucnoscu podesavanja. Jedino tako je moguce podesiti da onoliko tecnosti koliko dodje do grejaca i ispari, ali ne i onoliko koliko nama odgovara vec onoliko koliko fabricko setap dozvoljava. Pored toga, postoje velike varijacije u performansama fabrickih glava, pa je prema svakoj potrebno dodatno podesavati napon. Pomenuti klirovi postaju izuzetno dobre sprave, tek kad se premotaju nekim fleksibilnijim i kapilarnijim maetrijalom, ali te mogucnosti su rezervisane za nesto iskusnije korisnike.

Takodje, sto se tice tecnosti, ovde niti si pitala niti dobila odgovor da moras sama da pronadjes ono sto ti odgovara. Oni koji su pitali, dobili su slican odgovor, ali im je napomenuto i koje tecnosti se najcesce koriste i koje se generalno vecini korisnika svidjaju.

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2015, 19:21:40 »
  • Publish
  • LiberPrint, a gde si se ti,  moliću lepo , pronašao u gornjem postu pa ovako ljutito reaguješ ? ;D

U startu rekoh da je sve ovo što pišem vrlo subjektivno i iz ugla jedne početnice što ja svakako jesam i ovo što danas mislim i doživljavam moguće da će mi biti smešno sutra kad uđem u materiju ali sada je ovako kako je.

Kako sam mogla išta VAS odavde da pitam i da sam htela  kad sam juče došla ovde ?

Pitala sam drugara googleta , a on me odveo dalje gde sam kliktala, čitala , pokušavala da dešifrujem za mene neupućenu vanzemaljski vejpoholičarski jezik i sama došla do zaključka da mi je kao pušaču najmanje pakle cigareta  dnevno ipak potrebna čak više i neophodna baterija od najmanje 1000maha da izguram dan bez svako malo heftanja na struju i tako i dođoh do kupovine mi eVod-a.

Jednu od ključnih uloga su odigrale i prodavačice iz prodavnice u kojoj sam prvo pazarila svojom nezainteresovanošću, neupućenošću i neznanjem da sam imala (pravi) utisak da ja koja sam 2-3 dana samo iščitavala forume i iskustva drugih bez da sam uživo i videla većinu e cigareta mogu njima da održim kratak kurs i rezultat je ...pa i ova tema , da se nikom ne ponovi  :winksmile:

Nesporazumi su loše rabote pa mi se nedavno desilo da sam samo htela da pozdravim novajliju na jednom mestu i kako je vapio za pomoći uz dobrodošao pokušah da ga uputim na pravi put koji je meni izmakao jer sam prvo platila na mostu i ne stigavši do ćuprije i najdobronamernije mu napisah da siđe do oglasa kojih ima na svakom forumu i možda bude imao sreće da sebi kupi željenu spravu za duplo manje para jer sam to naknadno videla kad je meni već bilo kasno za ispravku  i izbegao mi je komplet koji je jedna žena prodavala , a prošla bih odlično i šta se desilo ?
    Nadobudni , sredovečni momak iz provance koji se domogao malo moći me ošinuo vaspitnom da bi pokazao kako može da se iživljava bar tamo kad je već u pravom životu neprimetni papčić...no to nije ni bitno za ovu priču.

Kasnije sam dobila savet da dokupim pt2 miniku i on je sigurna sam odličan klir i ide uz eVod ali meni to ne odgovara za sada...imam utisak da će ubrzo da mi bude potaman ali polako , na početničkom smo kutku , vidite i sami da ne izlazim odavde , ne se mešam s naprednima još  :shutup:

Nez, ti si već otišao isuviše unapred u svom odgovoru, moguće da ste već pozaboravljali svoje početke  : početničko pitanje skoro svakog ali svakog ko uđe u ovu priču je " koju mi tečnost preporučujete da prvu probam-kupim , a da najviše liči na duvan - cigarete"???

I tu sam ja očekivala konkretne odgovore poput onog koji sam i dobila ali od samo jednog čoveka.

Sada , posle mesec ipo dana neprestanog iščitavanja i polako razumevanja mi je već lakše da vas pitam nešto jer znam ŠTA treba da pitam.

Priznaćete da početnik nema pojma o pojmovima te ne zna da artikuliše svoje pitanje jer se ne razume u materiju ni toliko ... :096:

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2015, 19:40:15 »
  • Publish
  • Juhu , samo ovde kod vas mi uspelo da u avatar metnem moju ljutu zver bez da ja tu nešto smanjujem il' uvećavam , klik i moje čupavo zlato je tu  :dance:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2015, 19:56:19 »
  • Publish
  • Jednu od ključnih uloga su odigrale i prodavačice iz prodavnice u kojoj sam prvo pazarila svojom nezainteresovanošću, neupućenošću i neznanjem da sam imala (pravi) utisak da ja koja sam 2-3 dana samo iščitavala forume i iskustva drugih bez da sam uživo i videla većinu e cigareta mogu njima da održim kratak kurs ...

Vrlo interesantan momenat, cak kljucan u ovom vec pomalo rasplinjavanju od postova! Shodno tome imam predlog. Postoje dve teme koju vole da obidju gosti, ali i svezi clanovi koji lutaju u mislima po pitanju "sta bi" i "kad bi". Interesantne su i nama, meni sigurno. Volim da cujem..procitam, na kom su stepenu edukacije te kokoske s'one strane pulta i koje su firme u pitanju. Poucno dakako i za druge, cisto da zaobidju navedena mesta u gradu.

Knjiga utisaka o prodavcima i prodavnicama

Knjiga negativnih utisaka

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2015, 19:59:51 »
  • Publish
  • Prodavacicama je cilj da prodaju ono sto imaju. Proizvodjac opreme kao sto je kanger nije lud da prestane sa proizvodnjom jednog modela kao sto je PT2, ako imaju pozitine kritike od velikog broja korisnika i dobru prodaju. Problem je sto je PT2 ipako model za napredne korisnike koji sami prave grejace, a takvi vec odavno koriste neke sasvim druge modele. E sad, ima mesta na ovom internetu gde se ljudi zalede u nekom vremenu, ili su i sami sponzoriani od nekog prodavca koji ima visak necega, pa tako dolazi i do losih saveta. Posle PT2 se pojavila gomila modela koji su daleko bolji za jednog pocetnika, ali nasim uvoznicima posao ne ide sjajno a lager veliki, pa se prvo treba otarasiti starih modela. U svakom slucaju upotrebices ti lepo tvoj PT2, ali sa odgovarajucim setapom i odgovarajucim materijalom, sa kojima ce se on pretvoriti u pravu zver kojom ces biti jako zadovoljna, ali to nikako nije trebao da bude tvoj prvi model.

Sto se preporuke tice, na ovom forumu slobodno mozes da uputis clana koji nesto trazi na bilo koga i bilo sta. Mozes da mu postavis link gde moze kupiti, da ga uputis na oglase, cak i da mu das broj telefona prodavca i to sve u postovima, u stvari sve sto je u interesu onog ko je trazio savet ili pomoc. Ako neko pokusa da nekome da los savet ili da ga na bilo koji nacin navede na krivi put, uvek ce se naci neko ko ce ga edmantovati.

Da bih to demonstrirao i opravdao Nezov post, evo ja cu ti sad preporuciti dva nacina da dodjes do povoljnih tecnosti i upustis se u svet samostalnom miskanja. Posto si vec u kontaktu sa Katy, od nje mozes kupiti njene mikseve koji nisam probao, ali na osnovu misljenja ljudi kojima verujem siguran sam da su odlicni. Takodje, u oglasima na forumu i na berzi imas oglas naseg admina Gibalana, gde prodaje mikseve sa TPA aromama koji su takodje odlicni. Kada probas i nadjes ono sto ti odgovara, siguran sam da ce ti njih dvoje pomoci da napravis iste takve mikseve, a ako ti je vise ili manje arome, mozes i to da korigujes. Sto se miksanja tice, ako znas sta trazis, daleko je jednostavnije nego spremti rucak po nekom najjednostavnijem receptu i sve se svodi na mesanje komponenti u odgovarajucem odnosu. I ako je vise puta ponovljena procedura, ako ti nije jasno nesto pitaj bez ustrucavanja, nije tesko ponoviti. Opet, ako te mrzi da sama miksas ili si iz nekog razloga nesigurna, mozes da nastavis da kupujes tecnosti od njih.

Sto se preporuke za tecnost tice, ja bih ti preporucio TPA RY4 double, jer se radi o ukusu koji se vecini korisnika svidja, a ima nas dosta kojima je to gotovo jedina tecnost koju koristimo.

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2015, 20:10:56 »
  • Publish
  • Jako mi je žao što sam se rasplinula i zatrpavam vam forum , izvinite molim vas , na početku sam naglasila da ne umam kraće i konkretnije jer se ne razumem u om-ove, kantale , snagu i vatove i mogu samo ovako ali ako smeta na vama je , vi ste domaćini ...još jednom, oprostite  :evo:

Preleteh preko naslova ali kako se radi o stranim sajtovima i stranim prodavnicama sa stranim tečnostima, aromama i pomoćnim delovima i pored najbolje volje ne mogu da se uključim jer se nisam sretala sa njima za ovo vreme mog vajperskog staža.

Ušla sam u 3 ( slovima: tri) domaće prodavnice u Beogradu gde sam kupila ovo što koristim i čula se sa njih možda 5 telefonom i iz tih kontakata izvukla svoj subjektivni zaključak koji sam već navela.

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2015, 20:20:25 »
  • Publish
  • LiberPrint, hvala ti od srca i sve sam te razumela ako mi veruješ, a ovo za pt2mini sam i sama shvatila tek pre par dana kada sam logički povezala neke stvari  :flowers:

Nez
    je svakako pomogao time što je napisao i ne bih volela da budem pogrešno shvaćena ali ja i sama znam da umem da se rasplinem kao što je kolega primetio , a  u želji da što više i brže kažem i dešava se da to u konačnoj verziji deluje udrobljeno i možda i nerazumljivo kad se na brzinu čita , a fale mi adekvatniji izrazi.

Svima vama puno hvala i samo čitanje toga o čemu pišete mi puno znači i svaki dan sve više razumem o čemu ustvari pišete . :smile1:

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2015, 20:45:48 »
  • Publish
  • Kasno mi za edit pa još samo o prodavnicama ukratko:

Ne bih sada da ih imenujem jer u ovoj našoj zemlji je teško ikako se i igde zaposliti , a nekoga da nosim na duši zbog e cigarete, nije vredno .

Prva prodavnica : momčić preljubazan i dečko želi da bude uslužan ali je sam em nepušač em ne pari i kako dobiti stručnu pomoć kad vidiš da ga te stvari suštinski ne interesuju.

Druga prodavnica : mlađa žena tek počela da radi , sama u prodavnici gde nema nijedne slične , ne pari ...rezultat kao i u prvoj.

Treća prodavnica : ženu prekidoh u popravljanju laka za nokte, nema gužve , ne pari iako joj pored laptopa stoji onaj mali iStick.
    Ne razume se u tečnosti i na svako pitanje dobijam odgovor : pa odlučite sami , ne znam šta da vam kažem.

Eto, to su moja iskustva sa domaćim prodavnicama i prodavcima/ačicama uživo.

Jedino pozitivno iskustvo imam ali ga ne mogu poistovetiti sa gornjima jer se radi o čoveku iz prodavnice od koje sam dobila e cab budući da je aktivan učesnik foruma i on zna o čemu priča i drugi koji ima volje i verujem da će naučiti je u vezi V2 cigalike ali ona je zaista samo za početnički set za prve dane i neki nezahtevniji back up.

p.s. Nisam videla mesto gde bih ovo napisala , a ako postoji ostavite mi link pa ću post tamo prebaciti.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Mart 13, 2015, 20:47:17 »
  • Publish
  • Sto se opreme tice, uopste ne moras da zuris, najvaznije je da upoznas postojecu. I onako se sve svodi na isto - isparavanje tecnosti sa fitilja oko koga je obmotan grejac i ciji su krajevi prikaceni na struju. Nista od ovoga sto mi koristimo nije savrseno, i sve tazi upoznavanje i prilagodjavanje svojim potrebama.Najzadovoljniji je onaj koji to uspe, a ne onaj kome je fioka najpunija, a svaki atomizer se moze doterati i prilagoditi.

Na mreži Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8299
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +3595/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2015, 20:53:46 »
  • Publish
  • Ne bih mnogo da se ponavljam, ali evo prošlo godinu i dva meseca, Mina, verovala ili ne, ja i dalje samo čitam... I kamo lepe sreće da sam krenuo sa kompletićem koji ti trenutno imaš... Moram da ipak kažem, pored ovih divnih ljudi ovde, što već nadam se, uviđaš, nisu ti nešto ni najpotrebnij adekvatni izrazi, a koji će se sami uz uživanje ovde pojaviti u tvom rečniku... Samim tim prepusti se kolegama i pitaj slobodno šta te interesuje, inače ćeš proći kao i ja tj. i dalje čitati...  :-[ No, već uz Katy ćeš osetiti novi iliti viši nivo parenja, sa složenošću većeg broja različitih tečnosti koje su zatvorene u jednoj bočici... I po meni, probao sam, dosta tečnosti, ako smem to da kažem, pa i one koje su po ECF-u (najveći forum uživaoca pare, pored ovog) proglašene za najbolje, ove Katy-ne mogu da stanu čep uz čep...  :yes: Tako da, uživaj Mina...  :wave:

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2015, 21:05:13 »
  • Publish
  • LiberPrint, ako veruješ ja tek sada počinjem da kapiram šta držim u rukama...tek sada posle mesec ipo dana kako posedujem e cig uopšte i nemojte se smejati ali prestajem da je se plašim, u svakom smislu ( opširnije o strahovima  ću kasnije ako me kolega gibalan pre toga ne eliminiše zbog radi spamovanja i rasplinavanja   :smart: ).

Bolle, sve te razumem i potpisujem svako slovo i da nisam žensko misliš i da ja ne bih ćutala.

Znaš kako vi to kažete za nas žene , progovorila bi i na zadnjicu , nema veze što nema pojma o čemu priča . Muškarci su sa marsa , a mi žene sa pitome venere , ipak. :bandana:

Katy je posebno srce i stvarno zna o čemu priča i piše jer je savladala ovu školu koja nas početnice/ke tek čeka , već je sama ponudila pomoć i bez da joj je traženo pa sam čak dobila i prezente od nje , a pitaću svakako i ne samo nju nego sve vas.
    Već sam uglancala policu samo za tečnosti i spravice i sad kreće uživancija , a prvo iz  Katyine kuhinje :wave:

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    « Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2015, 21:08:16 »
  • Publish
  • Preporučiti tečnost bilo kome bez ikakvih prethodnih referenci šta mu se otpriike sviđa je jako nezahvalno iz prostog razloga što svako od nas veoma različito dožvljava ukuse. U tečnosti uvek prvo primetimo / osetimo onu notu koja nas odbija, pa tek onda one koje nam se sviđaju. Ukoliko preovladavaju ove druge ili asocijacija nije previše ružna za onu prvu notu mi tečnost prihvatimo i koristimo. Čak i kada nam se tečnost svidi i rado je koristi više ljudi, oni će vrlo često prijaviti različit glavni ukus u njoj - zavisi koga, šta i na šta asocira.

Npr, kada sam ja ulazio u ove vode i tek učio da plivam, povučen hvalospevima o FA Cowboy blend aromi odlučim i ja da je probam i to je bio treći put da sam "povukao" tu tečnost - prvi, zadnji i nikad više. I dan danas vučem traumu od tog događaja, a da je kojim slučajem jedina tečnost na svetu verovatno bih se odavno vratio smrdušama.

Pošto se većina iskusnijih vodi ovakvim razmišljanjima i ne želi da bude može sutradan prozvan kako je preporučio i na taj način nekog prevario, jedini savet bilo kom početniku koji je u potrazi za svojim prvim tečnostima je da utiske o njima potraži na forumima.

I opet moj primer: kada sam konačno bio nabavio opremu seo sam ispred kompa, uzeo papir i olovku i čitajući deo foruma o tečnostima udarao sam recke i tako brojao koliko puta se koja ponavlja i na kraju pazario one sa najviše "glasova". Posle sam probao i one slabije plasirane, a nakon toga je sve već počelo lagano da prelazi u hobi.