Autor Tema: Razna pitanja  (Pročitano 22695 puta)

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 172
  • -Receive: 21
  • Ugled: +1074/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Razna pitanja
« Odgovor #15 poslato: Mart 06, 2015, 12:35:01 »
  • Publish
  • Samo bih da dodam da 30 kapi na 100ml cak i iz atmos bocica tesko moze da bude 8%, mislim da je manje (a ako nisi merio koliko tacno kapi stane u 1ml tecnosti, bolja je varijanta da se meri u procentima a ne u kapima).
    Takodje verujem da je problem u aromi tj da ta konkretna aroma tebi nije legla, mislim da je bila bolja varijanta da za pocetak izaberes bar 2 IW arome (npr umesto te jedne atmos arome) to bi ti bar dalo mogucnost da uporedis i da i sam dodjes do zakljucka vezano i za bazu a i za arome!  :00000003:

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +16/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2015, 14:30:32 »
  • Publish
  • hvala svima na savetima. Evo izvadio sam bateriju iz moda i ostavio je na stolu 20 minuta. Vratio je u mod i gle cuda...kapacitet baterije opao za 4%!! Sad mi dodje da odem u radnju i olupam im pomenutu o glavu...

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #17 poslato: Mart 06, 2015, 14:45:28 »
  • Publish
  • Batali tu IW bazu :th_coffeetime:

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 683
    • -Receive: 1663
    • Ugled: +2816/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #18 poslato: Mart 06, 2015, 14:49:18 »
  • Publish
  • a da ocistis malo bateriju i kontakte alkoholom i stapicem za usi ukljucujuci tu i oprugu na dnu pa da proveris ponovo verovatno ces dobiti veci kapacitet
    i jos nesto to nije uredjaj za merenje kapaciteta baterija vec elektronska cigareta pa je moguce da je neprecizan a sa tim 3-4-5% neces se bas nakoristiti tako da ne obracas paznju na to jer ti nista ne znaci

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10662
    • -Receive: 10206
    • Ugled: +21958/-0
    « Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2015, 14:53:48 »
  • Publish
  • Prodavac ne moze da ispita svaku bateriju koju prodaje, tako da svakome moze da se desi da se provuce felerican artikal o cemu god da se radi, a olupavanje o glavu je kaznjivo zakonom. Mislim da je obostrano bolji pristup da prvo proveris da li baterija stvarno ima problem, pa onda da pokusas da je reklamiras. Pokazivaci napunjenosti na modovima cesto nisu bas tako precizni, tako da je jedino merodavno ukupno trajanje baterije i kolicina potrosene tecnosti. Ii to varira u zavsinosti od otpora grejaca, same konstrukcije atomizera i uredjaja na kome se koristi, ali je prilicno precizan pokazatelj.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #20 poslato: Mart 06, 2015, 15:00:52 »
  • Publish
  • A moraš imati u vidu srđane da baterija dolazi upakovana u posebnu kartonsku kutijicu u kutiji sa modom koji je opet obložen najlonom. Tako da prodavac nema pristupa bateriji.

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +426/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #21 poslato: Mart 10, 2015, 22:09:00 »
  • Publish
  • Vidim da pišete i o baterijama pa ako ovom mom pitanju  nije mesto ovde , izvinjotina unapred što ćete morati da brišete.

Elem , kako sam nabavila novu opremu koja mi se mnogo više dopada i koju ću u dogledno vreme uglavnom koristiti , a imam novu bateriju Kanger Evod 1000maha ( valjda se tako sve to piše) koju sam samo 2 puta za sve vreme punila , kako ja nju ubuduće da tretiram, čuvam ?

Da li treba povremeno i na koliko vremena da je praznim kao kod na pr. baterije od lap topa koja se skine pa treba bar jednom mesečno da se stavi i isprazni potpuno pa napuni do nekih 75% i ostavi tako do sledeće prilike da li to isto da radim i sa ovom baterijom s tim da ovde ne bih merila stepen napunjenosti jer nemam s čim ?

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #22 poslato: Mart 10, 2015, 22:16:11 »
  • Publish
  • Svasta se ovde iz teme u temu preliva(moraces da se naviknesh na to :)) ) ali kratak odgovor
    Napuni je i isto kao i sa laptop baterijama samo ovu dopunjavaj do kraja ...Li io baterije ionako treba da su stalno u fulu napunjene i nemaju memoriju pa tako i mozes kad ti padne napamet samo da se ne isprazni skroz

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Mart 10, 2015, 22:21:30 »
  • Publish
  • Hvala ti puno , tako nekako sam i sama mislila al' rekoh ipak da pitam.

Inače , ona je meni bar za sada trajala i po nekoliko dana bez punjenja...klirovi su me (na)mučili i imala sam utisak da se ustvari na suvo skidam s analognih što najbolje zna moja bliža i dalja okolina  :smart:

Hvala Bogu pa dobih novu opremu koja mi u potpunosti odgovara.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #24 poslato: Mart 10, 2015, 22:26:02 »
  • Publish
  • Imaš Mina temu "galerija" pa nam isfotkaj šta sve koristiš od opreme. Tamo možeš pogledati šta sve mi imamo.

Također u ovoj temi ili u nekoj novoj na ovom pdf-u uvijek možeš dobiti savjet kako neki komad opreme koristiti tako da iz njega izvučeš maksimum užitka u pari uz minimum sekiracije.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Mart 10, 2015, 22:29:27 »
  • Publish
  • Bateriju i ne mozes da ispraznis do kraja jer je od toga stiti elektronika. U svakom slucaju mozes povremeno da je napunis, nece joj skoditi i nema veze da li je prazna ili samo malo ispraznjena. Ja imam nekih baterija koje su stare i po nekoliko godina i ne posvecujem im narocitu paznju, ali kad zatrebaju, sve rade. Punim ih onda kad se isprazne, ne znace mi nesto narocito pa mi i ne smeta ako crknu, ali ne crkavaju ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Mart 10, 2015, 22:34:53 »
  • Publish
  • @ Liber ...gresis ona ima samo elektroniku da se ne isprazni ispod dozvoljenog u radu ali ako stoji "prazna" praznice se i dalje i postati neupotrebljiva ... :))
    Ne siriti dezinformacije :)) :yikes:
    Svaka baterija se prazni minimalno ali se prazni ....samo od stajanja

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Mart 10, 2015, 22:38:04 »
  • Publish
  • Pa nece joj stajati prazna dve godine sigurno. Baterije se prazne same od sebe, ali to je zanemarljivo i potrebno je puno vremena da bi joj naskodilo.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Mart 10, 2015, 22:39:51 »
  • Publish
  • pa zato sam i rekao ...kad ti padne na pamet ,ali bolje je za bateriju da je stalno puna nego da je poluprazna
    A sto se tice ciklusa punjenja tice ono se racuna na ceo kapacitet ...sto znaci recimo 300 x 1000mah  pa ako je baterija polu prazna i dopuni se a to se onda racuna kao pola punjenja
    « Poslednja izmena: Mart 10, 2015, 22:49:17 fusion »

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Mart 10, 2015, 23:06:33 »
  • Publish
  • Nez, kad bih vam ja isfotkala svoju opremu svi biste popadali u nesvest od smeha ;D

Skoknuh na kratko u vašu galeriju i videh još na prvoj strani onu gomilu svega što je neko na P ( izvinite još nisam zapamtila pune nik-ove , tek sam stigla) postavio i ostadoh  :yikes: , umalo da pitam " čiko, 'oćeš ti to sve sam da popariš" , a da sam dalje listala sigurno bih se ja zanesvestila .

Interesantno i skoro pa neverovatno : našla sam negde među zabačenim knjigama jednu cigaliku , ako se sećate onih kineskih prvih sa sve onim žutim patronama, uredno u kutijici i čak ne mogu da se setim zašto i kad sam ja to još kupila, moguće da sam htela da probam i zaboravila , vidim nedirnuto.

Nailazila sam na info da baterija u potpunosti crkne ako se dugo vremena ne koristi i kako me za ovu kinezicu baš briga , ušrafim je na punjač , napunim i radi...doduše ne osećam ništa u tim patronama verovatno su zapekle i prazne ali ću prvom prilikom probati nešto da izmajstorišem ako me ne bude mrzelo.

Tako da svako pravilo ima izuzetak, pomenuta cigalika je neko najjeftinije čudo što se prodavalo pre sto godina u kineskim radnjama . ;D