Autor Tema: Razna pitanja  (Pročitano 22584 puta)

Van mreže srdjan

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +16/-0
  • elektronske cigarete
Razna pitanja
« poslato: Mart 05, 2015, 22:11:05 »
  • Publish
  • Pozz. Pre 7 dana kupih 100 ml inawera vpg baze i aromu ry69. Odnos je 45%-45% i nikotin 18. Baza navodno spremna za parenje,odlezala 7 dana i veceras probao :sick: Gusi,kao da sam parce slanine ubacio na grejac i nista mi nije jasno a ovo mi je prvi probni mini mix. Da li odnos treba da bude drugaciji,mozda 70%pg? I da,10% je voda. Hvala unapred
    « Poslednja izmena: Mart 10, 2015, 22:31:44 LiberPrint »

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 190
    • -Receive: 202
    • Ugled: +488/-3
    Odg: Razna pitanja
    « Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2015, 22:39:12 »
  • Publish
  • Srdja, nikad ne miksaj tako velike kolicine, probas na 10ml ili 5, pa ako ti se svidi, tek onda pravi vise.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 11
    • Ugled: +1979/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2015, 22:46:05 »
  • Publish
  • Razloga za takav ukus može biti stvarno dosta, počevši od kvaliteta same baze pa do količine dodate arome u miks i samog ukusa arome. Tu aromu konkretno nisam nikada probao ali me zanima koliko si dozirao arome na 100ml baze?

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2015, 06:43:04 »
  • Publish
  • dodao sam 30 kapi arome. to mu je negde oko 8% preporucenih. Pucketa ispod krejaca i tecnost za nijansu izgleda gusca nego sto bi trebalo...Inace kupio na Novom Beogradu u Inhaliki. kao satro,ne mozes odmah da dodjes u radnju da kupis nego da narucis par sati ranije i onda dodjes... Na boci sve regularno,utisnut datum...

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2015, 06:48:08 »
  • Publish
  • dakle nije problem ukus. Moram duze da kuvam tecnost,pucketa,gusi i meni i klir...

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2015, 08:15:19 »
  • Publish
  • srđane. Žao mi je što nisi pitao kako bi i šta bi trebalo i moglo da se uradi za kupovinu sirovina za DIY tečnosti. Rado bi ti pomogli savjetodavno. I ne samo savjetodavno. Uputili bi te šta, kako i gdje da kupiš. U takvoj konstalaciji stvari ova mala greškica od 100 ml bi bila zanemarljiva.

Imamo teme u kojima se diskutuje o aromama i bazama. Vjerujem da će ti se uvijek neko naći da pripomogne i odgovori. Nije uvijek dobro postupati u doziranju arome prema preporuci proizvođača. To ti sve iskusnije kolege mogu reći.

Drugi ad-hok savjet bi bio da prije nego pristupiš mućkanju tečnosti negdje i nekako probaš da li ti baš ta tečnost odgovara.

Treći savjet bi bio da tolika koncentracija nikotina na opremi koju koristiš (eVic Supreme i Lemo Drop) jeste malo prevelika. Probaj sa manje nikotina svakako. Nećeš primjetiti neku bitnu brazliku vjerovatno ni sa mnogo manje nikotina a biće ti prijatnije za svakodnevni vape.

Mislim da bi trebao iščitati dobro ovaj dio foruma. I naravno pitati šta ti je nejasno.

http://www.e-ciginfo.net/index.php?board=30.0

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Mart 06, 2015, 09:07:57 »
  • Publish
  • ok. Hvala Nez. Reci mi samo zasto mi mod trosi bateriju i kad ga ne koristim? ako je na sleep i ugasen,onda naravno ne trosi

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Mart 06, 2015, 09:31:12 »
  • Publish
  • Može biti mnogo činilaca. U stand by režimu mora trošiti ali to bi trebalo biti zanemarljivo ako je baterija dobra i potrebnog kapaciteta i kvaliteta, snage. Napiši koja je baterija u pitanju. A vjerovatno će i neko od boljih poznavalaca elektronike da kaže koju riječ na ovu temu.

Moj savjet kao običnog korisnika bi bio da u podešavanjima uradiš opciju da se gasi recimo nakon 30 minuta nekorištenja.

Nadam se da si ovladao programom za podešavanje moda putem PC-a. Zove se MyVapors i imaš da ga skineš na Joyetechovom sajtu i na sajtovima generalnih zastupnika i distributera Joyetech proizvoda. Također pomoću njega možeš i upgrade-ovati firmware za mod i autentifikovati i personalizovati svoj mod.

Preporučene baterije su:

Sony VTC4 ili 5

Samsung INR 2500 25R

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Mart 06, 2015, 09:46:28 »
  • Publish
  • podesio sam na 30 min. Pa dobio sam uz njega tu samsungovu inr 18650 25r. Naravno baterija nova,nema par dana. To se povremeno desava da u roku od 10 minuta padne baterija za 3% pa se vrati z a1% Ali kazem,ne stalno
    « Poslednja izmena: Jun 14, 2016, 02:17:51 ivanneko »

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2015, 10:06:48 »
  • Publish
  • Pazi. Cijenim da je u pitanju greška pri očitavanju. Zato mod i traži da se unese kapacitet baterije u pomenutom programu.

Ako imaš na ekranu moda izgled kao na slici lijevo onda imaš stari firmware koji je više puta mijenjan do sada. Smatram da je upgrade neophodan.

Ovdje imaš i temu o Supremeu. Ima i dosta recenzija. Pogledaj ih.

http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=3220.msg44082#msg44082

Na ovome sajtu imaš objašnjenje za rad u u programu MyVapors

http://joyetech.com/myvapors/mvrfunction.php

I link sa koga možeš skinuti program

http://joyetech.com/support/down_nr.php?id=48&k=1

Sa lijeve strane imaš poziciju "win" i na nju klikni za skidanje. Naravno ako imaš OS Windovs. A cijenim da imaš njega na PC

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10659
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +21957/-0
    « Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2015, 10:51:02 »
  • Publish
  • A sto se tecnosti tice, jel ti samo se samo sa njom to desava i jesi probao na tom atomizeru druge tecnosti? Jesi probao tu tecnost na drugom atomizeru? Ovo pitam zato sto su tecnosti razlicitih proizvodjaca razlicite gustine, pa neke na nekim atomizerima tesko nalaze put do grejaca.

Kazes: pucketa i gusi. A da li ima pare? Ovo mi lici na problem sa setapom, ali ako radi isto na vise atomizera, onda je definitivno problem sa komponentama. Pucketanje ne mora da bude problem i postoji vise razloga za to.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2015, 11:03:44 »
  • Publish
  • Pucketanje je normalna pojava. Pokusaj da maksimalno otvoris vazduh i onda vidi da li te gusi, a ako ne polako zatvaraj i nadji odgovarajuci protok. Ako imas pri ruci drip atomizer, probaj i na njemu.

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2015, 11:34:45 »
  • Publish
  • probacu update,stari je u pitanju,da. a tecnost se osto ponasa i na mt3s kliru. tecnost je definitivno u pitanju. ovo sa baterijom me opasno nervira

Van mreže srdjan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2015, 11:39:10 »
  • Publish
  • i da,ima pare ali nema mnogo cak ni na 15w. sa liqa tecnostima koje sam do sada koristio je sasvim druga prica. a i odnos pg-a i vg-a je 70%-30%(cini mi se)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10659
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +21957/-0
    « Odgovor #14 poslato: Mart 06, 2015, 12:18:50 »
  • Publish
  • Da, vecina fabrickih tecnosti su 70% PG, a taj odnos i ja koristim kod mikseva. Mala kolicina pare moze da bude i zbog setapa, prevelike rupe za dovod vazduha u odnosu na grejac, loseg polozaja grejaca u odnosu na rupu... Ali kod tebe ocigledno nista od toga nije problem ako je sve ok sa ostalim tecnostima. Mozda mozes da sredis tu bazu dodavanjem cistog PG-a i VG-a, i onako ti je prevelika koncentracija nikotina za opremu koju koristis. S obzirom da je fabricka baza poznatog proizvodjaca, ne bi trebalo da nesto hemijski nije u redu sa njom.