Autor Tema: Lucky Strike V2 box  (Pročitano 2219 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7078
  • -Receive: 9886
  • Ugled: +12321/-0
  • Pol: Muškarac
Lucky Strike V2 box
« poslato: Februar 23, 2015, 00:34:40 »
  • Publish
  • Jos prosle godine sam spakovao 4 baterijske celije iz laptopa u alu tabakeru dimenzija 57x25x90mm i napravio svoj prvi mehanicki mod no kako su celije ionako bile za reciklazu vremenom je kapacitet 4 celije drasticno opao i box je postao prakticno neupotrebljiv , sve do sada ;)
    Povadio sam iznutrice iz boxa i poceo iz pocetka , ovoga puta sam imao na umu napraviti regulisani box mod sa opcijom zamene baterija i u tu svrhu odlucio sam se za step down elektronski modul sa cipom MP2307 kojeg ce pogoniti 2x18650 baterije ..

Ovaj modul se kod mene pokazao idealnim za snage do 15W a kako ja ne prelazim 10W odnosno za svo ovo vreme pri otporima od oko 1,8 ohma nisam imao potrebe da idem iznad regulisanih 4V tako sam odlucio da ovaj box ogranicim sa mogucnoscu promene napona od 3,2V do 4,2V u koracima od 0,2V pomocu prekidaca sa 6 polozaja .
    Posto sam imao rupu viska na kutiji a kolega Nez mi je dao predlog da ubacim u box i funkciju powerbank-a naravno isti sam usvojio i hvala mu na tome jer stvarno nisam znao sta da radim sa tom rupetinom  :banghead:
    Tako je ubacen i USB prikljucak a rezim punjenja se aktivira posebnim prekidacem i osim sto se njime podize napon na 5V ( sa iste elektronike , znaci izlaz 3A ) takodje sluzi i da obezbedi konstantno napajanje bez fire tastera ..
    Da bi izbegao prekomerno praznjenje baterija ubacio sam relej 5V koji dobije napajanje sa jedne baterije pritiskom na fire taster i kada napon te celije padne ispod 3V nije moguce vrsiti dalje okidanje P- mosfeta preko kojeg se napaja elektronski modul ..
    Na kraju bih dodao , moglo je to sve i bez P-mosfeta kao i releja ali tako sam odlucio jer je bilo mesta za ugradnju a ko zna na kraju mozda zavrsi i bez njih sa malim izmenama no vreme ce pokazati ..
    Kako box koristim aktivno tek 1 dan za sada ne mogu reci koliko ml tecnosti mogu ispariti sa jednim punjenjem a kako to sve izgleda , pogledajte i sami ...

Primam kritike svih vrsta ;)
    « Poslednja izmena: Novembar 20, 2016, 18:09:12 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9506
    • -Receive: 8961
    • Ugled: +20713/-0
    Odg: Lucky Strike V2 box
    « Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2015, 01:13:19 »
  • Publish
  • Posebno mi se svidja taj powerbank sa 3A.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2015, 01:17:50 »
  • Publish
  • Kritike su pozitivne. Genijalčino !  :00000003: :00000003: :00000003:

Nadam se da ćeš dugo uživati u plodovima svojih umotvorina i rukotvorina. Rijedak si moder koji baš sve, sve svoje znanje i umijeće dijeliš sa kolegama.

Da je mod mogao biti lijepši spolja, mogao je. Da jeste? To ne bi bio IVAN nego samo još jedan u nizu modova upakovanih u gotova kućišta kupljena negdje na FT ili kojekude po moderskim sajtovima. Ovako je jedinstven i prepoznatljiv, drugačiji. Utoliko bolji od svih drugih.

Bravo prijatelju ! :thumbsup:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2015, 09:53:05 »
  • Publish
  • Evo nakon drugog kompletnog praznjenja baterija rezultat se donekle poklapa sto ce reci trajanje baterija 3-4 dana sa mojom dnevnom potrosnjom od ~5ml u proseku odnosno 18-20ml tecnosti ukupno potrosenih , napon praznih baterija 3V i 3,2V bez potrosaca , ja zadovoljan  :great:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 24, 2017, 13:53:52 »
  • Publish
  • Odlozen u fijoku a konacan izgled moda je ...

Van mreže Morgana

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2645
    • -Receive: 6795
    • Ugled: +8673/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 24, 2017, 18:05:58 »
  • Publish
  • jel to roze ili crveno  ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2017, 20:51:32 »
  • Publish
  • Bordo  :lol: