Anketa

Sve je vazno, ali nesto je naj. Sta je to?

izgled
dimenzije
snaga
kapacitet
pouzdanost

Autor Tema: Sta vam je najvaznije kod izbora opreme?  (Pročitano 2430 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9879
  • -Receive: 9386
  • Ugled: +21138/-0
Sta vam je najvaznije kod izbora opreme?
« poslato: Februar 10, 2015, 10:53:21 »
  • Publish
  • Danas gotovo da nema loše opreme, samo nekome odgovarajuce a nekome drugom ne. Do sad smo svi naucili sta nam odgovara, pa ono sto nam ne lezi i ne kupujemo. Odavno smo skontali da ne postoji dobar kompletan proizvod, pa sami sklapamo svoje konfiguracije prema svojim potrebama. Idealno je naci neku sredinu, ali cesto smo promorani da nesto zrtvujemo zarad neceg drugog. Ovde je pitanje: sta je ono na sta prvo obratimo paznju? Ko zeli moze da napise i po redosledu.

evo kako je kod mene:

1. Pouzdanost mi je vaznija cak i od dimenzija ;D  Pre svega, zelim da imam spravu koju mogu da upotrebim kad god mi zatreba, bez potrebe za nekim cackanjem, stelovanjem, mrdanjem... Alergican sam na opremu koja se upiski u dzepu, ili ne bilo koji nacin rasteluje. Narocito zato sto nisam sklion nosenju gomile opreme sa sobom, zelim da pri ruci uvek imam jednu ali pouzdanu spravu.

2. Mozda mi je izgled vazniji od dimenzija, ali dimenzije su osnovni preduslov da bi se u mom slucaju podrazumevao i izgled necega sto bih nosio sa sobom. Ima velikih modova koji mi se vizuelno svidjaju, ali na fotografiji u necoj tudjoj kolekciji, kod mene neka fala ;D  Prema tome, moj izbor pod 2. su dimenzije.

3. Izgled necega sto koristim mi je takodje jako bitan, ali podrazumeva da prethodno ispunjava stavku broj 2 - da to nije preveliko. Osnovni preduslov je da je to okruglo i ne veceg precnika od 16-17mm. Ima box modova koji mi se svidjaju, ali su mi nezgodni za koriscenje, a ovde se pitanje odnosi na licnu opremu. Jedino sa okruglim oblikom mogu da povezem pojam ergonomija i tu podrazumevam nesto sto se moze drzati sa dva ili tri prsta, nikako celom sakom.

4. Kapacitet mi je gotovo nebitan, ali mi je svakako bitnije od snage. Ni najmanje mi ne smeta ako je nesto kapaciteta 0.8ml, ako to dobro radi i ako mi se vizuelno svidja. Svidja mi se i zato sto mogu brzo da potrosim tank, pa da sipam nesto novo, a i to cesto dosipanje mi je postalo neka vrsta rituala. Po nekad moram da potrosim neku teglu od 5-6ml, i tada se ziv smorom dok joj vidim dno.

10. Ovo je stavka koja mi je potpuno nebitna, zato i izmedju nje i prethodne postoje prazne stavke ;D  Jedino sto mi je bitno vezano za snagu je da je napon stabilan, a sto se mene tice, moze da bude i 6-8W

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3079
    • Ugled: +7323/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Sta vam je najvaznije kod izbora opreme?
    « Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2015, 11:16:46 »
  • Publish
  • Pouzdanost naravno, uz jednostavnost i izgled. Mora biti SS. Crne modove ne trošim iz principa :smart:

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 172
    • -Receive: 21
    • Ugled: +1074/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2015, 11:58:02 »
  • Publish
  • Meni mora prvo nesto estetski da se dopadne, bar malo (moze da bude super pouzdano i i sve ostalo, ako mi je ruzno, kod mene sanse nema), onda gledam ima li vajde to sto je lepo, tj vredi li, ukoliko procenim da meni tako nesto odgovara za moje potrebe vejpa, cak i ako nije max kvalitetno (mada pouzdano mora biti) odlucicu se na kupovinu. U svakom slucaju dosta vagam pre nego sto iz korpe ode u order, uglavnom pregledam sto vise rewjua, ali konacnu odluku donosim vrlo subjektivno!  :th_muscle:

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 520
    • Ugled: +2915/-0
    « Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2015, 13:18:06 »
  • Publish
  • Pre svega jednostavnost, funkcionalnost, tacnost, kvalitet izrade... Posle ovih par stvari ide sve ostalo, a to su:

- dimenzije, nista preterano ni malo ni veliko... samo da bude skladno.
    - izgled, sto jednostavnije to bolje, nikakve kerefeke i preterani detalji da bodu oci... itd

Uredjaji koji nisu pouzdani, ne daju tacne vrednosti ili  imaju neku drugu manu... uopste ne uzimam u razmatranje...Isto tako sve ono sto ne mogu da prilagodim svojim potrebama, vec moram da se prilagodim uredjaju takodje me ne interesuje i smatram tako nesto nepotpuno-nedovrsenim proizvodom.   

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    « Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2015, 19:14:27 »
  • Publish
  • Meni je najvažnija pouzadnost az bilo koji uređaj, jer ne želim da razmišljam da li će i kako raditi kada ga aktiviram. Posle toga dolaze kapacitet i izgled, jer kada sam van kuće ne žalim da stalno dosipam tečnost ili menjam baterije. Tek posle toga dolaze dimenzije i snaga samog uređaja.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2015, 20:19:28 »
  • Publish
  • I da je cjevasto, zaboravih. Može i cilindrično. Ali nikako kockasto.

Izvinjavam se na dodatku :angel3:

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1609
    • -Receive: 616
    • Ugled: +2116/-0
    « Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2015, 01:04:09 »
  • Publish
  • Zanimljivo je da niko nije glasao za snagu i kapacitet a svi proizvodjaci samo to i guraju u zadnje vreme.Meni je najbitnija pouzdanost pa ergonomija ili ti izgled,mora to da bude lepo uklopljeno bez obzira o kojoj spravi se radi tj bilo to ego,box ili cevka.
    @nez javlja mi se da ces i ti uskoro postati covek iz senke ili ti slobodni zidar ;D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2015, 01:26:49 »
  • Publish
  • Ja se tih velikih kocki bojim i jednostavno pored toga što mi ne prija kad ih držim u ruci imam i jednu dozu odbojnosti.

A otkud ti znaš da ja već nisam Slobodni Zidar? :winksmile:

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1609
    • -Receive: 616
    • Ugled: +2116/-0
    « Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2015, 08:33:23 »
  • Publish
  • @off pa ne hvalis se,stigo ti defender :Scratch-Head: ;D ?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7507
    • -Receive: 10203
    • Ugled: +12638/-0
    « Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2015, 10:26:22 »
  • Publish
  • Iako sam glasao za pouzdanost na prvom mestu bih ja stavio "jednostavnost" , sta to znaci ?
    To znaci da bi mene zadovoljile i 2 ego baterije jer kako parim na 6-8 watti snaga nije problem snage ima ;) Medjutim kako trosim izmedju 4-8ml tecnosti u zavisnosti od raspolozenja i dokonosti cesto dopunjavanje baterija bi me smorilo vrlo brzo pa sada vaznost pridajem na anatomiju baterije dok tecnost nije problem dopunjavati , dakle sto manje zezanja sa dopunjavanjem baterija ...

Kada je rec o pouzdanosti pretpostavljam da se misli na to da vodimo racuna o nasoj opremi da nas nikad ne izda i ne ostavi na cedilu odnosno bez pare pa verujem da mnogi od nas na put ne krecu bez rezervnog kompleta tkz beckup -a , samim tim koliko god nasa oprema bila kvalitetna ili ne imamo neku sigurnost i uzdamo se u nju da ce nas ispratiti u nasim prohtevima . Jedan od mojih prohteva je i da volim da parim na konstantnom naponu bez pada performansi kako se prazni baterija te koristim iskljucivo regulisani mod , samim tim baterija se prazni do kraja svog kapaciteta sto kod mehanike nije slucaj vec se u pojedinim situacijama menja baterija kada njen kapacitet opadne na 30% pa cak i na 50-70% kapaciteta u zavisnosti od snage na kojoj parite kao i tolerancije samog parioca na pad performansi , dakle skoro duplo manje se zezam sa dopunjavanjem baterija od "mehanicara" ...

Izgled sam prevazisao od momenta kada sam se odlucio za ecig posto sam shvatio u startu da one koje lice na klasicne cigarete zapravo nemaju tako dobre performanse , naravno kao i vecina krenuh od ego baterije ali kako vreme prolazi tako mi je sve manje bitno koji oblik ce imati moja ecig i da li ce se drugima dopasti ukoliko zadovoljava moje licne potrebe i meni se svidja , naravno vodim racuna da je po velicini sto kompaktnije koliko god je to moguce ...
    « Poslednja izmena: Februar 11, 2015, 10:31:47 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4543
    • -Receive: 6211
    • Ugled: +7037/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2018, 23:45:32 »
  • Publish
  • Ne bih zeleo da nekog uvredim ali,gledajuci malo galerije opreme (ne samo na ovom forumu vec uopste u okruzenju),potpuno mi je jasno zasto je opcija "izgled" dobila najmanje glasova  ;D .

Tu se nalaze najneverovatnije kombinacije boja i dezena,oblika i dimenzija koje se uglavnom nikako ili vrlo malo uklapaju medjusobno.Od krokodilskih koza preko sarenog drveta pa do atomizera u duginim bojama,sve se navrce jedno na drugo bez ikakvog reda i pravila.

Naravno,nije ovo kritika niti smatram da svi treba da koriste npr. mehaniku (kod koje je verovatno najjednostavnije postici uskladjene linije) i razumem da su funkcije,pouzdanost  ili kvalitet rada vecini na prvom mestu ali ovo mi lici na cirkus i ono "sve mi boje lepo stoje".Da ne pominjem izgled opreme posle relativno kratkog vremena koja cesto umesto elegantnih tragova upotrebe tj. "istorije" veoma lako prelazu u najobicniju neurednost i drljavost,sa pecatima oguljene farbe i odlepljenim aplikacijama.

Opet kazem,nije ovo kritika.Vise je zapazanje.
    Svako koristi ono sto ima i sto mu se svidja ali ne bih imao nista protiv da vidim malo vise elegancije ili umerenosti.Mozda bi tada i okolina manje na nas gledala kao na freak-ove i imala vise zelje da se pridruzi.

Van mreže hamigaso

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 31
    • -Receive: 49
    • Ugled: +49/-0
    « Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2018, 16:38:15 »
  • Publish
  • Hmm.
    Prosah trnovit put od kupovanja dopadljivih proizvoda lepih uskladjenih boja i interesantnih linija, koji mi uglavnom nisu nicem sluzili najcesce iz pogresnog ubedjenja da sve moze da se prilagodi pomocu odgovarajuceg setapa.
    Sada. Presudno je prvo misljenje javnosti ,forumi ,youtube koji se uglavnom bave temom kvaliteta i upotrebljivosti nekog proizvoda. Kad me tu nesto zainteresuje nije mi bas bitna snaga jer zahtevam minimalnu(m2l), kapacitet  -manji kapacitet dovodi i do manje dimenzije a utom mi bolje. Izgled, manje vise sve to danas pristojno izgleda naravno nikako sarenilo uglavnom ss.
    Znaci:
    1.Pouzdanost
    2.Dimenzije,izgled