Autor Tema: VapingZone arome  (Pročitano 2201 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10516
  • Ugled: +22268/-0
VapingZone arome
« poslato: Decembar 04, 2012, 13:19:09 »
  • Publish
  • Stgle aromice sa vaping zone, pa po starom dobrom obicaju da napisem prve utiske. Posto su arome na alkoholnoj bazi nisam cekao nikakvo zasrevanje, samo sam dobro izmutio i vozi misko. U principu ovek ovako radim jer mi se cini da kada su sveze, arome imaju najbolji ukus. Ovo naravno ne vazi za inawera arome za koje je potrebno izvesno vreme da izvetri ona neka hemija, ali sa njima sam odavno u svadji tako da ih ne koristim.

Real cig - i nije bas toliko real cig. Malo sam se razocarao jer sam vise ocekivao, ali nikako ne mogu da kazem da je aroma losa. Samo mislim da je naziv neprimeren, inace, aroma je fantasticna. Kada se para ispusti bez uvlacenja u pluca i pomirise, miris jeste real cig. Aroma je zapravo veoma blaga i prijatna malina. Od svega sto sam probao, najvise me potseca na HG 555, samo je aroma maline blaza. Licno ne volim vocne arome, narocito napadne, ali ova je toliko blaga i prijatna da sam siguran da je dobra za celodnevno koriscenje. Dakle, moglo bi se reci da je real cig u stvari duvanska malina, mada verujem da ce se ta aroma maline jos u nekoj meri izgubiti kada tecnost sazri, pa ce mozda duvanski smek biti vise naglasen.

Virginia - je sasvim druga pesma. Mislim da je virginia mnogo vise real cig nego real cig. Prelep ukus duvana, jednog od najlepsih koje sam probao, i niceg drugog osim duvana osim mozda vrlo malo meda. Ova aroma sa ponosom nosi ime i moje misljenje je da naziv "virginia" najvise zasluzuje od svih virginia. Nadam se da se nista nece izgubiti sa sazrevanjem, jer je ovako fantasticna. Kod svih aroma sam ispostovao preporuku proizvodjaca za 2,5% arome i mislim da je sasvim dobra, bar ovako na prvu. VZ virginia definitivno ide u moje favorite.

Desert ship - takodje prelepa duvanska aroma. U neku ruku slicna virginiji, ali dovoljno razlicita da bi nosila drugaciji naziv. Ima tu u pozadini jos necega sto ne mogu precizno da ocenim sta je u pitanju, cini mi se nekog aromaticnog alkoholnog pica, nekog ruma, konjaka... ili neceg slicnog, ali toliko blagog da se jedva oseca. Sve u svemu, veoma prijatna za celofnevno koriscenje, sto ce joj se vrlo brzo i desiti u mom slucaju. U svakom slucaju veoma lepa duvanska aroma, koja naziv "duvanska" u potpunosti zasluzuje. Mislim da se radi o kombinaciji virginije i french pipe koji cu nesto kasnije opisati.

555 - gotovo identicna aroma kao real cig, ali je u njenom slucaju aroma maline vise naglasena. Duvanska aroma je i dalje u velikoj meri prisutna, ali prenaglasena malina dovodi do toga da je verovatno necu intenzivnije koristiti. U svakom slucaju, za ljubitellje duvansko-vocnih aroma ovo je pravi izbor, jer je aroma umerena i nenapadna, pa je pogodna za duzu upotrebu.

French pipe -  prilico komplikovana duvanska aroma. Ima tu svacega tako da je jako tesko opisati. Najvise dominira ukus imedju ruma i konjaka, ali ima i nekog voca u najavi. Ne mogu jos sa sigurnoscu da joj dodelim status jer za ovu aromu treba malo vise vremena, ali je definitivno zanimljiva i veoma upotrebljiva.

U principu, svi opisani ukusi su nenametljivo prisutni, tako da sam siguran da bih i one koje me ne odusevljavaju mogao uspesno da potrosim. Preporuceni procenat je po mom misljenju savrsen, tako da bi sve preko ili ispod 2,5% bilo previse ili premalo. Kao sto je slucaj kod pojedinih drugih proizvodjaca, pojedine arome imaju dosta toga zajednickog u vecoj ili manjoj meri. U svakom slucaju ove arome vredi probati, pa ih iskreno preporucujem.
    « Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 13:46:28 Betrayer »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10949
    • -Receive: 10516
    • Ugled: +22268/-0
    Odg: VapingZone arome
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2012, 23:25:21 »
  • Publish
  • Posle nekoliko dana prilicno intenzivnog koriscenja, samo mogu da potvrdim prve utiske. Virginia i desert ship su fantasticni. Trenutno ih koristim na smenu sa dekang-om, a supruga je definitivno presla na njih i ne pipa nista drugo. French pipe mi se takodje jako svidja, nju cu verovatno intenzivnije koristiti kad se zasitim ove dve. Ostale dve, real cig i 555, mi nisu tako dobro legle. Daleko od toga da su lose i da ne bih mogao da ih koristim, ali su ostale u senci navedenih pa mozda nekom drugom prilikom.