Autor Tema: Sta mislite o uvlacenju direktno u pluca?  (Pročitano 4526 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9975
  • -Receive: 9463
  • Ugled: +21215/-0
Sta mislite o uvlacenju direktno u pluca?
« poslato: Januar 24, 2015, 10:44:57 »
  • Publish
  • Nekada su samo travari uvlacili direktno u pluca, kako bi ih navodno "jace udaralo". U poslednje vreme, primetan je trend da sve vise korisnika elektronskih cigareta uvlaci paru direktno u pluca. Nisam probao jer mi vizuelno ne izgleda lepo, ali mislim da se tako drasticno umanjuje ukus arome. Pored toga, mislim da to nije dobro, jer se tako u velikoj meri povecava potrosnja. Daleko je veci kapacitet pluca nego kapacitet usne duplje, pa se kolicina pare pri svakom povlacenju daleko povecava. Takodje, potrebne su daleko vece temperature na grejacu, sto opet znaci vecu potrosnju, ali i veci rizik da se temperatura priblizi onoj kriticnoj granici kada tecnost pocinje da se razgradjuje i da bude opasno toksicna.

Sta vi mislite o tome?
    Da li i vi to radite?
    Ako radite, koji je razlog tome?
    Da li je to samo zelja za egzibicionizmom i bljuvanjem magle okolo, ili tu postoji neko skriveno zadovoljstvo koje meni nije jasno?

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7607
    • -Receive: 10274
    • Ugled: +12709/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Sta mislite o uvlacenju direktno u pluca?
    « Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2015, 11:08:11 »
  • Publish
  • Mislim da je to stvar dokazivanja u drustvu ciji je veci...oblak :)
    Probao sam na jednom skupu neki driper sa 6mg i umalo se nisam onesvestio od kolicine unetog nikotina :)
    Kod kuce sam se igrao malo na Orchidu i pravio oblake ali nije mi bilo interesantno jer nisam imao konkurenciju :)
    Jedinu korist sam imao od lung inhale to sto sam smanjio nikotin na 3mg i ostao na toj jacini i dan danas iako koristim standardnu opremu i dalje :)
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1286
    • -Receive: 2015
    • Ugled: +3266/-0
    « Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2015, 11:31:17 »
  • Publish
  • probao jesam ali meni takav nacin parenja nije nista posebno,
     prvo sto drasticno moram da smanjim nikotin jer u suprotnom razvalim grlo,
     drugo nemam pun ukus arome kao kod normalnog uvlacenja.
     mislim da su to smislili oni koji reklamiraju spravice da bi ih bolje prodali jer kad potencionalni kupci vide ogroman oblak pare odmah se naloze i stavljaju u korpu. isto sam tako misljenja da upravo ti isti koji su to smislili stavljaju cist vg bez nikotina naravno u tom slucaju nema ni posledica po zdravlje :sorry:

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1613
    • -Receive: 625
    • Ugled: +2125/-0
    « Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2015, 11:32:48 »
  • Publish
  • Probao i ja na orhidu i tede da se onesvestim,ne volim kada ima previse vazuha posto i ne volim lung inhale,mislim da je to stvar navike,posto verovatno ima ljudi koji su tako i cigarete pusili,a ima i onog vezanog za kolicinu pare

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2015, 11:34:31 »
  • Publish
  • Pa nisam bas siguran da udisanje isparenja cistog VG-a u abnormalnim kolicinama nema posledica po zdravlje :Scratch-Head:

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 520
    • Ugled: +2915/-0
    « Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2015, 11:43:03 »
  • Publish
  • Volim sporo i lagano povlacenje na manjim snagama... uvlacenje direkt u pluca je suprotno mom shvatanju samog parenja, mojim navikama i svemu sto uz to ide. Tako da ne preferiram i nisam fan istog.
    Iako sam probao u vise navrata (Aerotank v2, Nautilus, Magma), uvek sam imao osecaj kao da sam na nekom takmicenju... morao bih sve da promenim, pa samim tim i naviku da bi to kao prvo "radilo" kako treba... od setapa, snage, nikotina... a ne vidim ni jedan valjan razlog zasto bih to radio  :confused:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2015, 12:25:37 »
  • Publish
  • Naravno da sam se oprobao i u toj disciplinu, prsno parenje. Kako bih inace znao da li mi nesto odgovara, ili ne ako nema testa. Meni licno ama bas nista ne znaci. Meni je ukus bitan i zato mi prija standardno, lagano povlacenje na mojim skromnim omazama i mehanici. Inace veoma je zarazno. Znam to! Parim na Orchid-u, prihvatim se voljenog drip atomizera i uhvatim sebe kako cimam plucima i njega. Dzabe oblaci kad nema ukusa kako treba. Od zvake se niko nije najeo!

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2015, 12:26:52 »
  • Publish
  • Nisam uvlacio ni dim svojevreeno dok sam se davio u smrdusama tako da ne vidim potrebu da i paru uvlacim drugacije.
    Mislim da je smisljeno kao prodajna fora pa se to razvilo i prihvaceno je kod ljudi koji pare ocima. Ne podnosim "tesne " atmajzere i uvlacenje na duuuugooo (sve preko 2-3 sekunde je previse , predugo i za mene ne podnosljivo). Ali to ne znaci da direkt u pluca uvlacenje ima bilo kakvu vrednost za mene

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2015, 12:28:47 »
  • Publish
  • Samo da ispravim sitnicu iz prvog liberovog posta - debela zica ne daje visoku temperaturu koliko to daje tanka zica tako da je manje stetna nego tanja zica.(to je samo zabluda zbog kolicine pare koju debela zica daje a u pitanju je povrsina koja igra ulogu a ne temperatura zice)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2015, 12:38:34 »
  • Publish
  • Dr.FU jel vidis zmajeve? Sad gledam tri puta i ne vidim da sam igde u prvom postu pomenuo debljinu zice.

Kad smo vec kod toga, ne daje zica temeraturu vec napon odnosno snaga na grejacu. Tanka zica se samo lakse zagreva, pa joj je potrebna veca snaga. Logicno je ako se deblja i tanja zica poteraju na istoj snaci, da ce na tanjoj zici biti daleko veca temperatura, ali to ne znaci da je tanka zica vise stetna ako se koristi na umerenoj snazi. Deblju zicu smatram vise stetnom, samo iz razloga sto fitilj zagreva vecom povrsinom pa je kolicina isparenja veca, isto kao i ribon.

Joj sad ocekujem lavinu Dr.FU-ovih objasnjenja zato bolje odmah pokrenuti novu temu o debljini zice ;D

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 520
    • Ugled: +2915/-0
    « Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2015, 12:45:12 »
  • Publish
  • Dr.FU jel vidis zmajeve? Sad gledam tri puta i ne vidim da sam igde u prvom postu pomenuo debljinu zice.

E slatko me nasmejaste....

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2015, 13:04:14 »
  • Publish
  • Sezona lova na zmajeve i vestice zvanicno otvorena

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2015, 13:06:26 »
  • Publish
  • @Liber Xa xa xa i mene nasmeja ....dobar

Takodje, potrebne su daleko vece temperature na grejacu, sto opet znaci vecu potrosnju, ali i veci rizik da se temperatura priblizi onoj kriticnoj granici kada tecnost pocinje da se razgradjuje i da bude opasno toksicna.

Nije tacno da su vise temperature nego su cak nize bas zato sto ne mogu da postignu tu temperaturu kao tanke zice.Imas donekle pravo tj. pravac ti je dobar ali smer nije.
     ;D uzdrzacu se od daljnjeg komentara  :yikes: :banghead: :banghead: :spank:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2015, 13:08:28 »
  • Publish
  • Alooo administratorrrrrrrrrr brisi jedan dupliran ....shta je ovoooooo

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7607
    • -Receive: 10274
    • Ugled: +12709/-0
    « Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2015, 13:36:06 »
  • Publish
  • Sto se temperature tice slazem se sa dr. Fu-om ;) , zasto ? Zato sto i sa tanjom zicom i manje vazduha vrlo lako mozemo dostici zagorakis te iz toga proizilazi da je temperatura podjednaka kao i kod debelih zica sa vise vazduha :)
    Dakle postoje vaperi kojima jednostavno fali arome , TH , pare ili sta god to bilo i koriste vece snage da bi upogonili svoje azdaje , njih bi nazvao zahtevnijim korisnicima :)
    Ja spadam u manje zahtevne ( normalne ) , koristim tanku zicu , manju snagu znaci stedim i liquid i bateriju a opet sam srecan :D
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D