Autor Tema: Eleaf iJust D14 VV Battery  (Pročitano 2689 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Eleaf iJust D14 VV Battery
« poslato: Januar 09, 2015, 14:16:41 »
  • Publish
  • Vec 15ak dana se druzim sa ovom baterijom, ali nisam zurio sa opisom jer ovo verovatno niko nece citati ;D  Sve nas je manje koji koristimo ovako nesto, pa polako ali sigurno ego baterije odlaze u istoriju. Ja jos uvek volim i pretezno koristim ovakve baterije, pa bih zamolio da mi niko ne zameri ako sam malo pristrasan ;D

Ova baterija je jednostavno fantasticna. Sara u vidu rastera je razlikuje od klasicnih baterija, a ne deluje nasarano i prtrpano. Finis je sjajan, ali ne sljasteci, deluje kvalitetno i ostavlja utisak da se nece lako skidati. Moj primerak je od 900mAh i dugacka je 123mm, sto deluje mnogo ali sa debljinom od 14mm takodje deluje lepo i elegantno. Baterija se puni iskljucivo preko micro USB konektora, ne moze se puniti standardnim ego punjacem i moze se koristiti za vreme punjenja. Na dnu se nalazi mali okrugli displej koji pokazuje napunjenost baterije u procentima, podeseni napon i duzinu povlacenja. Nema mogucnost merenja otpora, niti postoji stealth rezim, pa displej stalno broji sekunde prilikom povlacenja.

Podesavanje napona je 3.3 - 5.0V i izuzetno je precizno, kada se meri bez opterecenja.

3.3V

3.5V

3.8V

4V

4.5V

5V

Ova baterija izuzetno dobro radi i sve do samog kraja daje stabilan napon. Prikaz napunjenosti baterije ja jako precizan, pa se bez problema moze planirati vreme do povezivanja na punjac. Licno ne volim displeje na baterijama, ali ovo je jedini nacin da proizvodjac demonstrira preciznost elektronika, sa ovakvim tipom baterije gde se podesavanje napona vrsi okretanjem tastera. Takodje, na prethodnom modelu koji nije imao displej, brojevi oko tastera su bili jako sitni. Ipak, mislim da je stvarno nepotrebno da displej svetli bez prekida za vreme povlacenja i da to samo nepotrebno crpi bateriju. Koga jos briga kolika je duzina povlacenja, a osim toga, ta informacija je dostupna i svima oko nas. Da se ja pitam, ja bih taj detalj potpuno izbacio. Polozaj displeja je po meni savrsen, opet, samo kad bi bio miran za vreme koriscenja. Takodje, ne svidaj mi se to sto kod prikaza podesenja napona i procenta baterije nije dodata jos jedna decimala, cisto radi simetrije. Ovako, prilikom prikazivanja displej deluje asimetricno. Uslovno receno nedostatak je sto baterija nema plivajuci plus pin, ali taj nedostatak povoljna cena u potpunosti kompenzuje. Osim toga, vecina ego klirova ima obicaj da pravi baricu na konektoru, pa u slucaju mekanog plivajuceg plus pina moze doci do slabog kontakta.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Eleaf iJust D14 VV Battery
    « Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2015, 14:40:50 »
  • Publish
  • Sada znamo odakle je Eleaf iskoristio ekrančić za iStick Mini. A vjerovatno i kompletnu elektroniku.