Autor Tema: Temperatura grejaca  (Pročitano 11994 puta)

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +438/-0
Temperatura grejaca
« poslato: Januar 06, 2015, 03:42:16 »
  • Publish
  • Grejac na 7W u suvom rezimu

Grejac na 10W u normalnom rezimu

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7526
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +12640/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Temperatura grejaca
    « Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2015, 09:46:18 »
  • Publish
  • Znate li sta sam sad provalio ?
    Da povlacim krace od ovog na snimku i ne prelazim 150 celzijusa  :dance:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2015, 09:51:10 »
  • Publish
  • @Ivanneko
    ...cudi me da si posle onolike jucerasnje tirade u chat-u dao ovakav odgovor, odnosno bukvalno kroki konstataciju i to onako za sebe.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 520
    • Ugled: +2915/-0
    « Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2015, 10:41:07 »
  • Publish
  • Ne vidim na drugom snimku, da li se okida u prazno ili neko "vuce"... Ako nema prisustva vazduha, koji ujedno hladi grejac, onda ova merenja ne govore mnogo....

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9899
    • -Receive: 9401
    • Ugled: +21153/-0
    « Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2015, 10:42:12 »
  • Publish
  • Temperatura na grejacu ne zavisi samo od snage vec i od mnogih drugih faktora. Pre svega, tip atomizera, nacin dovodjenja tecnosti, tip fitilja pa i sam sastav tecnosti, toliko mogu uticati na izmerenu temperaturu, da krajnji rezultat zavisi samo od toga sta je autor snimka hteo da prikaze.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2015, 11:00:09 »
  • Publish
  • ...i sama temperatura tecnosti, sto utice na gustinu u datom trenutku

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2015, 11:07:23 »
  • Publish
  • Aj da me ne kritikuje Gib :)
    Slika dole prikazuje uticaj razlicite tamperature na suvu vatu tretiranu par sekundi sa dna 40 :

Pod uslovom da podjednako deluje uticaj temperature na suvu kao i na natopljenu vatu , proizilazi da ja za nedelju dana koriscenja istog setupa ne prelazim vise od par sekundi tih 380F posto mi je vata u identicnom stanju kao ta na slici kada je menjam  :Scratch-Head:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže andrija

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 0
    • Ugled: +16/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2015, 11:13:36 »
  • Publish
  • Znas kako sto se tice te slike, nije dobra, na 390f japanska vata se samo malo zazuti, ko na slici na 300f. A kada je natoljena i kada se pari, vata ne gori nikako, ostaje samo naslage od tecnosti.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2015, 11:18:02 »
  • Publish
  • @ ivanneko ...
    ovo mora da je slika sa suvim pamukom i na 420 pocinje da gori kad je suv ... sto je za pamuk negde gornja granica izdrzljivosti

Inace sa pocetka teme ovo su naj gori moguci uslovi za merenje sto daje informaciju da u stvari parimo na dosta nizim temperaturasma nego sto smo mislili

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2015, 11:23:59 »
  • Publish
  • Andrija pretpostavljam da imas dna40 , interesuje me ukoliko ga koristis sa temp limitom na nekih 390F kakav je subjektivni osecaj parenja ako bi mogao da uporedis kao ekvivalent sa snagom i otporom na klasicnom modu ?

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2015, 11:46:20 »
  • Publish
  • Pod uslovom da podjednako deluje uticaj temperature na suvu kao i na natopljenu vatu

Ne, ovo je totalno pogresan pristup! Posto se ovde radi o prostiranju toplote, a prakticno postoje tri nacina
    -provodjenje odnosno kondukcija
    -prelazenje odnosno konvekcija
    -zracenje odnosno radijacija (ne u onom smislu)
    kod grejaca mogu da se sloze sva tri nacina, kao sto i jeste. Toplota se krece od toplijeg tela ka hladnijem, tako kaze drugi zakon termodinamike. U idealnim uslovima prenos ima gubitke, ali u praksi gubici se uvecavaju u prostiranju toplote. Znaci grejac odaje toplotu na suvu vatu, to je jedna prica...grejac odaje toplotu na natopljenu vatu, e to jesasvim druga prica, shodno tome nije uporedivo. Sve ovo sto sam zguzvao u dve recenice, a nenormalna je oblast po obimu, moze da se primeni i u raspravama o potrosnji struje, otporima...no, stvar treba uvek maksimalno uprostiti i donositi zakljucke na osnovu licnih iskustava, a nauku pustiti po strani. Pa ni ti mozgovi se do dan danas nisu slozili u 99% stvari zbog onog kapricioznog "e ja sam u pravu", i malo malo pa pada u vodu poneka teorija. Obican smo svet, standardni korisnici pa mislim da tako treba i da polemisemo!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2015, 11:54:50 »
  • Publish
  • ..sto daje informaciju da u stvari parimo na dosta nizim temperaturasma nego sto smo mislili

Tacno FU, zato sam i spomenuo tremodinamiku, koja se u ovoj oblasti kretenski zanemaruje i svi jasu struju ko na rodeu. Kljucna rec je gubici, pa ko hoce da prihvati nek prihvati, a ko nece nek misli da sam iz Laze...inace, ja sam glupi masinac :th_coffeetime:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9899
    • -Receive: 9401
    • Ugled: +21153/-0
    « Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2015, 11:55:11 »
  • Publish
  • no, stvar treba uvek maksimalno uprostiti i donositi zakljucke na osnovu licnih iskustava, a nauku pustiti po strani.

Apsolutno se slazem! Sve mi govori temperatura pare koju udisem i kolicina koju ispustam.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2015, 12:08:10 »
  • Publish
  • Upravo tako gib samo je mali problem ,sto se zanesemo a obicni smo ljudi pa onda u svemu tome pocinjemo da mesamo babe i zabe i da pre uproscujemo svari al kao sto rekoh to je ljudska priroda
    I ja kad radim nesto izgubim mnogo vremena sto hocu da je sve u 0.001mm a nema potrebe za tim sem na nekim bitnim mestima gde je vazno a na ostalim je dovoljna itolerancija od .1mm al neeee ....covek se zaglupi i sve bi i isti kosh a to ne moze i u sustini nema smisla
    I zato neko kao moder treba da razmislja o takvim stvarima a krajni korisnik ce da povuce paru i da konstatuje ....svidja mi se ...ne svidja mi se
    « Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 12:13:38 fusion »

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2015, 12:12:48 »
  • Publish
  • ...ne znam Liber, ali pomalo se osecam debilno kada citam neke postove, ne na nasem forumu vec kojekude...gledam recenzije. Ja sam i dalje na obicnoj zicurini, kantalu 0.20..micro ili obicnom setup-u, a sve u granici od 1.6 do cak i 2 oHm-a. Drzim se toga iz nekih licnih razloga, al u odnosu na ta desavanja u nasem svetu koji je pod sve vecim pritiskom strujasa, omista...ne znam ni sam kako vise da ih nazovem, osecam se kao ponavljac i to u 5 il' 6 razredu osnovne skole, ma ko zaostao u razvoju. Daleko od toga da nisam sklon eksperimentima, pa i ekstremnog tipa, naravno koliko mi oprema to dozvoljava. Ljudi eksperiment je jedno, a konstantno parenje onog sto odgovara, a bez trend seterskog duha, je drugo. I naravno, dozivljeno treba opisati realno...jel sam se usro, pa jesam i to cu napisati zbog drugih...bukvalno treba da vodimo racuna o drugima