Autor Tema: e-feel elipse tank  (Pročitano 3357 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
e-feel elipse tank
« poslato: Decembar 01, 2012, 19:09:48 »
Danas sam se druzio sa jednim jako simpaticnim modelom, koji sam dobio na poklon od domaceg prodavca, NGV. Proizvodjac je kineska firma koja proizvodi e-cigarete za NewGreatVision pod brendom e-feel. U vise navrata sam ucestvovao u testiranju proizvoda ovog proizvodjaca, pa s'pravom mogu da kazem da su pokazale veoma visok novo kvaliteta. Nadam se da ce to vaziti i za ovaj model. U svakom slucaju, bez obzira na prijateljske odnose sa prodavcem, trudicu se da budem objektivan.

Radi se o jako simpaticnom mini modelu koji lepo lezi i u dzepu i u ruci. Bilo je do sad nekih slicnih pokusaja, ali ovo je ovo prvi koji smatram potpuno funkcionalnim. Jako lepo lezi u ruci, pa je pogodan za vapere oba pola koji cene eleganciju.

Na fotografiji se vidi da je cela cigareta jako malih dimenzija, baterija je cak kraca od 510 baterije od 220mAh. U jako malom pakovanju, ova baterija raspolaze sa 400mAh, pa se moze ocekivati i solidna autonomija. Cigareta se moze koristiti i za vreme punjenja, jer se puni klasicnim nokia punjacem sa mini pinom koji je pozicioniran sa donje strane. Pored ulaza za punjenje se nalazi mala crvena lampica, koja se ugasi kada je baterija napunjena

Spoj klira je specifican tako da se ovaj klir moze koristiti samo na ovoj bateriji, i ne postoji adapter za ego varijante. Klir se sa baterijom povezuje preko dva pina sa oprugama, sto garantuje dobar kontakt. Ne bi trebalo da bude problema sa kontaktima kao kod ego resenja. Spoj baterije i klira je jako cvrst, ali s'obzirom da se klir nabija u leziste na bateriji, vremenom se moze rasklimati, pa je pozeljno da se izbegava skidanje sa baterije, mada za tim i nema neke preke potrebe.

Taster je jako kvalitetan i mekan na dodir i gotovo da se ne cuje klik. Hod tastera je taman toliki da osetite da ste ga pritisnuli, pa ovo rukovanje cini jos prijatnijim. Cela cigareta deluje jako kvalitetno i elegantno, pa smo ja i supruga odmah zgrabili po jedan primerak za spoljnu upotrebu, narocito zbog baterije koja garantuje potrebnu autonomiju za jedan solidan izlazak.

Sto se samog klira tice, on je za ovu cenovnu klasu i vise nego dobar. Koriscen je malo neuobicajen sistem a performanse su sasvim zadovoljavajuce. Grejac se nalazi jako visoko i smesten je u keramickom lezistu, koje pored toga sto zadrzava toplotu grejaca, ne dozvoljava da se toplota prenosi previse na metalnu cevku i na samu tubu. I ako je grejac dosta visoko, para nije previse topla, verovatno sbog cinjenice da je moj primerak stigao sa grejacem 2,4oma. Medjutim, ono sto mi se nije svidelo, da se sam usisnik pri jako cestom povlacenju prilicno zagreje. Ovo se desava zato sto je grejac jako blizu usisniku, nije neka narocita smetnja, ali je ta pojava prisutna i uobicajena za ovaj tip rasprsivaca.

Na dnu cevke se nalazi dve rupice, pa pretpostavljam da fitilj silazi do samog dna cevke odakle upija tecnost. Kroz istu cevku prolazi i vazduh pa sam se plasio da moze da dodje do grgoljenja, ali se to nije desilo za nekoliko sati koriscenja ni na mom ni na supruginom primerku. Rupice za vazduh se nalaze sa strane, pa je nemoguce da tecnost procuri do konektora, a ni na njima nisam primetio nikakvo curenje ni vlazenje.

Ono sto bih naveo kao glavni nedostatak ovog klira je to sto slabije radi sa guscim tecnostima, verovatno zbog jako malih rupica za dovod tecnosti. Sa dekang tecnoscu nije bilo nikakvih problema, dok sam sa joyetech tecnoscu povremeno morao da povucem bez pritiskanja prekidaca, kako bi se navlazio fitilj. Vazno je napomenuti da u poslednje vreme ni joyetech tecnosti nisu istog kvaliteta kao nekad, i da sam sa njima imao problema i na drugim rasprsivacima. Sa tecnoscu sastava 50% pg 40% vg 10% destilovana voda, nisam imao nikakvih problema.

Ovo su utisci nakon nekoliko sati koriscenja, nastavicu da koristim ovaj klir pa ako primetim nesto sto je znacajno, bilo to pozitivno ili negativno, napisacu naknadno u ovoj temi.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 20:06:22 Betrayer »

Van mreže dejdza

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +13/-1
Odg: e-feel elipse tank
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2012, 19:38:57 »
koliko tecnosti staje u klir ,,,,
* pretpostavka je majka svih zajeba *

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 338
  • -Receive: 3299
  • Ugled: +4306/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2012, 21:08:49 »
2 ml je plafon, tj. toliko je obelezeno.

Van mreže mazda323

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +12/-24
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2013, 21:26:47 »
       Da li bi se neko od vas koji ste se domogli ove sprave na dan dva ,i ja pitam svashta ali to je prva cigareta slicna ili ista sa ambrelinim modelom sa kojim sam hteo da zapocnem parenje ,secam se i tada ovog nokia punjaca i odma mi se dopalo shto je pashtrue varijanta a i da je elegantna jeste  /  da teko su je i nazvali ,,eleghance,, medjutim krenem ja za svojim klirom i prvi put kad sam se vratio po tecnosti devojka do mene je ostavljala na popravku ,valjda do raspshivaca nesho ,da bi na kraju uzela novi pricajuci sama sa sobom ,tipa ko me dovede do vas...