Autor Tema: Prije nego što nazovete servis!  (Pročitano 1629 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
Prije nego što nazovete servis!
« poslato: Novembar 30, 2012, 16:21:34 »
  • Publish
  • Kupili ste svoju prvu e cig. U većini slučajeva je to neka egica, punjač i ati. Zadovoljni ste, ali poslije par dana vaša spravica je prestala da pari. Tada se znojite i panično pretražujete po netu, koji je prepun rješenja. Naravno ima ih i na ovom forumu. Ali ja ću pokušati moguće probleme koji Vas mogu zadesiti prilikom parenja staviti na jedno mjesto.

1. Poslije punjenja baterije, dugme prekidač svijetli ali nema pare.
    Vjerovatno ste prethodno prilično jako zavrnuli ati na egicu i time potisnuli + pol (mali okrugli metalni kružić u konektoru). Prilikom novog navrtanja nije ostvaren + kontakt tako da strujni krug nije zatvoren.
    - pokušajte malim šarafcigerom lagano podignuci-cimnuti + pol (metalno digmence) i na bateriji i na atiju.

- ako nema rezultata poslije cimanja onda primijenite ovaj trik sa spajalicom ili klamericom:

ili probajte sa ovim adapterom:

2. Ako punjač ne radi?
    Ili je otišao u vječna lovišta ili je opet problem + pol što je vrlo vjerovatno. Dakle opet cimanje:

ili nabavka adaptera za punjač koji u većini slučajeva rješava problem

3. Uspostavljanje dijagnoze!
    Trebalo bi da nabavite jedan multimetar (unimer):

- provjera atija vrši se okretanjem strelice na multimetru na oznaku za ohm na broj 200. Jednu klemu stavite na + pol (metalno dugmence koje smo već pominjali) a drugu na - pol (metalni rub oko dugmenceta). Ako unimer pokaše neku vrednost 1,7-2,4 i slično to je pouzdan znak da je ati ispravan. Ako multimetar pokazuje 0 onda je ati ripno, pa je spreman za modanje ili korpu.

- provjera baterije se vrši identično kao i provjera atija, s tim što se prekidač baterije treba držati pritisnutim a pokazivač na multimetru okrenuti na jednosmjernu struju na broj 20. Ako multimetar pokaže neku vrednost, a to je obično 3,5 do 4,2V onda je sa baterijom sve OK. U suprotnom vjerovatno je otišla elektronika ili se odlemila žica sa štampane ploče. Malo je vjerovatno da je baš crkla baterija. Dakle, dajte je nekome da pogleda da li se može nešto učiniti. Elektroniku je moguće zamijeniti.

Dakle ukoliko ste ustanovili da su ati i baterija ispravani, a ipak sistem ne radi, onda je sigurno problem u kontaktu te se treba pozabaviti tačkom 1.

Ako sam nešto propustio, vi dodajte  :)

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: Prije nego što nazovete servis!
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2012, 16:51:50 »
  • Publish
  • Sve od ovoga mi se vec desavalo, tako da HVALA!

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2013, 19:15:07 »
  • Publish
  •  A kod nas kao ima servis , ja za to ne znam ! Znam samo za modere koji u nekim neuslovnim radionicama odrade neshto svojim prijateljima ,sem ambrelinog majstora koji nikad nije tu i obavezno to mora da odstoji tri ceetiri dana jer je covek u guzvi ! Pa normalno da je u guzvi kad nikad nije tu !
        Cast izuzetcima a oni znaju koji su !

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2013, 20:48:28 »
  • Publish
  • Nije valjda da ne umes da koristis srafciger kao polugu??? :sleep:
    Drugo je kada nesto pukne ili pregori  :crazy:

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2013, 18:05:06 »
  • Publish
  •     Da pokazao sam danas komshiji koji radi mobilne telefone ,covek poceo da mi se smeje .Ko da sam ih ja pravio ,kao i to je sva tehnologija ,kao ostavi tu i triput se okreni u krug,al sa zatvorenim ocima ,a svarno napravi ga ...