Autor Tema: Kristali mentola  (Pročitano 8193 puta)

Van mreže Prle

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 10
  • Ugled: +1978/-0
  • Pol: Muškarac
Kristali mentola
« poslato: Novembar 30, 2014, 15:32:27 »
  • Publish
  • Ovih dana sam se igrao sa kristalima mentola i od njih pravio aromu mentola. Cena im je simboličnih 180 dinara za 10 grama kristala i kupljeni su u državnoj apoteci. Imaju ih i pojedine privatne apoteke, ali je cena dva puta veća. Rezultati eksperimenta su baš onakvi kakve sam i očekivao, no idem redom.

Prvo sam usitnio kristale kako bih ubrzao rastvaranje, jer su pojedini bili baš veliki, i nakon usitnjavanja sipao prah / sitne komadiće do polovine visine bočice od 10 ml. Zatim sam bočicu dopunio čistim PG-om, zatvorio i ubacio u toplu vodu kako bih ubrzao rastvaranje. Iako sam očekivao da će biti potrebno doooosta mućkanja kako bi se svi kristali rastvorili, iznenadilo me je to što ni jedan nije ostao u čvrstom stanju kada sam proverio stanje u bočici nakon hlađenja vode u kojoj je stajala.

Kako je se prva faza završila neočekivano brzo rešio sam da odmah i zamiksam tečnost, ali zbog određivanja doze (prvo miksanje) sam napravio samo 10 ml baze i u nju ukapao 3 kapi ovako dobijene arome. Rezultat je bio onkav kakav se i očekuje od arome ovog tipa - izražena prava mentol aroma i bez primesa mint ukusa ili bilo kojih drugih ukusa kojih ima većina kupovnih "vaping" aroma ovog tipa. Prilikom udisanja pare primetan je dosta izražen TH i osećaj hlađenja u grlu, dok je prilikom izdisaja pare kroz nos prisutna senzacija identična onoj prilikom korišćenja kupovnih inhalatora koji se koriste u slučajevima kijavice i "zapušenog nosa". Još jedna prednost je to što nije potrebno da tečnost "odleži" nakon miksanja, jer je pun ukus pisutan odmah nakon miksanja. Ostaje mi još da se poigram sa dodavanjem male količine ovako dobijene arome / tečnosti u neke druge koje koristim, a za koje smatram da bi ih prisustvo te trunčice mentola učinilo zanimljivijim, i da proverim da li će se vremenom javiti slabljenje arome usled stajanja.

U svakom slučaju, ko voli ovu vrstu ukusa i tečnosti ima moju preporuku za korišćenje ovih kristala, uz napomenu da sa doziranjem krene od minimuma i polako dodaje rastvor kristala dok ne dobije tečnost koja mu odgovara, jer je sam rastvor kristala izuzetno jak.

Van mreže BellBoy

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +35/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Kristali mentola
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2014, 19:39:50 »
  • Publish
  • i ja sam experimentisao sa kristalima mentola
    kada sam ga kupovao, cena mu je bila oko 11din za 1 gram :)  mozda je sad veca, mada ne verujem. kupljen u drzavnoj apoteci pre vise od 6 meseci
    1 gram sam rastopio u 10ml cistog PG
    dodavanjem 2 kapi ovakvog rastvora u neki mix se postize efekat blagog hladjenja pri parenju
    sa 3 kapi je efekat nesto izrazeniji
    ne volim mentol tecnosti i iz tog razloga sam zeleo da izbegnem njegovu dominaciju u mixevima
    efekat koji sam postigao sa 2-3 kapi mi prija
    stavise, mnogi koji su probali takve mixeve nisu u startu ni skontali da se mentol nalazi u mixu
    flasica je sa kapaljkom koja ima nesto vecu rupu, tako da su kapi vece nego npr one koje daje kapaljka na IW flasicama
    eto, ko ne zeli dominantan mentol smek, moze da proba :)

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2014, 20:27:03 »
  • Publish
  • Nakon nedelju dana od miksanja tečnost nije izgubila ništa od ukusa, a isti je slučaj i sa samom bazom (zamiksao još 10 mlzbog probe). Ovako dobijena aroma metola je položila i taj test.  :13:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2014, 13:38:28 »
  • Publish
  • Nema tako loše tečnosti koju se dodavanjem arome mentola ne može popraviti. Ja zaista koristim puno mentola u svim varijantama DIY.  Doduše ovako spravljenu aromu nisam koristio. Do sada sam koristi TPA Menthol Liquid na maksimalnih 5%. Pa to nije samo aroma. To je bukvalno lijek za disajne puteve. Svakome toplo preporučujem upotrebu mentola u parenju. Bilo kao dodatak. Bilo kao čistu tečnost za parenje.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4483
    • -Receive: 5978
    • Ugled: +6804/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2018, 17:58:30 »
  • Publish
  • Svojevremeno sam probao ove kristale i verovatno mogu dobro da posluze kao dodatak tecnostima ali mi se cini da sami nisu dovoljni za pravljenje "kompletne" mentol tecnosti,u smislu one tecnosti (ili arome) koju obicno kupujemo - mislim da tu nedostaje neki zasladjivac ili nesto drugo sto bi dalo punocu.
    Sto,opet,nije ni lose ukoliko zelimo samo da dodamo mentol postojecoj tecnosti a bez mozda nepozeljnih slatkih ili drugih nota koje se nalaze u fabrickim mentol tecnostima ili aromama.