Elektronske cigarete > Vodič za početnike

Kako poceti?

<< < (2/4) > >>

ivanneko:
Tema je stara ali korisna i nema se sta puno dodati a da nije receno osim sto svako ima licno iskustvo i pretpostavljam da se u tome razlikujemo jedni od drugih . Ono zbog cega sam resio da napisem rec dve jeste upravo cinjenica da pocetnik ukoliko nije dovoljno informisan najvece sanse ima da nikada i ne postane "parioc" jer sam cuo xx prica "kupio pa odustao" , razlozi su vise nego poznati , kupovina jeftinih i losih "spravica" sigurno ne ostavlja dobre utiske i pravi krivu sliku o el. cigaretama uopsteno .

Kao sto rekoh svi mi imamo licna iskustva pa ajde onda o tome i da pisemo . Pre nego sam poceo zainteresovao sam se za "opremu" i kao sto sam gledao performanse za novi TV tako sam i za e-cigaretu , znaci baterija da mi traje minimalno 1 dan uzeo sam u opciju batt od 1000mA sa mogucnoscu punjenja dok se koristi  i ona ne moze da kosta manje od 2000 din na nasim prostorima ( u mom slucaju kosta 2400 din ) . Druge delove e-cigarete necu komentarisati jer tu onda nema kraja a posto je barem na mojoj e-cigareti baterija najskuplja komponenta zadrzacu se na njoj jer videcete ima smisla . Dakle razmisljao sam onda kako to na jednom nasem sajtu kome ime necu spominjati , prodaje se komplet e-cigarete za 3000 din ( manje vise ) ali pazite u kompletu idu 2 kompletne e-cigarete sa batt od 1100mA .. To jednostavno nije moguce i ukoliko se vratim na x slucaj koji je isti komplet kupio pa odustao jer je u toku dana pario malo na jednu pa malo na drugu  dok se ona prva puni pa opet na prvu jer jedna baterija nije mogla sastaviti ni 3h a da ne pricam o curenju tecnosti pa mu je dodjadilo i batalio . Pa naravno kako i ne bi , pa naravno da ako sretnete takvu osobu nista lepo necete ni cuti o e-cigaretama jer on zapravo i nije posedovao pravu e-cigaretu nego neku tamo kopiju kopije . Moj skromni savet ako ne znate sta je dobro pitajte sta je skupo :)

Elem kada smo vec kod toga , koliko ste izdvajali mesecno za klasicne cigarete ? Da li je puno izdvojiti isto toliko novca za e-cigaretu ali samo jedan mesec posto na primer baterija ima garanciju 6 meseci a traje i dosta vise ? Da li ocekujete da nesto sto kosta 1500 din moze zameniti desetine boxova klasicnih cigareta ? Pre nego sto i pomislite da pocnete sa parenjem dajte sami sebi odgovore na ova pitanja , kupite kvalitet i verujte mi od kada sam poceo pre 3 dana sa parenjem nisam zapalio ni jednu jedinu cigaretu jer jednostavno nemam potrebu a to isto mozete i vi samo ukoliko zelite ..

Pozdrav i hvala na prostoru

Para:
Potpisujem.

Prle:
Bravo Ivane. Sve rečeno i na svom mestu.

bobpp:
Siguran sam da se mnogi nece sloziti (sto mi,iskreno,i nije mnogo bitno...da ne upotrebim drugu rec ;D ) ali,s obzirom sta se sada proizvodi a posebno sta se preporucuje pocetnicima - "starter" kitovi bez mogucnosti regulisanja od 50W ili cak 100W,subohm atomizeri sa grejacima koji zahtevaju 100+W,tecnosti koje su u apsolutnoj suprotnosti sa njihovim dosadasnjim navikama (tj.duvanskim dimom)...imam potrebu da,kao neko ko je veoma lako i bez problema presao na paru pomocu "zaostale" opreme i istu vec godinama sa velikim zadovoljstvom koristi,istaknem par stvari onako kako ih ja vidim.

Prvo:

30W,50W,150W... nije "prosecna" snaga na kojoj se ecig koristi

810 nije "standardna" velicina drip tipa

3mg/ml nikotina nije "uobicajena" jacina tecnosti

20ml,30ml... nije "normalna" dnevna potrosnja tecnosti

Sub-ohm (0,1Ω,0,2Ω,0.5Ω...) nije...nedostaje mi reci...da obrnem jos jedan krug ;D ..."standardni" otpor grejaca ecig.

100% VG nije "uobicajeni" odnos osnovnih sastojaka tecnosti

25mm,28mm... nije "prosecan" precnik vape atomizera

20%,30%...arome nije "normalno" doziranje

...

Neke od ovih stvari su u odredjenim situacijama opravdane - PG smeta pojedinim ljudima i vremenom se javlja spontana potreba za smanjivanjem nikotina ali vecina drugih su nametnute,delom samim proizvodjacima koji su u tome videli priliku za dodatnu zaradu a delom podrskom koju imaju od raznih recenzenata na YT i forumskih "gurua" koji verovatno nemaju drugaciji nacin da se istaknu u zivotu.Mozda sam malo grub ali parenje je,za razliku od nove,atraktivne i potencijalno zdravije alternative pusenju kad sa ja pocinjao,postalo freak show sa ciljem privlacenja (negativne) paznje bilo ponasanjem,izgledom ili iritiranje okoline sto vecim oblacima.

Kao sto rekoh,PG/VG i nikotin jesu individualna stvar i do odgovarajucih odnosa i kolicina se dodje vremenom ali za skoro sve ostalo postoji namera i to najmanje namera da se sacuva zdravlje.Podize se snaga,smanjuju otpori i postavlja deblja zica verovatno sa namerom vece potrosnje (i prodaje,naravno) tecnosti.Drip tipovi su "evoluirali" sa 510 na 810 jer toliku kolicinu pare treba kroz nesto i provuci a tankovi postaju sve siri jer moraju da prate modove sa 3,4 i 5 baterija kao i da bi se zadrzao nizi profil a ipak omogucio protok tih 20,30 ili vise ml/dnevno bez neprestanog dopunjavanja.Kolicina nikotina se smanjuje (u USA je vec vecinu tecnosti tesko pronaci u dvocifrenom nikotinu) sto takodje pogoduje povecanoj potrosnji (opet,i prodaji).A za one koji su mislili da ce proci jeftino u DIY varijanti,prodavci su ,razblazivanjem svojih mikseva aroma, doziranje sa nekada uobicajenih <5% podigli na 10,20 ili cak i 30%,sto uz zadrzavanje cene dovodi do visestruke zarade.Mnoge stvari su napravljene i servirane nama (a koje smo mi tako lako i zeljno prihvatili) samo iz razloga da se proizvodjacu poveca zarada.

I zato,preporuciti nekom ko tek pocinje full VG sa ukusom krempite na 3mg/ml nikotina a sve uz uredjaj od 100W i DL tankom po meni je ne ludost vec namerno sabotiranje.Objasniti da postoji i takva oprema da,ukazati na sta da obrati paznju i sta moze da promeni ako se jave problemi isto da ali forsirati nesto sto je toliko razlicito od njegove dosadasnje navike je...ne znam.

PS: sve ovo ne vazi za ljude sa trostrukim kapacitetom pluca kao i za one koji su pusili po 8 cigareta odjednom ;D .

LiberPrint:
Nemam sta da dodam, samo hocu da kazem da sve do reci u potpunosti delim misljenje.Bravo Bobe!  Kad nema novih korisnika, daj da iz postojecih izvucemo sto vise.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju