Autor Tema: Ritchy Liqua tecnosti  (Pročitano 31296 puta)

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1684
  • -Receive: 684
  • Ugled: +2184/-0
Odg: Ritchy Liqua tecnosti
« Odgovor #75 poslato: April 20, 2019, 22:56:13 »
  • Publish
  • Realno nisam do sada probao bolju tecnost/aromu od kubanca @bobpp ja sam razblazivao u odnosu 1:1 i jeste izgubio jacinu ali meni i ovako je bilo skroz dobro,tako da mozes da dobijes super djus po niskoj ceni :winksmile:

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 247
    • Ugled: +247/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #76 poslato: April 23, 2019, 10:16:53 »
  • Publish
  • LiberPrint da li si na ovu tecnost mislio? ( savet u FA temi) https://umbrellashop.rs/liqua-elements-cuban-cigar-30ml Buni me posto pise Liqua Elements a citajuci po forumu svi pisu Liqua ritchy, jel to to?
    Ona nema primese koje se primecuju kod FA cuban i slicnih duvanskih aroma tipa biber/paprika i slicno?

Inace ja znam koliko mi je jak 9mg, ovi imaju ili 6 il 12, gde da se nadjem tu? kapiram 6 bih cesce vukao i brze potrosio? lako bih kasnije ako mi se svidi tecnost uzeo pa mixovao, al sta bi bio savet za prvi put? Kapiram jaca od 12mg?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11167
    • -Receive: 10683
    • Ugled: +22435/-0
    « Odgovor #77 poslato: April 23, 2019, 11:00:09 »
  • Publish
  • Da na tu. Verovatno su ih sad spakovali u tu elements liniju, nadam se da nisu menjali recepturu. Nisam odavno probao. Za jacinu ces sam morati da procenis, a vec si i sam dao odgovor na to pitanje. Ja bih na tvom mestu radije uzeo 12, jer je dosta jaka pa joj 50% baze nece drasticno umanjiti ukus. Kod tebe je problem sto nemas bazu.

I jos nesto. Sto pre predjes na samostalno miksanje, vise ces ustedeti i lakse se otarasiti onoga sto ti se ne svidja. Arome se lako prodaju i zamene, sto sa originalnim tecnostima bas nije slucaj jer ih niko ovde i ne koristi. Ti si postavio gotove fa tecnosti na prodaju ili zamenu. Svi znaju koliko su te kostale, i sad je nekome glupo da ti ponudi svoj mix u zamenu, koji realno kosta 10 puta manje, a dodje mu na isto. Da ih kupi niko nece, jer moze sam da ih napravi sa 20-30 dinara. A i koga ko sam pravi tecnosti briga za 5-10ml ;D  Vecina kad napuni tank necim sto mu se ne svidja, isto prospe u lavabo. Tebi verovatno nije svejedno da prospes 150-200 dinara u klonju. A i resen problem kolicine nikotine, jer mozes da napravis tecnost sa 7,5 ili 10,2 mg/ml.

I jos nesto. Ukusi poput pomenutog cuban cigar su unikatni i neces ih naci u DIY varijanti. Ja sam imao problem da se skinem sa pojedinih originalnih tecnosti i predjem na DIY, bas zato sto sam trazio neke ukuse koje je nemoguce napraviti. Zato je mozda bolje ne navlaciti se na njih ;D  Narocito sto se i u DIY varijanti nadje svasta lepo, a potraga je u oba slucaja (za pojedince u koje i ti izgleda spadas) skupa i mukotrpna. Kod FA gotovo da nema razlike izmedju fabrickih i DIY, a razlike se odnose samo na sastav baze i doziranje, tako da mozda mozes bolje sam da ih napravis.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #78 poslato: April 23, 2019, 11:24:43 »
  • Publish
  • Hvala lepo! planiram da predjem na to mixanje tecnosti cim mi se sve ovo zavrsi, previse mi je svega i bez dodatnih stvari, trenutno vec stedim preko 50% u odnosu na do pre 7 dana kada sam pusio analogne, i nisam prekinuo zbog para nego zdravlja sto svog sto od devojke.
    A sto se tice tecnosti u oglasima, sta da radim, zao mi je sto nemam te pare za bacanje, pa evo iz budzeta koji fakticki nemam ja sam za 7 dana pukao ~13.800rsd na ovaj "hobi" + evo sad cu da porucim novu turu opet me izadje oko 2200... ostaje mi da se tesim da sam barem uspesno bacio analogne, zdravlje nema cenu i slicno. :lol:

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #79 poslato: April 24, 2019, 13:35:40 »
  • Publish
  • Liqua Elements Cuban Cigar 12mg - 8/10, jak lep smek koji veoma podseca na egzoticne cigare, u pozadini umeren nutty smek.

Licno cu da ga pomesam sa 6mg verzijom da izadje na 9mg jer mi 9mg odgovara, 12mg mi malo prejako.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #80 poslato: April 24, 2019, 14:07:34 »
  • Publish
  • Hvala, ispravio sam. Kad si vec tu, koliko bi aroma oslabila spustanjem sa 12mg nikotina na 9mg? znam da nikotin malko pojacava arome, al predpostavljam da je to minorna razlika? Pitam malko bi smanjio jacinu same arome, pa se pitam da li je dosta samo mesanje sa slabijim, ili je potrebno mixovanje sa bazom il cime vec.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #81 poslato: April 24, 2019, 14:15:07 »
  • Publish
  • Za slabiju aromu je potrebno miksanje sa bazom bez arome. Mozes u apoteci da kupis malu bocicu glicerina i propilen glikola, ali obrati paznju na cistocu. Mora da bude Ph.Eur

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9138
    • -Receive: 11470
    • Ugled: +13905/-0
    « Odgovor #82 poslato: April 24, 2019, 14:25:10 »
  • Publish
  • Mesanjem 12mg i 6mg neces osetiti razliku u aromi samo u nikotinu...za slabljenje i arome i nikotina kao sto je kolega objasnio s tim da bih ja dodao samo VG bazu (mozda se i tebi svidi tecnost sa vise VG a da bi to znao moras probati) ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #83 poslato: April 24, 2019, 15:09:13 »
  • Publish
  • Dodavanjem VG baze sa malo vode ces verovatno resiti i problem prevenatapanja.

Edit: naravno ako odes u apoteku, neces traziti VG bazu vec glicerin ;D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #84 poslato: Maj 04, 2019, 03:56:53 »
  • Publish
  • Ne znam da li je mozak povezao ukus Liqua Cuban sa time da mi uvek bude lose od istog (jer sam kao idiot uvek imao njega u atomizerima kada testiram kao lud pa se "predoziram) ali primecujem odbojnost cim osetim njegov miris, ne moram ni da povucem. Tako sam se kao klinac kidao od limun votke sve dok jednog dana nije pocela da mi se povraca cim osetim njen miris, to je bilo pre 19godina, ja idalje kada osetim miris limun votke ocu da povratim. Cudo su receptori i mozak koji ureze sebi sta mu je cinilo da se "oseca lose"

Zao mi je posto znam kakvo odusevljenje mi je bila ova tecnost pre nego sto sam je abusovao. Elem zanima me koje Liqua duvanske tecnosti su jos dobre ali da su blazeg ukusa? vidim da ih ima dosta ali eto ako neko ima iskustva kome se svideo Liqua Cuban.

Da pomognem malo, ovo su tobako tecnosti koje vidim da imaju:

Turkish Tobacco
    Bright Tobacco
    Traditional Tobacco
    American Blend

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9138
    • -Receive: 11470
    • Ugled: +13905/-0
    « Odgovor #85 poslato: Maj 04, 2019, 07:34:27 »
  • Publish
  • Juce bio do ambrele da uzmem glicerin i onako usput primetim jedno 30-tak ukusa u klirevima spremnih za probu...kod narucivanja na preporuku uvek postoje sanse za promasaj  :th_coffeetime:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1759
    • -Receive: 1600
    • Ugled: +1893/-0
    « Odgovor #86 poslato: Maj 04, 2019, 20:55:17 »
  • Publish
  • Meni bedak da svako sisa, treba stati u red odmah ujutro :)

Jednom sam uzeo kad je još Umbrella imao neki mehanički mod i neki Kayfun klon.
    Znam da smešno zvuči, ali su stvarno imali ;)
    Sony Xperia ZR

Van mreže KlinkoMi

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Ugled: +118/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #87 poslato: Maj 04, 2019, 22:10:52 »
  • Publish
  • Zanimljivo....u Sapcu nemaju nikakve test uzorke....bar ih ja nisam videoa danas sam bio i njihovoj radnji

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #88 poslato: Maj 11, 2019, 15:43:54 »
  • Publish
  • Richy Liqua American blend, bez arome... pricaju o nekom medu, o virdzi, jedva osecam da postoji truncica neke slatke note, ostalo bez ukusa/mirisa. Ono sto mi je cudno je da je neko u ovoj temi poredio ovu tecnost po slicnosti sa Cuban, tecnost koja ima toliko jaku i primetnu aromu da prosto ne mogu da verujem da moze da se izvuce komparacije te dve sem da su susta suprotnost, Cuban je veoma jaka aroma a American je neprimetan, slabiji od RY4 definitivno.

Van mreže rankosuns

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 54
    • -Receive: 127
    • Ugled: +127/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #89 poslato: Maj 13, 2019, 12:31:56 »
  • Publish
  • stiglo pre tri dana

od ovih samo cuban cigar redovno koristim, a ove tri ću tek probati ovih dana
    Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
    Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu