Autor Tema: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu  (Pročitano 1028 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9840
  • -Receive: 12039
  • Ugled: +14474/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu
« Odgovor #15 poslato: Jul 23, 2020, 20:29:06 »
Da , postoje dve grupe ljudi...jedni koji su videli svojim ocima kondenz i ovi drugi koji ce tek videti  :098:
Ne postoji carobni stapic za otklanjanje vlage ,ona je prisutna a na cemu ce se zadrzati to je vec drugo pitanje..
Za sada potvrdjeno u pojedinim monitorima, laptopovima,fotoaparatima i...moguce u modovima koji se ne koriste vec stoje negde na stalazi ,onako hladnjikavi mi se cine kao savrsen magnet za vlagu..
Cini mi se da je jedina razlika izmedju vodene pare i pare koja nastaje iz elektronskih cigareta u tome sto se vodena para pretvara u vodu koja kasnije ispari dok se ova druga pretvara u nesto nalik zejtinu koji ne ispari vec se samo talozi na pojedinim mestima...
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5475
  • -Receive: 8621
  • Ugled: +9447/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #16 poslato: Jul 23, 2020, 21:17:30 »
Pa nije para EMP bomba pa da trenutno unisti sve uredjaje u odredjenom radijusu.Ako je Liberu riknuo aparat a PC i TV suvi i cisti znaci da je taj aparat bio u nekom po njega nepovoljnom polozaju dok ova druga dva uredjaja ocigledno nisu ( iako su,grubo gledano,svi izlozeni istim uslovima,tj istom korisniku i istoj pari).

E mene ti polozaji zanimaju i ako promena iz nepovoljnog u povoljniji ne zahteva preterani trud onda bih voleo da to znam,pre svega zbog sebe.Ako je problem u kretanju vazduha u prostoriji onda da planiram odgovarajuci raspored namestaja ukoliko je moguce.Ako je problem u promeni toplo-hladno onda da se ponasam u skladu sa tim.Ako je nesto trece onda...trece.
Ako voda ne valja postoje filteri,ne sedis i cekas da se otrujes.Tako i ovde.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #17 poslato: Jul 23, 2020, 22:40:59 »
Pa kazem , na/u cemu ce se para taloziti je pitanje i verovatno zavisi od posebno stecenih uslova..a kako da znamo koji su to uslovi ? Ono sto znamo je da bi se para pretvorila u tecno stanje potreban je "kondenzator" , po nasim dosadasnjim saznanjima svaki uredjaj ga moze imitirati , pretpostavka je da telo "kondenzatora" mora biti nize temperature od temperature pare ,dakle... Jel spreman neko da pootvara sve uredjaje po kuci i da napise svoje iskustvo ? Sto opet ne znaci nista...Dakle da li smo svi spremni da napravimo ovaj test ? Mislim da ne  :098:

ps(kada sam pisao o svom monitoru nisam rekao da je crkao od kondenza jer je kondenz bio samo po plasticnim rubovima ali ne i po stampanoj ploci no bilo ga je u abnormalnim kolicinama)
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2020, 23:55:38 »
Ne mora biti ni da je ovaj aparat crkao od pare,mozda mu je samo doslo vreme a para je tu tek usput.Ono sto je meni zanimljivo je sto je to pomalo specifican uredjaj koji mozda nije vodootporan ali jeste mu unutrasnjost koliko toliko zasticena od prasine i druge prljavstine.Pretpostavljam da nema otvore za hladjenje ili ventilatore kao PC koji bi mogli da uvuku paru iz sobe unutra niti duva promaja kroz njega pa eto pokupio i ako Liber nije konstantno i namerno duvao paru direkt u njega onda mora biti zaista posebna situacija u pitanju (ono hladno/toplo mi je najsumnjivije trenutno).U suprotnom svi uredjaji slicne konstrukcije u kuci su u opasnosti - fiksni telefoni,daljinski od TV,klima,radio,punjac... i ,s obzirom na kolicinu istih u prosecnom domacinstvu danas,pravo je cudo da svakodnevno nesto ne riknjava.A posto ne riknjava znaci da ipak postoji jos neki uslov.Sem toga (upravo se osvrcem) postoje i druge povrsine koje se inace retko ciste a na kojima ne vidim nikakvih tragova pare iako su u neposrednoj blizini.

Poenta cele price - pokusati pronaci specificne zajednicke cimbenike  i korigovati ih ukoliko je moguce.Sve ostalo mi lici na lov na vestice - kod nekog ima,kod drugog nema,ovaj sto nema ne veruje,onaj sto ima ne zna zasto ima i kako da spreci...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #19 poslato: Jul 24, 2020, 00:11:46 »
Navescu jedno cinjenicno stanje za razmisljanje... Spominjao sam vec monitor i da je bio pun tecnosti ,e sad...
Iznad samog monitora je polica na koju je postavljena mini linija u isto vreme kada i nesrecni monitor i pre nepunih mesec dana sam rasklapao liniju (nesto sam cackao) ,pogadjate...ni jedna jedina kap kondenza  :lol:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #20 poslato: Jul 24, 2020, 00:26:40 »
Eto i to je neki napredak...

I u cemu je razlika izmedju to dvoje?  Po meni ili moze biti sam polozaj (monitor je obicno direktno isped nas,takodje i kretanje vazduha moze biti drugacije...) ili nesto u samom uredjaju sto privlaci paru.Pretpostavljam da nije u pitanju CRT monitor tako da nemam pojma sta bi moglo biti.