Autor Tema: Elektronska cigareta nema negativan uticaj na rad srca  (Pročitano 977 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9741
  • -Receive: 9212
  • Ugled: +20964/-0
Elektronska cigareta nema negativan uticaj na rad srca
« poslato: Septembar 10, 2014, 10:04:53 »
  • Publish
  • Ovo je jos jedna studija poznatog doktora Farsalinosa sprovedena na Onazis univerzitetu u Grckoj.

Jedan od najvecih rizika vezanih za pusenje je razvoj koronarne bolesti srca, sto je osnovni uzrok smrtnosti u SAD. Pusenje povecava rizik od nastanka ove bolesti za 2 do 4 puta i smatra se da je pusenje uzrok skoro 10% kardiovaskularnih bolesti u svetu.

Podrazumeva se da je jedna od najvecih prednosti elektronskih cigareta, smanjenje rizika od ostecenja srca i krvotoka. Za sada postoje ograniceni dokazi na ovu temu, ali ova studija pokazuje da elektronske cigarete nemaju nikakav negativan uticaj na rad srca. I ako je jos prerano proglasiti e cigarete kao sredstvo bez ikakvog rizika, ova stufija pokazuje da nam samo telo govori da prelazak na njih drasticno smanjuje rizik.

http://ecigarettereviewed.com/study-e-cigarettes-have-no-adverse-effect-on-acute-heart-function

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +426/-0
    • Pol: Žena
    Odg: Elektronska cigareta nema negativan uticaj na rad srca
    « Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2015, 19:26:41 »
  • Publish
  • Korisna informacija naročito za nas početnike.

Jutros sam kasnila na posao i krenem baš brzim hodom jednom ulicom uzbrdo , inače idem nizbrdo naročito ujutro i odjednom me nešto preseče tu negde oko srca , nije dugo trajalo i nastavila sam laganije da se uspinjem.

Ne verujem da je e cig kriva za ovo, desilo bi se verovatno i uz smrde jer sam skroz bez kondicije , zima me uspavala , a inače sam zdrava kažu čike u belom , pre par meseci sam imala generalku komplet preglede.

Nisam se mnogo uplašila , biće da je i stres, neispavanost i nekondicija u pitanju.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Elektronska cigareta nema negativan uticaj na rad srca
    « Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2015, 08:23:18 »
  • Publish
  • Jedan interesantan intervju.

Objavljeno је 10.03.2015. Dr. Gopal Bhatnagar the Chief of Staff at Trillium Hospital in Mississauga, Ontario Canada and Beju from Vape Moshi visit The Todd Shapiro Show  to talk about the benefits of switching from cigarettes to e-cigs. Are you ready to say Fuck Tobacco? Check out Vape Moshi at www.VapeMoshi.com

« Poslednja izmena: Maj 18, 2015, 08:31:38 Nez »