Autor Tema: Sub-Ohm - pitanja i sugestije  (Pročitano 6668 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9681
  • -Receive: 9116
  • Ugled: +20868/-0
Odg: Sub-Ohm - pitanja i sugestije
« Odgovor #30 poslato: Februar 12, 2015, 01:07:05 »
  • Publish
  • 0.8 jeste sub ohm, ali su nam "savremeni" standardi nametnuli zabludu da i nije. Kada sam pre 3+ godine poceo sa koriscenjem elektronskih cigara, normalni otpor je bio 2.3oma a LR je bio 1.8, dok je ispod 1.5 bilo zabranjena zona. Korisnika, bar na nasim prostorima je bilo priblizno kao sad, i svi su bili zadovoljni, doduse neko sa vecom koncentracijom nikotina. Tada je zapadna produkcija tek stidljivo izbacivala po neki model, postepeno smanjujuci otpore, dizuci napone, pa smo sad tu gde jesmo, a gde cemo zavrsiti... Siguran sam da je u slucaju potrebe za TH daleko bolje povecati kolicinu nikotina, nego smanjiti nikotin a drasticno povecati snagu na grejacu. Nikotin je otrov i neurotoksin, ali njega u oba slucaja dobijamo u istoj kolicini, samo u slucaju povecanja snage drasticno povecavano unosenje baze i arome na daleko vecim temperaturama, a verovatno ce se na kraju ispostaviti da su oni vece zlo nego i sam nikotin.Ne smem ni da pomislim sta ce biti sa velikim potrosacima jednog dana  kada ce se ovo dovesti u neke zakonske okvire, kada se komponente nece kupovati na svakom cosku i jedini izbor biti fabricke tecnosti. Taj dan sigurno nije daleko, i samo je pitanje kada ce broj zavisnika dostici kriticnu masu kada ce vlasti u njima videti lep izvor prihoda. Za sad nas jos uvek pustaju da se nakotimo, a divljanje sa niskim otporima i velikom potrosnjom, samo njima ide u prilog.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 403
    • -Receive: 447
    • Ugled: +783/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Sub-Ohm - pitanja i sugestije
    « Odgovor #31 poslato: Februar 12, 2015, 01:24:47 »
  • Publish
  • Ah,donekle se slazem sa tobom i u pravu si.Na niskim temperaturama,tj snagama preko 17-20w ide i ona fama o oslobadjanju formaldehida na pomenutim snagama iz PG-a,a i sam sam na visku PG-a u odnosu na VG.Kod mene ide drugi problem.Sa povecavanjem nikotina imao sam nenormalno zujanje u usima.Nista nije nadjeno,prakticno nemoguce dovesti u vesu sa E-cig,sem sa viskom nikotina koji stvarno moze da razvije zujanje ili tinitus.Zato sam tu gde sam ,ranije na 4mg,sad na 2,5.Jednostavno ne mogu da podnesem vise pogotovu na kaji.
    Sto se tice pomenutih represalija,licnim primerom da kazem edukovanog vapera,sigurno necu ici njima u korist.Sad za druge ne mozemo garantovati.Ceo zivot je trovanje na duge staze