Autor Tema: ZNA CLONE REVIEW  (Pročitano 2418 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9256
  • -Receive: 8693
  • Ugled: +20445/-0
ZNA CLONE REVIEW
« poslato: Avgust 31, 2014, 11:33:49 »
  • Publish
  • Odlicna recenzija, narocito kome je bitan izgled.

« Poslednja izmena: Jun 18, 2016, 01:06:45 Bolle »

Van mreže domino

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 98
    • Ugled: +674/-0
    • Pol: Muškarac
    • -
    Odg: ZNA CLONE REVIEW
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2014, 13:06:55 »
  • Publish

• http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=2965.msg38608#msg38608
     :spank:
     ;D
    prosto neverovatno da čovek radi review a ne skače i urla, ne kliberi se i ne smara kao Todiša...
    Pto se zna-a tiče, onaj na ft-u je proizvod drugih indijanaca, nije wotofo i "upućeni" kažu da po kvalitetu ne može da mu priđe. Samo me interesuje da li tube pašu pošto ft ima iste za nekih 12$ jeftinije

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9256
    • -Receive: 8693
    • Ugled: +20445/-0
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2014, 13:27:16 »
  • Publish
  • Izvinjavam se nisam video. A i neka ga u klonovima, ono je ipak tema za original koji sigurno nikad niko sa nasih prostora nece kupiti ;D

A recenzent, zajedno sa Skotom ubedljivo najbolji. Dobri su i onih nekoliko svaba, ali njih nista ne razumem. To se pola sata krevelji, mahne dva puta ispred kamere spravom koji prikazuje i to je to. Busardo mnogo proca a malo kaze, a takodje i malo prokaze osim onih njegovih merenja koja su mi takodje sumnjiva. Trisa ne znam ni sta radi jer mi je toliko iritantan da i preskacem njegove recenzije, osim kad mi je nesto bas zanimljivo, sto je retko. Svi ostali su kopije jednog od ove trojice, ili svih po malo. Mene, a verovatno i vecinus, najmanje zanima njihovo misljenje a najvise da vidim uredjaj koji prikazuje sa dobrim osvetljanjem i u visokoj rezoluciji, kao i rasklopljen u najsitnije delove.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2014, 13:49:49 »
  • Publish
  • Ima tuba (18650) i na Focalecig, ali mi je malo cudna cena
    http://focalecig.com/search/keyword-zna?SSAID=766698

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1005
    • -Receive: 609
    • Ugled: +2312/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2015, 14:34:58 »
  • Publish
  • Nabavio sam klon ovog moda na gearbestu:

http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_97750.html

Tada je bio na popustu i cena moda je bila 25 usd.

Mod stize lepo upakovan, na prezentaciju nemam nikakvih zamerki:

U paketu se pored moda i cevke za 18650 bateriju dobija cuveni srafcigercic, rezervni pinovi za plus na 510 konektoru, prilicno detaljno uputstvo, manje vise sve sto treba da stigne uz mod.

• Elektronika
    Elektronika na ovom klonu je ocajna. Ukupno sam uspeo da je koristim jednu 18500 bateriju. Drop se oseca cim malo padne napon baterije, a ono sto najvise smeta je ulazak u sleep mod posle nekih minut koriscenja (nisam merio, ali duze od minut nije). To u praksi znaci da ako se niste skoro probudili i ne pokusavate da nadohnadite nikotin koji vam je zafalio tokom sna da za svako povlacenje postoji dilej od nekih sekundu dok se elektronika probudi iz sleep moda.
    Kada je baterija bila pri kraju (ali ne i toliko pri kraju da je izlazilo upozorenje weak battery) vape podesen na 15W je bio blizi nekih 6-7W.
    Zbog ovoga nikako ne mogu da preporucim ovaj mod, narocito za cenu od 45 USD koliko je sada na gearbestu.
    Jedino sto mogu da pohvalim na toj kineskoj plocici su tasteri, stvarno su sjajna sva tri tastera, fire ima lep kliki osecaj i dosta je tvrd, a plus i iminus kratak hod sa klikom, za to kratko koriscenje mi se nije desio ni jedan missfire.

• Mehanika
    Mehanika je zato skoro sjajno odradjena. Mod nema ostrih ivica, sve je kvalitetno odradjeno, cisto, lepo izgleda, u poredjenju sa originalnim sx-mini modom izgleda cak bolje od njega.
    Mod je izuzetno tezak i sx-mini za koji mi je prvi utisak bio "uf al je ovo tesko" sada deluje kao igrackica kada se uzme u ruke posle njega i to u 18500 varijanti.
    Skoro sjajno zato sto su kinezi najvazniju stvar zeznuli, a to je 510 konekcija. Rupa za navoj je izbusena malo nakrivo, a navoj ima dosta veliku toleranciju. To u praksi znaci da ce atomizer sa takvom istom tolerancijom biti jako tesko zasrafiti u mod, a da se ne promasi korak (treba pogoditi ugao i polako srafiti). Na srecu samo jedan atomizer od onih koje koristim ima losiju 510ku, ostali se prilicno lepo srafe.
    Posto me je to ipak nerviralo montirao sam kapu od herona, ZNA ima hibrid konektor za atomizere sa navojem 20x1 mm i ta kapa savrseno pase na ovaj mod, a meni licno je i lakse podesiti plus pin na konekciji od dole nego srafcigerom kroz rupu.
    Sto se tice same hibrid konekcije probao sam sa heronom i atomizer leze savrseno u hibrid varijanti.
    Posto je postalo popularno da se proverava da li zveckaju dugmici, proverio sam i zveckaju ;D
    Sve 18500 baterije koje imam se mogu postaviti u mod, ukljucujuci i cuvene duze trustfire sa fasttecha, a te trustfire baterije su mi se i najbolje pokazale (najduze traju).

• Ugradnja DNA40 elektronike
    Mod rasklopljen izgleda ovako:

Izuzetno se lako pristupa elektronici, samo se srafcigerom skine crni poklopac iznad elektronike. Pazljivo sam uklonio hot glue, odlemio 3. zice koliko ih ukupno ima i skinuo staru elektroniku.
    Najveci problem pri ugradnji dna40 elektronike je sto moraju da se iseku sa plocice nosaci za montazu koje EVOLV stavlja bas od dna40 modela. Njih sam isekao dremelom sa mini brusnim kamenom postavljenim na vrh i sreca ruka mi je bila dovoljno mirna pa kamen nije presao preko elektronike.
    Mora idealno ravno da se isece jer u kucistu je prostor za elektroniku u milimetar tacno izglodan, cak je potrebna mala sila da bi se elektronika smestila.
    Na zalost nisam slikao detalje, ali elektronika se lako postavi, zaleme tri zice stavi malo hotgluea i sve se vrlo brzo zavrsava. Jedna od laksih ugradnji koju sam radio.
    Posle ostaje da se produbi plastika na poklopcu koja ide oko zavojnice, na dna30 plocici je zavojnica dosta manja.
    U pitanju je ova zavojnica:

Rupu za nju sam otvorio lemilicom, nije lepo, ali je bar brzo ;D
    • Koriscenje moda
    Ovaj mod mi je od kako sam ga sastavio mod broj jedan. I dalje mi malo smeta tezina samog moda, ali opet velicina je slicna mehanici i to ipak dosta znaci.
    Kada smo kod velicine evo i slika pored sx-minija i hana klona:

Za razliku od kliki tastera na klon plocici, na dna40 plocici fire taster je skoro soft touch, jako lako se moze slucajno pritisnuti i to mi se redovno desava. Ne smeta, ali mod treba zakljucavati pri transportu. Kada se navikne na taster, zakljuci se da u stvari takvi i trebaju da budu svi tasteri, mekani, sa kratkim hodom (tasteri ponavljam).
    Polozaj tastera za plus i minus po meni nije najsretnije resen i te tastere dnevno slucajno pritisnem preko 100 puta. Jednostavno kada se mod drzi u ruci kaziprst ide preko njih. Mozda bi i to moglo da se resi da se sami tasteri malo skrate, pa da budu unutar ukrasne ivice samog moda, ali necu nista da cackam, na originalu prema slikama koje sam video strce isto kao i na klonu. Ipak bi bilo bolje da su malo upusteni jer elektronika diktira njihov polozaj, pa za neki custom mod treba obratiti paznju na ovo.
    I za kraj ovog eseja jedna neobavezna slika, ovo je bio prvi test moda posle ubacivanja dna40 elektronike, temperatura podesena na 190 stepeni cisto radi slikanja jer je coil sa kantalom i prazna casica od rakije za dugo koriscenje ;) :

Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    « Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2015, 15:16:55 »
  • Publish
  • Zogu grand master vejpa! Menja elektronike, ugradjuje konektore, smirgla/brusi/udara, umesto krugova duva srca, ... Nuff said! :D

Van mreže frenk

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 113
    • Ugled: +170/-0
    « Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2015, 21:15:00 »
  • Publish
  • Nabavio sam klon ovog moda na gearbestu:

http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_97750.html

Tada je bio na popustu i cena moda je bila 25 usd.

Mod stize lepo upakovan, na prezentaciju nemam nikakvih zamerki:

U paketu se pored moda i cevke za 18650 bateriju dobija cuveni srafcigercic, rezervni pinovi za plus na 510 konektoru, prilicno detaljno uputstvo, manje vise sve sto treba da stigne uz mod.

• Elektronika
    Elektronika na ovom klonu je ocajna. Ukupno sam uspeo da je koristim jednu 18500 bateriju. Drop se oseca cim malo padne napon baterije, a ono sto najvise smeta je ulazak u sleep mod posle nekih minut koriscenja (nisam merio, ali duze od minut nije). To u praksi znaci da ako se niste skoro probudili i ne pokusavate da nadohnadite nikotin koji vam je zafalio tokom sna da za svako povlacenje postoji dilej od nekih sekundu dok se elektronika probudi iz sleep moda.
    Kada je baterija bila pri kraju (ali ne i toliko pri kraju da je izlazilo upozorenje weak battery) vape podesen na 15W je bio blizi nekih 6-7W.
    Zbog ovoga nikako ne mogu da preporucim ovaj mod, narocito za cenu od 45 USD koliko je sada na gearbestu.
    Jedino sto mogu da pohvalim na toj kineskoj plocici su tasteri, stvarno su sjajna sva tri tastera, fire ima lep kliki osecaj i dosta je tvrd, a plus i iminus kratak hod sa klikom, za to kratko koriscenje mi se nije desio ni jedan missfire.

• Mehanika
    Mehanika je zato skoro sjajno odradjena. Mod nema ostrih ivica, sve je kvalitetno odradjeno, cisto, lepo izgleda, u poredjenju sa originalnim sx-mini modom izgleda cak bolje od njega.
    Mod je izuzetno tezak i sx-mini za koji mi je prvi utisak bio "uf al je ovo tesko" sada deluje kao igrackica kada se uzme u ruke posle njega i to u 18500 varijanti.
    Skoro sjajno zato sto su kinezi najvazniju stvar zeznuli, a to je 510 konekcija. Rupa za navoj je izbusena malo nakrivo, a navoj ima dosta veliku toleranciju. To u praksi znaci da ce atomizer sa takvom istom tolerancijom biti jako tesko zasrafiti u mod, a da se ne promasi korak (treba pogoditi ugao i polako srafiti). Na srecu samo jedan atomizer od onih koje koristim ima losiju 510ku, ostali se prilicno lepo srafe.
    Posto me je to ipak nerviralo montirao sam kapu od herona, ZNA ima hibrid konektor za atomizere sa navojem 20x1 mm i ta kapa savrseno pase na ovaj mod, a meni licno je i lakse podesiti plus pin na konekciji od dole nego srafcigerom kroz rupu.
    Sto se tice same hibrid konekcije probao sam sa heronom i atomizer leze savrseno u hibrid varijanti.
    Posto je postalo popularno da se proverava da li zveckaju dugmici, proverio sam i zveckaju ;D
    Sve 18500 baterije koje imam se mogu postaviti u mod, ukljucujuci i cuvene duze trustfire sa fasttecha, a te trustfire baterije su mi se i najbolje pokazale (najduze traju).

• Ugradnja DNA40 elektronike
    Mod rasklopljen izgleda ovako:

Izuzetno se lako pristupa elektronici, samo se srafcigerom skine crni poklopac iznad elektronike. Pazljivo sam uklonio hot glue, odlemio 3. zice koliko ih ukupno ima i skinuo staru elektroniku.
    Najveci problem pri ugradnji dna40 elektronike je sto moraju da se iseku sa plocice nosaci za montazu koje EVOLV stavlja bas od dna40 modela. Njih sam isekao dremelom sa mini brusnim kamenom postavljenim na vrh i sreca ruka mi je bila dovoljno mirna pa kamen nije presao preko elektronike.
    Mora idealno ravno da se isece jer u kucistu je prostor za elektroniku u milimetar tacno izglodan, cak je potrebna mala sila da bi se elektronika smestila.
    Na zalost nisam slikao detalje, ali elektronika se lako postavi, zaleme tri zice stavi malo hotgluea i sve se vrlo brzo zavrsava. Jedna od laksih ugradnji koju sam radio.
    Posle ostaje da se produbi plastika na poklopcu koja ide oko zavojnice, na dna30 plocici je zavojnica dosta manja.
    U pitanju je ova zavojnica:

Rupu za nju sam otvorio lemilicom, nije lepo, ali je bar brzo ;D
    • Koriscenje moda
    Ovaj mod mi je od kako sam ga sastavio mod broj jedan. I dalje mi malo smeta tezina samog moda, ali opet velicina je slicna mehanici i to ipak dosta znaci.
    Kada smo kod velicine evo i slika pored sx-minija i hana klona:

Za razliku od kliki tastera na klon plocici, na dna40 plocici fire taster je skoro soft touch, jako lako se moze slucajno pritisnuti i to mi se redovno desava. Ne smeta, ali mod treba zakljucavati pri transportu. Kada se navikne na taster, zakljuci se da u stvari takvi i trebaju da budu svi tasteri, mekani, sa kratkim hodom (tasteri ponavljam).
    Polozaj tastera za plus i minus po meni nije najsretnije resen i te tastere dnevno slucajno pritisnem preko 100 puta. Jednostavno kada se mod drzi u ruci kaziprst ide preko njih. Mozda bi i to moglo da se resi da se sami tasteri malo skrate, pa da budu unutar ukrasne ivice samog moda, ali necu nista da cackam, na originalu prema slikama koje sam video strce isto kao i na klonu. Ipak bi bilo bolje da su malo upusteni jer elektronika diktira njihov polozaj, pa za neki custom mod treba obratiti paznju na ovo.
    I za kraj ovog eseja jedna neobavezna slika, ovo je bio prvi test moda posle ubacivanja dna40 elektronike, temperatura podesena na 190 stepeni cisto radi slikanja jer je coil sa kantalom i prazna casica od rakije za dugo koriscenje ;) :

...ako može link od kuda si naručio DNA 40 board...,hvala
    Uspjeh je stvoriti iz nečega nešto , a još veći , iz ničega nešto.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1005
    • -Receive: 609
    • Ugled: +2312/-0
    • Samo jako
    ZNA CLONE REVIEW
    « Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2015, 21:20:26 »
  • Publish
  • Nabavio sam jos u novembru, pa se plocica pokvarila, pa reklamirao, duga prica...
    U tom trenutku najpovoljniji je bio ovde:
    http://www.bargainvapour.com/Evolv_DNA_40D_Gold_original_size_in_stock!/p1274299_13573347.aspx
    i tamo je i kupljen.
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.