Autor Tema: Aspire K1 glasomizer  (Pročitano 3010 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11254
  • -Receive: 10731
  • Ugled: +22483/-0
Aspire K1 glasomizer
« poslato: Avgust 28, 2014, 14:33:40 »
  • Publish
  • Aspire K1, pored SS-a i stakla u malom pakovanju, je prvi aspire proizvod koji donosi BVC glave za standardne modele. Ove glave ce biti kompatibilne sa svim modelima koji nisu nautilus, odnosno sa svim osim nautilusa i nautilusa mini.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1698
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    Odg: Aspire K1 glasomizer
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2014, 18:30:19 »
  • Publish
  • Konacno stigose i ove nove bvc glave do mene.Kada sam dosao kuci sa posla i video zutu kovertu odmah sam je "zaklao" zubima  ;D .Od uzbudjenja nisam stigao da uzmem makaze.Odmah sam zamenio staru bdc glavu i sacekao par minuta pa da krenem da uzivam ko ovi placenici sa yt-a.Krenuh od 6w pa da vidim gde mu je "sweet spot".Jedan dim nista,drugi dim isto nista.Reko sigurno se nije dobro natopilo.Tek je krenulo pravo uzivanje od 10w."Sweet spot" nisam nasao jer moja jadna egica ima samo do 12w,na 12 razbija kako radi,nema ni u najavi zagoretine.Ukus th ma sve odlicno ali na preko 10w,na 6,7w vise osecam vazduh nego li paru.Negde pocinje da lepo radi od 8w pa na dalje.To je jedna od glavnih nedostataka ove glave po meni.Samo dno glave je dosta bolje odradjeno nego na bdc glavama.Ko vli tpliju paru ili pak mlaku ko na bdc ovo nije glav za vas.Pin taman izadje koliko treba da ostvari kontakt sa baterijom dok kod bdc glava nije bas slucaj.Sama rupa za airflow je cini mi se dosta veca kod bvc glava pa ne bi bilo ni zgoreg da postoji neki klir koji ima airflow.U sustini zadovoljan sam ali mislim da po meni i dalje bolje rade bdc glave na klasicnim ego baterijama.Ove glave mislim da bi razbijale na nekim modovima koji imaju do 20w opciju.Ne znam kako ce biti za dry burn i kolika li je dugovecnost

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2014, 19:21:03 »
  • Publish

• Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2014, 00:37:36 »
  • Publish
  • Kad je tako onda se ne treba cuditi zashto vecina novih modova ima donju granicu od 7W i na maloj snazi ne idu ispod 4V. Kako shta novo izadje, iziskuje sve vecu struju, a potroshnja sve veca... Ovim tempom, za koji mesec, vamo, zmax, svd mogu u penziju,jer ce amper limit biti premali... moracemo polako da uzimamo kockice sa po 2X18650 baterijama...
    I ja uskoro ocekujem da mi stignu bvc glave, jedva cekam da ih isprobam. Kao veliki fan Aspire-a ne mogu odoleti da ih ne probam.  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5141
    • -Receive: 7850
    • Ugled: +8676/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2014, 01:12:06 »
  • Publish
  • Od kog materijala je ovaj klir? Malo sam trazio ali sem za tank (staklo) i dt (SS) nista se drugo eksplicitno ne pominje.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2014, 01:22:40 »
  • Publish
  • Ima ga na HG-u:
    http://www.heavengifts.com/Aspire-K1-BVC-Glassomizer-Tank-1.5ml.html

Prema ceni rekao bih da je ostatak hromirani mesing ili tako neshto... da je sve ss bio bi bar duplo skuplji...

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2014, 08:30:42 »
  • Publish
  • Evo sada vec radi malo bolje,ne znam zbog cega je tako,da li sam se privikao ili se to sad lepo natopilo.Trenutno przim na obicnoj kanger bateriji,i dalje se vidi da mu treba veca snaga ali i ovako solidno radi

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 21, 2014, 12:43:02 »
  • Publish
  • Od juce koristim K1 ali o njemu cu detaljnije drugom prilikom, sad samo zelim da kazem par reci o BVC glavama. Uopste nikakvih problema nisam imao sa radom na nizim snagama, cak naprotiv, smanjio sam snagu za oko 1/2W u odnosu na BDC i aerotank glave i sasvim mi odgovara. U moja preostala 2 aspire klira sam ubacio ove glave i supruga u nekoliko i iz prve su poceli da rade savrseno. Nema curenja, brbotanja, zagorevanja... a pare ima u izobilju. Probao sam ih u rasponu od 6 do 10W i jedini problem koji sam primetio je da se na vecim snagama javlja blago kiselkast ukus, ali bez zagorevanja. Inace, ukus je dobar, drugaciji nego na recimo aerotanku, ne bih rekao ni bilji ni losiji vec samo drugaciji. Para je nekako suvlja i na momente prijatnija, ali se opet rado vratim aerotanku pa ih sa zadovoljstvom po ceo dan menjam. Cini mi se da aerotank glave izvlace neke note iz arome koje BVC ignorise, ali to nikako nije lose.

Mislim da bi Hybrid trebao da proveri originalnost glava, s obzirom da nam se utisci ni malo ne poklapaju. Ja cu naravno za vikend detaljnije isprobati ove glave pa cu se u ponedeljak javiti sa svezim utiscima.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 21, 2014, 13:03:30 »
  • Publish
  • Zavisi kojeg su otpora glave, svaka je deklarisana sa razlicitim minimalnim naponom pod kojim radi...

http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=4332.msg41580#msg41580

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 21, 2014, 13:13:54 »
  • Publish
  • Moje su 1.8 ali mislim da ova tabela nema mnogo veze sa realnoscu jer sasvim lepo rade i na 3.5V. To kod kineza i nije nesto cudno da se frljaju nekim nelogicnostima. U ostalom, imaces prilike sutra da isprobas i sam ;D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 21, 2014, 13:50:21 »
  • Publish
  • Uzeo sam kod tece,proverio sam kod i autenticne su glave.Od 1,8 oma su

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2014, 14:34:56 »
  • Publish
  • Posto se lepo izigrah sa aspire K1 klirom, red je i da napisem neki redak. Osim BVC glava i stvarno prelepog izgleda, ovaj klir nije doneo nista novo. Ni po cem se ne moze reci da je bolji od ostalih aspire modela, cak su vecina starijih modela modularniji po pitanju izmenljivosti tankova. Dizajn je stvarno originalan i za svaku pohvalu, za razliku od CE5, vivi nove, ET, maxi... koji su klonovi nekih starijih popularnih modela drugih proizvodjaca. U principu, u aspire.u su napravili dobar potez - prvo su progurali novi koncept glava sa vec proverenim dizajnom, a zatim poceli da izbacuju svoje modele. Ipak, mislim da su trebali da porade malo na funkcionalnosti i materijalima.

Svi metalni delovi osim drip tipa su izradjeni od hromiranog mesinga. Tank je od pireh stakla koje nije izmenljivo, pa ako se kojim slucajem razbije potrebno je zameniti ceo klir, sto ne bi trebalo da je karakteristika modela njegove cenovne klase. Zavrsna obrada je odlicna, ali zar nije i na vecini modela poznatih proizvodjaca, tako da se to ne moze racunati kao neki narocit plus. Veliki nedostatak je to sto nema nikakvu kontrolu protoka vazduha, sto polako postaje standard i kod dosta jeftinih modela. Istina, protok vazduha je onako bas optimalan koliko je to moguce, ali bez bilo kakve kontrole nemoguce je zadovoljiti potrebe veceg broja korisnika.

I ako fabricki dolazi sa novim BVC glavama, na njemu se bez problema mogu koristiti i stare dobre BDC glave. U oba slucaja radi kao ostali modeli aspire klirova, sa manjim razlikama u zavisnosti od protoka vazduha. Rupa na plus pinu kod BVC glava je sira nego kod BDC, pa je i protok nesto veci a i glave su nekako manje osetljive na promenu napona. Nisam siguran koje mi se glave vise svidjaju, jer i jedne i druge imaju svoje prednosti i nedostatke. BVC su u radu prilicno bucne pa nekome to moze smetati. Sto se arome tice, cini mi se da mi neke note fale, ali za sad mi to ne smeta, bar kod ukusa koje sam do sad probao.

Sto se cene tice, mislim da je za nijansu jaca nego sto bi trebalo, ali nju do nekle opravdava stvarno prelep izgled. Ona je slicna kao kod aspire modela koji u pakovanju imaju rezervnu glavu, sto kod K1 nije slucaj.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2014, 14:39:50 »
  • Publish
  • Vec 2-3 dana kako koristim-isprobavam nove bvc glave, namenjene za klasicne klireve. U principu ima razlike u odnosu na stare bdc. Prisutno je vishe vazduha, jer je plus pin sa malo vecim otvorom nego bdc. Kao i na Nautilus bvc glavama, samo u manjoj meri, oseca se ta neka ostrina u toku parenja. Meni licno to po malo smeta, jer mi je parenje sa starim bdc glavama nekako prijatnije, opushtenije... Aroma je sasvim ok, tu negde kao i na bdc glavama, mozda malo "finija", ne znam kako bih objasnio...

Pozitivno u odnosu na stare glave je veci raspon napona pod kojim radi, moze da se koristi na manjim naponima, a bolje podnosi vece napone nego stara glava. Meni je najvise odgovaralo da je koristim na 7W, inace 1.8oma je otpor. Ume povremeno da "cvrci" i da bude malo glasnija. Sve u svemu, ima prednosti i mana u odnosu na stare bdc. Neke nazovi mane i nisu mane, jer neko voli taj malo ostriji osecaj tokom parenja, ili vishe vazduha, tako da je to individualno. Uglavnom nekih standardnih mana koliko sam primetio nema, a sto se mene tice ja ipak ostajem na starim glavama, jer celokupan osecaj mi je nekako bolji na bdc glavi.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2014, 15:10:53 »
  • Publish
  • Definitivno su dosta tolerantnije na jacu struju a u 0.5W se gotovo ne oseca razlika. Dosta dobro podnose i vece napone. ja sam probao do 15W sa kracim povlacenjem i nije bilo problema osim sto hoce da prsne po neka kapljica na jezik i da dobro opece. Posle skoro nedelju dana koriscenja, ja sam veoma zadovoljan ovim glavama i sigurno cu nastaviti da ih aktivno koristim zajedno sa BDC i aerotank glavama. Ne mogu se odluciti koje su od ovih glava najbolje; po meni su ove tri vrste glava namenjene istoj grupi korisnika, i medjusobno se ne takmice vec dopunjavaju.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2014, 15:39:16 »
  • Publish
  • ...Ne mogu se odluciti koje su od ovih glava najbolje; po meni su ove tri vrste glava namenjene istoj grupi korisnika, i medjusobno se ne takmice vec dopunjavaju.

Upravo tako, dopunjavaju se i to je pokazatelj da imaju jasne razlike. Na korisniku je da donese sud shta mu vishe odgovara. Recimo na bdc glavi je vazduh prisutan u malo manjoj meri za razliku od bvc ili dc2 kanger glave, ali da ga ima vishe pokvarli bi "proporciju" i to ne bi bilo to sto jeste. Tako da i ako su sitnice u pitanju kod pomenutih glava, razlike su jasne i ko god voli da koristi klireve sa fabrickim glavama najbolje da isproba svaku i vidi sta mu najvise odgovara, realno nije ni skupo... pogotovu za nove korisnike, jeftinije verzije bilo kojih klireva, kostaju kao 2-3 pakllice cigara...  ;D