Autor Tema: Kanger ipow 2  (Pročitano 11097 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Kanger ipow 2
« poslato: Avgust 18, 2014, 14:43:34 »
  • Publish
  • Previse je malo podataka, ali ono sto se moze videti na osnovu jedne jedine fotografije je da ce ovo biti jedna stvarno ozbiljna baterija. Kod Kangera mi se posebno svidja to sto su uvek originalni, odnosno ni jedan njihov proizvod nije slican ni jednom drugom, bar dok ih ne iskloniraju. I ova baterija je originalna, bar za sad. Posto su im svi redom ukrali okruglo dugme ravno sa baterijom, sada je taster u obliku nekakvog stita. Sa strane se nalaze otvori za dovodjenje toplote, koji su ujedno i dekoracija a i sprecavaju klizanje u ruci. Konektor je sada 510, ali dolazi zajedno sa adapterom na ego sto je veoma prakticno resenje. Tu je i sve cesci i gotovo standardni micro USB konektor za punjenje. Mozda najzanimljiviji detalj je led ekran, koji pored podesene snage prikazuje i napunjenost baterije i otpor atomizera. Podesavanje struje je samo u vatima, 3-12W. Ova baterija dolazi u varijantama od 1000, 1300 i 1600mAh. Ne zna se koji je precnik, ali verovatno oko 16mm

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    Odg: Kanger ipow 2
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 18, 2014, 14:47:07 »
  • Publish
  • da su ove od 1600 makar malo manje, bile bi idealne ....nisu lose ni ovako!!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2014, 15:06:52 »
  • Publish
  • Ovo ce biti veoma interesantno...samo jos da se dokopamo dimenzija, pa da se prica. Inace nasao sam podatak da je precnik IPOW 2 1300mah 17mm, a duzina 120mm. Dosta je interesantna stvar da vecina proizvodjaca baterija pocinje da vodi racuna, ne samo o vecim kapacitetima i nekim dodatnim opcijama, vec i o samom konektoru, tako da sve vise srecemo mogucnost 510 koinekcije + eGo. Po meni veoma pozitivna stvar!

I da ponovim, dimenzije za IPOW 2 1300mah-a su:

-precnik je 17mm
    -duzina je 120mm
    -konekcija je 510 + eGo

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 18, 2014, 15:10:34 »
  • Publish
  • Nikako mi nema logike da je 17mm, s' obzirom da su skoro izbacili aerotank mow koji je 16 :017:  Mada, sve je moguce, mozda je na putu i aerotank mow 2

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2014, 15:20:02 »
  • Publish
  • Tako stoji kod sweet-vapes, jedino kod njih mogu da se vide mere...bar za ovu 1300 mah-a. Moguce je 17mm precnika, ipak je stesana na 120mm duzine. Bas me zanima 1000 mah-a koje mere ima. Kazem ovo ce biti zanimljivo!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2014, 15:34:05 »
  • Publish
  • Ma sve je to super, ali moje je misljenje da ako baterija ima podesavanje u vatima, ne treba joj ni ekran ni merenje otpora. Ok, stvar prestiza, mora da imaju napucanu bateriju jer izgleda ozbiljnije, ali ja nisam zainteresovan.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2014, 15:39:37 »
  • Publish
  • Ne, definitivno je displej visak u celoj prici...isto tako merenje omaze i sl...imas cevku il box pa meri, to svakako. U nekom mom razmisljanju sam se fokusirao na neke druge stvari!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2014, 15:53:16 »
  • Publish
  • Ja cu definitivno cim bude stiglo kod mog snabdevaca naruciti nekoliko komada, cisto da se ispostuje procedura, ali ipak mislim da baterija treba da bude nsto sto izgleda lepo i elegantno. I bas to:

Citat
    Ne, definitivno je displej visak u celoj prici...isto tako merenje omaze i sl...imas cevku il box pa meri, to svakako.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1677
    • Ugled: +2830/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2014, 16:01:30 »
  • Publish
  • lepa baterija cak i ako je 17mm izgleda skladno a ne tanko i dugacko

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2014, 16:07:13 »
  • Publish
  • ...moguce, ali moguce je da ce do kraja sa ovim silnim iluminacijama biti ko semafor...toga se pribojavam :th_coffeetime:
    « Poslednja izmena: Avgust 18, 2014, 17:26:19 gibalan »

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1672
    • -Receive: 666
    • Ugled: +2166/-0
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2014, 17:17:51 »
  • Publish
  • Cek ako se ne varam ovo od 1300 je krace za 16mm od spinerice 2 :Scratch-Head:?A jos + ima i displej.Jes da je za 300mAh manja ali ovo mi deluje zanimljivo pogotovu kad se budu videle dimenzije najmanje baterije

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2014, 17:21:07 »
  • Publish
  • Iste je duzine kao spinner 2 i za 1mm deblja. Ma gde kanger ume da napravi malu bateriju?

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1672
    • -Receive: 666
    • Ugled: +2166/-0
    « Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2014, 22:56:30 »
  • Publish
  • To si u pravu ;D  ali mene su proizvodi iz te firme sve do jedne savrseno sluzile.Ja sam se istripovao da je spiner 2 136mm  :-[ .Saznanje da je ovo macuga ko spiner zaobici cu je 100% u sirokom luku iako verujem da ce dobro raditi i da ce cena biti skroz povoljna

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2014, 23:06:46 »
  • Publish
  • I meni je kanger broj 1. ali mi sa baterijama nesto kasne. Tu su mi smok i inokin zakon, a i ovo djojtekovo mezimce me odusevilo.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Decembar 23, 2014, 19:45:20 »
  • Publish
  • Posle nekoliko dana druzenja sa ovom baterijom, ni sam ne znam sta bih rekao :Scratch-Head:  S obzirom da je ovo prva ozbiljnija kanger baterja moze se reci da nije lose, ali ima dosta prostora za poboljsanja.

Na raspolaganju sam imao verziju sa 1600mAh, kod koje je za razliku od ranijih kanger modela baterija sve to upakovano u prilicno mali prostor. Baterija je iste duzine kao spinner 2 1600, ali je za 1,5mm deblja (dimenzije su 110 x 18,5mm bez ego konektora). Prisustvo displeja u potpunosti opravdava debljinu, pa kome je potreban ekran na bateriji, mislim da to nece smatrati nedostatkom. Baterija deluje jako kvalitetno, veoma je lagana, a estetski izgled necu komentarisati jer po tom pitanju na mene nije ostavila neki narocit utisak. Prorezi sa obe strane ce se nekome mozda svideti u pocetku, ali plasim se da ce kasnije postati opterecenje jer ce se u njih skupljati prasina i prljavstina, pa ce baterija biti sve samo ne lepa. Baterija se puni preko micro USB konektora, a kablic se nalazi u pakovanju zajedno sa 510/ego adapterom.

U principu, ova baterija odlicno radi, bar na osnovu mog subjektivnog osecaja. Nisam primetio nikakav pad napona u toku rada na sta sam posebno osetljiv, a rekao bih i da su podesene vrednosti tacne, ili bar postanu tacne posle nekolko povlacenja. Ono sto mi je zasmetalo je to da kada se navrne atomizer, pri prvom povlacenju prikaze neki totalno nerealan otpor, recimo za oko 1om veci i njemu prilagodi izlazni napon. Ako atomizer nije spreman za ovaj napon, moze doci do zagorelog ukusa, ili u slucaju vate cak i do spaljivanja, pa je potrebno pri svakom zavrtanju atomizera pritisnuti taster nekoliko puta na kratko da baterija registruje pravi otpor. U slucaju atomizera sa otporom 2,6 oma, prvi put prikaze 3,5, drugi 2.9 i tek treci put 2.7 dok pravi otpor obicno ne prikaze nikad, mada to konacno odstupanje obicno nije veliko. Pomislio sam da je meni zapao falican primerak pa sam probao sa nekoliko baterija i sa atomizerima razlicitog otpora, i rezultat je uvek bio isti.

1

Pored ovoga, zasmetalo mi je i to sto je podesavanje u koracima od po 0.5W. Snaga se podesava okretanjem tockica sa logotipom slicno kao kod twist baterija, ali se tockic moze beskonacno okretati, pri cemu se posle maksimalnih 15W podesenje vrati ponovo na 3W. Mislim da bi podesavanje snage za jednu ovakvu bateriju trebali da bude preciznije, narocito ako uzmemo u obzir da mnogi modovi koji imaju daleko vecu izlaznu snagu, imaju podesavanje od po 0.1W. Takodje, siguran sam da ova baterija ni pod kakvim uslovima ne moze da izbaci maksimalnih 15W, a verovatno ne ni preko 12. Ovo kazem bez ikakvih merenja, opet na osnovu subjektivnog osecaja, odnosno poredjenja sa spravama koje mogu da izbace realnu snaagu od 15W. Licno ovo ne smatram nekim nedostatkom, ali ne vidim ni nekog razloga za nepotrebno nabrijavanje performansi, jer je za korisnike kojima je namenjena i 12W sasvim dovoljno.

Uprkos svim nedostacima, mislim da je ovo sasvim solidna baterija, narocito zahvaljujuci cinjenici da trenutno nema ozbiljne konkurencije u svojoj kategoriji. Kome je potrebna baterija velikog kapaciteta, pristojnih dimenzija, sa mogucnoscu podesavanja snage i kakvog takvog merenja otpora, mislim da je ipow 2 dobar izbor, narocito ako ona kosta oko 3000 dinara.