Autor Tema: Kanger G5  (Pročitano 4007 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Kanger G5
« poslato: Novembar 19, 2012, 21:31:19 »
  • Publish
  • Mnogo volim ovakve situacije kada ne ocekujem nista narocito pa se prijatno iznenadim. Ocekivao sam blago unapredjenu verziju kangera T4 i G5 to u principu i jeste. Medjutim, upravo zahvaljujuci tim "sitnim" unapredjenjima, G5 je sada jedan fantastican klircic.

Prvo sto upada u oci je da G5 ima suknjicu slicnu kao kod ego atomizera. Ova suknjica delimicno prelazi preko baterije i delimicno preko tube, pa ujedno ojacava spoj sa baterijom, spoj tube sa bazom, a i lepo izgleda.

Drugi bitan nedostatak T4 klira je takodje cini mi se ispravljen, sada vise gumica u tipu ne ispada tako lako, a tip je pljosnat i veoma prijatan za koriscenje. I ako na izgled sitan i slabasan, sada su svi spojevi perfektno uradjeni, tako da ce ovaj klir sigurno raditi dovoljno dugo da opravda investiciju od nekoliko dolara. Sa zapreminom od 0,8ml, predvidjen je za koriscenje na 510 baterijama, ali sasvim lepo izgleda i na ego baterijama za korisnike koji su spremni da mu oproste malu zapreminu.

Jedino sto mu se moze uzeti kao nedostatak je mozda tesko ciscenje i verovatno jako teska reparacija, ali i ovaj nedostatak njegova cena u potpunosti opravdava. Sto se performansi tice, imam samo reci hvale. U principu nema nikakvog razloga da se po bilo cemu u radu razlikuje od T4 modela, ali meni licno je ovaj primerak sa otporom od 2,2oma lepo legao, pa sam ga sa zadovoljstvom koristio ceo dan i osecam se kompetentnijim da napisem nesto vise. Potrosio sam sa njim dva tanka i tri baterije, od kojih jednu automatsku koja me je potsetila na dane koriscenja cigara bez prekidaca. U radu je najslicniji T2 CC kliru, ali je na G5 aroma nesto izrazenija, verovatno zbog toga sto se povlaci iz manjeg prostora i para je nekako gusca i bogatija. Radi poredjenja sam probao i CC klir sa 2,2 glavom, oba na istim baterijama, i definitivno je G5 pobednik. Ocigledno je da je proizvodjacu i bio cilj slicne performanse CC kliru sa kojim se proslavio, ali cilj nije samo postignut vec i nadmasen. Jedino logicno objasnjenje je manji prostor u kome tecnost isparava sa grejacem slicne konstrukcije, pa se u tom malom prostoru para sabija i tezi da izdje napolje sto daje osecaj gustine i bogatije arome. Protok vazduha je jako dobro resen, pa je povlacenje jako lako i krajnje prijatno u kombinaciji sa pljosnatim tip-om.

Sve u svemu, mislim da je ovo jako dobar klircic. Velike sprave su medju ozbiljnim korisnicima vec uveliko zazivele, pa nisam ubedjen da ce ovaj klir doziveti masovnu popularnost kao recimo CC ili CE4, ali ce sigurno biti jedan od najpopularnijih od slicnih mini resenja, narocito medju vaperkama i vaperima koji preferiraju ovakve mini vraijante za vecernje izlaske.

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +13/-1
    Odg: Kanger G5
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2012, 15:31:01 »
  • Publish
  • po meni , nesto izmedju c4+ i cc 2,4 ,,, lako povlacenje bogata para i dobra aroma ,,,  jedino sto mi se ne svidja mala zapremina ,,,,
    * pretpostavka je majka svih zajeba *

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2012, 16:05:18 »
  • Publish
  • Ti si probao 2,4oma, zato ti je izmedju CE4 i CC.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2012, 03:22:49 »
  • Publish
  • Držim ga na 510 XL bateriji. Aroma dobra, lako povlačenje, sasvim zadovoljavajuće karakteristike i dosta pare za tako mali cca. Imaću ga u kolekciji to je sigurno. Danas bio na putu i poneo dve baterije i punjač . Dva punjenja za 300km i jedno punjenje kada sam se vratio. Ihaha i nisam bio upadljiv. Doduše imao sam ViVija na modu za svaki slučaj. Spravica me je oduševila. Must have za manje besne vapere  :13:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2012, 09:29:31 »
  • Publish
  • Ne svidja mi se to sto se tecnost prilikom punjanja zahlavi izmedju glave i tube i nece da sidje dole, osim ako se puni iglom. Pomaze ako se malo istrese na dole kao toplomer, ali smara. Fiber je izgleda jako mekan, pa kad se napuni do kraja uopste se ne vidi, kao da nema fitilj.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 21, 2012, 11:30:53 »
  • Publish
  • I meni se ista stvar dogadja. Uvek mislim da nisam sipao dovoljno, a kad propadne nekako tecnost dole, onda vidim da sam ga prepunio. Ali to je posledica minijaturnih uredjaja i mora se navici na to.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2012, 20:37:44 »
  • Publish
  • Zahvaljujući Liberu danas sam probao G5. Pa ovo je malo čudo, para, aroma, malecko. Na 510 bateriji izgleda kao prava cigareta sa muštiklom. Oduševljen sam.  Posle vortexa koji je na 510 izgledao super, ovaj ga je prešišao u svemu. Ja nisam imao problem sa punjenjem, lagano sam sipao tečnost niz zid i sve je ispalo super. E sad, gdje su linkovi?  :smart: Liber hvala!

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 21, 2012, 20:42:18 »
  • Publish
  • Ako kod tebe prodje ondak znam da valja  :victory:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 21, 2012, 21:26:41 »
  • Publish
  • Uzimajući u obzir dimenziju, koliko košta i za šta može poslužiti. Mali kralj.

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +13/-1
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 25, 2012, 21:49:33 »
  • Publish
  • posle par dana koriscenja , reko bi da je ovaj malisa odlican   ,, vocne arome mi na njemu imaju neku drugaciju notu ,,, lepsu ,,,
    * pretpostavka je majka svih zajeba *

Na mreži milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1677
    • Ugled: +2830/-0
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2012, 18:49:09 »
  • Publish
  • odlican malisa na automatskoj bateriji 901 sa adapterom radi za medalju para, th ,aroma sve petice

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 10, 2013, 19:11:41 »
  • Publish

• Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    « Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2013, 00:20:19 »
  • Publish
  • Moram da se pohvalim  da sam probao G5 i da me je jako prijatno iznenadio. Evo već drugi dan nema nikakvog curenja, a sa količinom pare sam zadovoljan.  Sve ostalo je negde u proseku za kliromizere i ako ovako ostane moja preporuka za sve koji razmišljaju da kupe nešto malo što dobro funkcioniše :great:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2013, 00:17:23 »
  • Publish
  • 16-og januara klir G5 je izmenjen.Ukrasni metalni prsten u donjem delu je uklonjen.
    Nema drugih promena.

***mala zamerka.Mogli su da stave tanak prsten na gornji deo, jer dolazi do pucanja
    tanka pri naglom ili nepažljivom ubacivanju drip tipa!
    Novi izgled G5
    Trenutna cena za pakovanje od 5 kom. je 10.50$

Info
    http://www.heaven-gifts.com/product-541.html
    Koristio sam ga duže (i sad ponekad) i moja supruga i imam samo reči hvale.
    Para je bogata i topla
    Aroma je odlična

*mala zapremina može biti mana, ali meni nije smetalo
    *nakon par uzastopnih povlačenja stvara se kondenz, ali to je zanemarljivo
    *ozbiljna mana - klir puca na vrhu prilikom naglog i nepažljivog zatvaranja što se i meni nažalost dogodilo. Proizvođač je mogao da ubaci preko klira jedan tanak metalni prsten i problem bi bio rešen, no to bi sigurno povećalo cenu.

I mala zanimljivost. Šta znači Kanger?

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2013, 18:03:05 »
  • Publish

• Još jedna video recenzija za G5.
    Obratite pažnju, ponekad se pojavi napomena da možete puniti
    maksimalno 15 puta. Gledajuci okolo neke forume, naleteo sam na
    podatak gde kažu maksimum 20 puta. Mislim da preteruju sa tom
    filozofijom 'kupi, troši, baci...kupi', jer sam ga punio i mnogo
    više puta!

Kanger G5 Clear Cartomizers

P.S. ...volim da rasturim i pogledam. Ovaj nisam mogao.
    Glava-grejač mu je upresovan. Inače je veoma teško prići
    zbog uzanog tela.