Autor Tema: Easy head MPS VV  (Pročitano 8265 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7358
  • -Receive: 10114
  • Ugled: +12549/-0
  • Pol: Muškarac
Easy head MPS VV
« poslato: Jul 29, 2014, 01:18:51 »
  • Publish
  • Uvek sam imao problema da svoju kreaciju spakujem u adekvatnu kutiju i da osim funkcionalnosti ima i izgled , to nije toliki problem ako pricamo o pojacalu za auto ili kucnom pojacalu , ispravljacu i sl , medjutim kod e-cigareta je vrlo bitan i taj momenat jer u suprotnom neko ce reci pogledaj ga , pusi misa za komp ili pusi vodovodnu cev ,gedoru itd

Zato sam se ja posluzio malim trikom i za svoju kreaciju odabrao kuciste evic easy head moda koji sam naravno u te svrhe pazario neispravnog od jednog naseg clana sa foruma. Njegovu elektroniku sam cak u jednom momentu hteo i da popravim cisto iz znatizelje ali sam odustao jer nisam hteo da gubim vreme posto pretragom naleteh na gotov step-down converter minijaturnih dimenzija 22x17mm koje bi trebalo da se moze upasovati u glavi sa minimalnim korekcijama od 1mm sa obe strane modula a naravno od pocetka sam imao ideju da koristim baterije 2x16340 odnosno 2x18350 i ovaj konveror je bio idealan za ostvarivanje projekta posto svaka druga DIY varijanta bi bila i skuplja i manje funkcionalna

Posto verujem da mnogi su upoznati kako rade swicherska napajanja necu se mnogo baviti time samo cu reci da je u ovom slucaju frekvencija oscilovanja 900khz , maximalna struja modula 3 ampera , poseduje termalnu zastitu na 150C u ostalom evo par fotografija modula i njegovh karakteristika..

Najmanji problem je bio skinuti smirglom 1mm sa oba kraja pcb-a i smestiti ga u kuciste easy head-a ostalo je ono najvaznije , povezivanje .
     Da bi imali predstavu o cemu cu pisati evo i elektricne seme modula :

Step-down converter je aktivan cim se na ulazu Vin dovede minimalnih 4,5V ali tu su struje jake dakle treba nam fora sa micro prekidacem .
     Nigde na net-u nisam pronasao vezivanje prekidaca na pin 2 EN ( enable ) za ovo MP1584 integralno kolo ( jesam za neka druga IC ) preko tog pina se vrsi ON/OFF samog modula i tu moze da ide micro taster .
     Medjutim sve je to prilicno jednostavno ali meni treba i kontrola potrosenosti baterija jer ukoliko je nemam ispraznicu baterije ispod granice a vrlo dobro znamo da su li-ion baterije osetljive i da se sa time ne smemo igrati .

Pisem vec pola sata a nista vam novo nisam rekao  :098:

Dakle treba mi tkz cutoff modula da se odradi i to sam uspeo dodavanjem par otprnika i jednog npn tranzistora i napon nakon gasenja modula je bio na baterijama 3.1V/3.2V . Naravno u nastavku sledi modifikacija seme i kompletno vezivanje sa naznakom da su vrednosti dodatih otpora dobijene eksperimentalnom metodom na laboratorijskom ispravljacu i da su vrednosti promenljive u zavisnosti pojacanja tranzistora koji se upotrebi :

Zakljucak:Cutoff modula je nesto nizi nego u fazi testiranja na stabilisanom ispravljacu ali jos uvek u granicama normale i cak je nesto visi nego kod EGO V6 moda koji takodje koristi 2x16340 baterije
     Od prvog do zadnjeg povlacenja intenzitet "TH optimalan , para zadovoljavajuca"    :smart:
     Izlazni napon u opsegu od 3-5V veoma stabilan ( stavio sam okvirno mada se moze podesiti i van tih granica ) i po proracunu na 5V sa otporom grejaca od 1,7ohma daje svoj maksimum od 15W ( 3 Amp ) , znaci nema ogranicenje otpora atomizera ali se ne sme preci potrosnja od 3A

Evo kako izgleda easy head sa rupicom za promenu napona ( VV ) :

Karakteristike:
     Modifikaciju uradio: Ivanneko
     Model: Easy head MPS VV
     Izlazni napon: step-down regulisan varijabilni 2.9 V-4.9 V
     Struja: Konstantnih 3 A max
     Podešavanje napona izmedu 2.9V i 4.9V je moguce trimer potenciometrom
     Frekvencija oscilovanja switchera 900kHz

Koristi baterije 2x18350 odnosno 2x16340

« Poslednja izmena: Decembar 07, 2015, 14:40:31 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9741
    • -Receive: 9212
    • Ugled: +20964/-0
    Odg: Easy head MPS VV
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2014, 16:08:57 »
  • Publish
  • Od danas sam i ja postao ponosni vlasnik ovog Ivanovog cuda i ovom prilikom mu se jos jednom zahvaljujem. Ovo je stvarno prava pravcata zver, sa kojom se ne moze uporediti nista drugo sto sam probao, a probao sam dosta toga. Posebna draz je u tome sto je to delo ruku naseg clana, pa za mene ova easy evic glava ima vecu vrednost nego bilo koji drugi mod. Osecam se kao vlasnik fice u koju je ugradjen porseov motor, ali je i sasija pripremljena da ga uspesno nosi. Pored toga sto ova zver kida kako radi, sa 2 x 18350 je dugacka 106mm, sto je sasvim pristojna duzina. Vise utisaka cu napisati kad potrosim baterije nekoliko puta i kad budem imao realnu sliku o trajanju, a za sad evo malo fotografija. Zaboravio sam da pomenem da ovu glavu koristim na bod by Leo tubi kod koje je kapica busna pa baterija ulazi u nju, sto doprinosi izuzetno malim dimenzijama a i lepo lezi u ruci.

« Poslednja izmena: Avgust 01, 2014, 20:26:48 LiberPrint »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 01, 2014, 17:21:18 »
  • Publish
  • Hvala i ne zaboravi da sam ovo radio na obostrano zadovoljstvo ;) Utisci tek slede i drago mi je što su za sada pozitivni , još su mi draže tvoje kritike  jer ti svakako spadaš u kategoriju vapera kroz čije je ruke prošlo prilično toga od opreme i siguran sam da umeš da prepoznaš i dobre i loše osobine . S nestrpljenjem očekujem nove utiske o jedinom primerku koji je izašao iz moje radionice  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1601
    • -Receive: 603
    • Ugled: +2103/-0
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2014, 17:46:07 »
  • Publish
  • Pitanje za ivana,da li moze ta elektronika u neki 14500 mod ili neki mikro box ili tako nesto?I da li uopste to ima nekog smisla :smart:?

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2014, 17:54:52 »
  • Publish
  • Ja mislim da u box može bez problema. Za 14500 mislim da je za trunčicu prevelika jer su joj dimenzije 22mm x 17mm x 4mm. I u pitanju je step-down DC-DC konverter koji radi kako valja tek sa stacked baterijama.

EDIT:
    Izvinjavam se što sam istrčao ispred Ivana.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2014, 18:06:14 »
  • Publish
  • Kolega Hibrid kako da nema smisla ako podesiš željeni napon i on ne varira do samog pražnjenja baterija , medjutim iako je pločica mala ipak ova elektronika ne može u tubu 14mm , možda neka druga još kompaktnija elektronika  :Scratch-Head: U micro box svakako da može  ;D

Kolega Prle sve OK eto podseti me da je kolega naznačio 14500 tako da bih dodao da ne može čak ni u varijanti 18500 jer zahteva dve baterije redno u tubi tj neki minimum 2x16340 što dodje 68mm minimalnog prostora za baterije ;)

« Poslednja izmena: Avgust 01, 2014, 18:15:23 ivanneko »

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1601
    • -Receive: 603
    • Ugled: +2103/-0
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2014, 18:21:25 »
  • Publish
  • Ajd jos malo da ti trujem temu ;D,kako se podesava voltaza kod ovog cuda  :Scratch-Head:?Izvinjavam se ako nisam pazio na casu

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 654
    • -Receive: 1551
    • Ugled: +2704/-0
    « Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2014, 18:21:57 »
  • Publish
  • sto bre lepo ne napisete da moze ukoliko se ispostuje uslov dve baterije redno vezane to jest ulazni napon preko 6,5V pa makar bile i 10440 samo da su dve

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2014, 18:38:33 »
  • Publish
  • Pa ja to i rekoh u prethodnom postu.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2014, 20:18:17 »
  • Publish
  • Milutko, ja takodje napisah da su dve 18350 ;D  Mozda bi ovako moglo 2 x 14500. U ovo kuciste bi mogla da se ubudzi elektronika pored baterija u leziste za trecu bateriju, a cini mi se da ih ima kod nekih domacih prodavaca, telit ili tako nesto.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2014, 20:25:19 »
  • Publish

• Evo i slika sa Dominovom kajom. Vec godinu dana se svaki dan saplicem na easy evic, a nisam imao pojma da ovako lepo izgeda. Ivan mi je otvorio oci ;D

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 654
    • -Receive: 1551
    • Ugled: +2704/-0
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2014, 21:29:37 »
  • Publish
  • kutijica je u fioci ,taster takodje kao i konektor a elektronika u putu  ;D

Van mreže domino

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 98
    • Ugled: +674/-0
    • -
    « Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2014, 22:46:45 »
  • Publish
  • Vrhunska sprava, kad bi samo matori Joyetech video, zaposlio bi Ivančeta na keca!

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Avgust 01, 2014, 23:56:21 »
  • Publish
  • Evo Milutko pa uporedi  sa originalom i videćeš deo gde se moze ubaciti taster . hibrid menja se napon na trimeru pogledaj šemu :)

« Poslednja izmena: Decembar 07, 2015, 14:49:36 ivanneko »

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Avgust 02, 2014, 14:58:44 »
  • Publish
  • Ja samo da prijavim da posle malo vise od 24h koriscenja i potrosenih oko 6ml ovo cudo jos uvek radi, a baterije su obe na po 3,54V. Ovo mi bas nije najjasnije, jer ovo je i dalje 700mAh :017: . Razumem da su baterije manje opterecene, razumem i da je elektronika dobra, ali ne razmem da sa dve 18350 baterije izgura... pa verovatno ce na kraju da bude oko 7-9ml. Inace, sve vreme se ne oseca niti moze izmeriti ni najmanji pad napona.