Autor Tema: VapeOnly USB baterije  (Pročitano 1988 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11202
  • -Receive: 10700
  • Ugled: +22452/-0
VapeOnly USB baterije
« poslato: Jul 25, 2014, 18:05:05 »
  • Publish
  • Posle nekoliko dana koriscenja ovih baterija, naizmenicno 650 i 1100mAh, s pravom mogu reci da su ove baterije najbolja moguca kupovina. Vec duze vreme koristim iskljucivo VV/VW baterije, pa sam se malo plasio da li cu mocu da koristim baterije bez mogucnosti podesavanja struje, ali potpuno neopravdano. Ove baterije odlicno rade i pad napona se gotovo ne oseca. Iz nekog razloga nisam uspeo da izmerim napon bez opterecenja ni jednim raspolozivim instrumentom, ali je napon pod opterecenjem od 1.7oma, bio 3,47-3,5V kada je baterija potpuno napunjena. Napon je padao u toku rada na 3.45, 3.40, 3.37... da bi pred samo iskljucvanje bio oko 3.3V, sto uopste nije lose za jednu ovakvu bateriju. Kanger i joyetech baterije imaju losije rezultate(koliko se secam). Napunjena baterija izuzetno dugo traje, dosta duze nego bilo koja VV, pa sa jednom baterijom od 650mAh izguram skoro ceo dan. Pored toga sto lepo rade, ove baterije jako lepo i kvalitetno izgledaju. Posebno mi se svidja sto crna nije ona naprijatna gumirana crna, vec polumat. Iznenadio sam se kad sam video da ima i izuzetno dobar plivajuci plus pol, sto je neuobicajeno za ovu cenovnu klasu. Puni se preko micro USB konektora, a kablic se nalazi u pakovanju. Ovo je jos jedna prednost u odnosu na kanger i joyetech baterje, jer vecina danasnjih mobilnih telefona koriste ovaj standard za punjenje, pa je lako doci do punajca ako nas baterija izneveri negde van kuce. Ne postoji mogucnost punjenja preko konektora, klasicnim ego punjacima. Jos jedna dodatak koji u odredjenim situacijama moze biti koristan, jeste i izuzetno jaka led lampica koja se nalazi neposredno pored USB konektora. Ova lampica svetli crveno dok se puni, iskljucuje se kada je napunjena i ima ulogu baterijske lampe, Iznenadio sam se koliko jako svetli, izrazito belim svetlom. Jacina svetla je jedva malo slabija neko led lampica na samsungu note 3. Malo je neobican i nepraktican nacin aktiviranja lampice, ali kad zatreba... Baterija se mora prvo zakljucati sa pet klika, zadrzati taster 5 sekundi da pocne da svetli belo, pa pritisnuti i tada ce se ugasiti bela lampica na tasteru i upaliti lampica. Gasi se sa 5 klika kada se ujedno i otklucava baterija. Naravno, potrebno je skinuti poklopac ;D  Ono sto mi se posebno svidelo jesu dimenzija baterije i na ovom polju VapeOnly odnosi pobedu nad mnogo poznatijom konkurencijom. Ove baterije su dosta krace od kanger i joyetech USB, sto se moze videti na fotografijama. Samo se nadam da nema nekih skrivenih nedostataka koji ce kasnije isplivati, ali ne verujem, jer proizvodjac daje sasvim pristojnu garanciju od 6 meseci.

S' leva na desno: joyetech ego-t 650, vapeonly USB 650, joyetech ego-t USB 650, kanger USB 650, vapeonly USB 1100

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11202
    • -Receive: 10700
    • Ugled: +22452/-0
    Odg: VapeOnly USB baterije
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2014, 19:57:53 »
  • Publish
  • Posle 650 i 1100, stize i vapeonly USB 1600. Koristio sam ovu bateriju nekoliko dana i sve sto sam napisao za manje varijante vazi i ovde. Za razliku od 650 i 1100, 1600 dolazi sa evodolikim tasterom i ukrasnim konusom koji sakriva ego navoj, pa se moze koristiti i u 510 i u ego varijanti. U kombinaciji sa Kanger Aerotank Mow klirom izgleda lepo

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    Odg: VapeOnly USB baterije
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2014, 08:26:07 »
  • Publish
  • Koristim ove od 650mAh par dana i baš sam zadovoljan. Baterije su minijaturne s obzirom da se radi o USB varijanti, a plivajući plus je odlična opcija. Poručio sam jednu da premostim period do nabavke VV/VW baterija i kako sam se prijatno iznenadio, kupio sam još jednu i otpisao nabavku baterija sa regulacijom.